БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 125

  • 60 891
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, във фейса се намърдах в поредната дискусия за кръстат и гобленов бод. Една дама каза,че гоблени се шият само с гобленов бод  hahaha а другото било за каренца и кавьорчета  hahaha

Аман от разбираторки. Grinning

# 31
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Марго утре ще проверя в Русе - магазина е близо до офиса и ще ти пусна ЛС.
Джемма кога успя?

# 32
  • Мнения: 495
Благодаря за новата тема!  bouquet
 Напоследък не съм шила че се нанесохме в нашата си къща 25год. живяхме под наем и сме изплатили цяла къща на хазяй и още не мога да си намера мое си кътче за шиене.   Иначе започнах гоблена на ДИМ за което благодаря на dion  bouquet, но в интерес на истината тази твърда панама почти ме отказва от оригинали, ако всички са на такава панама ooooh! Иначе много ми харесва самия гоблен!  Понеже не съм виждала на живо рамкиран ДИМ, ми е интересно когато е в рамка дали се виждат разликите в броя на нишките? 
 Ето до къде съм стигнала:  http://storage4.album.bg/e92/dsc03306_0283c_31529614.jpg

# 33
  • Мнения: 580
Ох, във фейса се намърдах в поредната дискусия за кръстат и гобленов бод. Една дама каза,че гоблени се шият само с гобленов бод  hahaha а другото било за каренца и кавьорчета  hahaha

Аман от разбираторки. Grinning
Понеже яхнах метлата, помествам малко от схемите на Вилер, където е указано как се шие. Моля момичетата, които имат регистрация да поместят това където трябва. Избрала съм така да се каже много известни гоблени-Зимна нощ(известна като Хитлерова зима, понеже Хитлер много е харесвал тази картина на Хайнрих Бьоркел, Кошница с червени рози и Тайната вечеря( да, няма грешка, шие се кръстче, а детайлите- петит пойнт или така нареченото 1 към 1)



Там под лупата или плюса е символа на кръстчето.

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 19:06 от olenka63

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
Оленка, това е ново и за мен  Peace явно има варианти Hug

В каталог на вилер, оригинал от '90 е показано да се  шие 2:1 и 1:1 за детайлите. Така е и на сайта им.

# 35
  • Мнения: 1 467
olenka63, това на мен ми прилича просто на лого, а не на иструкция за бода. Но е истина, че в момента Вилер предлагат и продукти с кръстат бод. То ако трябва да бъдем съвсем педантични гоблените се тъкат, а не се бродират Mr. Green На мен ми е чудно толкова ли си нямат други занимания хората, че правят голям въпрос от нещо, което не заслужава и две думи да кажеш за него, вместо да употребят тази енергия за гоблена си, например. Поправям се, пет думи са: "кой както иска да бродира".

Дописано: поне пускайте цитати от екшъна, какви са тия преразкази!

 * * *
Цитат
започвам да гладя от зад първо после от пред

Много хора я правят тази грешка, при този начин на изписване винаги си представям един задник и се чудя хората не се ли усещат Laughing

 * * *
Не съм виждала някой да въобще да е споменавал някога гладене през хавлия, не знам откъде дойде това. Обикновено става въпрос за гладене върху хавлия, поставена под бродерията (аз така правя). Имала съм проблеми с упорити гънки, ще чакам да чуя какво е станало.

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 19:07 от Ghibli

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
olenka63, това на мен ми прилича просто на лого, а не на иструкция за бода.
 * * *

Точно това е. Не е инструкция. Но какво значение има, щом не го шиете за продан, всеки да си шие както му харесва. Hug

# 37
  • Димитровград
  • Мнения: 69
Ох, във фейса се намърдах в поредната дискусия за кръстат и гобленов бод. Една дама каза,че гоблени се шият само с гобленов бод  hahaha а другото било за каренца и кавьорчета  hahaha

Аман от разбираторки. Grinning
Този път и аз не можах да се сдържа! Обикновено избягвам подобни дискусии...
И да си покажа завършеното "ковьорче". Голям кеф е да шиеш гоблени на Лука-с!

# 38
# 39
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
                     Намърдвам се и аз, макар и с "празен" пост, защото нямам какво да покажа- цялата ми енергия е насочена в друга посока (да даде Дядо Господ да се развие и потръгне! Амин!), ама 'дет' съм минАла, 'сичко съм 'аресАла! Wink

          Бачийска, благодаря! Hug

# 40
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Човек три дни да го няма и вие сте изписали цяла тема, че и нова сте започнали! С кое от кое по-хубави произведения и по-изкусителни нови придобивки...
А зсъм супер заета сега, не съм шила повече от седмица, следващата също не се очертава, а бебка вече е на път... какво ще правя и аз не знам  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 715
Това е логото на Вилер, не е знак за това, че се шие с кръстат бод. На каталозите на Вилер на последните страници е показано как се шият - все са с гобленов бод. Напоследък и те предлагат неща с кръстат бод. Но какво значение има как се шие? Всеки си шие както му харесва. Като че ли светът зависи от това. Аз отдавна не се връзвам при подобни разправии. Всеки си има предпочитания, аман от такива, дето все се бъркат, какво им влиза в работата кой как шие.

Извадих нещо, което зарязах преди 4-5 години и е крайно време да го завърша. Малко е на една страна снимката и е излязла с някаква сянка, но пак се вижда горе-долу. Върви в комплект с един Мики Маус, който завърших навреме и стои прибран, когато завърша и това, ще ги рамкира и ще ви ги покажа заедно.


# 42
  • Мнения: 580
Не знам лого ли е, какво е, но съм виждала и другия бод където Джема шие воденицата, на същото място, ето защо мисля, че не е лого.

# 43
  • Мнения: 571
Да се разпиша и аз в новата тема с етап от моите Слънчогледи- в тон с оформлението на темата...

Снимките са правени по едно и също време, но с два различни телефона...

И да не си помислите че не съм се изкушила да си поръчам и аз китайска щампа от Али експрес... Да видим пък какво е това чудо. Някой спомена че шие щампа и се разминава със панамата. Не запомних кое беше момичето, но моля да сподели каква е щампата- китайска или нашенска.
Полина, мислех да напиша във фейса че ковьорчето ти е много сполучливо, но се въздържах и само харесах.

# 44
  • Мнения: 832
Pea, какво да ти кажа, есента малко ще изчака. Голям мерак имам за тези цветя, все за тях мисля. Почнах ги днес. Изобщо не изглежда толкова сложно. Ти с Лятната разходка си се справила, че нещо такова едва ли ще ти се опре Simple Smile
Тази черна панама ще ме поизмъчи обаче, изобщо не се виждат дупките, нацелвам ги просто. Предполагам, че като напредна, ще й посвикна. Отделно дето е и още корава и е по-трудно така.

maugli, честит ви нов дом! Да сте много щастливи в него! А панамата ще поомекне, няма да е все така корава. Моята и тя сега е така. Напредваш и ти, ще става все по-хубаво Simple Smile

Роси, кои слънчогледи шиеш? Много ми харесва как се получава!

Общи условия

Активация на акаунт