ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 718
  • 628
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Мами вие обсъждахте болките в колената, мен от скоро ме заболяха, след като родих и се проявяват при клякане.
Уф, и аз съм така. Някой път викам ММ да ми помогне със ставането. Изпращява чак, докато стана. Но, след разходка ми е по-добре. Вероятно се раздвижва.  newsm78 Иначе избягвам да клякам, от което се получават смешни ситуации пред пералнята - докато вадя дрехите (особено на Надя чорапчетата например)  #Crazy или в банята, ако съм решила само да се измия (права като кон). Но... това е положението. С нищо не мажа и док каза, че ще отшуми само. Вече по-малко наболява.  Rolling Eyes
Относно храненето - ям по 6-7 пъти на ден, като основно 3 пъти се храня, а останалото - плодове, сладолед, някоя бисквитка. А като цяло преди и след кърмене изпивам промишлено количество вода.
За прането и гладенето - с баткото до годинката го правих, мисля и сега да процедирам така.
Нои ми пусна паричките вчера. До сега горе-долу на 12-13-ия ден след представяне от работодател на болничния ми пускат превода.
Момичета, искам да ви попитам за здравна книжка на малкото човече. Не помня на баткото ние ли сме я купували, кога са ни я дали... Но Надя няма такава. Предстои ни почивка и се замислих, ако случайно се наложи да ползвам лекарска помощ, дали това ще е проблем (док е отпуска и не мода да я питам)? Не че няма да си платя, за да ми погледнат детето, ако се наложи, но... Вие имате ли здравни книжки?

# 586
  • Мнения: 1 067
Леле мацки какво е това ядене  Shocked Аз ако ям 6 пъти ще почна да се търкалям.Храня се нормално 3 пъти и си позволявам по 1 сладолед за следобедна закуска.Даже се старя да ям без хляб,че ми останах 2 кг за сваляне,че бих искала и още да сваля след тях  Thinking

# 587
  • Мнения: 192
Деси единственото, което нашия педи ни каза, че му трябва на детенце е бебешки картон. Изобщо не е споменавал нищо за здравна книжка.  Simple Smile
Белисима Стискам палци да мине добре. Не за друго ама после ще трябва да я лежиш като за човек, пък то не си струва...  Hug

# 588
  • Мнения: 219
Дари има здравна книжка. Дадоха ни я на първата консултация.

# 589
  • Мнения: 1 175
И ние само картон, който седи в педи.

# 590
  • Мнения: 1 291
За синята здравна книжка. Ние ходихме така на преглед на почивката преди две години. Като казахме, че няма книжка детето, ни искаха ЕГН. Но и него не знаехме и лекарката ни прегледа на добра воля. Heart Eyes Намират се и човечни доктори.

Въпрос: След третия болничен какво следва? Отпуск по майчинство ли се ползваше от местоработата ми искат копие от акта за раждане на бебето. И при вас ли е така? Искали ли са ви нещо?

# 591
  • София
  • Мнения: 1 511
Всеки трябва да има здравна книжка. На бебетата се издава при консултацията на 1вия месец.
Относно яденето - аз не виждам разлика в храненето и апетита си сега и когато бях бременна  Crazy Ям обилно, голям глад ме гони. Заради млекопроизводството си затварям очите и нападам хладилника. Около 6 хранения ми стават общо май.  Shocked Вечер преди да си легна ям, иначе през нощта пак проверявам хладилника.  Flutter За количествата изпита вода да не споменавам... Mr. Green

# 592
  • София
  • Мнения: 1 511

[or=red]Въпрос[/color]: След третия болничен какво следва? Отпуск по майчинство ли се ползваше от местоработата ми искат копие от акта за раждане на бебето. И при вас ли е така? Искали ли са ви нещо?
Подава се молба свободен текст за отпуск за гледане на дете до работодателя, прикрепяш копие от Акт за раждане. Simple Smile

# 593
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
колко много сте изписали  Shocked кога ще наваксам! Благодаря за отговорите Heart Eyes
 Имам питане, ако може и ЛЛЛ да помогне: през деня изцеждам по 90-125 мл кърма, но с огромен ужас снощи и днес 40мл Shocked на какво се дължи, вадя замразена кърма и допълвам, но до кога така, ще свършат запасите и после  Sad 
Как се храните вие по колко пъти на ден, мене ме карат за всяко кърмене да съм яла  bouquet

Здравей, Магдалена,
Разбирам, че се чувстваш притеснена. Но имено притеснението би било добре да се избягва и да се опиташ да си осигуриш спокойствие. Бих искала да попитам какво налага изцеждането на кърма? Колко често цедиш и с цедената кърма ли храниш детето?
Като цяло вечерно време майката е уморена и след натрупаните емоции от деня е съвсем разбираемо, ако изцеденото количество мляко е по- малко. Опитай се в моментите, когато се цедиш, да си осигуриш максимално приятна атмосфера и да се опиташ да не си напрегната. Много майки споделят, че положително им влияят мисли за бебето и/или приятна напитка като чаша чай. Би могла да опиташ леки кръгови движения за деликатен масаж на гърдите, като по този начин да се стимулира потичането на млякото.  В случай, че предлагаш единствено изцедена кърма, би било добре да се цедиш минимум 10-12 пъти на денонощие- точно толкова, колкото ако кърмиш от гърда. Цеденето нощем също е от значение, тъй като в този интервал от денонощието се образува най- много кърма.Цеденето на гърдите е добре да продължава около 2-5 мин. след последните капки мляко. Изцеждането на гърдите дори на „празен ход“ за няколко минутки, т.е . дори когато не може да се извлече мляко от тях, също би могло да окаже стимулация и да даде сигнал на организма да произвежда мляко.  Опитай да си почиваш, доколкото е възможно и денем- да спиш, когато бебето спи, да консумираш балансирани храни и  достатъчно количество течности на ден.
Оставам на разположение за въпроси! Hug

# 594
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Въпрос: След третия болничен какво следва? Отпуск по майчинство ли се ползваше от местоработата ми искат копие от акта за раждане на бебето. И при вас ли е така? Искали ли са ви нещо?

След изтичането на срока на 3-тия болничен, който се дава от педиатъра на детето, документите за изплащане на майчинството за остатъка от 135 до 410 календарни дни, които трябват да се представят в НОИ, са следните:

1. Заявление - декларация (ПРИЛОЖЕНИЕ 2 от сайта на НОИ);
2. Декларация за ползване на отпуск по чл. 163, ал. 1 или ал. 6 от КТ (Формуляр);
3. Молба за отпуск до работодателя по чл. 163, ал. 1, т. 2 от НРВПО;
4. Заповед от работодателя за разрешаване на отпуска по чл. 163, ал. 1 от КТ.

* Майката трябва да представи копие от Акта за раждане на детето при Работодателя.

Белисима, стискай зъби, момиче, малко остана!  Hug
Скоро роднинските престой и намеса ще са само лош спомен. За следващите 365 дни.  Mr. Green Hug

Гаги, и моят апетит никакъв го няма.  Rolling Eyes Насилвам се заради кърмата, наливам се с течности. Отдавам го на топлото време.  Peace

# 595
  • София
  • Мнения: 418
Ох, и аз имам страшен апетит, но основно за сладки неща, ако може и да са шоколадови...Simple Smile))

Магдалена, и аз попитах защо им е акта на баткото, при положение че съм им го представила преди три години, но служителя явно го мързеше здраво и не му се търсеше и се направи на интересен. За жалост такова е обслужването в повечето държавни институции. Аз също работя в държавната администрация, та са ми ясно нещата, но това не ми пречи всеки път да се ядосвам на бюрокращината!!!

# 596
  • Мнения: 781
Ох, и тоя цирк мина  Crazy Всеки ден се убеждавам колко търпелив човек съм станала . Сега седя само и се чудя к'во ще прави цяла погача с един буркан мед, щото като тръгна да ме вика за ритуала през зъби обясних, че такива неща може да се случат, но без наше участие, защото Петър е вече на почти 4 месеца и времето за погача отдавна е минало. Иначе, аз го преживях някак, но Петър в момента се съдира да реве след цялото пощипване, целуване и наплюване от разни баби  Crossing Arms

# 597
  • Мнения: 427
Охх това ядене... Аз имам 3 основни хранения. Много съм доволна, защото от седмица насам мога да си хапвам по малко прясно мляко! Много ми липсваше тази закуска Simple Smile за обяд ям винаги супа или супи защото гладам да е в повече, лека закуска към 4 ( плод или сладолед), а вечерта приключвам с диня или пица :/  и си пия чай Simple Smile много обичам сутрин и в горещо време една хубава чаша чай Simple Smile))
Аз още не съм се виждала с кантара, а и не горя от желание, важното е че влязох в дънките ми от миналата година, вярно че са ми малко тесни, но все пак това е ок'.
Виждам, че сте засегнали въпроса за свекитата Simple Smile от моята не мога да се оплача , за всичко ме пита, след работа го взима за час и нещо и така мога да свърша още нещо или просто да си почина и да се видим с таткото, а после докато го оправям за лягане ми прави чай, ако има сили нещо за ядене и си тръгва Simple Smile да ми е жива и здрава! Само че мама никой не може да я замести, много страдам, че е толкова далеч от мен, защото имаме прекрасна връзка с нея Sad((  тази седмица ми е на гости и съм толкова щастлива, че имам всички мои любими хора под един покрив Simple Smile)

# 598
  • Мнения: 781
Блазе ти. И аз мислех, че никога няма да кажа лоша дума за моята, но откакто се роди детето постоянно ми дава поводи. Още, като дойде започна да му казва "маме" . " Какво има маме ?, Ела мама да те гушне". Кипна ми и казах на мъжа ми да й направи забележка, че тя син си има. Тя се разсърди и каза, че не можела да свикне, че е баба. Е, хубаво, ама майка не си му. Още преди да дойде заговори за прословутата погача. Няколко пъти се обясни, че такова нещо няма да се прави. Да си покани роднините и да ги почерпи за раждането на детето. Нашата да вземе да покани всичките си роднини до девето коляно и накрая ми казва " Виж там, ако е останало място да дойдат някои твои приятелки, роднини и майка ти" . От мой празник се оказа, че за моите близки място няма. Отивайки днес, след хиляда водени разговора, че е проосто гости, а не погача, още повече щом няма място за мои гости виждам менчета, буркани с мед, обредни питки и изобщо пълна програма. Жената си навила, че е погача и хич не й дреме какво се говори, и че празника е наш, не неин. Та с ей такива неща ме кара да ме е яд, че е тук и да чакам с нетърпение да си ходи. А, така ме натоварва всичко това   Rolling Eyes

п.с Надух ви главите  Embarassed

# 599
  • Мнения: 1 175
Rachel Bean, това за свеки и мама все едно аз съм го писала.
И моята свекърва е по-наблизо и идва, сега преместихме помощта й за през уикенда, идва в петък в 18 и си тръгва в неделя, носи ми готвено каквото поръчам и през целите два дни единственият ми ангажимент към бебо е да го кърмя. Много ми помага, наспивам се, свършвам си каквото има и излизаме с ММ на заведение. Страшно съм й благодарна, та прощавам някак разликите в характера  Sunglasses Пу-пу, дано все така бъде...
Мама е на 450км, идва за по седмица всеки месец, много ми липсва, чакам я с нетърпение  Heart Eyes

Bellissima  Hug търпение му е майката...
Ми накарай я пък сега да ти свърши някоя противна домакинска работа за наказание  Twisted Evil

Последна редакция: нд, 10 авг 2014, 06:41 от Gaggi

Общи условия

Активация на акаунт