FOREX - валутна търговия

  • 35 172
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Трябва да пробвате новите сметки на Admiral Markets, веднага ще забравите за трейдър.бг. Можете да разгледате тук - http://www.forextrade.bg/landing/AmDemo-bg/

# 16
  • Мнения: 2 681
Трябва да пробвате новите сметки на Admiral Markets, веднага ще забравите за трейдър.бг. Можете да разгледате тук - http://www.forextrade.bg/landing/AmDemo-bg/
Е толкова ли сте закъсали за клиенти, че такава дървена реклама му правиш?
Има и други, по-удачни начини. Разгледай форекс форумите и ще видиш хората как зарибяват.

# 17
  • Мнения: 50
Аз ако правех реклама, дали щях да го правя по този начин...Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 16 024
Ами всеки си знае. Наистина много често ни се предлага и хвали определен търговец. Това прави впечатление. Набива се  постоянното му споменаване.
Вместо това  може да се напише кой с какво търгува най-често. Как разбира посоката и подобни.
Аз - последната седмица наблягам на долар/рубла. Много бързо се печели, но трябва да наблюдавам екрана. Позицията не търпи стопове.
Друго - открих търговията с газ. Всеки се хвъря на петрол, а с газта е лесно предвидимо.

# 19
  • Мнения: 87
Ами всеки си знае. Наистина много често ни се предлага и хвали определен търговец. Това прави впечатление. Набива се  постоянното му споменаване.
Вместо това  може да се напише кой с какво търгува най-често. Как разбира посоката и подобни.
Аз - последната седмица наблягам на долар/рубла. Много бързо се печели, но трябва да наблюдавам екрана. Позицията не търпи стопове.
Друго - открих търговията с газ. Всеки се хвъря на петрол, а с газта е лесно предвидимо.

извинявай за любопитсвото но коя платформа предлага двойката долар/рубла
и газ каде се котира - то там е монопол коте !

# 20
  • София
  • Мнения: 16 024
sexyeva, на предната страница съм писала къде търгувам. Да не ги споменавам, че може да ме обвинят за безплатна реклама. Там има и газ, и рубла.
И днес беше успешен ден за скромната ми сметчица. Къси  петрол, злато, евро - долар и пак любимата ми дълга рубла.

# 21
  • Мнения: 87
koлоко печели този сайт от реклама ?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
sexyeva, на предната страница съм писала къде търгувам. Да не ги споменавам, че може да ме обвинят за безплатна реклама. Там има и газ, и рубла.
И днес беше успешен ден за скромната ми сметчица. Къси  петрол, злато, евро - долар и пак любимата ми дълга рубла.


Бихте ли споделили с  какви суми търгувате при които има доходност 10-15лв на ден?

# 23
  • София
  • Мнения: 16 024
Вафличка, много е относително всичко.
Избери си брокер, аз предпочитам български. Започни търговия на демо версията - безплатно е. И като занулиш сметката винаги може да я рестартираш.  Party След като се почувстваш уверена може да подпишеш договор и да захраниш реална сметка. За парите - вложи толкова, колкото си прежалила предварително. И успех в сделките. 10-15 лв. на ден се изкарват без проблеми. Все пак всеки си има начин на търгуване - един е дългосрочен инвеститор, друг е дневен търговец. Един търгува с голям обем, друг с минимален. Един избира валути, друг акции, трети стоки.
Първоначано през юли 2014 вложих 300 лв, вече имам 800 изтеглени и около 200в сметката. Но аз имам опит в реална валутна търговия от много години, познато ми е. Търгувам си  кротко и спокойно, през работно време и вечер. Докато ти пиша мога да имам 14 лв печаба от 10 барела къс петрол. Ако се помотам и не го затворя, след 20 мин. може да останат 5 лв печалба, а може и на минус да излеза. Надявам се да не се случи последното.
Има и 1 -2 полезни форекс форуми, потърси ги. Не искам да давам линкове - да не решат, че правя безплатна реклама. Трябва си четене и учене - няма как иначе.


# 24
  • София
  • Мнения: 16 024
В една сделка ще спечелим, в друга ще загубим - така е. Не знам да има бизнес само с печалби.
Но поне се занимавам с нещо, което ме кара да мисля.

# 25
  • Мнения: 6 902
Ще изтупам прахта от темата, надявам се да не е проблем, но нова не виждам смисъл да пускам.

Ще се опитам да си формулирам въпроса. Направих си демо сметка в Елана, изтеглих програмата, но основно цъкам от телефона засега, там е мета трейдър 4. Това, което ме терзае е дали играя при реални условия? Или не съвсем, не знам как да разбера. И не мога да схвана какъв е ливиръджът. Опитвам се да чета, но информацията ми идва много и все още не мога да я систематизирам в главата си, всичко е голяма каша и сигурно звуча глупаво Crazy
В началото докато се опитвах да разбера как изобщо се купува и предава цъках напосоки и без да искам съм си удвоила капитала Crazy

Иначе на телефона си изтеглих едно приложение GoForex. За начинаещи е добро мисля, не е за търгуване, а обяснява основните неща. Има часовник, който отброява кога е най-доброто време за търгуване. Наблегнаха и на социалните функции, че може да копираш сделки от други трейдъри, но там още не са ми ясни нещата.

# 26
  • Мнения: 2 681
Котировките на демо и реална сметка са напълно еднакви.
Ако има търговия в събота и неделя на демото, тогава котировките са измислени.
В момента са ми отворени и двете.
Печеля си на реалната, на демото си правя разни експерименти.
Ливъридж обикновено е 1:100.
То има и с по-висок, но не препоръчвам.
В Елана няма ли бутон за чат - може да ги питаш за всичко там.
Също може да прочетеш секцията - Условия за търговия.

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 14:11 от Emi Daniel

# 27
  • Мнения: 6 902
Мислех си да ги питам, но честно казано още не мога и аз да си изясня точно въпросите Embarassed
Но чета разни неща и попадам примерно на това, което определено ме притеснява:
Цитат
А разликата в демото и реалната търговия не е само психологическия момент ... има разлика в алгоритмите и реално на демо много по-лесно се печели. Поне такива са ми наблюденията и наблюденията на колегите.
Ако имаш демо и реален акаунт с еднакви оферти нищо чудно да се окаже, че при затваряне си на печалба на демото и на загуба в реалния.
Идеята на демото е да те зарибят. Да ти вдъхнат увереност, че си 6 и да изсипеш едни 1000 долара/евро, които да опаткаш за седмица 2.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 024
Да подтвърдя и аз - реални са си котировките на демо. Събота и неделя са си измислени, за тренинг.
Бухтичка, не препръчвам търговия от тел. Колкото и да е модерен няма как да разгледаш графика като на голям екран.
Аз често двършвам или наблюдавам сделките/реална сметка/ от тел. докато се прибирам от работа.
Освен любимата ми рубла открих и турската лира. Особенно при новини дава доволно.
Това в цитата по-горе съм го чела из  форекс форумите. Има там едни играчи, уж всеки ден печелят хиляди. А дано, ама надали.Системи, роботи, соц. търговия - лесно е така. По някое време се увличат и изревават - занулили сметката, ударили кола. И решават, че световната конспирация им е виновна. 
По мое мнение не е съвсем вярно. Брокерите пак си печелят от нас, от необмислените ни решения.
На демо не го мислиш много, не губиш реални пари. А и реалната сметка едва ли ще бъде с 10 000 лв като демото.
Затова там сме по-изнервени, не винаги вземаме правилното решение. Все пак губим наши, реални пари.
Учи се, поне е по-полезно, развива ума.


# 29
  • Мнения: 6 902
Да, предполагам, че най-добрият вариант е на компютър, а от приложението да си следиш понякога като си навън. Но аз не можах да си пусна един и същи акаунт и на двете, та сега съм с различни Crazy Тъкмо свиквам сега с приложението, искам да се науча да работя добре с него, а графиките все още не ми говорят толкова много така или иначе Blush Та ще поцъкам още малко по телефона сигурно и ще почна после и на компютъра, че там пак е различно и трябва да го разучавам също.

Общи условия

Активация на акаунт