Юлските ни бебета са вече на 1 годинка! - тема 24

  • 28 247
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 350
Oчен не се ли полага само на преждевременно родените бебета  newsm78Аз поне с такова впечатление съм останала.Дано всичко да е наред с пъпешите.Мартина ,после кажи как е пинамо с пустата пишка  Mr. GreenМНого ми е важно Mr. Green Аз засега ще се въздържа ,Близначе Naughty Ще се осланям на това ,че природата си знае работата!
НИе имахме кошмарна нощ - рев,будене пред половин час,пъшкане ,ставане насън.Както спи - става и тръгва CrazyУжасно ви казвам !!
Благодаря на всички ,че ми съчувствате за моите бизнес патила Tired Честно казано ,това е нещо ,в което ММ ме набута ,защото си ми беше мечта ,глупава ,но мечта.Толкова исках малко магазинче ,където да познавам всички клиенти,да раздавам бонбони на децата,да бъдем семейство с персонала...Обичам си "работата",харесва ми да обшувам с хората,във вторите употреби хора - всякакви!Обичам след дълъг ден  да обърна табелката "Затворено" и да си тръгна удовлетворена.Не изкарвам много пари ,но нали всички чакаме да стане по-добре ситуацията Sad Все гледам да съм оптимист! Но ето такива абсурди ме побъркват!
Отиваме  на изследвания  на Тони ,цяла сутрин не хващам урина,много съм смотана!И баткото ще го бодат за ДГ,то ще рев ,сълзо и сополи.Пия кафе ,но май трябва да ударя едно голямо за кураж ! Laughing

# 691
  • Мнения: 4 841
Туй мойто Ого много глупаво  Crossing Arms Цаца яде ама пушено пиле не иска  Crossing Arms А за капак тия дни само айряна признава за храна (и миш маш).
Аз забравих да ви го похваля или по скоро аз да се похваля как толкова време чаках да намеря хубава сьомга да си захраня детето с риба и накрая на басейна го захраних с цаца  ooooh! Докато се усетя какво правя и батко му и той го дозахрани. Ого хич не се дърпа, сам посягаше.

Данче няма ли как да обжалваш акта?

# 692
  • Варна
  • Мнения: 368
Данче, много е гадно наистина това, особено когато не си направил нещо умишлено, ами заради незнание или невнимание.  #2gunfire

Жалина, аз много обичам мъжки имена, преобразувани в женски. От рода на Явора, Ясена, Бояна, Ивайла.  Но е добра идея Еми да избере името.  Grinning

Ние днес сме цял ден по лекари, първо Е. ще ходи на очен, а след това аз. Получих писмо от ЗК, че по някаква програма за превенция мога да отида за скрининогово изследване за рак на шийката  на матката. Добре, че и двамата сме само за профилактични прегледи и сме здрави.

Много ми е чудно как по точно ще му прегледат очите на Е. Дано да няма драми

Остават ми 3 работни дни  newsm44 и ще се порадвам и аз малко на лятото, дано септември да е хубаво времето, че да видя и аз морето. От две години не съм ходила на плаж, а съм от Бургас, а по принцип живея във Варна  Grinning. Направо не е честно

# 693
  • Мнения: 2 237
На мен пък тия дни ми е скапано някак си. Нали Подаръчето питаше за ПМС-то...Е ей ме на с як ПМС, чак не мога да се трая. На всичкото отгоре вгорчих и почивката на ММ, не че не заслужава. Да ми каже оня ден, че сме нямали общо помежду си и сме заедно само заради детето. МИ говорят ли се такива глупости на жена в предциклено състояние?  Crossing Arms Постарах се да осъзнае какви глупости плещи, наврях го на кучето в г*за и му изброих поне 5 общи интереса които имаме. Сега е по-кротък от агънце, даже на почивка ще ме водел. Резервирах хотел в Пампорово.

Данче, горе главата. То не може да е все зле бе, ще дойде и доброто  Hug

Жалина, каквото и да изберете, все е прекрасно Simple Smile

Целия апартамент мяза на цигански битак. Всичко е разхвърляно и омазано в банан, бисквити и пъпеш. За капак вчера Бобето се изпика на ламината. Ако дойдат социалните ще ми го отнемат поради мръсотия и разхвърляност. По стените и диваните имаме размазана продукцията на  цяла бисквитена фабрика  ooooh! Не че не чистя, но само след час е отново същото.

Свеки си отиде вчера. Доволна съм. Така е обикнала малкия, че не може да диша без него. То не беше пиленце златно, то не беше бабино съкровище, то не беше душичката малка на баба.....Разтапя се.  Heart Eyes Боядисах я, тя е с естествено руса коса и аз само и подържам цвета. Обаче взех една супер руса боя и я направих е*ати блондито  hahaha Ма тя си се харесва.
Навила се е категорично да отива в Испания да гледа Жорко. Макар че тая нервичка малка едва ли някой ще може да я гледа. Ама да готви поне там пък....

# 694
  • Мнения: 86
Не мога да разбера от НОИ какво ми превеждат, а сега нямам време да ходя да взимам код. В края на юли ми преведоха едни 280лв и август - нищо и сега днес ми преведоха някакви 206 лв. С термин 15 юли съм. ???

Близначе и при нас е така, даже мисля, че е по-зле. На прания килим има банан, който поизчистих, но се вижда петно. Целия коридор е във вещи, които съм пуснала да продавам, защото не се ползват, а в коридора има и 3 кутии с играчки, които трябва да мина със дезинфектант и да измия хбаво със сапун, плюшените вече се сушат. Защото докато простирам дрехите на балкона, единия пъпеш се наакал, памерса му беше пропуснал и като влязох и го измих седнах да си почина и видях нещо кафяво по пода и стената и лошо ми стана, докато мина с доместос и изчистя луднах. Гладих 2 часа и на канапето е пълно с дрехи за гладене. В пералнята също. Всеки ден пускам миална, пак се натрупаха съдове.

Нещо не съм доволна от памперс, на 4+сме, слагаме памперс в 21 и малките лягат и между 1-4 почва страшен рев, като ги пипна - огромни пампи и мокро боди. Преди не беше така. Довечера ще ги сложа с Пуфис, ако и стях стане така, значи сме пикльовци.

Днес взехме проби от акита и остава кръв и да пълним колекторите с пиш, но в един ден е абсурдно да стане. Сутринта ги чаках 1 час да го свършат преди закуска, не стана, натъпках ги здраво с ядене и после падна голямо пълнене на памперс.

# 695
  • Мнения: 377
М-тина, предполагам, че първият ти превод (280 лв.) през юли е бил за частта до термин, а тези 206 лв. са вече на база МРЗ за остатъка от юли (15-31.07. са 13 раб.дни). Обезщетението за август ще изплатят по някое време през септември.
Пуфис хич не ги харесвам аз именно заради недобро попиване. Ползвам и аз на Памперс, 4+.
Май пъпешите ще са първите ясленчета. Поне аз не се сещам за други. Здрави да са!

ro.koleva, интересно по каква линия си получила това писмо от ЗК?

Очният преглед не е задължителен, а наистина е по преценка на ЛЛ.

# 696
  • Мнения: 86
Сестрата в яслата ни препоръа да ги пусна по-рано, докато няма още много деца, за да не са новите попълнения в голямата дандания, когато всички реват и се тръшкат. Преди да се видя със сетрата бях много категорична, че са достатъчно големи, че има време, обаче като видях колко бързо наближи и ми е наистина кофти. Искам да тръгнат и да се адаптират бързо (не само, за да почна работа), но за да са сред дрги деца и хора, да станат по-самостоятелни и приспособими и да се научат на самостоятелност.

Обаче са много сладки - идват да ме целуват, гушкат хапят и започвам да се чудя, защо толкова рано искам да ги пусна на ясла. Дори да трябва да ставам по нощите и да си лягам много късно ще им отделям цялото си време извън работа.

Като видя майка на близнаци и казва, че първата година си седят редовно вкъщи болни - единия ако е по-болнав, пренася на другия и така.

Вие ще давате ли зимата нещо за имнитет и укрепване на организма?

# 697
  • Мнения: 1 350
Марти,нищо не давам за имунитет,няма и да давам.Нямам вяра аз на безумно скъпи коластри,бета глюкани ,витамини...Това е нещо като капките за колики,за успокоение на родителите  Rolling Eyes
Оф,притеснявам се за кръвните резултати на Тони.Дано да му е наред хемоглобина ,че и този ако се окаже с анемия, ще се гръмна #Crazy

# 698
  • Варна
  • Мнения: 368
M-tina, точно както е обяснила Benny G и на мен днес са ми превели втората част за юли, аз бях с термин 13ти, така че почти е еднакво при нас.
Ох, това с яслите ми е много страшно, аз чак март ще го пускам, но отсега съм го замислила.
От друга страна, вярвам че на децата ще им е добре там- сред други деца, по цял ден игри и забавления.  Grinning

Очния лекар мина добре- всичко е наред, притеснението ми беше, че малко се криви лявото оче и клепача е малко по- затворен (на някои снимки си личи доста). Слагаха му капки да му разширят зениците, малко им се ядоса, като го натиснаха да го гледа лекаря с една лупа, но щом го пуснаха и се ухили.  Mr. Green
До колкото знам профилактичен очен има чак на 5 годинки. Споделих с личната за притесненията си и я помолих за направление и тя ми даде без проблем. А пък навремето я избирах, чрез инфо от интертнет- явно добре ми се е получило.  Laughing

А пък за профилактичния скрининг, получих писмо от ЗК, че от 25 000 жени в моята възрастова група на случаен принцип съм избрана да участвам в програмата за превенция. Същото писмо получи и сестра ми  и една нейна приятелка. Утре беше последния срок да отида, както би казала майка ми "Все в последния момент" Whistling

# 699
  • Мнения: 377
ro.koleva, в такъв случай дано успееш с профилактичния преглед. Струва си!
За яслата - ако говориш за общинска, предполагам си наясно, че прием през февруари може и да няма (както и март, април и май). Най-много някоя и друга бройка евентуално да пуснат и то деца с предимства предимно ги лапват.

# 700
  • Мнения: 4 841
Зар го тъпках с какви ли не лай*на, опс извинете  Blush лекарства за имунитет и не спря да боледува. Ого ще си стои натурален, а аз ще запазя финансовото си ниво, че покрай лай*ната (пардон, имуностимулантите) бях на ръба да обявя семеен фалит  Crossing Arms

# 701
  • Мнения: 4 709
Не съм давала на голямата нищо навремето, когато е била здрава, и не ми е боледувала често. На това мисля най-много витамини да му купувам и толкова. Аз всяка зима си купувах имуностимуланти и се спуквах от болести, но такава ми е работата, че като вляза днес при 100 деца, все едно има болно на училище и аз естествено, че ги лепвах всякакви такива.
Бени тук има една ясла общинска, в която ми казаха, че могат и април да я вземат, но ми е много далеко. Тази близката пък казаха, че ако нямам връзки няма как да я вземат, че нямат места, иначе прием само септември. Имат си изисквания да ходи стабилно и да се храни с нормална храна, което засега не изпълняваме нито едно от двете, но имам напредък и с двете, ходи вече, още като пате, но стабилно с повече тренировки ще свикне, а от две седмици се опитвам да й давам по-големи парчета храна, и ако е нещо мекичко си го изяжда. Че доскоро само пасирана храна искаше  ooooh!
Колева извадила си късмет с прегледа, възползвай се.
За яслите на 13 месеца и аз съм против, мисля че точно сега, когато постоянно реве за мама, много трудно ще преживее нещо такова, тя и сега иска да съм до нея като заспива, реве през нощта да я взема при мен. Отделно колкото са по-малки, толкова по-често боледуват.

# 702
  • Мнения: 2 237
И аз не си представям сега да го дам на ясла. Кака му я дадох на 2 г. и направо умрях от мъка. Сърцето ми се скъса. А как пищеше само...А иди работИ  Tired Все повече се замислям да се опитам да издържа още малко и да си гледам Бобето поне до годинка и 9 месеца. Офф, пусти пари....
Имуностимуланти давах само веднъж, като беше на около 4-5 месеца. Коластра някаква. Е след като се разорих, зае*ах тия мераци.

Днес тоя калпазанин да вземе да яде прах за пране  ooooh! Онзи ден като прах използвах един изостанал прах (демек в прахообразна форма). Иначе пера с течен. И той не се разтворил добре, та направил каша в пералнята и останал по гумата. И нашия си бръкнал и си яде от кашата. Добре че го хванах навреме. Не знам колко е ял. дадох му кисело млекце после, май нищо му няма.....

# 703
  • Мнения: 481
Не се притеснявайте за яслата. В Германия ги пускат на по половин годинка...малко са мамите, които стоят по две години у дома. Като цяло там казват, че е ок за децата, развиват соц. Умения. Болести има навсякъде и по площадките. Ние нашата ще я дадем март месец, с адаптивен период от макс три седмици. Ако не е готова трябва да чакаме още три месеца. Засега съм ок с яслата, струва ми се приятно за детето, макар че съм толкова провързана към нея и всеки ден става по-зле:-)
Близначе надявам се да няма проблем, не знам акото ши теябва да гледаш?
Моята госпожичка е на нова вълна Simple Smile  хваща сто неща в ръце и обикаля така натоварена цялата къща. Днес беше помъкнала кофичка, обувка, плюшена играчка и се сърдеше, че топката й бяха и не може и нея да вземе. Супер смешка е:-)  обожавам я! Не мога да легна вечер ако не мина да я видя как спинка и да я погаля малкп:-)

# 704
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро
Данче много е този акт гаден бе. Не може ли наистина да обжалваш някак си.
Колева успех на прегледа, дано всичкое наред

За имнитета и аз мисля нищо да не давам.Поне за сега съм на такова мнение, дано не се налага да го променям.
На ясла мисля да го пусна чак септември догодина. Много ми се вижда малък още. Надявам се другото лято да го отуча от памперс и да се храни самостоятелно, че там не обръщат индивидуално внимание на никой.
Пацата на Ицо му е разлепена напълно, можеби от 2 месеца вече. Тестисите са му слезли и мисля, че сме се справили с това. По скоро ММ се справи.

Ние вчера ходихме в Дупнишкия парк на разходка. 3 майки с 3 деца в една кола, сместихме се + целия ни багаж и точно преди да влезем в Дупница спукахме гума  #Crazy . Седим си на магистралата и чакаме да ни я сменят. Затова без ММ вече никъде не тръгвам. Едно, че се изплаших при овладяването на колата и друго, че и една гума не мога да сменя..

Общи условия

Активация на акаунт