Отговори
# 45
  • Мнения: X
Пелените се ползват от хигиенна гледна точка... Примерно като оставиш бебето някъде, под него слагаш пеленка, когато е съвсем малко. Имат още 100 приложения - за подложка под главичката, когато е рано за възглавница и т.н.
Поне аз така знам  Peace

# 46
  • Мнения: 33
Запис Simple Smile


Иначе на мен не са ми казвали още дали ще мога да родя нормално, казаха ми че го определят най-рано в началото на 9-ти месец (в смисъл ако няма предварително известни причини за планирано секцио).

Ами трябва да ти премерят таза с тазомер,и ако е 19см. или под 19см. се води росково първа степен,18см е -2-ра степен и така..и препоръчват секцио.Моя  Др. също каза,че в 34-та седмица ще го мери,но аз на предната конслулт.му надух главата и човека ме измери,каза че е 21см. и за сега няма причина да не мога да родя нормално и много се зарадвах. Утре съм на преглед и дано бебка се е обърнала вече главично,че на предната ЖК. Доки нищо не каза по въпроса.. Praynig Praynig Praynig Praynig
и на мен ми казаха че първо трябва да се измери таза за да ми кажат дали може нормално ражд.... а как става меренето?  newsm09

# 47
  • Мнения: 281
 До колкото имам спомен от бебчето на сестра ми техзухените и бархетените пелени тя ги слагаше върху хавлийката след къпане, за да не полепват власинки и да е малко по-мекичко на бебчо. Другите които са тип оделаце ги ползваше за в количката, да я завива в столчето в колата, или да си я завива, когато не е в кошарата, а я разнасяме на ръце (тя е родена в края на октомври миналата година). И аз съм се запасила с двата вида и мисля така да ги ползвам.  newsm78 Hug

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 117
И аз се присъединявам към новата темичка Hug Искаше ми се да родя нормално, без упойка, имам много висок праг на търпимост и това не е проблем за мен. Обаче съм на Фраксипарин 0.4 и ще се наложи секцио, за да се избегне голям кръвоизлив. Живи и здрави да бъдем всички, болката се забравя...новото човече я засенчва Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 219
Пелените се ползват от хигиенна гледна точка... Примерно като оставиш бебето някъде, под него слагаш пеленка, когато е съвсем малко. Имат още 100 приложения - за подложка под главичката, когато е рано за възглавница и т.н.
Поне аз така знам  Peace

Това с възглавничката ме обърка. Не се ли използва от самото начало?

# 50
  • Мнения: 176
Това с възглавничката ме обърка. Не се ли използва от самото начало?

Мои приятели с юлско бебе му слагат сгъната на четири калъфка и казват, че за възглавничка е още рано.

# 51
  • Мнения: 592
aз за сега ще раждам нормално,но бих искала епидурална упойка и ми влиза в цената на раждането все пак ще се си я искам Peace Peace Peace Peace

# 52
  • Мнения: 167
Запис Simple Smile


Иначе на мен не са ми казвали още дали ще мога да родя нормално, казаха ми че го определят най-рано в началото на 9-ти месец (в смисъл ако няма предварително известни причини за планирано секцио).

Ами трябва да ти премерят таза с тазомер,и ако е 19см. или под 19см. се води росково първа степен,18см е -2-ра степен и така..и препоръчват секцио.Моя  Др. също каза,че в 34-та седмица ще го мери,но аз на предната конслулт.му надух главата и човека ме измери,каза че е 21см. и за сега няма причина да не мога да родя нормално и много се зарадвах. Утре съм на преглед и дано бебка се е обърнала вече главично,че на предната ЖК. Доки нищо не каза по въпроса.. Praynig Praynig Praynig Praynig
и на мен ми казаха че първо трябва да се измери таза за да ми кажат дали може нормално ражд.... а как става меренето?  newsm09
Ето това представлява тазомера,и измерването Simple Smile За 2 минутки е Simple Smile https://www.google.bg/search?q=tazomer&source=lnms&tbm=i … .html%3B640%3B305
https://www.google.bg/search?q=tazomer&source=lnms&tbm=i … .html%3B640%3B480

# 53
  • Мнения: 155
До колкото имам спомен от бебчето на сестра ми техзухените и бархетените пелени тя ги слагаше върху хавлийката след къпане, за да не полепват власинки и да е малко по-мекичко на бебчо. Другите които са тип оделаце ги ползваше за в количката, да я завива в столчето в колата, или да си я завива, когато не е в кошарата, а я разнасяме на ръце (тя е родена в края на октомври миналата година). И аз съм се запасила с двата вида и мисля така да ги ползвам.  newsm78 Hug
И аз използвах така пелените + когато слагах каката да спи, под главата й слагах едно тензухче, на 2 сгънато, защото когато връща по малко храна се налага да се сменя и няма нужда да сменям чаршафи като луда.. иначе като малки не трябва все още да им се слага възглавница

# 54
# 55
  • Мнения: 407
Пелените Основно ги ползвах при меренето и тегленето на бебката в лекарския кабинет хахаха иначе тензухената- против буби през лятото като бяхме на разходки или бархетните-сега като пече много и няма как да се скрие... също и за завиване съм ползвала ...за баня специално не съм,за повиване-акушерката ми още тогава каза,че ако се повива бебето има риск от луксация и ни забрани тия бабешки методи...та 1 комплект (7лв) пелени ще ви свършат работа у дома Wink

# 56
  • Мнения: 49
Запис Simple Smile


Иначе на мен не са ми казвали още дали ще мога да родя нормално, казаха ми че го определят най-рано в началото на 9-ти месец (в смисъл ако няма предварително известни причини за планирано секцио).

Ами трябва да ти премерят таза с тазомер,и ако е 19см. или под 19см. се води росково първа степен,18см е -2-ра степен и така..и препоръчват секцио.Моя  Др. също каза,че в 34-та седмица ще го мери,но аз на предната конслулт.му надух главата и човека ме измери,каза че е 21см. и за сега няма причина да не мога да родя нормално и много се зарадвах. Утре съм на преглед и дано бебка се е обърнала вече главично,че на предната ЖК. Доки нищо не каза по въпроса.. Praynig Praynig Praynig Praynig
и на мен ми казаха че първо трябва да се измери таза за да ми кажат дали може нормално ражд.... а как става меренето?  newsm09
Ето това представлява тазомера,и измерването Simple Smile За 2 минутки е Simple Smile https://www.google.bg/search?q=tazomer&source=lnms&tbm=i … .html%3B640%3B305
https://www.google.bg/search?q=tazomer&source=lnms&tbm=i … .html%3B640%3B480

А това измерване дали е достатъчно? Аз съм останала с впечатление, че се вземат предвид и вътрешните размери на таза (с ехограф ги замерват май), понеже можело външно да е ок, а вътре да е тесен и обратното.. Ще питам следващият път пак, но за сега двама доктори ми казаха, че е рано да правим прогнози.

# 57
  • Мнения: 592
тва с тазомера ще взема да питам АГ-то понеже съм със тесен таз да видим кво ще ми каже  newsm78 newsm78

# 58
  • Мнения: 176
Пелените Основно ги ползвах при меренето и тегленето на бебката в лекарския кабинет хахаха иначе тензухената- против буби през лятото като бяхме на разходки или бархетните-сега като пече много и няма как да се скрие... също и за завиване съм ползвала ...за баня специално не съм,за повиване-акушерката ми още тогава каза,че ако се повива бебето има риск от луксация и ни забрани тия бабешки методи...та 1 комплект (7лв) пелени ще ви свършат работа у дома Wink

Значи един комплект ме устройва идеално Simple Smile

# 59
  • Мнения: 843
Привет,

следя ви с интерес и от време на време се включвам.
да помоля отново да ме включите на първа страничка. Първа бременност, 29 г, очакваме момче на 31,10,

относно упойките - все си мисля че имам доста нисък праг на болка и няма да издържа без. Не при всеки цикъл болките са ми били силни, но е имало моменти с гадене, студена пот и почти припадане. Разликата е че бях така докато обезболяващото подейства, а при раждането - не знам толкова време как ще се справя. Моя близка приятелка роди 2 деца естествено и без упойка, но казва, че е имала по-болезнен цикъл отколкото контракциите при ражданията.
Ще се съветвам с лекаря като му дойде времето Simple Smile

За пеленките тамън и аз се чудех какво е приложението им. Май ще се възползвам Simple Smile
Поздрави и сам хубави новини за новата темичка Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт