ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 697
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Венера
  • Мнения: 858
Мимии, благодарение на линка най-накрая се сетих за името на един клуб, който видях и много ми хареса за Рейна говоря, но и той е доста скъп и ще трябва да избирам между него и този на острова. Притесняват ме факта, че до колкото съм чувала по тези клубове не пускат всеки и както казва ашкъмчето с това Пежо няма даже да ни вдигнат бариерата, но пък ще се пробваме.
Насочила съм се към клубове на или с гледка към Босфора, защтото са на открито и с тези гледки са перфектни за лятото. Истиклял ще го оставя за по-студени времена.

# 31
# 32
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Предишния път като коментирахме Рейна се оказа, че близо до нея има друг клуб със същата гледка, по-лесен достъп и по-ниски цени  Peace Казва се Sortie, и други неща коментирахме, ама не помня  newsm78

# 33
  • Мнения: 7 904
Николия, благодаря за темата, много хубаво име си й избрала.   bouquet

Таня,  Hug за отговора. В движение ще решаваме пеша или с автобус  до там ( джамията Ортакьой).

Белята,  Hugти ли си рекордьорът по посещения в Истанбул? Искрено ти завиждам.
Скрит текст:
Наистина ваканциите са голямо предимство, но пък много ви е трудна и отговорна професията.  

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Повечето пъти съм взимaлa петъчен ден, но сме пътувaли и в прaзнични дълги уикенди. Един ден все някaк се уреждa. Не знaм, не вярвaм дa съм рекордьор. Блaгодaря зa думите зa професиятa ни.

# 35
  • България, София
  • Мнения: 1 768
Николче, благодаря за прекрасната тема   bouquet  bouquet  bouquet И много е вярно, че този град е магнетичен  Heart Eyes И аз съм в графата "ходи ми се, та ми се вие"  Mr. Green
Особено с тези снимки, които Госпожата качва просто  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Знае ли някой как се стига до Панорамата на Истанбул? Като бях в Плевенската  панорама екскурзовода спомена, че в Истанбул също има такава Панорама.

С градски транспорт се стига много лесно до Панорамата. Хваща се трамвая Т1 в посока обратна на историческия център. Слиза се на спирка "Топ капъ" (да не се бърка с едноименния дворец) и тя Панорамата се вижда от спирката. Минава се май пешеходен подлез и се излиза на самия музей. Така поне си спомням аз  newsm78 При всички положения човек не може да се обърка.
Там е много приятно, има парк, детска площадка. Виждат се останки от крепостни стени. Самата Панорама също си струва да се види. Аз към ходила 2011г.

# 36
  • Мнения: 124
gospojata, ако снимките са твои, поздравления с две ръце!   Hug
А ако не са твои, благодаря че качваш толкова хубави снимки и отново и отново пораждаш желанието в мен за пътуване до Истанбул...
Обожавам го този град и просто не мога да му се насладя.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Тази снимка
можем ли да разконспирираме откъде е?

А тази на Ортакьой е прекрасна. Другия път вече няма да пропуснем, живот и здраве.

# 38
  • Венера
  • Мнения: 858
Тази снимка
можем ли да разконспирираме откъде е?

А тази на Ортакьой е прекрасна. Другия път вече няма да пропуснем, живот и здраве.

За трети път си редактирам поста... Последноо това е Arnavutköy, част от Бешикташ, движейки се по Босфора от Мраморно към Черно море се пада точно преди Бебек.

Последна редакция: чт, 14 авг 2014, 10:07 от Neolita

# 39
  • Мнения: 3 371
Тази снимка
можем ли да разконспирираме откъде е?

А тази на Ортакьой е прекрасна. Другия път вече няма да пропуснем, живот и здраве.

Можем - Арнавуткьой !  Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Благодаря, записвам си!
Госпожо, недей така ooooh!

# 41
  • Мнения: 3 371
Благодаря, записвам си!
Госпожо, недей така ooooh!

Снимките ли имаш предвид ? newsm78

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Естествено! Вкарваш ме в едни мисли за ходене... Mr. Green

Шегувам се, разбира се! И аз благодаря за красотата, която ни представяш! Hug

# 43
  • Мнения: 471


Знае ли някой как се стига до Панорамата на Истанбул? Като бях в Плевенската  панорама екскурзовода спомена, че в Истанбул също има такава Панорама.

С градски транспорт се стига много лесно до Панорамата. Хваща се трамвая Т1 в посока обратна на историческия център. Слиза се на спирка "Топ капъ" (да не се бърка с едноименния дворец) и тя Панорамата се вижда от спирката. Минава се май пешеходен подлез и се излиза на самия музей. Така поне си спомням аз  newsm78 При всички положения човек не може да се обърка.
Там е много приятно, има парк, детска площадка. Виждат се останки от крепостни стени. Самата Панорама също си струва да се види. Аз към ходила 2011г.


"Топкапъ" (в превод "оръдейната порта"), известна още като Романовата порта, е втората по големина градска порта на Константинопол след Златната порта при Двореца със седемте кули (Yedikule). Наречена е Топкапъ, тъй като именно там е извършен пробива в градските стени с артилерията (топовете) на Мехмед Завоевателя на 28 май 1453 година. Спомням си, че в далечната 1992 година на това място бе Централната автогара, но след построяването на новата автогара в Есенлер, в Топкапъ се освободи място, което сега е превърнато в парк. Тук се намира и Панорама 1453.  

# 44
  • Мнения: 320
Благодаря на всички за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт