Той не иска да се ожени за мен!

  • 9 389
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
Е, една година може да е доста време, ако имат еднакви цели. Познавам доста двойки, оженили се след месеци или седмици. Като се замисля, и ние сме заедно една година, като баш на годишнината ни родих детето. Не сме се разписали, щото просто нямахме сили, ама някой ден и дотам ще стигнем.

Добре де, а не ви ли харесва идеята за църковен брак? Няма как да го имате, ако нямате и граждански. Не знам колко сте религиозни, но това си е благословия. Защо без нея?

# 16
  • София
  • Мнения: 29 046
Къде отиде ти? Какъв брак, при такава липса на комуникация, каквато има при тях?

ПП Мамасита, твоето решение няма да го коментирам. Само ще кажа, че съм човек, който се учи от чуждите грешки.

# 17
  • Мнения: 6 365
Първо, комуникация не значи да се изговорят едни думи. Срещала съм хора, които говорят много, но нямат никакъв досег по дадена тема.

Второ, не знам дали е грешка. Историческото време е нещо относително. Една година празни приказки може да е много малко, за да се разбере дали двама души са съвместими. Но може и да се разбере за доста по-кратко време.

# 18
  • София
  • Мнения: 29 046
Браво на теб. Значи комуникацията между авторката и въпросния мъж е на ниво, а тази тема е мираж.

# 19
  • Мнения: 135

наистина не държи толкова много на теб.иначе не би си позволил да те "изпусне".
страх го.да не сбърка пак.което пък означава, че не е сигурен все още във Вас като двойка.

Краси, не обърквай момичето.

Към kikiriku.... защо държите непременно да впримчите този мъж с брачна халка ????  newsm78
Глупаво е да мислите че не ви обича или желае.
С тази прибързаност оставам с впечатлението, че искате да извлечете полза от този брак.
С пришпорването към брак, наистина може да го отблъснете... оставете се на течението и се радвайте на живота си.... Брака е просто ненужна формалност.
Много двойки се радват на децата си дори без брак.  Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Човекът се е съгласил да имате дете. Колко по-сериозно доказателство за любов и сериозни намерения искаш? Сватбата е просто един подпис и не доказва нищо. Няколко мои познати се ожениха, а дори не обичаха половинката си. Един познат предложи на приятелката си брак само, за да се била "кротнела", защото много го ревнуваше и се надяваше, че като й предложи тя ще стане по-сигурна в него. Как не!
Приятелят ти има вече един брак зад гърба си и най-вероятно затова не иска да се жени повторно, а и сте само от година заедно. Явно му се е сторило безсмислено или просто не иска да минава отново през разводи и пр. неприятни съдебни процедури. Реално теб притеснява ли те нещо друго във връзката ти или само нежеланието му за брак?
Моето мнение е, че си много млада. Познаваш този човек само от година, а си тръгнала и дете да му раждаш. За къде бързаш толкова  Rolling Eyes Напомняш ми на една близка приятелка. И тя се омъжи и роди на 24г. Сега е на 29г. и търпение няма да се разведе.

# 21
  • Мнения: 3 031
ММ също не искаше да се жени. Разводът с бившата му жена беше много тежък и още от началото ми каза, че не желае брак. Аз пък му казах, че не ми пука. Три години по-късно ми предложи.

# 22
  • Мнения: 6 365
Ако имат дете и тръгнат да се разделят, пак може да има съдебни процедури, особено ако не се разберат нещо.

Иначе, сватбата е доста повече от подпис, на доста нива.

Sote-Full, като е толкова свободолюбив, да ергенува бе! Ама хем иска приятелка, която да е либерална и да не иска брак, хем и да си запази свободата.

# 23
  • Мнения: 1 129
Мъжът ми също разсъждава по този начин. За него бракът е без значение. В началото на връзката ни аз също много исках да имам сватба, с течение на времето приоритетите ми се промениха. Ние сме семейство, имаме прекрасна дъщеря и не изпитвам никаква липса от брачна халка и лист с два подписа.

Твоят партньор ти е казал, че за него това е без значение. Иска да си майка на децата му. Според мен всички неизвестни са от твоята страна. Държиш ли толкова много на сватба? Ако той откаже, ще го напуснеш ли поради тази причина? Искаш ли да имаш дете от този мъж? Сигурна ли си в чувствата си? Като сама си дадеш отговор на тези въпроси, ще си изясниш и всичко останало. Аз смятам, не че той не иска да се ожени за ТЕБ (конкретно и специално), а че не иска да се жени ИЗОБЩО. Има много такива хора.

ПП: Не мога да разбера от къде тази смелост да правите толкова кардинални изводи, че той наистина не държи на нея, че връзката им няма бъдеще и чак какво мислел и искал той и какви са му намеренията.

# 24
  • Мнения: 343
Ами явно той не иска брак. Поне не в момента. Възможно е да размисли някой ден, но също така е възможно след неуспешния първи опит никога повече да не поиска. Това съвсем не означава, че не те обича и няма да бъде прекрасен баща. Но ако ти държиш на брака - предложи му ти и го зарежи, ако откаже. Ако прецениш, че сватбата е по-важна за теб от тази връзка.


# 25
  • София
  • Мнения: 29 046
За мен бракът е подробност. Ако утре тръгна да се развеждам, ще стане досадна подробност. А имам и църковен брак, който даже и подробност не е - толкова ми е безразличен.

ПП Обаче авторката изчезна....

# 26
  • Мнения: 8
Познавам го от 10 години,гаджета сме от 2 а живеем заедно от 1  Laughing sote-full нямам за цел да извлеча нещо от този брак,просто искам да се почувствам специална.  bouquet но някои са прави.Никой от тук не ни познава характерите и не е близко до нас за да ми даде правилния съвет.А и все пак от човек до човек има разлика.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
Първо сватбата не е нищо особено, напротив - хич не харесвам сватби - цял ден юруш насам и натам, на другия ден гледаш видеото, ако е готово и след седмица вече си забравила. Специална си само в твоите очи. За мен е охарчване за глупости.

И второ - хич не ми беше мъчителен развода, разведохме се като приятели, обаче 10 години не исках да се омъжвам и ако не се беше наложило, и до сега да съм парясница  Mr. Green

Най-вероятно човекът наистина не иска да се жени - имал е един брак, видял е, че подписът не променя нищо, дори напротив, и е решил, че е безмислено. Аз съм на същото мнение, добре че мъж ми излезе разбран и не реши, че не го искам или не отиде при някоя друга само и само да се ожени  Peace

# 28
  • Мнения: 8
Благодаря ви за отговорите,явно брака наистина е само формалност.Може и да съжалявам някой ден  Laughing.Просто мисля че няма момиче което да не се представя и иска да се види като булка.Мисля че това е един от най-хубавите моменти в живота.

# 29
  • София
  • Мнения: 29 046
Благодаря ви за отговорите,явно брака наистина е само формалност.Може и да съжалявам някой ден  Laughing.Просто мисля че няма момиче което да не се представя и иска да се види като булка.Мисля че това е един от най-хубавите моменти в живота.

Тези клишета...  Stop

Общи условия

Активация на акаунт