Той не иска да се ожени за мен!

  • 9 385
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 753
Човек да не сподели,че иска да се види като булка. Whistling Аз винаги съм била на мнение,че един мъж,ако те обича ще ти предложи брак.Със сигурност не съм права и предполагам,че в бъдеще това много ще ми пречи,защото наистина има мъже,които са принципно против брака и считат сватбата за излишна показност. Аз мисля,че при теб има нещо друго,което те притеснява. Thinking Ако се чувстваше достатъчно обичана и сигурна в човека до теб най-вероятно нямаше да се тормозиш толкова.А може би просто правиш сравнение с това,че е предложил на бившата му жена,а на теб-не.
В крайна сметка един мъж не може да го "вържеш" нит с брак,нито с дете,ако не се чувства щастлив или се влюби в друга...

# 46
  • Мнения: 2 850
Уж е само подпис, ама имам прясно преживяване около записване на дете, родено при живеене на съпружески начала. Значи, раждаш си го, всичко е прекрасно, все едно сте си женени.

Влиза акушерката. Имате ли брак? Не. И почва да те гледа като малолетна циганка. Пита разни неща за статистиката. Чак като разбере, че и ти, и бащата сте българи с висше образование, малко поомеква и обяснява кое как се прави. Но отношението в началото е като към хора втора категория.

Проблемът идва, ако имаш църковен брак и искаш после да се разведеш. Е, нямало такова нещо. Тоест на книга има, ама според теолози църковен развод не може да има, не е в логиката на нещата. Трябва да имаш втори църковен брак, който се зачита за валиден, а първият става невалиден. Иначе не знам какви са последствията- може би венчаният за теб като съгрешава, и на теб ти се пише...
Мамасита, попаднала си на проста женица. Това не означава, че навсякъде така те гледат "като циганка". Изобщо никой никак не ми е реагирал, че нямаме брак с бащата на детето ми.

# 47
  • Мнения: 343
Т това ли е един от най-хубавите моменти в живота на човек!?
Да, това е.     Grinning
Блясъкът в очите му, когато те попита дали искаш да си негова жена.....
Вълнението в думите му и погледа му, докато чака заветното "да" .....
Трепета по подготовката, изборът на рокля, ден, заведение.....
Усещането да знаеш и да чуеш, че този мъж иска САМО теб, ЕДИНСТВЕНО теб като своя съпруга.....
Да знаеш, че е готов да сподели целия си живот само с теб.....
Очарованието на самата церемония, когато кажеш и чуеш съответно своето и неговото "ДА", една кратка думичка, която казва всичко, че ти си негова и той е твой.....


Така е първият път. От втория нататък малко се поразваля магията, а усещането за уникалност на момента и вярата в единствената и вечна любов са доста поразклатени. По обективни причини. Sunglasses

# 48
  • Мнения: X
Цитат
наистина има мъже,които са принципно против брака и считат сватбата за излишна показност.
Не знам защо поставяте знак за равенство между брака и сватбата.
Много мъже не обичат шумотевицата около сватбата, но нямат нищо против брака.
В случая на авторката, мъжът не иска изобщо брак, не само сватба.
Важно е, според мен, авторката да уточни сама за себе си дали държи на брака, или просто иска сватбената шумотевица.

Т това ли е един от най-хубавите моменти в живота на човек!?
Да, това е.     Grinning
Блясъкът в очите му, когато те попита дали искаш да си негова жена.....
Вълнението в думите му и погледа му, докато чака заветното "да" .....
Трепета по подготовката, изборът на рокля, ден, заведение.....
Усещането да знаеш и да чуеш, че този мъж иска САМО теб, ЕДИНСТВЕНО теб като своя съпруга.....
Да знаеш, че е готов да сподели целия си живот само с теб.....
Очарованието на самата церемония, когато кажеш и чуеш съответно своето и неговото "ДА", една кратка думичка, която казва всичко, че ти си негова и той е твой.....


Така е първият път. От втория нататък малко се поразваля магията, а усещането за уникалност на момента и вярата в единствената и вечна любов са доста поразклатени. По обективни причини. Sunglasses

Да, и това го има.
Но авторката какво е виновна, че не го е срещнала първа?    Laughing
И трябва ли да се откаже от мечтата си, защото някоя кокошка "й е подляла вода" ?
Защо да изкупва чужди грехове?И да става "без вина виновна"?

# 49
  • Мнения: 2 850
Ако много обичаш даден човек и той - теб, никакво значение няма с брак ли живеете или без брак. Ако не се обичате, също няма значение женени ли сте - пак ще се разделите.
Авторке, склонна съм все пак да разбера, че ти искаш сватба, бяла рокля, да си център на вниманието. Това са си твои мечти, имаш право на тях. Помисли си дали този човек заслужава да се откажеш от бялата рокля или не. Аз не бих, но това съм си аз. Реши за себе си.

# 50
  • Мнения: 6 365
Интересно ако жената реши да каже- ми не искам да ме връзват с брак, да ме притискат...дали мъжът ще се чувства добре и ще е толкоз либерален?

# 51
  • София
  • Мнения: 23 128
Интересно ако жената реши да каже- ми не искам да ме връзват с брак, да ме притискат...дали мъжът ще се чувства добре и ще е толкоз либерален?
Да. Моят как изчака толкова години, па не е умрял.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 945
Интересно ако жената реши да каже- ми не искам да ме връзват с брак, да ме притискат...дали мъжът ще се чувства добре и ще е толкоз либерален?

Моят беше. Знаеше, че не трябва да ме притиска.

# 53
  • Мнения: 6 365
Не сте го казали с правилния тон:)

То не е фактология, а провокацийка за проверка...може дамата да опита.

# 54
  • Мнения: 812
Интересно ако жената реши да каже- ми не искам да ме връзват с брак, да ме притискат...дали мъжът ще се чувства добре и ще е толкоз либерален?

На 20 години бях ,когато заживяхме с моят хубавец,но аз категорично още първата седмица заявих,че сватба не искам ,а за подпис не съм сигурна.От негова страна всичко Ок,но техните няколко години ни подпитваха дали ще се бракуваме,а когато се роди синът ни и минаха още няколко години вече никои не говореше за брак.
Но всеки има свои приоритети и мечти ,а ти мило момиче преследвай своите ,но без натиск,не на всяка цена,ако имаш търпение може би ще постигнеш целите си.

# 55
  • София
  • Мнения: 28 945
Не сте го казали с правилния тон:)

То не е фактология, а провокацийка за проверка...може дамата да опита.

Не, Мамасита, тонът ми беше съвсем нормален - не обичам театрите. Имах предвид точно това, което му казах.

# 56
  • Мнения: 6 365
Аз имам предвид, че девойката е доста по-младичка и може един вид да го провокира, да видим наистина ли не вярва в брака...

Но тук, разбира се, има още нещичко, за което не се говори.

# 57
  • Мнения: 135

Бракът е ненужна формалност само за този, който не държи на него.
Но не всички са така....за някои хора може бракът да значи много.И на тях, колкото и да им повтаряте как бракът е едно нищо, това изобщо не ги засяга, те си държат на него.

Краси, брака е свещен само в приказките... ма що се чудя, те повечето жени точно като героини от приказките си живуркат.
Човек първият път се жени поради невинната си младост... всеки следващ път е поради липса на памет.  Mr. Green
Дори една кола не мога да прехвърля без да губя времето и на жена си.. излишни усложнения.

Към авторката... не ни слушай тук какви ти ги говорим, щом искаш да се почувстваш като булка, пожелавам ти да усетиш тръпката и никога да не съжаляваш... Всеки заслужава да бъде щастлив, така че успех!!!  Peace

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
То пък праз голям да облечеш булчинска рокля за няколко часа....................
Лично за мен разсъждаваш леко инфантилно. Не умееш да цениш истинските неща, които наистина имат значение. Подписи, хартии, сватбени рокли. Наистина ли това е важно за теб. Тумба-лумба, цигански оркестри, крадене на булки, пълнене на обувки с пари, шушукане на родата дали си бременна и затова се жениш/или са те "взели" щото са те забременили - това ли е един от най-хубавите моменти в живота на човек!?
Да, това е.     Grinning
Блясъкът в очите му, когато те попита дали искаш да си негова жена.....
Вълнението в думите му и погледа му, докато чака заветното "да" .....
Трепета по подготовката, изборът на рокля, ден, заведение.....
Усещането да знаеш и да чуеш, че този мъж иска САМО теб, ЕДИНСТВЕНО теб като своя съпруга.....
Да знаеш, че е готов да сподели целия си живот само с теб.....
Очарованието на самата церемония, когато кажеш и чуеш съответно своето и неговото "ДА", една кратка думичка, която казва всичко, че ти си негова и той е твой.....

Сватбата е "йедене, пийене  и цигански оркестри"  само за тези, които виждат всичко в живота откъм практичната му страна и нямат място в него за духовността.
Но бракът не е само общ дом, финанси, домакинство и "да натрупаме пари за развода".
Той е много повече.За хората, които го ценят и държат на него.    Simple Smile


Краси, аз го имам всичко това и без да съм омъжена. Блясъкът в очите, прекрасното отношение и всекидневната демонстрация, че аз съм най-важното и обично нещо в живота му, са ми достатъчни. Аз съм му жена и без подпис.
11г. заедно, през които много познати с "блясък в очите", които подписаха, вече не са заедно, е показателно. Бракът от кога е показателно за стабилни и истински отношения  newsm78 Това, че някой е женен не значи, че обича повече от неженения.
За мен бракът е като за богаташа ферарито - абсолютна и безсмислена показност.


П.П. Трепетът, блясъка в очите му на сватбата в повечето случаи са от притеснение  Laughing

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 17:41 от miss july

# 59
  • София
  • Мнения: 28 945
..., те повечето жени точно като героини от приказките си живуркат.
...

Ти пък се изказа  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт