Юлските ни бебета са вече на 1 годинка! - тема 24

  • 28 225
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 481
Леле Весе представям си как си се чувствала в този момент. Слава богу, че не е сериозно.
 Аз искам да се оплача от моето дете-започна да се тръшка. Засега само игнорирам и събирам възмутително-разбиращи погледи. Днес се тръшакще в метрото-направо ляга на земята. Вие имате ли подобни проблеми? Винаги съм си мислела, че децата, които се тръшкат са разглезени, но аз нашата не я глеза... Уф...направо не знам какво да я правя!?
Иначе тази вечер яко ни изкпрка с майка ми. Изкъпахме я и я слагаме вече да ляга и това дете като започна да се дави, да кашля, да си дава главичката назад и да спира да диша. Мина всичко, но не знам какво беше тпва, направо за астма си мислех.
И другото-зачервяват й се очичките - клепачите по-скоро. Не е от недоспиване, плач или някаква банална причина. А може и да е, но да не съм я открила. Абе като цяло нещо става с това дете, но не мога да разбера какво, има нещо, което не ми дава мира... Еатествено ми се въртят най-страшни мисли за най-страшни болести. Ще я следя изкъсо, надявам се да е само филм.

# 721
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Жалина, на баткото му се зачервяват клепачите, когато гледа нещо продължително, от близо или му се спи.

# 722
  • Мнения: 120
Руми, браво, че си се справила със сложната ситуация с гумата Hug Как се събрахте толкова хора? По закон има глоба за деца без столчета Confused

Jalina, +1 за тръшкането - К. се тръшка откакто проходи, а сега прибавя и крещенето. Обожава да гледа като се готви на котлона или във фурната... Баща му прави мръвки на тигана, а стоя с К. на ръце за да наблюдава - залива се от смях като вземе да цвърчи тигана или да бълбука тенджера  Laughing. По принцип е сговорчив и добричък, но имаме няколко инцидента с обърната саксия, пуснат ластик за коса в тоалетната, разнася лук и чесън из цялата къща, влачи столове разтваря чекмеджета, набира се да се катери по дръжкте на кухненските шкафове, катери се по нощните шкафчета и още и още, но да е здрав, и Бог да го пази, че белите стават са части от секундата, уж все ми е под око, но се радва и на малко самостоятелност докато готвя (обикновено се върти край мен и ми виси по краката).

Весе, добре че бил малкият дявол. Hug ММ при такава ситуация вероятно щеше да ме взриви и да опява поне година.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
И на Алекс й се зачервяват клепачите като й се спи Simple Smile

# 724
  • Мнения: 4 841
и на мен  Mr. Green Даже ми кльопва единия клепач като съм изморена. Много грозно, забелязах го по снимки  ooooh!

# 725
  • Мнения: 748
Подаръче, ще видиш как ще се кротне детето, няма да можеш да я познаеш. Нали и аз си имам такова дяволче.
На центъра на града имаме огромен батут (безплатен) и съответно винаги е пълен с деца. Нашето го пускаме там самО от година и пет месеца. Скача, бута се в децата, на две години и половина започна да се катери на високите кули за ужас на всички майки. Това лято не мога да я накарам да се качи изобщо. Иска да ме вижда, страх я е да се качи горе, страх я е някой да не скочи върху нея, все едно друго дете съм завела.

И докато съм на темата с нашето китно селце да ви кажа за поредния абсурд. В петък следобед излезе новината, че от понеделник всички градини ще бъдат затворени  Shocked поради проблем със снабдяването с храна. Айде аз съм си вкъщи, ами ако почвах работа  newsm78

Аз пък мога да си сменя сама гумата на колата (тук следва емотикон с пъчещо се човече). Едно време карах москвич  bowuu Само че вече всеки си сменя гумите на сервиз, съответно никой не завива болтовете на ръка и е абсолютно невъзможно на сама жена да ги развие ако се наложи.

Аз не искам да съм домакиня, отглеждаща децата вкъщи, дори и с достатъчен доход. Вече пета година не съм на работа и съм на път да изкукам. Не ми липсва работата изобщо, но много ми липсва контактът с хора.
Да не говорим за абсолютната летаргия, в която преживявам. Вече пет дни сме сами с ММ, децата са при баба им, а аз все се улавям как пикая на отворена врата  Crossing Arms

# 726
  • София
  • Мнения: 790
Д. се тръшкаше много грозно, аз даже ви се оплаквах. Напълно я игнорирах, даже се махах и я оставях сама. Ако сме вкъщи, излизах от стаята. За две седмици се отказа. Според мен е поредният период, в който тестват границите на разрешеното.

И двете правят всички гореизброени бели. Е. днес я намерих да облизва на баща си писалката против гъбички по ноктите - отворила я и я смуче. Как й хрумва изобщо, като то смърди на ацетон? Никак не е апетитно. Преди два дни падна на равно, но асфалтово, удари си устата. Много кръв й тече, много плака, но всички зъби са си на мястото. Сега ходи с ожулена брада. Като гледам другарчетата й на площадката - всичките са изпоожулени, изпонасинени и ударени. Е как да я пусна да ходи сама? А уж е много стабилна.

Джалинке, дръж си под ръка капки Ксизал. Понякога децата получават спазъм на ларингса и започват да се давят и да не могат да дишат. Ксизал отбъбва лигавицата и би помогнал. Иначе ти трябва кортизон за такива случаи, но той се слага с инжекция.  

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 15:04 от Мъхчето

# 727
  • Мнения: 4 255
Момичета,онзи ден бяхме на село и Ади я ухапа един комар.Хапали са я и друг път и стават едни големи червени кръгли пъпки.Много големи и седят по седмица време,че и повече.Вчера,обаче,като се събуди,забелязах,че веждата й е подута(та я ухапа комарът).Беше толкова подуто,че дабе се чудех дали пък не се е ударила през нощта,докато се е въртяла в креватчето.Прави го и това.Така и не можах вчера цял ден от какво е.От комар или ударено.Днес сутринта като се събуди,очаквах подутината да е спаднала,но за ое учудване се е увеличила и сега окото е почти затворено от отока.Ако успея да я хвана на едно място,ще пусна снимка.Не е синьо,а само червено за сега.Възможно ли е да е алергия към ухапване от комарите?Или пък освен ухапано,да се е и ударила?..

# 728
  • София
  • Мнения: 790
Подаръче, нали при досегашните ухапвания не са ставали чак такива плюски? Ако беше алергия, щеше веднага да се издуе ужасно, а не чак след време. Ако искаш, дай нещо противоалергично, за всеки случай, те са безвредни.

# 729
  • Мнения: 4 255
Не са ставали чак такива,Мъхче,но знам ли..Викам си,може този комар да е носил някоя зараза... Thinking Като го убихме беше бая наяден.Сума ти кръв се стече от него.От дурга страна пък..как ще се удари толкова жестоко и даже няма да се събуди?

# 730
  • varna
  • Мнения: 871
Подаръче, ако е някоя алергична реакция към комара, вземи Фенистил на капки, много е ефикасен. Ема като се изду от тъпия антибиотик, лицето й не се виждаше, но за ден с тях се върна до нормалния си вид.
Нашите чекмеджета и фурна са заключени всичките, щото все опасни неща има вътре, а няма къде другаде да ги складирам. В баба си много обича да гледа пералнята как върти, тука не може, щото е вертикална. Цветя нямаме, но кофата за боклук си беше голяма атракция, докато не я сменихме с такава с плътно затварящ се капак, та вече не и е интересно.
И Ема се тръшка, ама аз я игнорирам тотално, само я вдигам от плочките и я нося на дивана, там да се тръшка, че иначе много й дрънчи главата в земята.
Какво е това "тути бау", отде се появи newsm78 Ние си й викаме "Дзак" като се крием зад нещо или като беше по-малка с кърпа на лицето, умира от хилеж.
Мъхи, Ема като се преби в стола на баща си, пак така си беше ударила устната, ама много кръв тече и не можех да видя какво е ударила, та си изкарах акълите. Явно там е такова място, защото и нашите зъбчета са добре Peace

# 731
  • Мнения: 4 708
Подаръче и Виктория прави огромни подутини от комари, но засега само по краката я хапят. Същата история както го разказваш, на единият ден се подуе, да се чудиш дали пък не се  е ударила, на другият ден още повече се надуе, но не посинява, значи е комар, след няколко дена спада и минава.
Тръшка си се за глупости, включително за чужди играчки на улицата, но я вземам под мишница тя рита, реве и т.н. и гледам да я забаламосам с нещо друго, я с някой гълъб, я с някое куче, а такива при нас дал господ.
Дрехите от скрина ги вади, ако й позволя, но след като си стисна пръста на чекмеджето, сега без надзор не я пускам в спалнята. Кофата за боклук само я разнася, защото съм купила една дето се заключва и още не й е дошло на акъла как да я отвори. Нека разнася като й е мерак. Вратата на банята винаги е затворена и няма как да влезе вътре сама. Шкафовете също са вързани много отдавна с едно въже и няма как да бърка вътре. В магазина винаги разнася Зайо Байо, но не яде такова нещо, харесва й заека, научили са ни магазинерките и не го маркират, просто като си тръгваме, връщаме по рафтовете каквото е взела. Картофи, чушки и тем подобни също. На пазара редовно докато разбера какво става и тя е взела някоя цена, голям мерак са й табелките с цените, но не го намирам за нещо кой знае какво. Откакто се опита да влезе в един фонтан, върнах каишката за прохождане, и сега поне не се чудя кого да дърпам/бутам, количката или нея. Винаги ми е наблизо. Цветята са изнесени всички на откритата тераса, където няма как да иде без нас, така че този проблем също съм го разрешила. Праховете за пране са на пералнята, няма как да се качи там, изобщо май у нас повечето неща са обезопасени. Само дето онзи ден бях забравила вратата на миялната отворена, та я отвори до край и си удари главата с нея, но вече си знам, всичко се затваря плътно.
От вчера насам нищо не яде, моето което ядене не отказва, вчера цял ден не искаше нищо. Вечерта на зор и дадох АМ, и тя го повърна. Няма температура, не ми изглежда нещо уморена, днес се катери на едно нещо в центъра, където карат скейтборд не му знам името, но е извито на буквата U. Сутринта я излъгах да изяде 1/2 банан и това беше, чудя се дали пък не е от зъби, не вярвам изведнъж да е станала злояда  newsm78

# 732
  • Мнения: 11 747
Рампа се казва. И внимавайте с нея, зависи колко е висока, ама тука в Морската през ден идва линейка, за някое дете паднало от рампата. Не от големите, дето си карат скейт, а от дребните, дето се врат където не им е работа.

# 733
  • Мнения: 1 350
Мрън,при нас започна сезона на сополите  Sad Дейзи,Глупи,вие открихте ли го вече ?
Цяла нощ не е мигнал ,сумти ,пуфти ,но сополи не излизат.Сутринта му пръснах Физ.р-р и като шурнаха едни гъсти ,жълти....ужас ви казвам.Сега ако ми вдигне Т точно преди баткото да тръгне на градина и не знам...като зомби съм цял ден ,а след обяда на сбор ще ходя hahahaКак ще ходя недоспала.Ще пътуваме едно 70 /80 км и много ме е страх.Тони не стои мирно в колата,нито в столче ,нищо...кошмарно ще е ,но сме обещали.

# 734
  • Мнения: 11 747
Гледам във Фейса, Аква са в Турция. Тя тук май не е писала скоро. Ех... След 27 дни и аз ще попътувам  newsm68  Хем се радвам, хем ми е мъчно...


Споделям, че правих кекс - Големият съботен кекс, сама си го нарекох така. Ще ям, ям, ям...........

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 14:08 от pina

Общи условия

Активация на акаунт