Гърция ,почивки All Inclusive и HB

  • 122 874
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Europe
  • Мнения: 548
Добра неделя на всички  Hug,

Блед имаш ли представа защо никъде не откривам чарътри за Гърция за от 28.04.
Искаше ни се Родос или Крит, но намирам само за от 20.05

# 706
  • Europe
  • Мнения: 548
ВАЖНО ЗА ВСИЧКИ ПЪТУВАЩИ С КОЛА към Гърция тази година.

Положението с полицаите по пътищата в момента е много променено! Има ги навсякъде! Върнах се преди десетина дни. Моят маршрут беше София - Атина и обратно и за първа година видях най-малко 10-15 полицейски поста ooooh!. Всички са здраво оборудвани с радари и са безмилостни към коли с чуждестранни номера. Не забравяйте, че макс. скорост в Гърция не е като при нас 140, а е 130 км/ч. Но знаците им се сменят през няколко км. и така може да се окаже, че както си караш със 130, така изведнъж подминаваш знак за 90 км.ч.
За първа година виждам патрулки в Гърция (с едно изкл. преди 8-9 години) и успяха да ме спрат 2 пъти. Единият път с глоба от 100 евро, за 10 км. превишена скорост #Crazy. Заедно с мен спряха и 2-3 гръцки коли, които обаче или си платиха рушвет или изобщо не ги глобиха, но по-скоро си платиха. Друг грък със спортна ниска кола ме подмина като, че съм спряла при каране със 140 и изобщо не го спряха, а караше мин. с 190-200. Явно и там си ги знаят местните мутри и не се занимават с тях. Опитите да се разберете на английски с гръцки полицай ще са същите както с български такъв  Laughing, т.е. малко е вероятно. От акта/фиша е абсурд да разбереш нещо, всичко е на гръцки, подписваш се и това е. Добре че имам приятелка с гръцки език в Атина. Глобите се плащат във всеки пощенски клон в цяла Гърция. Ако платите в първите 10 дни, получавате намаление на глобата с 50%. Голям талон не ми искаха и двата пъти като ме спряха, нито пък на границата, но парен каша духа и аз си го носех.

Като скрит текст пускам малко подробности за по-любопитните.
Скрит текст:
Полицаите са им същата трагедия като нашите, даже са много по-зле. Извинявам се за изказването, но това е положението, това е личното ми мнение Naughty Изглеждат и вероятно са еднакво корумпирани, безнадеждни, неквалифицирани и отчаяни. Вдъхнаха ми усещане за плоска мафиотска структура, като по бай тошово време, отколкото за "орган на реда". Моите извинения, но Ципрас много хляб има да изяде още ... Отделен върпос е, че Атина е станал ужасен град, в топ-топ-топ център (нещо като пл.Славейков или Витошка в София) няма как да познаеш, че си в Европа, гаранция, че ако те пуснат там директно без да знаеш къде отиваш, 99% от хората биха отговорили, че са в арабски град. Боклук, кучешки акита, чалми, бурки, африканци, голяма мръсотия, огромни задръствания и графити на всякъде по стените. Пет милионен град, който е - тотална анархия. Ще ме извиняват но София е - прекрасен райски град, мечтаех за София и не я заменям за никой в Гърция. Повтарям - говоря за абсолютния атински център, но това е за друга тема ... Гърците много са го закъсали.

Късмет и хубави почивки това лято на всички!

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 14:53 от aleina

# 707
  • Мнения: 113
хм,странно.Нали точно в Гърция беше адска глобата да предложиш рушвет.И полицията си мислех ,че е абсурд да взима пари,знам ли ?

# 708
  • Europe
  • Мнения: 548
хм,странно.Нали точно в Гърция беше адска глобата да предложиш рушвет.И полицията си мислех ,че е абсурд да взима пари,знам ли?

Тя глобата е адска пак, но когато и двете страни желаят рушвета Wink няма глоба. За мен също е абсурд да взимат пари на ръка от нас българите или други чужденци, така че рушветите не ни топлят, твърде е рисковано. Аз лично не бих пробвала да им предложа. Говоря за местните нарушители.

Нпр. тези гръцки коли, които ги спряха след мен бяха също със 140 км./ч - това поне го разбирам и го чух и го видях на пистолета на радара. Лесно е да схванеш, на гръцки коментарът от полицая беше ена-тесара, посочвайки цифрите, т.е. 140 - но за гърците нямаше актове и тем подобни неща. Полицайката с кочана с фишовете, която пишеше беше през цялото време при мен и 15-20 мин. ме мота. Другите ги закарваха най-отзад, за да не се вижда и след минутка си тръгваха по живо по здраво развеселени. Дълбоко ще съм учудена ако просто са си честитили новата баня  Peace Няма логика, ако само предупредително ги спираха, нямаше да ги карат да излизат изобщо от колите, щом и фиш не им пишат. Но знам ли, това си е лично мое разсъждение, само исках да ви спестя някой лев.  

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 15:59 от aleina

# 709
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря за информацията за полицаите! А, винетка трябва ли и от къде се купува? А нещо друго за колата, преди време имаше някакво изискване при гражданската да казваш, че ще пътуваш, зелен талон мисля, че се казваше.

# 710
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Благодаря за информацията за полицаите! А, винетка трябва ли и от къде се купува? А нещо друго за колата, преди време имаше някакво изискване при гражданската да казваш, че ще пътуваш, зелен талон мисля, че се казваше.
Гражданските вече задължително са със зелена карта. Правят я без да я заявяваш допълнително. И важи за навсякъде, т.е. и извън ЕС. Ако гражданската е сключена преди 31.12.2015г. отиваш и си взимаш само зелената карта без да плащаш нищо. Но тези ЗК на полици от миналата година) ще важат само за ЕС, без извън него.
ЗК не се изисква при проверка нито на границата нито, ако те спрат за проверка. Иска се само ако има ПТП. На никого да не се налага, но си ги извадете
Иначе благодаря за информацията за полицаите

# 711
  • Мнения: 143
Някой имай ли впечатления от Anastasia Resort & Spa, Неа Скиони                                                                 / http://www.booking.com/hotel/gr/anastasia-resort-amp-spa.bg.html/

Планираме 3 нощувки началото на май.
Бяхме в Аанастасия, преди година, страхотен хотел на брега на морето, неверятно разнообразна храна, мил и отзивчив персонал.

# 712
  • Europe
  • Мнения: 548
ЗК не се изисква при проверка нито на границата нито, ако те спрат за проверка.
На мен ми искаха и зелената карта и гражданската. Държа ги в една папка джоб и полицая просто посегна и си ги издърпа от вътре.  Close  Явно бяха много мераклии да ме опраскат, въпреки че се държах много културно  Mr. Green.

# 713
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
ЗК не се изисква при проверка нито на границата нито, ако те спрат за проверка.
На мен ми искаха и зелената карта и гражданската. Държа ги в една папка джоб и полицая просто посегна и си ги издърпа от вътре.  Close  Явно бяха много мераклии да ме опраскат, въпреки че се държах много културно  Mr. Green.
Аз казвам какви са правилата. А това, че са се чудели в твоя случай за какво да те сурвакат е отделно. Явно техните полицаи по нищо не се различават от нашите. Може пък в европейските стандарти да е влязло  hahaha (шегичка) В момента и ние разучаваме пътната обстановка в Гърция от познати, които ще пътуват преди нас
За Анастасия мога да дам отзиви края на май като се върнем. zv01, благодаря за отзивите за хотела.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 049
Аз да добавя за патилата в Гърция, като стана дума за КАТ и т.н. Ние имахме "щастието" да закъсаме с колата миналия септември. В района на Халкидики. Оказа се пълен ад с гръцките автомонтьори. Скъсахме си нервите и загубихме 2 дни. Колата неподвижна, трябва да се смени конкретна част в колата, съответно точно тази част за точно този модел. Трябва да търсиш фирма да те извози до близък автосервиз. Там да търсят частта. Казаха, чак понеделник ще търсят от Солун, тази част. Т.е след 3 дни беше това. Без никакви гаранции и мъгляви обещания за цена - тройна. Накрая викнахме автомонтьори от Благоевград + донесоха ни частта от София. Имахме и друга оферта от Бг, репатрак от там до София, май 500 лева казаха  Grinning  Дано не ви се случва де. Ама ако се случи, и не сте далеч от границата, направо търсете контакт в Бг.
Или пък може да има някакъв тип застраховка за такива патила, ама незнам  newsm78

# 715
# 716
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Скрит текст:
Аз да добавя за патилата в Гърция, като стана дума за КАТ и т.н. Ние имахме "щастието" да закъсаме с колата миналия септември. В района на Халкидики. Оказа се пълен ад с гръцките автомонтьори. Скъсахме си нервите и загубихме 2 дни. Колата неподвижна, трябва да се смени конкретна част в колата, съответно точно тази част за точно този модел. Трябва да търсиш фирма да те извози до близък автосервиз. Там да търсят частта. Казаха, чак понеделник ще търсят от Солун, тази част. Т.е след 3 дни беше това. Без никакви гаранции и мъгляви обещания за цена - тройна. Накрая викнахме автомонтьори от Благоевград + донесоха ни частта от София. Имахме и друга оферта от Бг, репатрак от там до София, май 500 лева казаха  Grinning  Дано не ви се случва де. Ама ако се случи, и не сте далеч от границата, направо търсете контакт в Бг.
Или пък може да има някакъв тип застраховка за такива патила, ама незнам  newsm78
Има-асистънс. Има я към каското на някои компании, а като самостоятелна полица само в Алианц я предлагат. И не всички са за извън страната, някои и това покриват но не мога в момента да конкретизирам кои.

# 717
  • Мнения: 287
aleina, а ти всъщност караше ли с превишена скорост или те изнудваха просто?

# 718
  • Варна
  • Мнения: 3 965
Ама ако се случи, и не сте далеч от границата, направо търсете контакт в Бг.

И там си е точно като при нас , зависи на кого ще попаднеш.На такъв учтив и любезен автомонтьор съм попадал в Сиатиста събота привечер , а като ми каза колко струва щях да падна - за толкова пари не бих си мръднал пръста  bouquet

# 719
  • София
  • Мнения: 6 049
В Гърция не можеш даже да се разбереш с тях. Това естествено е малко село някъде по Халкидики.  Петък преди някакви празници ли, избори ли? Нещо такова. Казаха , никакъв шанс някой автомонтьор да работи през уикенда, понеделник след избори, надали.  ooooh! ooooh!
С 300 зора дойде един, човъркна по колата, докато ядеше баничка, точно 2 минути, каза какво й е,  каза след 3 дни от Солун, евентуално, може би, цена тройна, ама вдига рамене. Превежда някакъв случаен минувач през гръцко - английски. Иди се разбери  Grinning После 1 ден звънене по телефони, от рецепциониста на хотела ( любезна македонка) до  собственика на сервиза (той не вдига, понеже вече е уикенд Laughing), + някаква българка от плажния бар и тя звъни на 3 телефона. Никой, отникъде, Нямало да работят гърците 3 дни, вдигат рамене. Ама и да работят, трябва репатрак до сервиз ( незнаят откъде), + частта от Солун + една хилядарка поне  Laughing Laughing Чудо.
В Бг поне можеш да се разбереш, да звъннеш, ще дойде приятел , роднина, репатрак ще викнем, ще ни извозят. Абе, на рейса ще се качим все ще се приберем в Сф, в най - краен случай. Там е друго  Sick

Общи условия

Активация на акаунт