Гърция ,почивки All Inclusive и HB

  • 122 900
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 775
Здравейте момичета,
искам да помоля за компетентното Ви мнения!   bouquet
Имам оферти за настаняване и за трите залива/плажа на Сикия. От Паралия Сикия до плажа Валти, посока Сарти.
Незнам коя за избера.
Моля кажете кой плаж от трите е най-плитък?
Къде от към магазини и таверни е най устроено?
Продават ли някъде прясна риба?
Предварително Ви благодаря!
 bouquet
Плажа на Сикия не е плитък,бързо става дълбоко. В края на юли месец преди 2 г в 11ч беше празно,след около час - 2, да се бяха появили 3-4 семейства. Само в  единия си край имаше шезлонги с чадъри, не много на брой.

# 691
  • Мнения: 7
Здравейте, искам да попитам знаещите мами за два хотела на Халкидики - Sonia village и Blue dolphin. Знам, че и двата са многократно коментирани, но аз изчетох всичко и така и не успях да се спра на един от двата. Гледам периода 17.09-24.09, полупансион, двама души с дете на 4г. Цените са 800 лв. за Sonia village и 1130 лв. за Blue dolphin. Това което ме интересува е кой от двата плажа е по-подходящ за деца, къде е по-хубава храната, дали по това време ще има аниматори за детето (както и къде е по-добра анимацията) или вече се води извън сезон и дали и двата хотела имат детска площадка. Доколкото знам краят на септември все още е подходящ за море в Гърция, макар че никога досега не сме ходили. Много ще се радвам на помощта ви.

# 692
  • София
  • Мнения: 783
Втората половина на септември времето може да поднесе изненади в Северна Гърция. Имало е години с разкошно време, но имахме една година, в която си тръгнахме 3 дни по-рано, защото времето беше ужасно. Въпрос на късмет е.
Соня Вилидж се намира във вилната зона на Геракини. Дели един плаж с къмпинга. Не е нищо особено плажът там, има доста камъни в морето. Самият хотел е в нищото, няма близо магазини и таверни (само таверната на къмпинга) и трябва да ходите 10-15 мин пеша до селото.
Блу Долфин също е отдалечен от Метаморфози, но като цяло базата е по-добра и ако аз трябваше да избирам само между тези два хотела, бих се спряла на него.

# 693
  • Мнения: 646
Здравейте, искам да попитам знаещите мами за два хотела на Халкидики - Sonia village и Blue dolphin. Знам, че и двата са многократно коментирани, но аз изчетох всичко и така и не успях да се спра на един от двата. Гледам периода 17.09-24.09, полупансион, двама души с дете на 4г. Цените са 800 лв. за Sonia village и 1130 лв. за Blue dolphin. Това което ме интересува е кой от двата плажа е по-подходящ за деца, къде е по-хубава храната, дали по това време ще има аниматори за детето (както и къде е по-добра анимацията) или вече се води извън сезон и дали и двата хотела имат детска площадка. Доколкото знам краят на септември все още е подходящ за море в Гърция, макар че никога досега не сме ходили. Много ще се радвам на помощта ви.
Наши приятели бяха отседнали миналата година в Соня Вилидж и ходихме да ги видим. Плажът не ми допадна изобщо-не го препоръчвам. Иначе те бяха доволни от храната, дворът на хотела също ми се стори поддържан и приятен.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Доколкото знам краят на септември все още е подходящ за море в Гърция, макар че никога досега не сме ходили.
 

Въпроса с времето е много непридвидим.Ако си спмните 2014 цялата първа десетдневка на септември , цяла Северна Гърция духа , гърмя , валяха страшни порои , е сетне времето малко се пооправи , но температурате вече фатално беше паднала.Ние бяхме тръгнали към Фанари и на Свиленград завихме наляво и се озовахме в Саръмсаклъ.
 Анита беше споменавала , че първата седмица на септември на Тасос си е купувала пуловер Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 6 080
Миналата година ходихме точно на 17- сти септември в Гърция, Халкидики. Времето беше перфектно.
Но септември си е рисково. Особено след средата на септември, с дете  newsm78 Дано имате късмет.

# 696
  • Мнения: 646
Както е тръгнало тая година, може и април да ходим на море Simple Smile

# 697
  • софия
  • Мнения: 224
Здравейте, искам да попитам знаещите мами за два хотела на Халкидики - Sonia village и Blue dolphin. Знам, че и двата са многократно коментирани, но аз изчетох всичко и така и не успях да се спра на един от двата. Гледам периода 17.09-24.09, полупансион, двама души с дете на 4г. Цените са 800 лв. за Sonia village и 1130 лв. за Blue dolphin. Това което ме интересува е кой от двата плажа е по-подходящ за деца, къде е по-хубава храната, дали по това време ще има аниматори за детето (както и къде е по-добра анимацията) или вече се води извън сезон и дали и двата хотела имат детска площадка. Доколкото знам краят на септември все още е подходящ за море в Гърция, макар че никога досега не сме ходили. Много ще се радвам на помощта ви.
Плажа на Соня вилидж е отврат, аниматори не е имало, храната нищо особено.

# 698
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Миналата година около 20 септември на Халкидики времето беше идеално и водата - много топла, но лятото беше с високи температури в цяла Европа. Тази година не се знае как ще е.  
В хотел Соня вилидж сме ходили преди години и мненията ми се припокриват с предходните - няма анимация, храната беше бедна като асортимент, но - вкусна, има детска площадка и приятно оформен двор. По-хубав плаж има в самото селище Геракини. Между двата хотела, бих избрала Блу долфин, тъй като има добри отзиви в туристическите сайтове.  Peace
Ако някой е почивал в хотел Блу долфин, да попитам - морето около хотела плитко ли е и има ли камъни навътре?

Последна редакция: сб, 09 апр 2016, 14:27 от Скубиду

# 699
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Здравейте! Имам въпрос към посещавалите о-в Тасос през лятото. Планираме през това лято да отидем до там със собствен транспорт. Досега не сме ходили в Гърция. Та, според вас, къде ще препоръчате да отседнем? В коя част на острова, град, село? Обичаме шумните и оживени места, не сме привърженици на тишината и спокойствието.

# 700
  • Мнения: 3 468
Някой имай ли впечатления от Anastasia Resort & Spa, Неа Скиони                                                                 / http://www.booking.com/hotel/gr/anastasia-resort-amp-spa.bg.html/

Планираме 3 нощувки началото на май.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте,

Включвам се да ви следя, но също и с молба за малко помощ. Ще се опитам да прочета темата, но времето ми е много кът.
Тази година обмисляме за пръв път евентуално да почиваме в Гърция, досега не съм била там никога и ми е тъмна Индия. Търся хотел, подходящ за деца, по възможност ол инклузив, с детска площадка и тревни площи наоколо, с басейн, с хубав плаж, плитък, без камъни. Освен това бих искала да е на пешеходно разстояние до някое градче или нещо такова, където можем да се разхождаме вечер с децата. Ние стоим на плаж до обяд, после почивка, и следобед задължително ми трябват забавление за децата -парк, места за разходка, люлки, пързалки. В никакъв случай не искам в отдалечено селце където няма нищо. Има ли такова чудо на природата някъде в Гърция?

# 702
  • София
  • Мнения: 3 774
Здравейте! Имам въпрос към посещавалите о-в Тасос през лятото. Планираме през това лято да отидем до там със собствен транспорт. Досега не сме ходили в Гърция. Та, според вас, къде ще препоръчате да отседнем? В коя част на острова, град, село? Обичаме шумните и оживени места, не сме привърженици на тишината и спокойствието.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=872288;topicrefid=19


Ако някой е почивал в хотел Блу долфин, да попитам - морето около хотела плитко ли е и има ли камъни навътре?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=792772.msg32234604#msg32234604

Някой имай ли впечатления от Anastasia Resort & Spa, Неа Скиони                                                                 / http://www.booking.com/hotel/gr/anastasia-resort-amp-spa.bg.html/

Планираме 3 нощувки началото на май.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=792772.msg32552314#msg32552314
и следващите постове...

Здравейте,

Включвам се да ви следя, но също и с молба за малко помощ. Ще се опитам да прочета темата, но времето ми е много кът.
Тази година обмисляме за пръв път евентуално да почиваме в Гърция, досега не съм била там никога и ми е тъмна Индия. Търся хотел, подходящ за деца, по възможност ол инклузив, с детска площадка и тревни площи наоколо, с басейн, с хубав плаж, плитък, без камъни. Освен това бих искала да е на пешеходно разстояние до някое градче или нещо такова, където можем да се разхождаме вечер с децата. Ние стоим на плаж до обяд, после почивка, и следобед задължително ми трябват забавление за децата -парк, места за разходка, люлки, пързалки. В никакъв случай не искам в отдалечено селце където няма нищо. Има ли такова чудо на природата някъде в Гърция?

Има такива чудеса и то много, затова не може да се опише всичко.
Трябва по ясен въпрос, район, бюджет, звезди, месец или дати, години на децата и т.н.
Най-доброто за деца, възможно по-близо:
http://platamon.cronwell.com/
Децата безплатно...

Ако имате допълнителни въпроси, питайте по конкретно...

# 703
  • Мнения: 3 468
Скрит текст:
Някой имай ли впечатления от Anastasia Resort & Spa, Неа Скиони                                                                 / http://www.booking.com/hotel/gr/anastasia-resort-amp-spa.bg.html/

Планираме 3 нощувки началото на май.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=792772.msg32552314#msg32552314
и следващите постове...
Хм, на снимките изглежда различно. Не съм очарована. Хвърлих му око, защото е 5 звезди, а в сезона не можем да си позволим такъв хотел. Търся нещо просторно, със зелененина. Май ще продължа с търсенето  Thinking Благодаря ти, Блед! Както винаги много отзивчива!  Hug

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 311
Bled, благодаря ти, но този хотел ми идва малко скъпичък.В booking за 7 дни ми дава около 3700 лв, а някъде бях чела, че цената е 200 евро на ден на помещение, къде ги гледате тези цени? Една позната ходи там и ми го препоръча, но каза, че наоколо няма нищо друго или поне тя не ходи, стои 10 дена в хотела, а мен това не ме устройва много. Може би нещо подобно на този, но една идея по-евтино. Евентуално може и със закуска само, защото малките деца не ядат много такава храна от хотел.
Иначе ми трябва за края на август, началото на септември. Децата са на 8, на почти 3 и бебе.

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 00:35 от rib4e

Общи условия

Активация на акаунт