Гърция ,почивки All Inclusive и HB

  • 122 847
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Е добре. И какво? Дали те като дойда в БГ не е същото? Гаранция. Просто вие не сте си взели мерки. Нямате каско с асистънс, нямате някакъв друг абонамент за репатриране?!?!?! Хората ви виновни.

# 721
  • София
  • Мнения: 6 036
 bouquet bouquet
За страхливите.  Grinning

# 722
  • Мнения: 88
Ние имаме всичко, но нещо ме хвана страх от тази тема.

# 723
  • Мнения: 3 939
Всичко е въпрос на късмет, имам и от двата случая, 10 Е ни взеха, за да премерят акумулатора, както и 10E за сваляне на двигател,заваряване на една биалета на скоростната кутия, а за изпроводняк,човекът ни допълни и хидравличното масло.

# 724
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Е добре. И какво? Дали те като дойда в БГ не е същото? Гаранция. Просто вие не сте си взели мерки. Нямате каско с асистънс, нямате някакъв друг абонамент за репатриране?!?!?! Хората ви виновни.
Не е съвсем така. Тук и чужденец, абсолютно неподготвен за авария, с частната си кола, би намерил пътна помощ по всяко време, независимо дали са празници или не. Ако от човек не можеш да намериш визитка, то по междуградските пътища и магистралите е пълно с обяви. Например. Да не говорим, че на магистралата на няколко места си стоят и чакат аварирали. В големи сервизи, в които има охрана, докато не работят на портала веднага са ти дали поне няколко визитки. Начини много.
А жената написа, че местни не знаят от къде репатрак. Аз виждам разлика

# 725
  • Мнения: X
Я сега се запитай дали ако си някъде в провинциална България(а не в голям град) дали ще намериш отворен сервиз насред Великден или друг празник/уикенд?  Защото Халкидики е провинция за Гърция. А село в Халкидики е нещо от сорта на село в Родопите. И не е магистрала.

Просто съседа е черен, но не се питаме дали и у нас за чужденците не е същото, че и по-зле. Да не говорим как ошушкват чужденците тук.

Както каза Евхен, има ги всякакви случаи и не е подходящо да се обобщава.

Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 13:30 от Анонимен

# 726
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
О, аз съм далеч от мисълта, че тук не щавят чужденците.

Но както казах поне пътна помощ може да намериш на всякъде. По междуградските пътища, освен реклами залепени по дървета, често съм виждала дори с боя написани телефони по стълбове. А точно в малките населени места, един да се занимава с пътна помощ, всеки човек видял закъсал на пътя би му дал координатите. Начините не са само това. Мъжа ми се е занимавал с тази работа и щом тук при тази конкуренция са му звъняла съвсем непознати хора, взели координати незнайно от къде, по малките населени места е съвсем сигурно, че ще насочат закъсал към теб.
Човек просто да срещнеш, ако той няма конкретна информация за пътна помощ по телефона ще намери за минути. И още начини мога да се сетя. Стига желание да имаш, а понякога нуждата е по-силна и от желанието

Иначе самия шофьор на пътната помощ, като дойде да те вземе те пита къде да кара колата. Ако и ти не си наясно какво работи или не по празници да речем, той е наясно и може да те насочи. Частници никога не отказват допълнителна работа, нищо, че са празници

Не твърдя, че съседите са черни, нямам наблюдения за такива генерални изказвания, но все пак гърците са пословични с това, че не работят когато трябва, камо ли по празници.
И случаи всякакви има разбира се

# 727
  • Мнения: X

Не твърдя, че съседите са черни, нямам наблюдения за такива генерални изказвания, но все пак гърците са пословични с това, че не работят когато трябва, камо ли по празници.
И случаи всякакви има разбира се

Това от личен опит или прочете във вестника?

Ще ти кажа, че моето мнение е че гърците като обобщено понятие бачкат много повече от българите като обобщено понятие. Само като пример: погледни къщите и градините/дворовете в едно гръцко село и същата мизерия в едно българско село.

А това за "качеството" на пътната помощ в БГ са голи твърдения. Личния ми опит сочи нещо съвсем друго.  Peace Предлагам да не изпадаме в излишни подробности, защото темата не е за това.

# 728
  • Мнения: 287
 Точно това ми е направило впечатление и на мен. Подредените къщи и дворове на мързеливите гърци. Как па с тоя мързел всичко им свети. Да не говоря, че на 2-ри януари като си заключих ключовете в колата на затънтено място в Гърция, бързичко се намери работещ майстор да я отключи за малко пари. И как като ме спряха полицаи за рутинна проверка на пътя около Гревена тия същите полицаи ме екскортираха до най-хубавия гъбен ресторант в този град само защото ги попитах къде е. Има да чакам такова нещо да ми се случи в Бг.

# 729
  • София
  • Мнения: 5 761
Нямам нищо против,да обсъждате и други теми свързани с Гърция,но съм против с назидателния тон,и даването на наставления ,кой как да мисли и гледа на нещата.
Разчлични случки,различни събития.
В темата за Гърция давате наклони както си искате,моля изместете се там да обясните как някой имат безумието да мислят и виждат по друг начин от вас.

# 730
  • Мнения: X
Нямам нищо против,да обсъждате и други теми свързани с Гърция,но съм против с назидателния тон,и даването на наставления ,кой как да мисли и гледа на нещата.
Разчлични случки,различни събития.
В темата за Гърция давате наклони както си искате,моля изместете се там да обясните как някой имат безумието да мислят и виждат по друг начин от вас.

Тогава бъди така добра първа да последваш съвета си и да не използваш назидателен тон. Благодаря!
Освен това не си ти тази, която имаш право да казваш кой, къде и какво да пише.

Аз пък съм против да се лепят етикети и да се пишат откровени неистини. Нещо против? И по този повод се възползвам от правото си да го напиша където сметна за необходимо.

# 731
  • София
  • Мнения: 5 761
Във всяка тема за Гърция искаш да си ментора какво да мислят и пишат хората. Да не се коментират хотели,да не се задават едни и същи въпроси,да не се говори лошо за гърците, да се чете повече, как може преди да пита да не се е самообразовал в Гугъл.......
И да като пуснала тази тема,не искам тя да става като темата за Гърция,с изгонени много хора,защото не се вписват във вашата групичка там.
Видяла съм и лошо и добро от гърци,почти във всяка нация е така,монетата е с две страни. Относно работата им,специално не свързана с туризма,моите наблюдения са,ако има кой да я свърши вместо мен,аз ще си препиша изцяло заслугите,даже няма да платя или то ще е колкото да кажа,че съм платил.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 902
Bliss президент  Popcorn

# 733
  • Мнения: X
Предлагам Тафи личната си неприязън да я изливаш на лични. Знаем я отдавна. Не е от вчера. И никой не изненадва. Изгонване ти се опитваш да практикуваш, но не ти се получава.

Освен, че си извън основната тема, си и извън конкретно коментираната.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 773
Добра неделя на всички  Hug,

Блед имаш ли представа защо никъде не откривам чартъри за Гърция за от 28.04.
Искаше ни се Родос или Крит, но намирам само за от 20.05


aleina   Hug

Не откриваш защото изглежда няма...
За тези дати има за Санторини, точно на 28-04.
Скрит текст:
ВЕЛИКДЕН НА О-В САНТОРИНИ - ДИРЕКТЕН ЧАРТЪРЕН ПОЛЕТ ОТ СОФИЯ
5 дни - 4 нощувки
28.04.2016 - 02.05.2016
от 719 лв.
За Крит има 05-08 май.
Скрит текст:
Остров Крит - 05-08 май - чартър от София
Майски празници с чартърна програма за 4 дни / 3 нощувки с полет от София.
от: 486.00 лв.
До Крит има и от Солун..
Скрит текст:
Крит: 7 нощувки на база All Inclusive в хотел AMNISSOS HOTEL 3* + САМОЛЕТЕН билет от Солун + трансфер за 557 лв.
Има за Кападокия, Турция същите дати...
И разбира се за Италия...
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт