Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Аз получих кървене на осмия ден от конизацията, но реших, че е цикъл, защото при мен е нормално от стрес да ми идва по- рано. Въпросното кървене приключи в понеделник, което ме е и накара да звънна на лекаря да си запиша час за преглед. Днес отивам тамън да си взема и резултатите.
Нищо не ме е боляло, за това и не отидох по - рано. Ако много те тревожи най- добре  звънни на лекаря си.

Следното да не се взима на сериозно:
Четох из мрежата, че най- честото усложнение при конизация е кръвотечение след 10- 12 ден от манипулацията, като е възможно да се случи и около тези дни, при всеки е различно. Не стана ясно обаче от какво се дължи.
Доктора ми каза, че не трябва да има ясна кръв ( не даде дефиниция обаче ) при мен си беше менструална ( по мътна една такава кръв) за това и не се обадих по- рано.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте!

Преди няколко дни в предаването на Гала даваха една жена, която с нормална цитонамазка, само след 2м. при конизация й откриват рак.
И самата жена каза, че не е достатъчна само цитонамазката...
Хвърли ме в ужасТ и размисъл.
Аз като си направя годишната АГ консултация и покажа ПАП 2 се успокоявам страшно много. А сега, защо ли го гледах това предаване...

Вие какво мислите?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 131
А защо са решили да и правят конизация при нормално цито?

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А защо са решили да и правят конизация при нормално цито?

май е имала нетипичен цикъл...
Жената беше на 48г. с трето дете на около 3г.

Това е предаването.... но нещо не ми се отваря.
http://play.novatv.bg/programi/na-kafe/413535?autostart=true

# 19
  • София
  • Мнения: 8 131
Странно. За конизация трябат доста изследвания преди това. Да не би да имаш предвид колпоскопия?

# 20
  • Мнения: 99
здравейте и аз да се запиша в новата тема .На 21,07 отидох при професор Гор4ев зна4и той без да ме прегледа ми предложи хистеректомия понеже имайки впредвид възрастта ми и 4е не искам пове4е деца каза ми 4е най добрият избор за мен е този вариянт само 4е със запазване на яи4ниците операцията ми е на 19 август ще пиша след  bouquet това за сега само ви 4ета желая ви само добри резултати

# 21
  • Мнения: 4 500
Със спокойно сърце можеш да послушаш проф. Горчев   bouquet
Въпрос към по-медицинските лица в темата  Embarassed
Скрит текст:
Възможно ли е да има дълбок перианален абсцес в тъканите, толкова дълбок, че да не се види чрез колоноскопия и редовни прегледи през 1 месец /ректално туширане/ Embarassed Няма оток, зачервяване, подуване и температура, няма течение и/или секреция. Просто искам да знам дали може да съществува такъв вариант от чисто медицинска гледна точка   bouquet

# 22
  • Мнения: 20 172
Шани, от двегодишно следене на темата и аз стигнах до извода, че не е достатъчна само цитонамазка, та затова започнах да си искам и преглед с колпоскоп.

# 23
  • Мнения: 31
Много ви благодаря момичета, за съветите и разясненията.
Жълта роза, мила, аз наистина както и предполагаш съм нова и неориентирана в проблема. Чета из интернет различни статии, разчитане на резултати и изясняване на всеки термин, който не ми е ясен/повечето са такива/, това не знам вече някакъв вид лудост ли е.
Ще изчакам прегледа при д-р Ганчева на 8 август, за да чуя и нейното мнение и ще отида на абразиото.
Момичета някой правил ли е абразио или конизация в Шейново, или ще ми препоръчате друга болница.
Пожелавам на всички добри резултати и весело, спокойно изкарвани на отпуските!

# 24
  • София
  • Мнения: 134
Привет и от мен!Само хубави резултати да има в новата тема! Hug

# 25
  • Мнения: 20 172
В.Николова, аз съм правила абразио в МД, страшно доволна съм от доктора който ми я направи, страхотен професионалист. Не същото мога да кажа за сестрите от отделението обаче, които бързаха да си тръгнат към 14ч. и ме изхвърлиха като мръсно коте да си ходя, преди да ме е пуснала напълно упойката. Толкова ми беше лошо, че имах чувството, че жива няма да изляза от асансьора.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 131
На мен Станков ми каза да правя цито на 6 месеца и ако е ок, колпо веднъж на година.

# 27
  • Мнения: 4 500
Ето и моите резултати при Ганчева - ПАП 2 + единична кандида. В понеделник в 18.15 часа ще ходя за рецепта за нещо против гъбите и да опипа уплътнението....
Каза, че цитонамазката е идеална  Heart Eyes въпреки че е ПАП 2  newsm78
Допълвам, че колпоскопа е чист   bouquet

# 28
  • Мнения: 31
Lemy, благодаря!
nefertari34, радвам се за добрите резултати.

# 29
  • Мнения: 4 500
Силно казано добри  Crazy но благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт