Той не иска да се ожени за мен!

  • 9 380
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!Съвсем нова съм тук,та реших и аз да се включа.С приятеля ми живеем заедно от 1 год.Той е на 30,а аз на 24 год.Познавам неговите и той моите родители и всички роднини.Правим опити за бебе от известно време.Той има един брак зад гърба си,който е изтраял няколко месеца Embarassed.Та проблема ми е в това че когато се заговори за брак той мълчи,сменя темата или ми казва че това не било най-важното,а аз много искам да имам сватба и т.н.Чувствам се нежелана,смотана и понякога нещастна  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 28 780
Бракът не е задължение, а избор, а на това всеки има право, не само ти.

ПП Какво се очаква от тази тема?

# 2
  • Мнения: 1 136
Избий си от главата тази фикс идея за брак , когато мъ дойде времето и то ще стане , може и с друг мъж - брака няма никакво значение , ако връзката ви върви зле.

# 3
  • Мнения: 8
Това значи ли че не държи толкова много на мен, колкото казва?

# 4
  • София
  • Мнения: 28 780
Това значи ли че не държи толкова много на мен както казва?

На този въпрос би трябвало сама да си отговориш, защото едва ли тук някой познава приятеля ти.

# 5
  • Мнения: 6 365
За мен е тревожно. Едно е да сте се разбрали, че ще живеете на съпр. начала и ще правите бебе.

Друго е да е все още неясно какви сте и какво искате. Не забелязах дали сте се нанесли в общо домакинство.

Без общ дом или поне общи финанси все още сте малко като гаджета и има риск от зарязване.

Ако не иска сватба, бихте могли поне да разпишете. Същото е като съжителство. Ако се разделите с дете и съжителство, пак все едно ще сте си женени, упражнението ще е същото...

ПП: Почвай тайно да пиеш хапчета, докато се изяснят нещата, че после това бебе да не го гледаш сама.

# 6
  • Мнения: X
Това значи ли че не държи толкова много на мен, колкото казва?
Едва ли някой, който не ви познава, особено него, би могъл да даде точен отговор.
Но какво се "вижда" отстрани:
това, че веднъж вече се е женил, донякъде показва, че и той държи на брака.Иначе и с първата щеше да го игаре "бракът не е най-важното за нас".Но се е оженил.
Защо не иска да се жени за теб?Причините може да са няколко:
наистина не държи толкова много на теб.иначе не би си позволил да те "изпусне".
страх го.да не сбърка пак.което пък означава, че не е сигурен все още във Вас като двойка.
а може и наистина да не държи изобщо на брака и първия път да се е оженил под натиск, на гаджето, на родителите .....ти всъщност би трябвало да знаеш как е било.
Не знам как говорите на тая тема, как я подхващате, но ако наистина за теб е важно и държиш да се жените, бъди честна с него и му обясни, че се чувстваш нежелана, необичана, нещастна от факта, че той не вижда в теб жената на живота си и не желае да свърже живота си с теб.
Щом за теб е толкова важно да сте женени, измъквания от типа "Ама бракът не е най-важното!" не минават.Ако сериозно не иска дори да обсъждате подобна възможност, на която ти много държиш, ти дължи адекватно и приемливо обяснение.

# 7
  • Мнения: 11 703
Абе хора, вие вкъщи не си ли говорите?
Не споделяте ли?

Отговорите са два - или държи на теб, но вече "не му се жени" (по хиляди причини), или не държи на теб. Фифти-фифти дет се вика.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 780
Абе хора, вие вкъщи не си ли говорите?
Не споделяте ли?


Отговорите са два - или държи на теб, но вече "не му се жени" (по хиляди причини), или не държи на теб. Фифти-фифти дет се вика.

И аз това се чудя.

ПП Аз, при едногодишна връзка, категорично не бих се съгласила на брак.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 208
На мен лично ми трябваха 10 години от развода, за да се престраша да подпиша пак. Бях върл противник на подписа. Може и за мъжете да е така...

# 10
  • Мнения: 1 136
Към авторката: партньора ти май -вероятно те обича и държи на теб
, не виждам какво толкова ще промени брака- е ако има добра финансова история може и да се омъжа, но мъжете не са глупави:)

# 11
  • Мнения: 6 365
Ама за дете са се престрашили...

# 12
  • Мнения: 8

Друго е да е все още неясно какви сте и какво искате. Не забелязах дали сте се нанесли в общо домакинство.

Без общ дом или поне общи финанси все още сте малко като гаджета и има риск от зарязване.

Дом,финанси и всичко останало е общо

# 13
  • София
  • Мнения: 28 780
Добре де, kikiriku, ако с този човек се чувстваш несигурна, защо се съгласяваш да забременяваш? По този начин подаваш противоречиви сигнали. Говорѝ с него, кажи му тези неща, които пишеш тук. Иначе от форума какво се очаква точно?

# 14
  • Мнения: 351
Не знам какво очакваш от тази тема newsm78
Едва ли някой тук е запознат с личностните ви характеристики и би могъл да бъде компетентен в даването на съвети. Та вие само от една година сте заедно Crazy

ПП И в тази тема се очертава:облачно с превалявания Tired

Общи условия

Активация на акаунт