Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?

  • 10 763
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 198
Blondi , не съм съгласна с теб (този път). Момичето пита-иска да чуе мнения на хора, които са минали по този път. В Здравния форум е пълно с въпроси за това или онова лекарство. Ясно е, че в крайна сметка всеки слуша лекаря си. Но ако чеуш още няколко мнения, съвпадащи с препоръката на лекаря, се чувстваш някак по-спокоен. Според мен това е смисълът на темата.

# 46
  • Мнения: 27 524
Blondi , не съм съгласна с теб (този път). Момичето пита-иска да чуе мнения на хора, които са минали по този път. В Здравния форум е пълно с въпроси за това или онова лекарство. Ясно е, че в крайна сметка всеки слуша лекаря си. Но ако чеуш още няколко мнения, съвпадащи с препоръката на лекаря, се чувстваш някак по-спокоен. Според мен това е смисълът на темата.

ОК,мир,мир  Peace Peace Peace  Grinning

# 47
  • Мнения: 2 885
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 19:48 от немирница

# 48
  • Мнения: 27 524
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така  Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак???  Tired Cry

# 49
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак??? Tired Cry

Абе няма твърди доказателства, ама моя гинеколог все ми ги приказва _ не си кърмила, пушиш, късно раждане, хормонални препарати, пък после - а иди на ехомамография де!

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За съжаление има доказана твърда връзка между рака и не-кърменето. Некърмилите жени са 4 пъти по-застрашени от рак на гърдата (и още повече са застрашени незабременявали). Колкото повече време кърми жената (сборно от всички деца), толкова е по-малък рискът. Това е нещо, което и бг-гинеколозите знаят. Намаля се риска от рак на гърдата, рак на матката и яйчниците в пред-менопаузата и остеопороза в по-зряла възраст.
Разбира се, това се явява 'страничен бонус', но е важно, особено за жени с фамилна история на рак.

# 51
  • Мнения: 2 885
Мило пилеее, ние мислим за твоето здраве, а не да повдигаме темата ЗА и ПРОТИВ кърменето.
Не е това целта!

Питай непременно лекаря си за рака на гърдата!!! Почети в интернет за % вероятност........

Стига,ма,крава такава,пишат ли се такива неща?Няма твърди доказателства за връзка между кърменето и некърменето и рака,не ни плаши така  Cry Ми тия,дето сме кърмили малко или никак???  Tired Cry

Майките, които не кърмят са застрашени от рак на гърдата
Институтът за онкологични изследвания на Великобритания публикува резултатите от последното си мащабно научно изследване върху причинните връзки между продължителността на кърменето и заболяването от рак на гърдата. Учените анализирали информация, свързана със случаите на
50 000 жени, заболели от рак на гърдата и 97 000 жени без това заболяване. Общият извод, който се налага от изследваните факти е, че жените, които се въздържат да родят повече от едно дете и от самото начало отказват да го кърмят, както и тези, които кърмят за съвсем кратък период от време, са изправени пред реален и сериозен риск от развитие на онкологично заболяване на гърдата. По приблизителни оценки на Института, около 25 000 жени годишно биха могли да се предпазват от този вид тумор, ако кърмят своите деца поне с шест месеца по-дълго от това, което през последните години се настанява като практика в развитите страни, а именно - или категоричен отказ от кърмене, или опити за кърмене само през първите няколко дни след раждането на детето.


Чети, мацко, чети....  Naughty

# 52
  • Мнения: 27 524
чета,чета и взимам решение да родя още поне 6 деца и да кърмя нон стоп.... Laughing Laughing Laughing

Може и да сте прави,чела съм такива статии,но съм чела и,че не е със сигурност доказано.Така или иначе с тези болести предпазване и сигурност никой няма за нищо,цитати милиард може да каже всеки за всякакви нелогични случаи..Но сигурно с по-дълго кърмене е по-нисък рискът.Нещо като пушачите и рака на белите дробове...
Пуу,не искам да говорим за болести,страх ме е... Tired

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Childbearing is known to protect against breast cancer, however the contribution that breastfeeding has on this protective effect, if any, is unknown. The act of breastfeeding is closely related to many other aspects of childbirth, such as parity and a women's age at conception of her first child. At this time, no single study has been large enough to reliably characterize the relative contributions of all factors related closely to childbirth in breast cancer.

A recent examination combined data from 47 epidemiological studies, conducted in 30 countries, in order to examine the relation between breastfeeding and breast cancer, while taking into account the effects of other related aspects of childbearing. The Collaborative Group on Hormonal Factors in Breast Cancer has combined worldwide data from epidemiological studies of women with breast cancer in an attempt to describe the relationship between breast cancer and various reproductive, hormonal, and other factors. Both case control and cohort studies were eligible for the collaboration if they had data for at least 100 women with incident invasive breast cancer and had recorded information on each woman with respect to reproductive factors and use of hormonal preparations. The data were collated and analyzed on individual women centrally so that analyses could be performed with as similar definitions across studies as possible. Information provided by the principal investigators included data collected regarding each woman's total number of pregnancies, her age at each pregnancy, and the outcome of each pregnancy. Information was also sought on the total number of children each woman had breastfed, her total (lifetime) duration of breastfeeding, and whether or not each individual live-born child had been breastfed, and, if so, for how long. For analysis purposes, data from different studies are combined by means of the Mantel-Haenszel stratification technique.

The finding revealed that women with breast cancer had, on average, fewer births than did controls (2.2 vs. 2.6). In addition, fewer parous women with cancer than parous controls had ever breastfed (71% vs. 79%, and their average lifetime duration of breastfeeding was shorter (9.8 vs. 15.6 months). The relative risk (PR) breast cancer decreased by 4.3% for every 12 months of breastfeeding. The RR also decreased by 7.0% for each birth. The amount of the decline in the relative risk of breast cancer associated with breastfeeding did not differ significantly for women in developed and developing countries, and did not vary significantly by age, menopausal status, ethnic origin, the number of births a woman had, her age when her first child was born, or any of nine other personal characteristics examined.

oт тук: http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m0887/is_8_21/ai_90980326
Един Гугъл с "cancer+breastfeeding" вади около 6,410,000 за cancer+breastfeeding.

# 54
  • Мнения: 2 885
Най- много се дразня като прочета колко са вредни хормоналните лекарства за спиране на кърмата. Колко от вас са пили такива лекарства и какво им е станало, питам аз? Кой е пострадал  от Достинекс? С чисто сърце препоръчвам това лекарство, защото съм го ползвала и не съм имала никакъв проблем. Есествено лекар трябва да ти изпише и да ти обясни как да го взимаш. При мен например се наложи двойна доза поради огромното количество кърма.
Също много се дразня когато някой попита как да си спре кърмата и всички като му наскачат да го питат "ама защо" . Ами не е ваша работа и това е .Никой не ви пита за мнението ви по този въпрос.

Когато гледаш как 11 години се мъчи роднина и умира, как най-добрата ти приятелка ходи с перука заради химиотерапия, как познати жени сега между 40-60 години са с тази диагноза...здраво ще те стегне около врата!!!
Били са такива времената, че е трябвало да се връщат на работа веднага след раждането, за да строят "социализма нов"!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата... Thinking

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 21:04 от немирница

# 55
  • София
  • Мнения: 2 271
Никой лекар ВЕЧЕ няма да те посъветва да се стягаш, за да ти спре кърмата.
Ами, само ти така си мислиш Wink
Бившата ми лична лекарка  и педи на детето ми, първите 3 месеца, точно това ме посъветва, когато и казах, че вече кърмата ми е съвсем малко и съм се отказала да кърмя. Каза да се изцедя веднъж хубаво, да се стегна с ластичен бинт и така да спя една нощ, за да няма вече кърма. #Cussing out
Аз, естествено, не го направих... Naughty Тя за това вече е бивша, де  Twisted Evil

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера, защо се пишат такива неща, без някой да знае със сигурност дали е вярно или не?
Омръзна ми да чета разни статистики, да ми внушават различни неща....
Вярвам на очите си, на това, което съм видяла и преживяла.
Майка ми почина от рак на гърдата и ме е кърмила 9 месеца, сигурно е изключение някакво?
Само стресирате хората с тези крайни заключения!
В момента се сещам и за баба ми, която не е кърмила нито баща ми, нито чичо ми, а почина от сърце на 86г. и тя сигурно е изключение?
Момичето пита тези, които са си спряли кърмата по някъкав начин, иска съвет, и тези, които са го направили са й писали ( включително и аз).
Защо трябва за пореден път, темата да стане ЗА и ПРОТИВ.

# 57
  • Мнения: 2 885
Най- много се дразня като прочета колко са вредни хормоналните лекарства за спиране на кърмата. Колко от вас са пили такива лекарства и какво им е станало, питам аз? Кой е пострадал  от Достинекс? С чисто сърце препоръчвам това лекарство, защото съм го ползвала и не съм имала никакъв проблем. Есествено лекар трябва да ти изпише и да ти обясни как да го взимаш. При мен например се наложи двойна доза поради огромното количество кърма.
Също много се дразня когато някой попита как да си спре кърмата и всички като му наскачат да го питат "ама защо" . Ами не е ваша работа и това е .Никой не ви пита за мнението ви по този въпрос.

Когато гледаш как 11 години се мъчи роднина и умира, как най-добрата ти приятелка ходи с перука заради химиотерапия, как познати жени сега между 40-60 години са с тази диагноза...здраво ще те стегне около врата!!!
Били са такива времената, че е трябвало да се връщат на работа веднага след раждането, за да строят "социализма нов"!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Мисля, че няма какво повече да се каже по темата... Thinking
Ти откъде знаеш диагнозата им на какво се дължи? Едва ли и докторите могат да кажат
А наясно ли си колко жени взимат противозачатъчни през целия си живот ? Това са хормонални лекарства
 Дали всички, които ги взимат  са с рак? Айде стига простотии. Пък това за комунизма нещо не го разбрах. Сигурно от противозачатъчните ( Ясмин, за сведение).
Рак се докарва "най-успешно" от стрес. Това е, което е абсолютно доказано. Ако ще и 10 деца да кърмиш , ако си фамилно обременен или стресиран ( а то няма как да не си ако имаш толкова деца) има голяма вероятност да се разболееш от рак.

Знам за диагнозата им, защото съм била с тях когато лекарят е съобщавал причините и на никого не пожелавам да бъде на мое място. /става дума и за баба ми по майчина линия и за най-добрата ми приятелка/.
Ако си помислиш какви са причините и за ранното захранване през миналият век, ще се сетиш какво имам в предвид под "социализма нов".
Първо се информирайте за последиците преди да преприемате каквото и да е лечение или отказ от такова!!!!
Аз препоръчвам на пилее да прочете за рака на гърдата, а решението си е нейно!
И аз не кърмя, макар че съм фамилно обременена.......

Не искам да се караме, момичета...Искам да информирам за последиците и че една от тях е именно рака и Бу хубаво го е написала...... Всеки сам решава какво ще прави със себе си и своето здраве!!!!!!!!!!

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не мога да разбера, защо се пишат такива неща, без някой да знае със сигурност дали е вярно или не?
Омръзна ми да чета разни статистики, да ми внушават различни неща....
....
Защо трябва за пореден път, темата да стане ЗА и ПРОТИВ.
Чакай малко Simple Smile Поиска Блонди точно доказателства - намериха се. Много съжалявам за това, но са факти, подкрепени с маса изследвания в не една страна. Никой нищо не внушава.
Който иска - кърми, който не иска - не.
Защо да е за и против Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
Бу, статистиката е едно, но съвсем друго е реалността. Wink
Покрай болестта на мама, обиколих много известни мамолози, доценти и професори.
Питала съм за тази зависимост ( кърмене - рак, некърмене - рак), думите на покойния доц. Трифонов ( втора хирургия на Алескандровска болница), са че, няма такава зависимост, въпрос на хормонални аномалии и фамилна предразположеност е рака. След като почина, отидох и при проф. Драган Бобев (близък на семейството ни е от 40 г.), същото потвърди и той. Е, на кой да вярвам, на хората които познавам с години и на които вярвам, или на статии от хора, за които не съм чувала?
Иначе си права - който иска - кърми, който не иска - не!
С най - добри чувства към теб и извинявай ако съм те засегнала!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт