Избирателни секции - работа

  • 778
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да попитам онези от вас, които са били в избирателни секции в какво точно се състои работата. Имам идея за голяма загуба на време и нерви и се чудя дали ще е така...

# 1
  • Мнения: 5
Била съм застъпник няколко пъти, не точно в комисията, но мога да ти кажа какво представляват и двете. Застъпникът следи за нередности, а понякога партията иска от теб да записваш точно колко човека са влезли в стаята. Това се прави с цел евентуална измама с броя на гласуващите, но е рядко срещана тази практика. Никой не следи застъпниците, което означава, че по-голямата част могат само да отидат сутринта да се запишат и вечерта да присъстват на преброяването. Вземащ протокол,  който после трябва да се даде на човека записал те за застъпник и това е. Била съм към различни партии и винаги са ми плащали по 50лв. А членовете на комисията стоят по цял ден в стаята, дават инструкции за гласуване, отчитат гласуващите по списък. След това отиват на място, където отново се прави преброяване, например във Варна е Спортна зала и е голямо обикаляне до към 12-1 часа вечерта, но мисля, че вземат повече пари-около 100лв. Надявам се да съм била полезна.  Wink bowuu

Общи условия

Активация на акаунт