ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 717
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Предположих, Sinara. Hug Затова написах, че става дума за времето преди да открия темата. От тогава се движим сами и се чувстваме по-добре. Но практиката на ТА не се е променила и доста ощетява туристите. Трябва да има обаче и възможности за тези, които искат да се движат организирано. Всеки си преценява.

Честит празник на именниците, на варненци и изобщо на всички! Бъдете здрави и обичани!  bouquet

# 76
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
А относно, обиколка с гид, може би не е чак толкова необходимо, в случай, че човек се подкове предварително с информация за обекта - вече има страшно много информация за четене - стига човек да иска да го направи предварително, както и да може да го намери в интернет.

Ако човек може да си позволи гид е добре.Първото разглеждане на Света София беше самостоятелно.Втория път беше с гид и останахме много доволни ,защото ни разказа  истории,които може и да са легенди,но в справочниците липсват. И в Топ капъ така,но гидовете сме си ги намирали ние, пред самите обекти.
Но всеки си има предпочитания. На пътуващите хубаво време и много емоции.

# 77
  • София
  • Мнения: 13 289
Ако човек може да си позволи гид е добре.Първото разглеждане на Света София беше самостоятелно.Втория път беше с гид и останахме много доволни ,защото ни разказа  истории,които може и да са легенди,но в справочниците липсват. И в Топ капъ така,но гидовете сме си ги намирали ние, пред самите обекти.

А каква част от тази информация помниш? Забелязала съм, че ако сама съм се ровила и чела, запомням трайно. А това, което са ми разказвали набързо, тичайки от обект на обект, отдавна е изчезнало от главата ми.  Embarassed

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 19:12 от Тaня67

# 78
  • у нас
  • Мнения: 5 742

А каква част от тази информация я помниш? Забелязала съм, че ако сама съм се ровила и чела, запомням трайно. А това, което са ми разказвали набързо, тичайки от обект на обект, отдавна е изчезнало от главата ми.  Embarassed

подкрепям напълно.

# 79
# 80
  • у нас
  • Мнения: 5 742
Уникални снимки  Hug

# 81
  • Мнения: 99
KKATINNA, благодаря ти за поздравленията!
Танче и  аз Мармарай го ползвах еднократно и след това само с феритата, получават се прекрасни разходки и кафе паузи.
Хафъз Мустафа и за мен е едно от задължителните местенца за посещение, задължително салона на втория етаж

тази година открих още едно вълшебно местенце "Галата конак кафе"

а това местенце го пропуснах този път....за сега

# 82
  • Варна
  • Мнения: 498
KKATINNA, благодаря ти за поздравленията!
Танче и  аз Мармарай го ползвах еднократно и след това само с феритата, получават се прекрасни разходки и кафе паузи.
Хафъз Мустафа и за мен е едно от задължителните местенца за посещение, задължително салона на втория етаж

тази година открих още едно вълшебно местенце "Галата конак кафе"

а това местенце го пропуснах този път....за сега


Цените на "Галата Конак Кафе" са повече от приятни. Но все пак в цената влиза и страхотната гледка. Simple Smile

http://www.zomato.com/tr/istanbul/konak-cafe-karak%C3%B6y-istanbul/menu#tabtop

# 83
  • Мнения: 366
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A0%D0%B5 … .167371_at.1.html
Случайно попаднах на това.  Старо е, но дали знаете каква е съдбата му сега.

# 84
  • София
  • Мнения: 13 289
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A0%D0%B5 … .167371_at.1.html
Случайно попаднах на това.  Старо е, но дали знаете каква е съдбата му сега.

Toва достатъчно ли е като отговор?  Wink


# 85
  • Мнения: 366
Ужас! Това точно зад църквата ли е? Може би и аз имам снимки, но трябва да ги потърся.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Това е срещу входа на църквата, на отсрещния тротоар. Ако си с гръб към вратата, леко вляво.

Дайте малко разяснения за споменатите, и показани по-горе, заведения.

# 87
  • Мнения: 99
Първата снимка е сладкарница с магазин, намира се в кв.Сиркеджи ето и адреса: Hocapasa Mahallesi Muradiye Caddesi No: 51, Sirkeci - Fatih - Istanbul, 34080 Sirkeci
Второто заведение е под Галата, предлага невероятна гледка, адресът е Bereketzade Mah. Hacı Ali Sk. No:2
Kuledibi – Beyoğlu
Третото заведение е на Ортакьой

# 88
  • Мнения: 27
  bouquet Николче

# 89
  • София
  • Мнения: 3 824
Здравейте отново Simple Smile

Сигурно много пъти са ви питали, но не моага да намеря отговор. Как е най-удачно да се стигне от автогарата Байрам паша до центъра (ние ще сме в Султанахмет, в долната му част част, далеч от трамвая)? Такситата какви цени имат? С градски транспорт лесно ли се стига?

Общи условия

Активация на акаунт