Той не иска да се ожени за мен!

  • 9 383
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 265
Ако единият не иска брак, а другият бленува за такъв - кой от двамата е редно да направи компромис  Mr. Green

Като не е такава голяма работа според неискащият, какво ще му струва да направи компромис Laughing ?

# 76
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"докато смъртта ни раздели". Брррр.  Sick
Мисля, че в България подобна клетва не се дава. Или греша?
Мацката е гледала много филми  Wink




# 77
  • Мнения: 343
"докато смъртта ни раздели". Брррр.  Sick
Мисля, че в България подобна клетва не се дава. Или греша?
Мацката е гледала много филми  Wink


И книжки даже съм чела.  Flutter

И да се повторя - това е идеята на брака. Точно затова наложилият се в съвременното общество модел на серийна моногамия обезмисля самата идея. Хората подхождат доста по-лекомислено към брака в наши дни, отколкото преди, защото евентуалната грешка е лесно поправима и моралната санкция на общността по отношение на развода, а и на раздялата въобще, е минимална.

# 78
  • Мнения: 1 136
Това с правенето на компромис ми се вижда много обидно, за човека който иска брак това са много важни изживявания и емоция в живота му и някой да прави компромис с неговите виждания и ценностти е отвратително, по-добре да живеят без брак или да намери мъж, който споделя нейните виждания.

# 79
  • Мнения: 85
Ако се обичате подписът няма значение.Ако не иска да се ожени за теб си намери друг който да се ожени за теб.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 017
До авторката - щом той не иска да говори за брак, явно, че предишният му такъв е оставил доста горчиви спомени у него. Моят съвет е, ако наистина го обичаш, а и той тебе, както предполагам, че е, щом сте решили да правите опити за бебе, просто изчакай... Явно му е нужно време, за да вземе такова решение, ако го вземе изобщо де... Разбирам те, че искаш да станеш булка, това със сигурност ще бъде нещо прекрасно за тебе, но явно трябва да мине още време (за него).
А и както ти казва СлънцеЛуна - кажи му го на него, как се чувстваш, защо толкова ти се иска брак и че се чувстваш нещастна от това, че той не иска, просто си поговорете за това, може би тогава той ще ти довери какви пък са неговите причини, може би той не знае, че ти се чувстваш по този начин, а и най-вероятно причината за отказа изобщо не е в тебе. Но ако не поговорите за това, няма как да знаеш и само ще се тормозиш.

Общи условия

Активация на акаунт