Дъждовно лято вън царува, Декемврийско бебе не кротува!

  • 22 884
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 911
Много се подувам, бееее, направо ужас! Чудя се дали има нужда от някакви допълнителни изследвания, или е нормално  Rolling Eyes Особено сутрин, очите ми леко парят и ги чувствам отекли, пръстите ми са подути, а вечер- краката  Confused
По принцип в жегите и преди съм се подувала, но сега е много неприятно. Снощи се киснах в ледена вода- ръце, крака, поливах се, обливах се, но облекчението беше минимално. За пръв път в живота си искам да дойде есента  ooooh!
Пупа и аз за пръв път прочетох в този форум и само тук я срещам тази дума  Hug

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 2 112
Аз ходих при GP-то да ме види - вирус е,  но не е много зле положението за сега. Изписа ми разни неща против обезводняване и диета да спазвам, а парацетамол да взимам за над 37.5 Т.

Последна редакция: чт, 14 авг 2014, 13:00 от sunny-n

# 722
  • Мнения: 54
Ооо  ven4e333 и аз го гледах миналата бременност и всеки ден ревях:-)  май в сайта на телевизията ги имаше всичките епозоди.
Мария, само бъди позитивна, всичко ще е наред с бебчо! Не се отдавай на лоши мисли, вярвай и бебчо ще чака:-)

# 723
  • Мнения: 1 421
На всички мами с притеснения - стискам палци!  Peace Praynig

Аз от понеделник съм в болничен. Просто не издържам в тези жеги да се друсам от Варна до Златни пясъци 6 дни в седмицата.ДА не говорим, че откакто разбрах, че съм бременна ставах всяка сутрин в 6ч...

Виждам, че сте отворили темата за цвета на зърната- моите са доста потъмнели и продължават да са чувствителни. Бебчо мърда все по-често. Даже вчера майки ми го усети Simple Smile ММ все още не го е усещал...Ама мъже...само повтаря, че щял да го усети като почне да ходи за риба  Mr. Green hahaha

Ние продължаваме с ремонтите, вижда му се края вече. Днес си избрахме и ламинат  Simple Smile

Хубав ден Ви желая и се пазете!  Heart Eyes

# 724
  • Мнения: X
Salvadore, мерси за изчерпателната информация. А знаеш ли колко общо е платила в крайна сметка, избора на екип + вип стаята и всякакви други неща, които са й се наложили?

До колкото четох, изборът на екип + вип условия е 700 лв. за нормално и 1000 лв. за секцио. Дали това е крайната цена, която се плаща (ако няма други усложнения, разбира се) или има и някакви други неща, които се заплащат допълнително?
Това е крайната цена да,дори и двата пъти са и взели по-малко от 1000 около 950-970,нещо такова. .Ражда със секцио.До колкото си спомням последния път ми каза,че дори млякото (ако не кърмиш) и памперсите са от болницата,но това ми е някакъв мътен спомен,който много не запомних заради еуфорията от бебчо  Heart Eyes.Плаща се при изписването,просто трябва предварително да заявиш при кой доктор иска да раждаш и дали искаш ВИП стая или не.

# 725
  • Мнения: 267
А някой има ли представа колко струва секциото в Надежда?

# 726
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Новата цена за раждане в Надежда независимо дали е нормално или секцио е 1950 лева ( в сила от 01 август ).

# 727
  • Мнения: 267
С или без здравна каса...доста са я вдигнали...

# 728
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Със ЗК.  А има и някакъв разширен пакет за 2100, но никой не може да каже какво допълнително включва.

# 729
  • Мнения: 75
Има ли някоя Варненска мама, раждала в АГ? И ако да, със или без избор на екип (и при кой д-р), вип-стая и т.н.? Ще се радвам, ако някой сподели мнение, че вече и аз започнах да се замислям..  newsm78

Габии, аз не съм раждала там (първо бебче ни е), но мисля да раждам секцио при док. Танев. Живот и здраве октомври-ноември ще отида и на деня на отворени врати да огледам етажите и стаите. Една позната ражда с избор на екип и лежа на 5тия етаж (по принцип с избор на екип лежат на 5тия, а без избор на екип - на 4тия) във самостоятелна стая и беше много доволна. Стаята е абсолютно същата като на 7мия (по нейните думи), пак си сам в стая, бебето е при теб, пак са баня и тоалетна на 2 стаи. Но акушерките са на етажа и обслужват всички бебета, докато във ВИП-а една акушерка обслужва по-малко бебета. Също така ако си за 5тия етаж раждаш на 2рия, а на ВИП етажа си има и родилна зала. Горе-долу това са разликите по нейните думи. За цената - доколкото знам с избор на екип във ВИПа е 1000 лева, а на 5тия етаж е 500 (като ако искаш самостоятелна стая доплащаш по 40 или 50 лева на вечер). Но ако си секцио - ти така или иначе 2 или 3 дни си в реанимация без значение къде ще лежиш после. Така че ако си на 5тия етаж самостоятелна стая ще платиш 500 лева (избор на екип) + 2 дни по 50 лева = 100 лева за стаята т.е. 600 лева някъде за целия престой. Така че по груби сметки разликата ВИП и 5ти етаж самостоятелна стая е 400 лева. Лично засега аз съм се настроила за 5 етаж самостоятелна стая, но пак ще стане ясно като наближи момента и като отида да видя с очите си кое и как Simple Smile

fanFar /Emy/ , всичко ще мине по мед и масло. Да пишеш после Simple Smile

Mariya Atanasowa, стискам палци всичко да е наред. Почивай повече, мисли позитивно. Малко остана до декември - ей сега ще дойде Simple Smile

# 730
  • Варна
  • Мнения: 261
Cmacu, и аз мисля да ходя на деня на отворените врати през септември или октомври като спра да ходя на работа. Ако има и други мами, желаещи да ходят, може да се уговорим заедно да отидем. Simple Smile

fanFar /Emy/, всичко ще мине както си му е реда. Не се притеснявай, не е толкова страшно да се омъжиш!  Hug

# 731
  • Мнения: 75
Габии, аз свършвам работа на 10ти октомври, така че ако е след тази дата съм ЗА Simple Smile

# 732
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 493
За д-р Георгиев от АГ Варна, ще го сложа като скрит текст, щото има тъжна информация.
Скрит текст:
Приятелка роди секцио в 7мия месец, в АГ Варна, без избор на екип, аварийно, бебчето било в кувиоз 1 седмица, но умряло. Cry  След броени дни тя отишла на преглед с видеозон при Георгиев, да види дали всичко и е ок, и го питала защо така се е получило(не помня при кого е било секциото, но при някакъв млад лекар, който се случил на смяна). А той и казал, че такъв и бил късмета, и другия път като забременеела да се кръстела всеки ден по 3 пъти и и се изсмял. Shocked #2gunfire Не зная какъв специалист е, но за мен подобни коментари в такъв случай са повече от неуместни! Като разправях на мм така се ядоса, каза, че ако бил там щял да го хване и да го заведе в някоя църква, да се кръсти там 3 пъти. #2gunfire Един лекар трябва да е не само добър специалист, но и Човек! Това е моето мнение, извинявам се за тежката информация.

# 733
  • Мнения: 1 296
 ooooh! Всякакви изверги на тоя свят. Дано не ни се падат! И дано да си изкараме докрая всички без проблеми.... Praynig

# 734
  • Мнения: 75
Аз никога не съм имала досег с Георгиев. Срещала съм го само по коридорите в АГ. Незнам що за човек е, нито какъв лекар е Simple Smile

За Танев мога да кажа, че винаги го виждам усмихнат. Ако нещо мен ме притеснява винаги ме успокоява, усмихва се. Гледа да направи ситуацията по-спокойна и това много ми харесва в него (защото аз съм си голяма паника и точно лекар като него ми трябва). Като цяло му имам пълно доверие и за щастие е нямало път, в който да остана разочарована или нагрубена от негови думи и действия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт