Има-няма лято, ЯНУАРЧЕТО с усмивки е богато! (53)

  • 51 989
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 455
Елч, в никакъв случай не спирай да пишеш, моля те!!!

Да ви кажа за вчера. ММ сутринта се обадил на директорката на градината. Той я познава от преди, живеят в един квартал. Просто е споделил притесненията си за пиенето на вода, питал е за родителска среща, защо не се влиза вътре. Не е нападал госпожите, не се е карал нещо. Мен малко ме е страх от неговите реакции, че бързо пали. Вечерта като отидохме да вземем Сами, ММ влезе до стаята и се забави. Сетих се, че говори с госпожата. Веднага са разбрали, че ММ се е обаждал на директорката, но силно се надявам тя да не е предала криво информацията.

Та госпожата споделила, че Сами е много, ама много чувствителен. Не знам защо, когато се казва за някого че е чувствителен, го казват все едно е болен от нещо или е голям недостатък това. И затова плаче, /голяма констатация/. И особено тъжно му ставало, защото едно момиченце майка му ходела и го взимала на обед. И вечер, понеже ние ходим към 5, а другите ги взимат по-рано, той много тъгувал.

Та утре ще има родителска среща, ще видим.

Притеснява ме обаче, че Сами не иска да яде, отслабнал е, снощи и днес отново плаче и не иска да ходи, от снощи като го взехме е и с хрема!

Как да го накарам отново да се храни?

# 451
  • Мнения: 496
Елч, в никакъв случай не спирай да пишеш, моля те!!!

Подкрепям напълно! Елч, абсолютно ти е забранено да спираш да пишеш!   Mr. Green Няма такова нещо като изнервяне, това са глупости, обичам те!  Hug

Еми, съвсем пропуснах да ти пиша, че това с водата е просто невероятно! Какво обясниха за това?! А иначе, повярвай, Сами не е единственото чувствително дете, има много дечица, които малко по-трудно се адаптират, но това не значи, че трябва да ги третират като болни едва ли не. Просто се иска повече внимание и малко по-различен подход, ако те като педагози не са го констатирали, не знам кой???!!!  ooooh! Какво им става на тия хора не знам!

# 452
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Еми, каква храна обича Сами, дай да измислим например да му направиш сандвичи патета, или доматки с точици маслинки, като калинки.
Рали, пиши какво сте решили?

Аз съм днес първи ден на работа  Mr. Green
На Лия сутринта хич не й се ходеше на градина, по-скоро й се спеше, но влезна без проблем. Даде ми целувка и отиде да закусва.
На вас изследвания след лятото искаха ли ви? При нас бележка и амбулаторна карта.

# 453
  • Мнения: 455
Буби, за водата обяснили, че ги водят всички заедно, но той само си доблягал шишето до устата и не пиел. Simple Smile 6 дни!!!

И аз мисля, че отношението към тези деца просто трябва да е една идея по-разбиращо, успокояващо и различно. Учителките са със стаж поне по 25 години, ама то трябва сърце за тая работа, не стаж и образование.

Люба, точно с такъв метод успях да го накарам снощи да хапне. Взех разни формички за сладки и изрязвахме сандвичи. Благодаря ти, и това с калинките ще го приложа.

Ние носихме всички изследвания, ама защото сме на ново място предполагам.
Браво на Лия!

# 454
  • София
  • Мнения: 598
какаРала, как така го малтретират? Физически, психически?  Не се учудвам, че човекът от персонала не иска да говори. В нашта градина са ми казвали off-the-record, че ако служител сподели с родители нелицеприятна информация за градината, го заплашват с уволение.

Иначе за водата - сега малката е в сборна група и вчера я питам пила ли е вода. Тя ми отговаря: "Не, в тази група нямат вода" Shocked Аз й обясних да си поиска и че ако каже, че е жадна, ще й дадат. А тя повтаря: "Ама, мамо, няма да ми дадат, защото нямат вода." Значи не е виждала никой да пие там вода изобщо! Иначе в нейната група имат диспенсер с чашки.

Елч, заложила съм за днес, да знаеш.

# 455
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Еми, в нета ина доста разнообразни идеи, палачинки със сладко и украска натрошен М&м

# 456
  • Мнения: 455
Темата за детските градини ми стана много интересна, информацията която всички споделяте ме навява на мисълта, че както всичко в държавата ни, така и в детските градини е някакъв пълен хаос, безхаберие, незагриженост и незаинтересованост.
Как може в група да няма вода?

Или пък шишетата да се поставят нависоко, и да ходят под строй!? Имало някакво предаване за детски градини в София, точно за водата, че я купували от нелицензирани търговци, но не съм го гледала....пълен ужас?

Рали, много ме впечатли това, което пишеш? В какво се изразява малтретирането, час по-скоро направете нещо. Изумявам, да знаете.

# 457
  • sofia
  • Мнения: 4 296
При над има диспенсъри, носим чашки всеки месец и децата си наливат сами вода. В у-щето по същия начин. Водата е достъпна по всяко време. Според мен е до организация и желания.
Еми, предложи на родителската среща промени, изтъкни факта колко е важна водата за организма на човек.
Какво им става на тези хора, все едно гледат котки, а не деца

# 458
  • Мнения: 455
Люба, сега на обед споделих с ММ за диспенсърите. Той хареса идеята и утре най-вероятно на срещата ще го предложи.

# 459
  • Мнения: 455
Люба, сега на обед споделих с ММ за диспенсърите. Той хареса идеята и утре най-вероятно на срещата ще го предложи.

# 460
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Ох не мога да не споделя моето мнение.Не доумявам как може да има такива хора,те не заслужават да живеят ,а каму ли да общуват с деца  Sad Единственото нещо което може да ме накара да бъда агресивна е такова отношение към децата.Боли ме много не зависимо дали става въпрос за мое или чуждо дете.Цялата ни система е скапана,остаряло мислене за децата като цяло-единственото им предназначение е бъдещи работни пчелички, никакви чувства,никаква емоция  Cry
В групата на Нели има 10 нови дечица и 13 стари/ходили на ясла/. Сутрин е някакъв кошмар,има две дечица които изпадат в истерии ,плачат много,блъскат по вратата ,искат да избягат,има и от старите дечица които плачат,а е само една госпожа,дори и да има желание няма физическата възможност да обръща специално внимание на тези деца.Тази сутрин в групата бяха дошли касиерката и общата сестра да помогнат,бяха ги гушнали и им говореха.

какаРала слагай микрофон в играчка,дори да не е в него пак ще се чува

Емили дано мине бързо този кошмар.Когато Нели отказва храна на помощ ми идват "пицките"/така ги кръсти Марти на Силвето/,това са филии намазани с лютеница,настърган кашкавал,мек колбас,чубрица и запечени в грилчето,режа ги на залчета и на всяко слагам клечка за зъби или парти клечки

# 461
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Елч моята дата е 14.09/Кръстовден/ ,тогава ми беше термина с Таня,на тази дата се омъжих  Grinning

# 462
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Родителите ми догодина на тази дата правят 40г брак, уау. Признавам майка ми за най-компромисния човек на света.
Струва ми се, че това е основата за запазване на семейство

# 463
  • Мнения: 496
Люба, и моите на края на месеца правят толкова.  Grinning Яко, нали?!

Еми, извинявай, ще гледат 6 дни, че не пие вода и дори няма да повдигнат въпроса пред вас?! Това нормално ли им се струва??? Просто не е истина, бесовете ме хващат!  #Cussing out
 
А иначе ние гледахме това за диспенсърите за вода. Не беше проблема в търговците, които доставят, защото според проверката, която направиха държавните органи водата в бидоните беше ок. Проблемът беше в самите диспенсъри, на които фирмите трябва да правят профилактика на определен период от време, иначе мухлясват и в тях се развиват всякакви гадости, които попадат в чашките при сипване на вода. Естествено не съществуват никакви държавни предписания или наредби, които да посочват колко често и кой да прави тази профилактика. Затова и никой нищо не прави. Това е положението.  ooooh!

# 464
  • Мнения: 455
Буби, на мен са ми го предали грешно. Явно обаче и това не е добър вариант тогава за градината.
Може би шишето, което обаче да е на достъпно място, в близост до детето, в стаята. Но пък как ще ги контролират кое си пие от шишето, и не взема чуждо?!!

Тути, благодаря за идеята!  Hug

И аз смятам, че компромисите са важни за запазване на семейството.

Фея, първият учебен ден е много вълнуващ момент, и аз си поревах на Маринкиния, още го помня, и все едно беше вчера...

И моята дата е 14. 09 за момченцето на Елч!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт