Половината отмина, с Януарче, ще се гушнем тази зима..6

  • 25 686
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • London
  • Мнения: 116
Момичета от къде го намерихте този ДОПЛЕР и колко струва??? newsm78
Аз си взех този и съм много доволна Simple Smile
http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B002YHQ524?pc_redir=1409274236&robot_redir=1

# 706
  • Мнения: 475
Здравейте,
радвам се, че пишете активно и врмето минава все по-бързо...Днес е седмият ден престой за нас в Майчин дом и изчетох всичко назад с удоволствие.
Какво ще кажете за следното заглавие за новата тема, не много по-различно от предходните:
Януарски мъж или мома - ние знаем отсега!
Имам и питанка относно нивото на хемоглобина - как беше при вас стартово, колко е сега и какво пиете по предписание на лекуващия лекар? Моят винаги е гравитирал около 120, сега е 113 и настояват да пия Ферофолгама....
Успех и на всички, на които предстоят прегледи!

# 707
  • Мнения: 351
Момичета от къде го намерихте този ДОПЛЕР и колко струва??? newsm78

Моя свекито ми го поръча от OLX за 60лв.

# 708
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 097
Аз поръчах този и чакам да видя какво е и дали ще ми върши някаква работа.


Моят ми стъпи 15 лири и безплатна доставка от ибей.

# 709
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
Добро утроооо bouquet
Маймунке всичко ще е наред с днешния преглед! Стискам палци и чакаме инфо  Praynig
Да се присъединя към все още работещите мами, живот и здраве се надявам поне до началото на ноември да работя... Praynig
Относто новата тема съм ЗА предложението на GGM "Януарска мама вече знае в коремчето й мъж или мома е!"
Хубав ден на всичкиии  Heart Eyes

# 710
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 277
Здравейте,
радвам се, че пишете активно и врмето минава все по-бързо...Днес е седмият ден престой за нас в Майчин дом и изчетох всичко назад с удоволствие.
Какво ще кажете за следното заглавие за новата тема, не много по-различно от предходните:
Януарски мъж или мома - ние знаем отсега!
Имам и питанка относно нивото на хемоглобина - как беше при вас стартово, колко е сега и какво пиете по предписание на лекуващия лекар? Моят винаги е гравитирал около 120, сега е 113 и настояват да пия Ферофолгама....
Успех и на всички, на които предстоят прегледи!
Добро (дъждовно) утро,мами!Моят бебо е много активен,по цял ден не се спира,но и брат му беше така  Rolling Eyes Относно Ферофолгамата в момента го пия,че и моя хемоглобин е нисък,не помня колко ми казаха.С първата бременност не ми предписаха  нищо,а пак беше под нормата  newsm78 Наблягам повече на черен дроб,а сега мисля да  си правя и сок от  цвекло.С покупките първият път в седмия месец си бях набавила почти всичко,без кошарата,сега имам всичко, та няма за къде да бързам..... и да искам .... Laughing

# 711
  • Мнения: 41
-ЯНУАРска мама вече знае на розово или синьо ще се мае!
[/quote]

Това ми харесва най-много на мен, но което и да е все ще е хубаво  Heart Eyes
Аз усещам бебето всеки ден, има дни когато е съвсем мързелива и едвам се помръдва ,но има и такива в които не се спира  Grinning

# 712
  • Мнения: 212
 "Януарска мама вече знае в коремчето й мъж или мома е!" много ми харесва и е много звучно  Heart Eyes Hug
Бебчето го усещам през 2-3 часа, но е най-активен вечер - снощи едни силни ритници , направо не повярвах - много е заякнал  Party С покупките много искам да започвам вече, но ще се огранича с едно боди за сега , да почеша малко крастата и нататък ще продължавам  Whistling

# 713
  • Мнения: 36
Моят доплер е http://www.unbornheart.com/. Много съм доволна. Доста ме успокоява в моментите, в които се вкарам във филми.
А за откриването на пулса, и аз в началото не можех да го отйрия. Изгледах няколко клипчета в youtube, и след това разбрах как точно да го търся. Намира се първо пулсът на плацентата, той е около 80 (колкото е пулсът на майката), и на пъпната връв, върви се по тях и се стига до бебето. Не знам дали успях да го обясня добре...
Моето коремче взе да се показва вече, сутрин е "срамежливо" и си приличам на доволно преяла, но вечер няма как да ме сбъркат, на бременна си приличам. Wink

# 714
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте, момичета!
Аз от неделя следобят съм с непрекъснати болки, много ниско долу, вчера ходих на лекар, този който ми е по ЖК, каза че корема е спокоен и нямам контракции, изписами диаспорал 300, бил по силен от магнерича, който аз пия. Каза да си изпия магнерича и от утре го започвам по две прахчета на ден, пия и нош па 3 по2, но болката е непрекъсната, усилва се и намаля.Каза два ,три дни да полежа повечко и щяло да ми мине. Незнам какво да правя, ако звънна на лекаря си от пловдив, на който имам по голямо доверие уж, ще иска да ме види, а мен не ми се пътува. Много съм притеснена Sad

# 715
  • Мнения: 326
Здравейте най-сетне и от мен  Hug

Тъкмо се завърнахме от почивката Simple Smile))) Беше хубаво... балкан, свеж въздух, хубава компания и спокойствие  Heart Eyes Доста се поразходихме, но се чувствах добре, сигурно беше от въздуха.  Peace

Добре дошли на новите мами  Hug Прочетох оттук-оттам всичко дето сте изписали..

Маймунке, не се притеснявай изобщо, всичко ще бъде наред, повече от сигурна съм!

Някоя беше писала за сърцебиене. При мен го има понякога, док каза, че е от увеличения приток на кръв  Peace

Количките дето сте ги избрали са страхотни.  Peace

Преди да тръгна към балкана, док ми беше казал да пия спазмалгон за по-спокойно пътуване, аз сутринта си пих но-шпато както обикновено и сметнах, че не ми беше нужен и спазмалгон. Не съм пила през нито един от дните  Peace  

за Доплер много се чудех, но се отказах, не искам да се вкарвам в излишни филми. Познавам се просто и знам, че ще го нося навсякъде с мен и ще се слушам постоянно.  Laughing

Момче или момиче ще е следващото Януарско мъниче предлагам аззз   bouquet

# 716
  • пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета!
Аз от неделя следобят съм с непрекъснати болки, много ниско долу, вчера ходих на лекар, този който ми е по ЖК, каза че корема е спокоен и нямам контракции, изписами диаспорал 300, бил по силен от магнерича, който аз пия. Каза да си изпия магнерича и от утре го започвам по две прахчета на ден, пия и нош па 3 по2, но болката е непрекъсната, усилва се и намаля.Каза два ,три дни да полежа повечко и щяло да ми мине. Незнам какво да правя, ако звънна на лекаря си от пловдив, на който имам по голямо доверие уж, ще иска да ме види, а мен не ми се пътува. Много съм притеснена Sad

Това с болките наистина е доста неприятно, защо не се обадиш на лекаря си в пловдив и да му обясниш за болките и за прегледа, и притесненията за пътуването, ако пожелае да те види. Вярно е, че е трудно по телефона да се правят консултации, но все пак той би могъл да те посъветва дали е правилно предписанието на лекаря ти от ЖК. Може да се усъмни в нещо и да ти каже да пуснеш някакви иследвания.

# 717
  • Мнения: 19
Мили дами,


Имам предложение за новата тема:

Знаем пола вече на Януарското човече! Laughing

E само Флокон не знае, защото не иска Simple Smile

Аз да се отчета в тази връзка с бъдеща малка принцеса!!! Laughing
Като ме гледаха на ФМ АГто  каза , че съм с предна плацента и затова по-късно ще усещам бебка. Нормално било просто плацентата действа като въздушна възглавница. И действително още много много не усещам ритници като някои от вас, макар че вече усещам по нещо  Simple Smile

Колкото за болките и бодежите и аз имам, но си пия Но-шпа и Диаспорал и така нещата се надявам да се нормализират.


Пишете от къде си взехте панталони за бременни на прилична цена в София. Вече нещо застудя много и поне 2 панталона ми се ще да си набавя...пък и цяла зима ще ги нося после.

Поздрави на всички и тези от София пишете ходите ли на Училища за бременни - кога и къде да се видим, ако имате желание и време. Аз от другата седмица съм в отпуска и после мисля да съм болнични...

# 718
  • Мнения: 49
Привет,момичета и от мен...по въпроса за хемоглобина...моя в началото беше 113,сега при последните изследвания излезе на 100.....т.е. пада постоянно,макар,че се старая да ям храни,богати на желязо.Аз пия ампули---по 2 на ден ,от тези http://apteka.framar.bg/19003732/%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BC% … 0-%D0%BC%D0%BB-20    много е рано да кажа отзиви,защото днес ми е 5-ти ден,откакто съм ги взела.След като ги изпия,може би ще ми пуснат пак изследвания и тогава мога да споделя резултати.Но моята АГ-ка каза,е трябва да ги пия периодично до раждането...

преди седмица две и аз се ч`чудех дали да си купя доплер,защото не усещах госпожицата ни,но от няколко дни,тя просто не спира........толкова е хубаво,че нямам думи да изкажа и опиша чувството.На вас слушаха ли ви тоновете?Защото при последната консултация ми казаха,че е рано,а аз съм на следваща чак след месец......нормално ли е?реално в 6 месец да започнат да ми слушат тоновете?

# 719
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
deni999 и на мен ми казаха, че с предна стена много по-късно се усеща бебо, особено след като за мен е първо... Все още и аз не усещам ритници, както повечето.. само около 10, 11 часа леко бълбукане и гъделичкане за секунди.. и до там Simple Smile Понякога това леко те шашка... но искрено се надявам до 1 2 седмици макс да я усещам малката бебка!

sheri85 и моите консултации са на месец, мисля че така е до 7мия месец или 8мия, тогава зачестяват на 2 седмици... А тоновете моят лекар и на мен ми каза за следващия път... А дали се заплаща да ти слушат тоновете или се включва към консултацията...

Общи условия

Активация на акаунт