Как приспивате бебето?

  • 17 438
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 306
Клеопатра, не разбрах пробвала ли си да легнеш с нея в твоето легло. Големият ми син заспиваше така гушнат. Този не иска, но тези дни успявам да го сложа в неговото легло, през решетките го галя и му държа ръката, пея песни. Честно казано не вярвах, че е възможно така да заспи, но се случва да успея. Иначе и ние бяхме два пъти в болница и след втория път нещата се промениха.
Аз с големия също съм имала доста кризисни ситуации и съм ревала буквално, но това често е свързано с факта, че съм имала план - искала съм да свърша нещо. Ако нямам ангажимент приспиването не ми е фикс идея и съответно не ми струват нерви. Ако видиш, че в крайна сметка нещата излизат от контрол, просто остави бебето. КАто не иска да спи, да не спи. А за режима не знам какво за кажа - сутрин става различно, нормално е да спи и през деня по различно време и с различна продължителност. Какво ще рече режим- да заспива винаги в 11 и в 15 ч ли newsm78 Днес например се събуди в 7,30, ч . заспа в 10,30 до 12,15 ч. Обикновено спи само половин час. Трябваше да го събудя , за да влезе в график ли...

Да ,точно това означава режим.
Трябва да знаеш през колко време му се приспива на детето(от часа на събуждане). Ние преди спяхме през два,а сега през три часа,като за нощното лягане понякога и 4-5 часа минават.
Има дни в които сме като часовници,буди се и ляга по едно и също време.
Това е режим и е напълно възможно,но пак казвам че трябва да се наложи през по ранните месеци

# 76
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  И моята дъщеричка няма режим! Нито спи , нито яде под часовник  Mr. Green Аз самата мразя да живея "под часовник"  #Crazy Ям, когато ми се яде, спя, когато ми се спи (стига да имам възможност де  Laughing ) Може би затова хабя много нерви... Ако я събудя, когато аз реша, а тя не се е наспала, става непоносимо кисела след това и ми е още по-трудно!   Stop

# 77
  • Мнения: 4 833
  И моята дъщеричка няма режим! Нито спи , нито яде под часовник  Mr. Green Аз самата мразя да живея "под часовник"  #Crazy Ям, когато ми се яде, спя, когато ми се спи (стига да имам възможност де  Laughing ) Може би затова хабя много нерви... Ако я събудя, когато аз реша, а тя не се е наспала, става непоносимо кисела след това и ми е още по-трудно!   Stop

Не звучи лошо, но когато детето ходи на ясла, а аз - на работа, за мен режимът е задължителен. Иначе няма да се оправяме и всички ще сме кисели и недоспали непрекъснато. Моля мнението ми да не предизвиква дискусии и спорове за режима - всеки сам преценява кое е най-доброто за него и за детето.

# 78
  • Мнения: 199
Да, пробвала съм да легна с нея на едно легло, но тя не стои тръгва към ръба, а аз трябва да внимавам да не падне, изправя се по облегалката на леглото и общо взето не се спира. Днес я обградих с възглавници и разни други неща и успя да заспи след много въртене и катерене. Да видим утре...

# 79
  • Мнения: 4 833
Да, пробвала съм да легна с нея на едно легло, но тя не стои тръгва към ръба, а аз трябва да внимавам да не падне, изправя се по облегалката на леглото и общо взето не се спира. Днес я обградих с възглавници и разни други неща и успя да заспи след много въртене и катерене. Да видим утре...

Това е добро начало. Не е казано, че на следващия ден ще се случи пак, но с малко упорство и настояване детето ще се научи. Аз имах предвид по-скоро да я слагаш в нейното си легло, за да бъде обезопасена и да няма много възможности за спасяване. И пак да предположа, че може би детето не се изморява достатъчно. Общо взето, на децата им личи, когато им се спи. Можеш да следиш за тези признаци и тогава да я слагаш, а пък с течение на времето нещата се поизгладят и ще има режим. При нас не знам какво беше вече, но общо взето режимът от само себе си се оформи, но предполагам и с помощта на яслата.

# 80
  • Мнения: 306
kleopatra ,би ли споделила горе долу кога се буди детето и след колко време го слагаш да спи?
КОлко пъти спи на ден?И по колко време?

# 81
  • Мнения: 199
На 8месеца и половина е.
Става различно 7-8 часа сме на крак. В 8:30-9 излизаме на разходка и докато отидем до парка дремва 30 минути. След това игра в количката, гушкане, ходене в 12 сме си вкъщи, към 13 я слагам да спи, ако ми се стори, че е раздразнителна, сънена, търкаща очи. Слагам я да спи по някакъв начин и спи между 30минути и 90мин. различно. Има случаи, в който си личи, че примира за сън, но задремва и след малко пак опулва очите, това се повтаря многократно и е придружено с много рев.. не желае да спи. След това спи към 5-6 пак различно 30-90минути и вечер в 22 с млякото заспива.

По-рано беше по зле, за целия ден не и се събираха 1:30ч. сън, а сега прави средно по 2 часа сън на ден.

# 82
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Снощи и аз се пробвах да я оставя сама да заспи, след като не можах да я приспя! И стана работата!  Grinning Легнах си и я оставих в леглото - тя мрънка, изправи се и гледаше към спалнята как ние сме легнали и "заспали и... аз съм заспала  Laughing След около 15 мин се събудих и тя вече спеше!!! Завих я и пак си легнах Simple Smile Дано и занапред да е толкова лесно!  Hug

# 83
  • Мнения: 306
На 8месеца и половина е.
Става различно 7-8 часа сме на крак. В 8:30-9 излизаме на разходка и докато отидем до парка дремва 30 минути. След това игра в количката, гушкане, ходене в 12 сме си вкъщи, към 13 я слагам да спи, ако ми се стори, че е раздразнителна, сънена, търкаща очи. Слагам я да спи по някакъв начин и спи между 30минути и 90мин. различно. Има случаи, в който си личи, че примира за сън, но задремва и след малко пак опулва очите, това се повтаря многократно и е придружено с много рев.. не желае да спи. След това спи към 5-6 пак различно 30-90минути и вечер в 22 с млякото заспива.

По-рано беше по зле, за целия ден не и се събираха 1:30ч. сън, а сега прави средно по 2 часа сън на ден.

Моята,от новородена през деня спеше общо 2 часа,но явно през нощта си наваксваше . Сега (11м)през деня понякога и се събира час понякога два,но поне си заспива сама с бибероната.
И аз съм се изнервяла и буквално съм се борила с нея докато изградим режима.
Някой ти беше предложил да лягаш с нея,и аз също мисля че този начин ще проработи

# 84
  • Мнения: 373
Зададох заглавието на темата така, защото нямам нужда от съвет, а по-скоро от идеи.

Имам момиченце на 7м., преди заспиваше сама вечер, а през деня след хранене, но беше на мляко. Веднъж отидохме извън града за 2 дни и всичко се обърна... Вечерта като легнахме, не само че не заспа сама, а плачеше и едва я приспах. Това се случи когато беше на 3-4м., а сега вече е на 7. Тежи ми и едвам я приспивам, защото не желае нито в кошарата, нито в мен... Изтощена съм и само като знам, че идва вечер ми става лошо.. Дере се ужасно и няма вариант ще се умори и ще спре... През деня, ако не сме вън, на обед не мога да я приспя. Ето днес 1 час се мъча и реве истерично и не заспа каквото и да правех. Дядо и я изведе с количката, защото бях не на себе си след един час дране, а тя заспала в количката...

Ох болна тема ми е и на мен.В началото когато сина ми беше само на 1-2 месеца то беше приспиване на ръце, то бяха танци, абе ужас само като си спомня. Сега немога да изляза почти никъде с него, тъй като може да спи само в кошарата си или с някой от нас в нашето легло.И най-лошото, ако сме навън, а все пак понякога се налага, започва едно мрънкане, едно въртене, едни писъци, майко мила. Заспиваме само и единствено на тишина в парка. Ако не дай си боже мина през Мола и на него му се спи е няма да заспи, ще реве, а вече сме на 6 месеца. Ще следя темата с интерес.

# 85
  • Мнения: 199
Нашия напредък е, че ние не се приспиваме на ръце вече. Ама, все още е мнооого трудно. Приспивам я до мен на леглото с водата в уста е тупкане по дупето, ама е трудно, бунтува се става, мъчим се много време. Или я оставям в кошарата и излизам, тя мрънка, става, ама някой път заспива. Вечер е най-добре, към 21:30 с млякото и заспива, само я местя в кошарата.

# 86
  • Мнения: 306
Нашия напредък е, че ние не се приспиваме на ръце вече. Ама, все още е мнооого трудно. Приспивам я до мен на леглото с водата в уста е тупкане по дупето, ама е трудно, бунтува се става, мъчим се много време. Или я оставям в кошарата и излизам, тя мрънка, става, ама някой път заспива. Вечер е най-добре, към 21:30 с млякото и заспива, само я местя в кошарата.

 smile3501
Браво!
Бъди все така упорита!
И без компромиси Wink

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 20:23 от mileto88

# 87
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 783
Като новороден синът ми сучеше, после го слагах в леглото му и там заспиваше, след 3-я месец започна да заспива на гърдата, съответно и на ръце  и когато хубаво се унесеше го премествах, а след годинката(когато спрях да кърмя) го слагах на леглото му, лягах до него и така, сега още заспива така, на 2г и 2м е. Не че е нямало драми понякога и трудни моменти, но се забравят.

# 88
  • Мнения: 199
Момичета, претърпях операция и сега сме отначало с приспиването на ръце. Баба, дядо и тати са се погрижили да развалят режима. ........... И не трябваше и да вдигам тежко и е ужас, просто нямам думи.

# 89
  • Мнения: 306
Момичета, претърпях операция и сега сме отначало с приспиването на ръце. Баба, дядо и тати са се погрижили да развалят режима. ........... И не трябваше и да вдигам тежко и е ужас, просто нямам думи.

Горката  Sad Оправяй се бързо и не се притеснявай.
Щом веднъж успя да направиш режима,пак ще успееш. Воля и търпение,както и железни нерви ...
Успех
Вече сте големи.Предполагам че спи един или два пъти.Ние на 11м спяхме 2 пъти по 30 мин.

Общи условия

Активация на акаунт