Половината отмина, с Януарче, ще се гушнем тази зима..6

  • 25 691
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 168
Здравейте,
и на мен заглавията около пола ми допадат, сега вярно е, че аз не знам пола както каза Дени 999, но то си е по моя вина, така  че...
предлагам също и така заглавието: Есента пристига вече, а мама знае пола на Януарското човече.
честита мома на дени999!!!
Аз също съм с предна плацента, но бебето от повече от месец го усещам, а от две седмици са си здрави ритници, а да не говорим, че ми е първо бебе.  Онзи ден и таткото усети ритниците, три пъти го ритна по ръката и се успокои после, а ММ му подвикваше: Мърдай, мърдай бе...още, още...

sheri85, слушат тоновете на бебо всеки път  с доплера, от както съм бременна си ми ги слушат и на ЖК и на ФМ. Даже и като ходех да ми следят отлепването всеки път лекарката ми пускаше и тоновете, поглеждаше ми и казваше: Съгласни ли сме с този звук, защото за мен всичко е ОК? И аз все и казвам, че сърчицето на бебо напомня за конче, което бяга в галоп....

# 721
  • Мнения: 7
Моят хемоглобин с първото падаше, но ядях черен дроб, броколи, сурови ядки и се оправи без лекарства

# 722
  • Мнения: 49
deni999 и на мен ми казаха, че с предна стена много по-късно се усеща бебо, особено след като за мен е първо... Все още и аз не усещам ритници, както повечето.. само около 10, 11 часа леко бълбукане и гъделичкане за секунди.. и до там Simple Smile Понякога това леко те шашка... но искрено се надявам до 1 2 седмици макс да я усещам малката бебка!

sheri85 и моите консултации са на месец, мисля че така е до 7мия месец или 8мия, тогава зачестяват на 2 седмици... А тоновете моят лекар и на мен ми каза за следващия път... А дали се заплаща да ти слушат тоновете или се включва към консултацията...

не,не се заплаща,то е част от женската консултация/така ми каза сестрата
и още един въпрос ,моля--чудя се дали да отида на фетална морфология---гледах,че в Майчин дом има и е 100 лв...това да си призная е по-скоро моя прищявка,АГ-та ми каза,че няма смисъл,но някак си  ще се чувствам по-спокойна,ако отида и всичко е ок?как мислите?

# 723
  • Мнения: 73
И аз пия ферофолгама 3х1, моя хемоглобин преди две седмици беше 96, другата седмица пак ще пускам изследвания,дано се е вдигнал. Иначе и, аз хапвам дроб, пия по малко червено вино, днес си купих и червено цвекло за салатка и сок.

# 724
  • London
  • Мнения: 116

 И аз все и казвам, че сърчицето на бебо напомня за конче, което бяга в галоп....


Това ми напомни, че една акушерка ми каза, че ако сърчицето бие като конче в галоп е момче , ако е като локомотив
момиче  Simple Smile
Като слушам моето ми се струва на локумотив ще кажа след прегледа на 8-ми дали е така Simple Smile
Извини ме Флакон, знам че не искаш да знаеш пола това са само някакви предположения може да не са верни Simple Smile

# 725
  • Мнения: 475
Привет от петия етаж на Майчин дом! Мога да потвърдя, че тонове слушат след 25 г.с. Една от съкафезничките се беше ошашкала, че не усеща нейния бебо едната вечер (в 20 г.с.), и се оказа, че е твърде малко за тонове. Хитринка, която научих тук е изпийте или изяжте нещо сладко, легнете настрани и погалете корема. Малкото човече ще получи прилив на захар/енергия и ще зарита! Така се получи и при съседката....

# 726
  • Мнения: 354
И аз знам, че от сладкото или малко кафе или кола. При мен действа всеки път Wink
Когато леля ми е била бременна с братовчед ми, който е агънце кротък, постоянно се чудела какво става, защо не мърда въобще това бебе... пък той горкия просто си кротувал. Има много кротки бебенца, може на някои от нас да са такива Simple Smile

# 727
  • Мнения: 636
За какво слушане на тонове говорите, че не разбрах ?!

# 728
  • Мнения: 19
deni999 и на мен ми казаха, че с предна стена много по-късно се усеща бебо, особено след като за мен е първо... Все още и аз не усещам ритници, както повечето.. само около 10, 11 часа леко бълбукане и гъделичкане за секунди.. и до там Simple Smile Понякога това леко те шашка... но искрено се надявам до 1 2 седмици макс да я усещам малката бебка!

sheri85 и моите консултации са на месец, мисля че така е до 7мия месец или 8мия, тогава зачестяват на 2 седмици... А тоновете моят лекар и на мен ми каза за следващия път... А дали се заплаща да ти слушат тоновете или се включва към консултацията...


Аз усещам същото бълбукане и гъделичкане - ами толкова от момичетата е добре.


Според мен, Флокон ще има момче щом толкова рита...

 Simple Smile

# 729
  • Мнения: 24
Здравейте Simple Smile

Deni999 аз съм от София и панталони си купувам от H&M и то на доста прилична цена, когато има намаления. Става дума за цени от 15лв/бр и нагоре за панталон и блузки.  Аз не ги следя намаления, но когато имам време минавам да проверя.

Да кажа и за хемоглобина. При първите изследвания хебоглобина ми беше 114 и док каза, че няма да пия нищо, а да почна да ям: орехи с мед, сурови ядки, червено месо, черен дроб, да почна да пия сок от червено цвекло по-малко, по 1 кафе на ден, че и кръвното ми е 60-85/90. Вчера си направих пак изследвания и хемоглобина ми е 119. Увеличил се е с малко, но от сърце:) Сега на 15-ти съм на консултация и ще видя какво ще каже.

# 730
  • Мнения: 354
Здравейте Simple Smile

Deni999 аз съм от София и панталони си купувам от H&M и то на доста прилична цена, когато има намаления. Става дума за цени от 15лв/бр и нагоре за панталон и блузки.  Аз не ги следя намаления, но когато имам време минавам да проверя.

Как от 15 лв.  newsm78 Гледам в сайта съвсем различни цени, от сорта на 50 до 80 лв.

# 731
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
И аз без да искам улучих при всички намалени дрехи и панталони за нас, бъдещите мами в H&M и си закупих един панталон есенно-зимен и едно черно 7-8 клинче за вкъщи Hug
Може би по-честичко трябва да минаваме... Simple Smile

# 732
  • Мнения: 60
И аз от намалените взех в H&M,ама трябваше хубаво да се гледа и търси,и да имаш късмет да има твоя размер.Не знам дали още го има това намаление...

# 733
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
Здравейте Simple Smile

Deni999 аз съм от София и панталони си купувам от H&M и то на доста прилична цена, когато има намаления. Става дума за цени от 15лв/бр и нагоре за панталон и блузки.  Аз не ги следя намаления, но когато имам време минавам да проверя.

Как от 15 лв.  newsm78 Гледам в сайта съвсем различни цени, от сорта на 50 до 80 лв.

Наистина цените варират дори от 10 лв Simple Smile 7-8 клин-анцуг за вкъщи от 30 лв. беше намален на 10 лв., панталони от 60, 65 лв на 25 лв. Simple Smile Трябва да следим честичко  Rolling Eyes

# 734
  • Мнения: 114
Аз пък си купих за сега само едни дънки от LCWaikiki, знам че ги има и в България. http://www.lcwaikiki.com/urun/LC-WAIKIKI/kadin/Jean-Pantolon/2231516/440838

Общи условия

Активация на акаунт