ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 688
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
И малко сладкиши Simple Smile


Ето и къде да си ги хапнете: http://www.youtube.com/watch?v=pt_qzVrrJoQ

Най-вкусния локум,който аз съм яла е при Хафъз Мустафа,малко е скъпичък,но не е пък всеки ден.
Лично аз повече харесвам тяхната баклава,от тази на Гюлуолу.
Който ще ги посети скоро-да ви е сладко.

# 61
  • Венера
  • Мнения: 858
Ооо , Хафъз Мустафа ми е любимото място.И двата пъти сядаме в този на площада в Таксим.Кадифа и баклавата до сега там са ми харесали най-много. Локума още не съм го пробвала, но аз и по принцип не съм му фенка.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 634
  bouquet Благодаря за темата! За съжаление това лято Истанбул ми се размина, но се надявам в най-скоро време да отида пак!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 824
И малко сладкиши Simple Smile


Ето и къде да си ги хапнете: http://www.youtube.com/watch?v=pt_qzVrrJoQ


,
Ааааа, не така Simple Smile Какви са тия изкушения Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 13 227
Благодаря за бързия отговор, сигурно съм го чела в  по-стари теми /много изчетох и направо се зашеметих Laughing. Също да питам и за водохранилището Йеребатан дали е по-добре да го посетим сами или с гида от ТА - с тях е 30 лв.

И за Водохранилището билетите са поскъпнали. Наскоро в темата казаха, че входът е 20 лири. Намира се на леснодостъпно място - почти до входа на Света София. Само се пресича улицата. Сами преценете дали да дадете около 15 лева повече за екскурзовода, който все пак ще ви разкаже  нещо. Тук стават опашки, но вървят бързо. Никой не се е оплакал от чакане.

А колкото за Аквариума, ако сте само възрастни цената на билета почти съвпада с тази от агенцията. Обаче ако сте с деца или сте учащи се, става неизгодно.

И в големия аквариум са вдигнати цените - http://www.istanbulakvaryum.com/en/bilet-fiyatlari

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Само една вметка. При последното ни пътуване хората, заплатили предварително обявените в сайта на ТА цени за посещение, трябваше да доплатят (в лева) цифровото изражение на повишението на входните такси (пътувахме на 30.04., а цените бяха вдигнати от 15.04.). Та, да не се окаже, че тези цени са стари.
Иначе и на двете места може да се влезе самостоятелно. В Аквариума опашки няма, а и екскурзовод не очаквайте. За Водохранилището Таня е била максимално точна.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 227
В Аквариума опашки няма, а и екскурзовод не очаквайте.

Дори не ги заведоха до входа, а още в автобуса им раздадоха билетите и им казаха накъде да вървят.  Laughing

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Абсолютно! Ама си платихме (това беше преди да ви открия  bouquet) в български толкова, колкото бе в лири. Само че тогава една лира беше над 90 ст., сега е под 70 и пак я карат по същия начин.

# 68
  • Мнения: 9
Благодаря, момичета, безценни сте! Hug

# 69
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Честит празник.

# 70
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Абсолютно! Ама си платихме (това беше преди да ви открия  bouquet) в български толкова, колкото бе в лири. Само че тогава една лира беше над 90 ст., сега е под 70 и пак я карат по същия начин.

Beljata, сигурно сте си купили лирите много по-рано, защото тур. лира от повече от половин година е под 70 ст. Имат голяма инфлация и затова турците вдигат цените. Иначе би ни се видяло прекалено евтино при тях  Simple Smile


Дори не ги заведоха до входа, а още в автобуса им раздадоха билетите и им казаха накъде да вървят.  Laughing


Това го правят умишлено, за да не видят пътниците реално колко струват билетите, особено ако има семейства с деца, за които има семеен билет, а агенцията им взема пари за всеки член от семейството фиксирана цена

# 71
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 646
Според мен е по-добре да се купи билет на място, а не през агенцията - определено излиза по-скъпо с агенцията, на какво отгоре не е ясно. Почти всички места за посещения имат сайтове, в които са обявени цените на входните билети и предварително можеш да се информираш кое колко струва. Аз бях направила така и бях подготвена колко ще се тръшнем за посещения тук и там. Единствено имаше завишение на цената на Кулата Галата с това, което бях чела предварително и даже там на касата обявената цена за вход беше поправена на ръка.
А относно, обиколка с гид, може би не е чак толкова необходимо, в случай, че човек се подкове предварително с информация за обекта - вече има страшно много информация за четене - стига човек да иска да го направи предварително, както и да може да го намери в интернет.
Нашето ходене до Истанбул през юли ни беше за първи път и нищо не знаехме за там. Няколко месеца преди това, като решихме, че ще ходим, изчетох няколко теми от форума, като придобих част от инфото за местата, на които ще ходим. След това се порових в нета за всяко едно от тях поотделно. Е, естествено, това изисква доста време и желание, но при мен не липсваше такова. И съм страшно благодарна на хората, които пишат тук, от които съм получила съвети и напътствия, и, от които се заплених за този магичен град.

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 11:34 от zaek

# 72
  • Мнения: 539

Beljata, сигурно сте си купили лирите много по-рано, защото тур. лира от повече от половин година е под 70 ст. Имат голяма инфлация и затова турците вдигат цените. Иначе би ни се видяло прекалено евтино при тях  Simple Smile



2010 год. лирата беше около 0.90 лв.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Sinara, както Теди е пояснила, става дума за времето преди 4 години, когато отидохме за втори път (той първия почти не се брои) и лирата беше около, даже над, 90 ст. Тогава загубата на туристите не бе така осезаема, но сега, при настоящия курс на лирата, е доста по-голяма. от 4 години сме постоянно "в час" с курса, покрай зародилата се любов към града и произлизащите от това пътувания.

А въпросния първи път, през 2006-та, не купувахме лири, защото тук бяха по 1.11лв., а там се смятаха лира за лев, както и 1 евро=2 лири. Затова излизаше по-изгодно да тръгнеш с евро и лева.

Времената се менят.

# 74
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Beljata, останах с впечатление, че този пост е обвързан с по-горния ти, където пишеш, че последното ходене е в края на април. Зачудих се, защото те чета тук в темата отдавна, ама явно не съм се била събудила още  Hug

Общи условия

Активация на акаунт