Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?

  • 10 772
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 508
Аз пък помня как преди време във форума някой писа за жена с 3 или 4 деца, която не е спирала да кърми не знам си колко години и изведнъж и открили рак.
Няма застраховка, съдба  Confused

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Буболина, защо да ме засягаш.
Освен фактите от безброй изследвания в над 30 страни, изнесени в нета, по същия въпрос от устите на родни лекари съм го чувала. Проф. Х. Петров, автор на 'Книга за майката' е ревностен защитник на тази теза, доц. Петров от ВМИ-Пловдив, и куп други...
Зависимост има. Друг е въпросът, че винаги можеш да попаднеш в злощастните проценти - има си ген, фамилна обремененост и прочие.
Та в случая - статистиката Е реалността... но този разговор твърде се отплесна от питането на авторката.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 423
Добре, край, няма да се отклоняваме повече. Hug

# 63
Момичета, това с рака е БОЖА РАБОТА.
Майка ми е родила и кърмила всяка едно от децата си между 6 мес. - 1год. (ние сме 3 деца ) и преди 5 год. е оперираха от рак на гърдата. Така,че извинете ме ама не можем да казваме " ето на кърми да нямаш рак на гърдата " newsm78

# 64
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Вие сега какво искате да й кажете на авторката на темата - че ще се разболее от рак ли , ако не кърми? Ще ме прощаваш Бу, ама на мен така ми звучи.
Стига чете избирателно, де.
Искам да кажа каквото казах - жени, които никога не са били бременни/раждали, са най-застрашени от рак (на гърдата, матката, яйчниците). Жени, които не са кърмили никак или за кратък период от време, са изложени 4 пъти повече на този риск. Всяко следващо раждане, както и по-дълъг период на кърмене, снижават риска.
Или:
Does the length of time you breastfeed make any difference?

The evidence for risk reduction becomes more consistent the longer women breastfeed. But, for it to make a significant difference, research suggests that a woman needs to breastfeed for a considerable length of time.

In one study, Chinese women who had breastfed for a total of six years or more over the course of their lives were found to have a 63% decrease in breast cancer incidence, compared to women who had never breastfed.

Further evidence comes from a Yale University study of US women, published in June 2001, which found that women who breastfeed their first child for more than 13 months have a slightly reduced risk of breast cancer.

От тук: http://www.ivillage.co.uk/pregnancyandbaby/pregnancy/babyfeed/ar … 20_180863,00.html

Толкоз. Информация.

# 65
  • Мнения: 6 243
Момичета, това с рака е БОЖА РАБОТА.
Майка ми е родила и кърмила всяка едно от децата си между 6 мес. - 1год. (ние сме 3 деца ) и преди 5 год. е оперираха от рак на гърдата. Така,че извинете ме ама не можем да казваме " ето на кърми да нямаш рак на гърдата " newsm78

Ами никой не го е и казал. Говори се само и единствено, че не-кърменето, не-забременяването, не-раждането са все фактори, които повишават риска от рак. Т.е. че при равни други възможности (абсолютно идентичен генофонд, ниво на стес и т.н.), по-голям е рискът да се разболее от рак за онази еднояйчна близначка, която не е забременявала, раждала и кърмила. Другата, която чинно си е осъществили физиологочното предназначение като един женски индивид, е в по-благоприятно от статистическа гледна точка положение.

Надявам се, че се изразих ясно.
По темата нямам какво да кажа, само се опитвам да внеса лека яснота в тази емоционална обстановка.

# 66
Момичета айде престанете на мен ми трябваше информация не за рак на гърдата, а за друго. Виждам,че тук доста от вас се чудят да си налагат мнението което не съм искала и не е по темата която съм задала. Жените които кърмят и се исказаха по-горе молете се да не направите мастити и други неща неприятни. Не съм искала мнението ВИ и съветите ВИ.

Моля темата да бъде закрита, няма смисъл тук повечето от вас се чудят да синалаг мнението, да пишат неща които не са по темата и явно с това си запълвате времето.

# 67
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Жените които кърмят и се исказаха по-горе молете се да не направите мастити и други неща неприятни. Не съм искала мнението ВИ и съветите ВИ.
Въъъъ, много люта, тц, тц...
Лека бременност и здраво бебе ТИ желая.

# 68
  • Мнения: 3 161
Преди да закриете темата, може ли да питам само, ако майката изобщо не сложи детето на гърдата, няма ли кърмата да си спре сама (ако изобщо прокапе)? Нали сукането я предизвиква и поддържа? Не ми е ясно много, а наистина ми стана интересно, защото една съседка ми разказваше как детето й било в кувьоз и на нея млякото изобщо не й дошло по тази причина (че не го е слагала на гърдата)...

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
emem , мисля, че по - добре от всички знаеш отговора, така че въпроса е излишен. Wink

# 70
  • Мнения: 3 161
Няма как да го знам, мисля, че повечето от нас все пак слагат бебето на гърда в началото и млякото тръгва, малко или много. Ако ти знаеш отговора - моля кажи ми го. Това, което аз знам, е че основно условие за лактиране е бебето да стимулира гърдата и затова питам, защо да пие момичето хормонални и да се стяга с бинтове, ако няма такава нужда? Може и да съм в грешка тук, а и опитът ме не покрива този случай  Wink.

# 71
  • Мнения: 1 581
Преди да закриете темата, може ли да питам само, ако майката изобщо не сложи детето на гърдата, няма ли кърмата да си спре сама (ако изобщо прокапе)? Нали сукането я предизвиква и поддържа? Не ми е ясно много, а наистина ми стана интересно, защото една съседка ми разказваше как детето й било в кувьоз и на нея млякото изобщо не й дошло по тази причина (че не го е слагала на гърдата)...
В този случай гърдите се втвърдяват, болят и е наложително изцеждане, защото следват проблеми. Аз бях така, въпреки че пробвах да се цедя (на ръка) още първите дни, нищо не прокапваше, дори коластра, на 5 ден се събудих с твърди гърди, температура и ужасни болки. Една акушерка ми помогна да се изцедя първия път. Болеше ужасно, посиняха ми гърдите от стискане и ми се разраниха зърната.
Исках да кажа, че не спира кърмата.

Обаче на 2 майки в болницата на недоносени бебета наистина не им тръгна кърма. При преждевременно раждане се случвало. А може и от стрес - не знам  Confused

# 72
  • София
  • Мнения: 4 423
Без да съм го пробвала на мен ( все пак съм кърмила 21 дни), съм чувала, че кърмата си идва първите дни, без значение дали слагаш бебето да суче.
Друг е въпроса, дали ще спре сама, аз лично съм се стягала с бинт около две седмици и почти до края, бинта беше леко влажен.
С хапчета нямам представа как става.

# 73
  • Мнения: 3 161
В този случай гърдите се втвърдяват, болят и е наложително изцеждане, защото следват проблеми. Аз бях така, въпреки че пробвах да се цедя (на ръка) още първите дни, нищо не прокапваше, дори коластра, на 5 ден се събудих с твърди гърди, температура и ужасни болки. Една акушерка ми помогна да се изцедя първия път. Болеше ужасно, посиняха ми гърдите от стискане и ми се разраниха зърната.
Исках да кажа, че не спира кърмата.


А това състояние как се получи - без да слагаш бебе на гърда ли? Съвсем сериозно питам и ми стана интересно.

# 74
  • Мнения: 1 581
Бебето ми беше в интензивно отделение в кувьоз, нямаше никакъв начин да го слагам на гърда. Опитвах да се цедя от началото, но просто нямаше нищо. Освен това явно не го правех както трябва. И все пак млякото си дойде, не си спря само.
След това, когато се научих как да се цедя правилно, след като ми показаха и ми помогнаха, започнаха и помпата да ми стерилизират, на 3 часа се цедях ден и нощ, млякото тръгна в изобилие, хранех няколко бебета  Grinning
Не знам вече ако не бях цедяла по много и на често дали щеше да си спре сама кърмата, но си дойде напълно сама без сукане.

Общи условия

Активация на акаунт