Как приспивате бебето?

  • 17 448
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 199
Днес вече съвсем лесно заспива за обедния сън. 5 минутки люшкане в кошницата и заспа дълбоко, че чак я преместих в леглото. Ама, днес спа по-малко от миналите дни. Да видим вечерта как ще е.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 4 840
Момичета, прави ми впечатление че малката тъй като на обяд винаги се слага да спи около 13ч винаги и се приспива точно по това време и на обяд приспиването е по-лесно. Вечер не ни се получават нещата и има вечери в които започваме да се приспиваме в 21 в 22 или по-късно дори и може и затова да е толкова трудно. А на обяд, дори и събота и неделя когато спи понякога и до 8:30 а не както през седмицата до 7, все пак и се приспива точно в 13ч. Може би постоянството  и еднаквия час за лягане имат по-голямо значение отколкото си мислиме...

И моите наблюдения са, че режимът има много голямо значение за детето, поне за моето. Моето ляга да спи на обяд между 12 и 13:00 ч. В яслата ги слагат в 12:00 ч. у дома го слагаме към 13:00 ч. Преди няколко седмици бяхме в един зоопарк извън града, в който живеем. Докато пътувахме, спа в колата, въпреки че беше по-рано, после се зазапя по животните. Към 14:30 ч., когато по принцип става от сън, той вече беше изтощен от емоции, сложихме го в количката уж да заспи и се започна едно безкрайно разхождане нагоре-надолу, пищене, опити за ставане - заспа чак към 16:00 ч., нещо, което никога досега не се е случвало.

# 62
  • Мнения: 7
Моето момиченце е на 5месеца. Заспива сама, ако заплаче, влизам на интервали от по 5-10мин. Опита се да се буди нощно време, но с търпение и час и половина плач се справихме. След този единичен случай спи непробудно 10-12 часа Simple Smile)) Занапред, ако няма сериозна причина да плаче, мисля да я оставя да си поплаче. Simple Smile))
Час и половина плач? Надявам се да се шегувате... Sad Не вярвам да има майка,на която ставането нощем да й е любимо...но за сьжаление го има.
Не става въпрос за неистов плач, а и преди това трябва да се знае, че причината е да се вземе от леглото. Така показваш на детето кое е ден и кое нощ! Аз се радвам, че сега има дълбок и спокоен сън.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 4 570
До 4-тия месец заспиваше сам- обръщам го на една страна, завивам и хайде. Ееех, мислех, че този път ще имам късмет с послушно бебе. Ама не би. После минахме на фазата - на ръце. Сега и така не иска. Заспива или докато се храни, или в количка. Като стане студено няма да мога да го приспивам в количка на балкона, така че се надявам дотогава да си смени предпочитанията. Тия работи с ревове и оставяне  #Crazy Може да се случи само, ако ме е оставил без нерви и тогава бих го направила, за да ми мине на мен с ясната идея, че не е това начинът. Бебетата са различни и всяко се претенциите си. Имам приятелка с близнаци почти на 7 месеца, които заспиват сами и не се будят цяла нощ.  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 199
Пак се върнахме назад... не знам как и защо, но вече нищо не действа. Вечер иди дойди - заспива с млякото повечето пъти, но през деня е ад. В кошншцата за кола само като я сложа започва да плаче, гушната не иска - бута ме и става... с тупкане по дупето може да си откараме с часове, а и пак става и обикаля кошарата... вече нямам идея и сила. Само да дойде време за сън и на мен ми се плаче.... Sad Сега я оставих в кошарата, че не издържам психически вече.. скъса ми се сърцето, но е заспала. Но този начин определено не ми харесва и не е моя. Не знам вече какво да правя, а педиатъра, ако питам ще каже нищо му няма на детето и няма да даде някакъв съвет, пък и какъв ли съвет да даде..?!

# 65
  • Мнения: 306
Пак се върнахме назад... не знам как и защо, но вече нищо не действа. Вечер иди дойди - заспива с млякото повечето пъти, но през деня е ад. В кошншцата за кола само като я сложа започва да плаче, гушната не иска - бута ме и става... с тупкане по дупето може да си откараме с часове, а и пак става и обикаля кошарата... вече нямам идея и сила. Само да дойде време за сън и на мен ми се плаче.... Sad Сега я оставих в кошарата, че не издържам психически вече.. скъса ми се сърцето, но е заспала. Но този начин определено не ми харесва и не е моя. Не знам вече какво да правя, а педиатъра, ако питам ще каже нищо му няма на детето и няма да даде някакъв съвет, пък и какъв ли съвет да даде..?!

Не че е моя работа,но не е ли малко голямо детето за кошница ?
Щом вечер заспива с мляко,пробвай през деня с 40-50мл водичка и просто я остави.
Не стой да я наблюдаваш какво прави.Изнервяш я така може би.
Аз слагам малката с бибата и я оставям. От вратата съм я гледала как става,играе си с възглавницата или с бибката,лапа я и после ляга и си заспива.
Сложи й бибка в леглото!

# 66
  • Мнения: 4 840
Ако знаеш още колко пъти ще си смени поведението, особено като нахитрее малко и се поосъзнае (някъде между година и половина и две) - тогава вече разбира, че може да те върти на пръста си и ако не поставиш строги правила, ще има мноооооооооооооого да се приспивате. Остави я в кошарата да прави каквото иска - в един момент, както виждаш, заспива. И не драматизирай чак толкова. Дишай дълбоко и бъди търпелива, че като започнат инатенето и гневните изблици, ще ти трябват здрави нерви - затова ти препоръчвам да ги пазиш сега.

# 67
  • Мнения: 199
Защо да е голямо детето за кошница?
През деня не важи това с водичка и мляко и нищо. Биба не използва. Когато я оставя, за да не я изнервям реве, което не ми харесва, да я оставя да плаче сама за да заспи. И не е да си играе и да заспи, а си е як рев.

Драматизирам?  Обоснови се.

# 68
  • Мнения: 306
Ами да...
Сега наистина се убеждавам, че режим се изгражда около четвъртия месец.
После става много много трудно.
И колкото и съвети да ти даваме, явно всяко дете си е индивидуално.
Щом нищо не работи при вас,зареди се с търпение,докато порасне Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 9 826
Естествено, че всяко дете е индивидуално. Също така, както много от нас са забелязали по своите деца, това с приспиването е на периоди и понякога един метод действа, но след седмица вече не дава резултат.  Затова бихме могли да споделяме какво работи при нашите деца, а авторката на темата и всяка друга желаеща мама може да почерпят от нашия опит каквото сметнат, че ще подейства при тяхното дете. Смятам за излишно да се правят категоризации относно това кой какъв е, съдейки по предпочитания метод за приспиване. Всяка една майка си познава своето дете и си има собствени виждания относно отделните методи и адекватността им относно конкретната детска личност. 
При нас все още действат песничките и приказките, обича и стихчета - редувам ги, защото иначе губи интерес. Има периоди, в които пък предпочита една и съща песничка всеки път, изпята многократно докато заспи ( или докато на мен ми пресъхне гърлото  Crazy ). Не смятам, че има долна граница за разказване на приказки и "рецитиране" на стихчета. Детето обича гласът на мама и дори да не разбира приказката, се радва, че мама говори нещо нежно, че е до него/нея, чувства се сигурно. На моята щерка приказките й действаха приспивно още на 3-4-месечна възраст ( преди това не се е налагало да пробвам ), но после имаше период, в който държеше да й пея, или просто да я гушкам мълчаливо.
Имаме си и ритуали преди сън, с които я настройвам на вълна заспиване. Например смяната на памперс, пожелаване на лека нощ на всички у дома, а също така обича да ме наблюдава докато оправям леглото за сън.

# 70
  • Мнения: 4 840
Защо да е голямо детето за кошница?
През деня не важи това с водичка и мляко и нищо. Биба не използва. Когато я оставя, за да не я изнервям реве, което не ми харесва, да я оставя да плаче сама за да заспи. И не е да си играе и да заспи, а си е як рев.

Драматизирам?  Обоснови се.

Имам предвид твоя пост, в който пишеш, че нямаш сили и че и на теб ти се реве. Децата определено усещат кога родителите им са на ръба на нервна криза и се възползват. Можеш да пробваш следното - остави детето в леглото/кошарата, легни до нея и се прави на заспала, не й обръщай внимание, може пък така да заспи без рев. Май вече писах - моят две вечери рева известно време, истерични писъци, но като видя, че публиката не идва, се отказа. А може би не се уморява достатъчно?!

Спокойно, нещата ще се наредят.

# 71
  • Мнения: 407
Защо да е голямо детето за кошница?
През деня не важи това с водичка и мляко и нищо. Биба не използва. Когато я оставя, за да не я изнервям реве, което не ми харесва, да я оставя да плаче сама за да заспи. И не е да си играе и да заспи, а си е як рев.

Драматизирам?  Обоснови се.

Имам предвид твоя пост, в който пишеш, че нямаш сили и че и на теб ти се реве. Децата определено усещат кога родителите им са на ръба на нервна криза и се възползват. Можеш да пробваш следното - остави детето в леглото/кошарата, легни до нея и се прави на заспала, не й обръщай внимание, може пък така да заспи без рев. Май вече писах - моят две вечери рева известно време, истерични писъци, но като видя, че публиката не идва, се отказа. А може би не се уморява достатъчно?!

Спокойно, нещата ще се наредят.
          И аз съм на същото мнение като подчертаното. Усещат всичко .Когато майката е нервна детето също . Успокой се . Дано отмине скоро проблемът .

# 72
  • Мнения: 199
Много ви благодаря за идеите. Нединка, ще пробвам по този начин, но обикновено се изправя по облегалката на леглото, а и я пазя да не падне от него и е трудно да се направя на заспала. Но ще опитам дано сработи. Не мисля, че драматизирам, защото имахме страхотен режим на заспиване и точно за това сега ми се вижда ад и предвид, че беше по-лека, аз съм слаба и ми тежи много, не мога да я нося иначе бих само и само да заспи без да плаче толкова много. Притеснява ме точно това, което казва Пандачина, че ако няма изграден режим, нещата стават по-трудни във времето.. и аз мисля, че е така, но при нас нещата се стекоха така трудно, защото бяхме в болница и тогава спа при мен, приспиваше се трудно, защото имаше болки и я люшках на ръце. От тогава е много трудно приспиването, а минаха повече от 5 месеца и наистина съм без сили и нерви. Дано се променят нещата.

# 73
  • Мнения: 4 840
Съмнявам се, че облегалката на леглото е толкова ниска, че детето да падне. Да не би да сте сложили матрака на по-високо ниво и затова детето да идва толкова високо спрямо облегалката. В противен случай няма как да падне освен ако не тръгне да се катери, а гледам, че сте още малки за подобни начинания.
С децата най-трудното винаги предстои - докато проходи, моето беше идеалното дете: ядеше всичко, без никакви фасони (е, никога не е бил фен на млякото, но го пиеше), никакви викове, рев или тръшкане. Когато проходи, нещата много се промениха, яде трудно (с книжка и разказване на приказки) и сега нервните кризи са доста чести и провокирани на пръв поглед от нищо. Тази сутрин например се разрева за дистанционното на щорите, след като много добре знае, че то не се пипа - е, голям рев и тръшкане падна в 8 ч. сутринта, когато бързаме за ясла/работа. Затова явно му викат психомоторно развитие. В яслата обаче такива неща няма - там просто е различно дете. т.е. той много добре усеща къде какво минава или има вероятност да мине.
Та не се ядосвай на твоята госпожица. Ако решиш да й създадеш режим (което за мен лично е препоръчително, а пък в моята ситуация е направо задължително), се зареди с търпение, обяснявай, ама кротко, ако трябва 100 пъти направи едно и също, за да види как се прави и така - в един момент нещата сработват, но си трябва търпение и много приказки и усилия от твоя страна. И така е с всичко - ще видиш, когато започне да ходи колко трябва да се обяснявате за улицата, светофарите, пресичането, колите. И както обясняваш, тя след 3 секунди вече тича към платното, и ти пак започваш.

Успех! И не се тревожи - в длъжностната ни характеристика на майка със сигурност има графа ''мнооооооого здрави нерви''   bouquet

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 570
Клеопатра, не разбрах пробвала ли си да легнеш с нея в твоето легло. Големият ми син заспиваше така гушнат. Този не иска, но тези дни успявам да го сложа в неговото легло, през решетките го галя и му държа ръката, пея песни. Честно казано не вярвах, че е възможно така да заспи, но се случва да успея. Иначе и ние бяхме два пъти в болница и след втория път нещата се промениха.
Аз с големия също съм имала доста кризисни ситуации и съм ревала буквално, но това често е свързано с факта, че съм имала план - искала съм да свърша нещо. Ако нямам ангажимент приспиването не ми е фикс идея и съответно не ми струват нерви. Ако видиш, че в крайна сметка нещата излизат от контрол, просто остави бебето. КАто не иска да спи, да не спи. А за режима не знам какво за кажа - сутрин става различно, нормално е да спи и през деня по различно време и с различна продължителност. Какво ще рече режим- да заспива винаги в 11 и в 15 ч ли newsm78 Днес например се събуди в 7,30, ч . заспа в 10,30 до 12,15 ч. Обикновено спи само половин час. Трябваше да го събудя , за да влезе в график ли...

Общи условия

Активация на акаунт