Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 991
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 770
.....
Да пуснеш тема, в която споделяш ТИ колко се дразниш от това, че АЗ се дразня на проблема който ТИ ми създаваш - ето това е тъпотия.
....
Ето това се запитах и аз, когато прочетох темата. Хубаво, че си споделяте и разгласявате за проблем и помощ за животни. Но защо се дразните на чуждите мнения. Те са чужди и щом сте направили нещо публично и отворено за коментари, всеки може да пише простотиите си там, особено пък в помиярника фейсбук, където има всякакви откачалки. Като искаш модерирани мнения, правиш каузата си с ограничен достъп, иначе няма как да спреш хората да имат мнение, каквото и да е то.

П.П. Искам да уточня, че коментирам само самата тема, който ми коментар не е продиктуван от омраза или обич към животни. Единствено и само темата обсъждам, понеже се опасявам, че ще се намери някой, който да ме нарече някаква.

Лиляна твои коментари по много теми съм чела, да понякога не съм се съгласявала с теб (не винаги съм писала по въпросните теми де, просто за мен си не съм била съгласна), но като цяло винаги съм харесвала начина по който коментираш. Затова и държа да ти поясня - не пуснах темата, само защото се "дразня". А, защото се чудя ЗАЩО се прави това - дадох пример с благотворителността свързана с животни, но и за други каузи съм срещала негативни коментари. Това ми е любопитно защо се прави?Защо коментираш като не те вълнува? И не, нямам в предвид хейтърите, които по презумпция си мразят и плюят всичко. А хора, които осъждат, "Защо даваш за това, а не за онова?"

# 61
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Аз го разбирам като ,че като на някой не му харесва или не одобрява нещо или призив за еди какво си,защо е нужно да го коментира.Просто подминава и това е.Но най-добре тя ще ни каже.

Предполагам да, това е и мисълта на авторката на темата... като не иска да се помогне, поне да не се пречи с отричане, обиждане....  но... прекаленото хвалене също може да направи лоша услуга.... нали знаем.... "прекаления светец и на Богу не е угоден...."  Не съм за грубоста и циничните изказвания, но .... ако има градивна критика, придружена с обмислени и приложими съвети - защо не, понякога гледаме нещо, а не го виждаме и човека до нас може да ни помогне с неговия поглед и опит....

gery1  писали сме едновременно  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 770
Аз го разбирам като ,че като на някой не му харесва или не одобрява нещо или призив за еди какво си,защо е нужно да го коментира.Просто подминава и това е.Но най-добре тя ще ни каже.

Е точно това имах в предвид!  Hug Не ми е свързан въпросът с това, че се дразня, а защо се прави? Какво печели "плюещият"? Това се чудя. И пак повтарям, че за хейтърите не говоря. За тях е ясно.

# 63
  • Мнения: 3 031
Това ми е любопитно защо се прави?
Защото искат да си изразят мнението?

# 64
  • София
  • Мнения: 770
Това ми е любопитно защо се прави?
Защото искат да си изразят мнението?

Защо трябва да изразяваш мнение за нещо, което не те интересува?

# 65
  • Мнения: 3 031
Според теб не ги интересува.

# 66
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Това ми е любопитно защо се прави?
Защото искат да си изразят мнението?

 Joy  Peace   абсолютно ! Е когато някой те избута  на тротоара и си изрази мнението - " мръдни ма кучко, бързам, кво ми се моташ..." те позаболява, но... свобода на словото какво да се прави.... нали всеки има право да си изразява мнението.....   е изразните средства са различни според възпитанието, но това е друга тема... тази е за свободата  Wink

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.... А, защото се чудя ЗАЩО се прави това - дадох пример с благотворителността свързана с животни, но и за други каузи съм срещала негативни коментари. Това ми е любопитно защо се прави?Защо коментираш като не те вълнува? И не, нямам в предвид хейтърите, които по презумпция си мразят и плюят всичко. А хора, които осъждат, "Защо даваш за това, а не за онова?"
Защото хората са различни, всеки разсъждава различно, всеки възприема и пречупва дадена тема през своите разбирания и съответно коментира така, както той си го разбира. И да, това не е само в такива теми, то си е навсякъде така. Различните хора реагират различно и след като имат възможност да го правят, правят го като коментар. Аз пък не разбирам защо има хора, които не разбират защо коментират другите. Някои го правят защото са прости, защото не могат да разберат каузата и глупавите им глави само толкова могат да родят, други си мислят, че наистина са много компетентни и се изказват като остроумничат, трети го правят с цел да засегнат, да осъдят, да те накарат да се почувстваш виновен. Какво ти пука защо говорят другите, те представят единствено себе си по този начин.

# 68
  • Мнения: 3 031
antom, така е, понякога мненията са груби, грозни или дори брутални. Но също го има и момента, в който, на хората им е дошло до гуша от бездомни кучета по улицата, особено в София. Това чувство на безсилие и озлобление се прехвърля и върху призивите за благотворителност спрямо животните.

# 69
  • София
  • Мнения: 770
Според теб не ги интересува.

Не, темата я повдигнах именно заради хора, които не ги интересува, а пишат негативи. Тези, които се интересуват естествено, че ще си имат мнение.

# 70
  • София
  • Мнения: 770
antom, така е, понякога мненията са груби, грозни или дори брутални. Но също го има и момента, в който, на хората им е дошло до гуша от бездомни кучета по улицата, особено в София. Това чувство на безсилие и озлобление се прехвърля и върху призивите за благотворителност спрямо животните.

Аз това не го разбирам, имам чувството, че в този форум като се напише животно е = бездомно куче. А котките броим ли ги? Едната страница, която съм харесала е за помощ на дивите животни. Не само за бездомните кучета се търси помощ в подобни групи. Темата за кучетата умишлено помолих още в началото да не се подхваща. Защото какво ще се получи и как се извъртат нещата мисля, че всички знаем.

# 71
  • Мнения: 3 031
Не е равно, но имаме проблем с кучетата. Кучетата са животни. От там идва равното.
И между другото на страницата на Зелени Балкани например почти няма такива коментари. Защо ли? Сигурно защото в столицата не вилнеят ястреби и соколи и хората нямат толкова негативно отношение.

# 72
  • Мнения: 1 788
Чудно е колко народ в темата защитава откровено просташко поведение като мъкне от девет кладенеца вода. Само едно може да си помисли човек - че и те са от "онея".
Защото това да се присъединиш към група, която уж не те вълнува и да почнеш да сипеш обиди, не мога да нарека поведение на здравомислещ, интелигентен човек, който иска да изрази мнението си.
Това е поведение на пълен дебил и простак, който иска да покаже по някакъв извратен начин, че и него го има на тая земя.
Защото подобно поведение е станало масово, независимо за какво става дума.
И група за готвене да направиш, пак ще се намери някой умник да дойде да ти каже, че не си с всичкия си да готвиш и да пишеш за това, докато в Африка децата гладуват.
Аман от простотия!

# 73
  • София
  • Мнения: 770
Не е равно, но имаме проблем с кучетата. Кучетата са животни. От там идва равното.
И между другото на страницата на Зелени Балкани например почти няма такива коментари. Защо ли? Сигурно защото в столицата не вилнеят ястреби и соколи и хората нямат толкова негативно отношение.

Животни са да. Затова и написах, че имам чувството, че във форума излиза, че животно е = БЕЗДОМНО куче. Не повишавам тон, и предварително се извинявам, ако ще го приемеш така, пояснявам какво имам в предвид.

# 74
  • Мнения: 3 031
Аз така си го обяснявам поведението им, не го защитавам. А част от гадните коментари са писани от типични хейтъри, но мисля, че тяхното мнение не би трябвало да вълнува никого, все пак то е винаги отрицателно, независимо за какво иде реч.

Гери, разбирам те Peace

Общи условия

Активация на акаунт