Той не иска да се ожени за мен!

  • 9 386
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X

наистина не държи толкова много на теб.иначе не би си позволил да те "изпусне".
страх го.да не сбърка пак.което пък означава, че не е сигурен все още във Вас като двойка.

Краси, не обърквай момичето.

Към kikiriku.... защо държите непременно да впримчите този мъж с брачна халка ????  newsm78
Брака е просто ненужна формалност.
Много двойки се радват на децата си дори без брак.
 Peace
Не, не я обърквам.Цитирал си ме избирателно.   Simple Smile  На база споделеното правя предположения, тъй като за нищо не можем да сме сигурни, нали?
Бракът е ненужна формалност само за този, който не държи на него.
Но не всички са така....за някои хора може бракът да значи много.И на тях, колкото и да им повтаряте как бракът е едно нищо, това изобщо не ги засяга, те си държат на него.
Ако  ти обичаш  водка, а всички ти  повтарят "Ама какво й харесваш, толкова е безвкусна и блудкава....пий уиски, така хубаво ухае!", това няма да те откаже от водката, нали?   Laughing
Същата работа е и с брака.Човек, който държи на него, за когото е нещо специално и предложението за брак, и церемонията, и всичките масрафи, свързани с него, все ще си държи на брака.Е, може и да го пропусне, за да угоди на другия, за когото не е важно, но усещането, че е лишен от нещо ценно за него, най-вероятно ще остане.

# 31
  • Мнения: 6 365
Аз пък си мислех, че е заради еднаквата фамилия, правната защита за някои неща, заради традиция и морал, заради благословението на църковния брак...

А тя искала да се види булка. Ми купи си рокля и си направи фотосесия, ще ти излезе по-евтино...

Сега като си родиш дете догодина, ще забравиш и булки, и всичко:)

# 32
  • София
  • Мнения: 6 212
Може да си мисли, че бракът не му е "на късмет". Първият път нещата са се разпаднали и не иска и сега да стане така, от някакъв вид суеверие.

# 33
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите,явно брака наистина е само формалност.Може и да съжалявам някой ден  Laughing.Просто мисля че няма момиче което да не се представя и иска да се види като булка.Мисля че това е един от най-хубавите моменти в живота.
Лесно се отказваш от мечтите си ......каквито и да са те.Не се принасяй в жертва, ако не си убедена, че наистина го искаш.Защото ще съжаляваш.
Предполагам, сега няма да ме разбереш, но всяко потъпкване на нещо лично, на което държим, оставя един горчив "привкус", който има гадната способност да се появява винаги в тежки ситуации.
И допълнително смарангясва нещата.

# 34
  • Мнения: 12 473
Значи, заглавието на темата е подадено подвеждащо..
Той не иска да се ожени за Теб (конкретно)
Или не иска да се жени по принцип.

Вземи първо това да уточниш, защото е много базово.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря ви за отговорите,явно брака наистина е само формалност.Може и да съжалявам някой ден  Laughing.Просто мисля че няма момиче което да не се представя и иска да се види като булка.Мисля че това е един от най-хубавите моменти в живота.

Не ми пука дали ще съм булка и дали ще се оженя някога. То пък праз голям да облечеш булчинска рокля за няколко часа и да профукаш няколко хиляди, за да храниш родата, дето боб хвърля за теб. Ако си с правилния човек най-хубавите моменти ще ти се случват всекидневно.
Лично за мен разсъждаваш леко инфантилно. Не умееш да цениш истинските неща, които наистина имат значение. Подписи, хартии, сватбени рокли. Наистина ли това е важно за теб. Тумба-лумба, цигански оркестри, крадене на булки, пълнене на обувки с пари, шушукане на родата дали си бременна и затова се жениш/или са те "взели" щото са те забременили - това ли е един от най-хубавите моменти в живота на човек!?

П.П. С моя мъж сме от 11г. заедно и ни е все едно дали ще се оженим. Бихме го направили единствено поради юридически причини. Мъжът ми се притеснява, че ако се оженим ще се урочасаме, защото много хора се разделиха, след като се ожениха.

# 36
  • Мнения: 8
milenaka мисля че сме тук за да изказваме мнението си както всички останали...на който не му допада темата да не пише,а и дори да са клишета си е самата истина

# 37
  • София
  • Мнения: 6 212
Стига де, то на човек да му стане неудобно, че иска сватба.  Laughing
Ми и аз исках, да, точно специална исках да се чувствам и вярвах, че това е един от най-важните ми дни. Wink Сведох глупостите до минимум, не ме интересува дали някой е шушукал, хубава сватба беше.

# 38
  • София
  • Мнения: 28 951
milenaka мисля че сме тук за да изказваме мнението си както всички останали...на който не му допада темата да не пише,а и дори да са клишета си е самата истина

Кое е истина? Че няма момиче, което да не мечтае да се види булка? Това не е вярно. Дори в тази тема писаха потребителки, които казаха, че не искат брак. Аз също никога не съм мечтаела за това, направих го защото не ми пречеше.

ПП Не си нов потребител, нали?

# 39
  • Мнения: 6 365
Уж е само подпис, ама имам прясно преживяване около записване на дете, родено при живеене на съпружески начала. Значи, раждаш си го, всичко е прекрасно, все едно сте си женени.

Влиза акушерката. Имате ли брак? Не. И почва да те гледа като малолетна циганка. Пита разни неща за статистиката. Чак като разбере, че и ти, и бащата сте българи с висше образование, малко поомеква и обяснява кое как се прави. Но отношението в началото е като към хора втора категория.

Проблемът идва, ако имаш църковен брак и искаш после да се разведеш. Е, нямало такова нещо. Тоест на книга има, ама според теолози църковен развод не може да има, не е в логиката на нещата. Трябва да имаш втори църковен брак, който се зачита за валиден, а първият става невалиден. Иначе не знам какви са последствията- може би венчаният за теб като съгрешава, и на теб ти се пише...

# 40
  • Мнения: 8
всеки човек е различен,има различен характер,различни искания и разбирания.За мен е важно едно,а за някой си не.На този някой си му е важно др нещо, за което аз немога и да се сетя и така..така че пак ще помоля този който не го интересува темата просто да не пише.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 128
Ама за дете са се престрашили...
E, и?
Аз се престраших първо за дете и чак след 6 години за брак.

# 42
  • Мнения: X
То пък праз голям да облечеш булчинска рокля за няколко часа....................
Лично за мен разсъждаваш леко инфантилно. Не умееш да цениш истинските неща, които наистина имат значение. Подписи, хартии, сватбени рокли. Наистина ли това е важно за теб. Тумба-лумба, цигански оркестри, крадене на булки, пълнене на обувки с пари, шушукане на родата дали си бременна и затова се жениш/или са те "взели" щото са те забременили - това ли е един от най-хубавите моменти в живота на човек!?
Да, това е.     Grinning
Блясъкът в очите му, когато те попита дали искаш да си негова жена.....
Вълнението в думите му и погледа му, докато чака заветното "да" .....
Трепета по подготовката, изборът на рокля, ден, заведение.....
Усещането да знаеш и да чуеш, че този мъж иска САМО теб, ЕДИНСТВЕНО теб като своя съпруга.....
Да знаеш, че е готов да сподели целия си живот само с теб.....
Очарованието на самата церемония, когато кажеш и чуеш съответно своето и неговото "ДА", една кратка думичка, която казва всичко, че ти си негова и той е твой.....

Сватбата е "йедене, пийене  и цигански оркестри"  само за тези, които виждат всичко в живота откъм практичната му страна и нямат място в него за духовността.
Но бракът не е само общ дом, финанси, домакинство и "да натрупаме пари за развода".
Той е много повече.За хората, които го ценят и държат на него.    Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 28 951
всеки човек е различен,има различен характер,различни искания и разбирания.За мен е важно едно,а за някой си не.На този някой си му е важно др нещо, за което аз немога и да се сетя и така..така че пак ще помоля този който не го интересува темата просто да не пише.

Именно - всеки е различен. Затова не може така да се обобщава, че всички момичета искали сватба.

Нали осъзнаваш, че това е форум, а не твой блог.

# 44
  • София
  • Мнения: 9 517
всеки човек е различен,има различен характер,различни искания и разбирания.За мен е важно едно,а за някой си не.На този някой си му е важно др нещо, за което аз немога и да се сетя и така..така че пак ще помоля този който не го интересува темата просто да не пише.

Именно - всеки е различен. Затова не може така да се обобщава, че всички момичета искали сватба.

Нали осъзнаваш, че това е форум, а не твой блог.
Да допълня - моля ако темата е за да го оплюем и да те разделим с него, дай директен знак, че така не разбираме  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт