На море в Гърция 2014 - VIII

  • 56 736
  • 761
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 797
Сигурно, това е целта, но и аз не бих заложила на този вариант въобще.
Да не говорим за хотела.....
Още повече, че на Керамоти все още има места.
Вчера ми писа едно от момичетата, че е намерило нощувки в едно от местата, които и препоръчах.

# 526
  • Мнения: 19 999
Нещо не можах да намеря какво сте обсъждали за пътната полиция в Гърция. Знам, че вече е задължително да се пътува с големия талон на колата. Глобите са солени. Иначе май само веднъж видяхме полиция. Впечатлението ми е, че по магистралата по-скоро не спазват ограниченията.

# 527
  • София
  • Мнения: 436
Момичета искаме да отидем за следващия уикенд  до Гърция за плаж.
Ще спим само една нощувка.
Накъде да се запътим? Ставрос, може би?
Района ми е непознат, досега сме ходили само на Тасос и Олимпийска ривиера от северна Гърция...
Търся най-близкия пясъчен плаж
Можете ли да ми препоръчате някое студио или хотелче?
Ако отидем там на място дали ще е проблем да намерим нещо или по-добре с резервация?
Притеснява ме, че ще сме само 1 вечер...

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 17:36 от anisunshine

# 528
  • София
  • Мнения: 783
Срещата беше много приятна и полезна! Благодаря ви   bouquet
Peace

Оферта от мен - всяка последна неделя от месеца на същотото място, по същото време, който е свободен - да заповяда    Hug
Чудесна оферта, аз съм за и наистина ще бъде чудесна традиция.

И аз съм с двете ръце за  Peace А срещата беше много приятна и полезна. Хиляди благодарности на Verano Azul за чудесната подготовка и организация  Hug

# 529
  • Мнения: 404
Bled и Параход, благодаря!  bouquet

# 530
  • Мнения: 556
Tова за големия талон за леките коли дали е вярно?

Сега прочетох няколко статии, че се отнася само за товарни коли. newsm78

# 531
  • софия
  • Мнения: 9 590

Хиляди благодарности на Verano Azul за чудесната подготовка и организация  Hug
И за грис халвата  Laughing Laughing

# 532
  • София
  • Мнения: 15 330
Tова за големия талон за леките коли дали е вярно?

Сега прочетох няколко статии, че се отнася само за товарни коли. newsm78

Спорно е. Май официално е за всички, но е факт, че се заяждат с товарните. Досега никой с лека кола не се е оплакал. Но и никъде не е споменато, че за тях не важи. На границата никой не го иска.

# 533
  • Мнения: X
Кацнахме след два дни на Метеора и пътьом Вергина. Наистина превъзходно са направили музея и гробниците. Метеора и мен не успя да ме грабне. Наистина е уникално място. Природата е неповторима и човешкия дух изградил тези паметници на вярата е ненадминат. Но всичко това се губи в целия туристопоток, кич, пошлост... Каламбака ми се видя уникално грозно. Но Кастраки ме спечели. Спахме в уникално хотелче - битов тип, но обзаведено с толкова вкус, колкот няма във всички рекламирани звездни хотели. Мога да го препоръчам с 1 000 ръце.

Някои останаха на Евия на спокойствие.   bouquet Моя дивак ми изтиска силите и ми трябва почивка от почивката. Кара някакъв н-айсти пубертет.

А тъй като не успях за две срещи, ще настоявам Верано да си изпълни обещанието и да напише тук подробен разказ за Кефалония. А на лични ще помоля за онези координати.   bouquet

# 534
  • Мнения: 879
Момичета, при нас нещата рязко се промениха с отпуските и още утре потегляме към Лефкада. Букнахме хотелче във Василики, плажовете горе долу проучихме и набелязахме. Ако някой има инфо за хубави кръчми във Василики да казва.... А ако има и други нашенци там, ще се радваме да се видим из плажовете.... Simple Smile

НИКОЛ111
За теб, да си подготвена, таверни и барчета и не само...

Василики   топъл албум

Пробвайте Miramare и Ocean's, не съм много очарована, но не съм капацитет и критерии относно храната, признавам си. Не давам съвети и не взимам участие в теми относно хранене.
Като си поръчвам само салати и плодове, гледат ме учудено. Но се пробва всичко, с узо и дзадзики, най-вече хората с мен.
Виж барчето и мен ме кефи...
Приятно пътуване и невероятно изкарване.....

Блед, невероятни снимки.... Къде отседнахте на Лефкада? Би ли препоръчала студио за 4 - ма , на брега, близо до таверни, ненатоварен пясъчен плаж.... или са ми много изискванията Simple Smile ?Благодаря!

Приверете студия Sunset
http://www.sunsetstudios.gr/
 Миналата година бяхме там - стаите не са с много приовлекателно или ново обзавеждане, имат си кухничка, но за сметка на това гледката от стаите е невероятна.
Намират се точно ан един от хубавите плажове на острова - Катизма.

# 535
  • Мнения: 13
alina_nana,

"Три са на първа линия, зад тях има още. Мисля, че са цял комплекс "Къщи Кастри" (Oikies Kastri). И на мен ми изглеждаха като частни, но се надявах все някоя да се дава под наем Sad
[/quote]"

Може би имаш предвид тези : http://www.castristudios.com

Не съм била там, но ми харесаха и и след това ги издирих Simple Smile

# 536
  • Мнения: 9 723
Здравейте!
Не изчетох темата назад. Влизам с конкретни въпроси :
Ще ходим за няколко дни на Банско и понеже е близо до Гърция решихме да прекараме и там още няколко дни на плаж. Засега сме набелязали Аспровалта.
Някакви впечатления за плажовете там? А дали е проблем да намерим квартира на място? От доста хора чувам, че без резервация си търсят квартири.
Някакво друго предложение освен Аспровалта, което да ни е близо от Банско?!?!?!

А и да попитам - много народ ли има по плажовете на Аспровалта?!
Преди няколко години ходихме на плаж на Керамоти и нямаше жива душа - пак по средата на август. Беше страхотно.

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 10:47 от utro77

# 537
  • Мнения: 13 350
Офринио е най-близкият плаж до границата при Илинден,
иначе може и в посока Аспровалта (плажът е голям, едва ли се препълва, но не го харесвам най-много), надолу Ставрос, Олимпиада,
и в посока Неа Ираклица и Кавала (Амолофи е плажът, иначе има и други).
За намиране на място за нощувка - по принцип винаги има, но не ходя през август дори с пистолет, опрян в челото, та да не подведа някого.

И за малко мечтателна настройка, една актуална снимка от Алонисос

(не съм там, уви, една приятелка. Но пък на острова няма нито един пясъчен плаж  Wink)

# 538
  • София
  • Мнения: 16 788
Селцата между Кавала и Аспровалта по крайбрежния път - по-близо и по-спокойно от Аспровалта.

# 539
  • Пловдив
  • Мнения: 692
  Ние отскочихме да видим плажа на  Керамоти  , представях си спокойно местенце, а се оказа, че последните 5 години не съм била на по-шумен и пренаселен плаж  Laughing , пълен със сънародници разбира се , във водата имаше тук-таме хвърлени отпадъци, голяма шумотевица, никой не си прибра децата по обяд  Laughing . На свободните зони беше доста по-спокойно и рехаво, обходихме доста голяма част от ивицата за  да добия някакво впечатление, в половината от нея имаше доста вълни, в другата част никакви... , водата край препълнените бийч барове беше мътничка . Не бих отишла да почивам там, но въпреки това не съжелявам , че се отбелязахме от там и сменихме обстановката , хапнахме и хубава храна в таверна до пристанището. Не,че скоро не беше писано по темата, но в мое лице има още едно потвърдително мнение от тази гледна точка...   Grinning

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 15:22 от aH~

Общи условия

Активация на акаунт