БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 328
  • 716
  •   1
Отговори
# 60
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Записвам се да чета. До моето пътуване има доста време (април 2015), но ще сме само за два дни и половина, искам да вземем по възможност максимума. Simple Smile

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 257
https://www.clorian.com/site/SagradaFamilia/?sg=1&pi=6&lang=en
Този билет - за Саграда и Gaudí House Museum (Park Güell) включва ли платената част на парка. Засилих се да купувам него, но видях, че къщата се намира в безплатната част на парка и да не се окажа вместо с билет за парка, само с билет за къщата!?  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 76
Виждам, че манастира Педралбес е доста незаслужено пренебрегван и почти не влиза в маршрутите. Струва се, да се види, входа е символичен а вътре гледката е превъзходна.
Препоръчвам.

# 63
  • София
  • Мнения: 660
dorita_ ,  според мен билетът е само за къщата на Гауди. Така или иначе, половината от парка е със свободен достъп и ти можеш да стигнеш до къщата. Но ако желаеш на място можеш да си вземеш билет и за платената част.

# 64
  • Мнения: X
Благодаря много за съветите, момичета.
Амели, бих те помолила да ми пуснеш маршрутите на лични. Днес се опитах да направя и...ми гръмна главата...Оказва се, е туристическите бусове минават през всички места, на които искам да отидем. Въпросът е, ако се спра само на тях, няма ли да загубим много време в обиколка? С метрото няма ли е да е по- кратко като време? Защото идеята на бусовете е обиколка и зяпане и маршрутите са обикалящи някак...Иначе може да се комбинират с Т10 за метрото евентуално, ако се наложи да го ползваме. Имаше и някакви други карти, дневни май бяха...за всички прев.средства. С тях не е ли изгодно?
Утре ще пусна какво съм измъдрила за да дадете съвет дали е ОК.
Благодаря, е споделяте опит...безценни сте   bouquet

Моля за съвет, пътуваме в събота, а ми се иска да наредя максимално програмата... Praynig

# 65
  • Мнения: 1 182
Цъфс, още първата вечер като пристигнате те съветвам да отидете на магическите фонтани.Шоуто е много приятно,ще се разходите,ще хапнете, ще пийнете по бира.Зависи в колко ви е полета.Колко дена сте в Барселона всъщност?

# 66
  • Мнения: X
Летим на 27,09 и отиваме за 2 дни на гости в Уеска  Tired. На 29,09 сме запазили ап. в Барселона. Така изпускаме Магическите фонтани, поне шоуто късно вечер...надявам се да можем да ги видим, макар и м/у 17-19ч. Иначе имаме 5 дни, сега гледам билетите за Саграда и....не мога да се оправя... newsm43 МОля за помощ, първо маркирам ден, после час Саграда Фамилия, но не пише колко време е или това е часа за входа само? После имаме Гайд Визит, където ми пише това:
"The approximate duration of Guide visit is 60 minutes. You won't be able to access to Towers until 29 minutes after the conclusion of Guide visit."  И нещо не мога да го вържа...
СЛед което имам и за кулите, където пак ми иска опция между :Passion facade/ Nativity Facade  newsm78
Какшо ще зяпам, като едни билети не мога да си купя  ooooh!

# 67
  • Мнения: 654
За Саграда има два входа - единият е за обиколка на самата църква, според мен нямаш нужда от Гайд визит. Аз бях обиколка с Кула, което е с аудиогайд, и за мен е достатъчно. В този вариант, първо запазваш час за влизане в Саграда /9,00часа/. При тази обиколка, можеш да стоиш и цял ден. С Гайд Визит, имаш планирана, екскурзоводска обиколка, около един час, и запазваш час за нея.

# 68
  • Мнения: X
Амели, запазих си и за екскурзовод, защото ми се ще някой да ми разказва, аудио-то пО не ме блазни. А пък цената беше еднаква.
Благодаря ти, че се занимА с мен  Wink
Искам да взема и билети за туристическо бусче, обаче ми иска дата на пристигане, което ме обърка. Не може ли да взема билети за 2 дни и да си ги ползвам както искам?

# 69
  • Мнения: 659
Цъфс, по- добре на място си купете билети за туристическите бусове. Аз така направих и не съжалявам. Първоначално си мислех да взема за 2 дни, но добре, че беше национален празник на следващия ден и взех за един. Обиколихме и двата маршрута, като сме слизали на Маремагнум, близо до Тибидао - до трамвайчето и на Камп Ноу. Другите места ги разгледахме от буса, някои посетихме преди или след това. За мен беше доста уморително и не знам как щях да изкарам още един ден.  Laughing Най - прекрасното на Барселона, а и на всеки красив град, е да се разхождаш из улиците. За фонтаните, и да не ги видите, не смятам, че е кой знае каква загуба. Аз имах големи очаквания. Наистина, красиво е, но не и нещо неповторимо. Все пак са правени в началото на 20 век.
Бъди спокойна, ще се подреди програмата от само себе си. Наслаждавай се! Hug

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 702
Ние миналата година ходихме на фламенкото в Palau Dalmases, ето разказа ни http://www.zabarcelona.com/10561072107910931086107610821080/2

Скрит текст:
В Palau има програма. В нашата вечер /05.09./ бяха група Babel. В сайта им http://palaudalmases.com/home/en/espectaculos-2/ има подробности за групата. Състои се от перкусионист, китарист, флейтист, и певец, плюс двама танцьори-мъж и жена. Представлението беше 1,15 минути, с 5 минути почивка. Първо, едно парче само от музикантите, после един танц от двамата танциори, после парче на групата, после танц на мъжа, после парче, после танц на жената.
Самото представление беше страхотно впечатляващо, заредено с много настроение, и самите артисти страхотно се вживяват. Аз гледах фламенко за първи път/мъжът ми за втори/, а и двамата не откъснахме очи от тях.
Съвет, ако избереш това място- представлението беше за 21,30часа, аз си запазих билети на имейл. Отидохме около 21,00часа до заведението, на входа платихме и ни дадоха номер на масата /местата за шоуто са наредени като на театър, пред самата сцена/. И заради ранното идване получихме места 1 и 2-тоест на първи ред. После, вътре, с билета, който си платихме на входа /по 20 евро на човек/, отидохмче на бара, и си поръчахме по питие /ва нишя случай червено вино, но хората пиеха всякакви работа/.
Това е ако има нещо, питай
Това е същото като това, нали?
Малко съм объркана, защото на сайта на Palau (първия линк) пише представления от 7:30 and 21:30 newsm78, а в atrapalo.com мога да купя билети за 18:00 или 19:30 ч.? Предпочитам да взема от втория сайт, че има намаление, но дали става въпрос за едно и също? Има ли проблем за влизане на 8 г. дете?

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 15:06 от zvanche

# 71
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Темата се движи доста бързо! Heart Eyes Момичета, планираме разходка в Барселона за следващото лято. Децата са големи и ходенето няма да ни е проблем, но ще ви моля за препоръка на апартамент или хотел. Не държим на лукс, а на чисто и приятно място снормална цена и не много отдалечено. За градския транспорт ще се връщам да чета в старата тема Laughing

# 72
  • Мнения: 285
Hola!
Аз най-после намерих малко време да драсна някой ред с моите впечатления от посещението.
Ами, какво да кажа по-различно от това, което всички в темата споделят... Този град е омагьосан да кара хората да се влюбват в него! Прекрасен, невероятен, цветен....
Много, много ми хареса и с удоволствие бих се връщала пак, и пак!
За всички пишещи в темата  bouquet

# 73
  • Мнения: 673
Здравейте! Ще ходим с приятели в Барселона и искаме да резервираме билети онлайн за влакчето и кабинката до Монсерат. Когато започнем с резервацията, ни пита за дата на пристигане и "lenght of stay". Това за престоя е в неизвестни единици, от 0 до 60. Минути ли се има предвид? И само толкова ли може да стоим горе?
 Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 660
Hola Mistery  Simple Smile Добре дошла. Аз също съм влюбена в Барселона. Засега е номер едно в моя лист с любими дестинации. И отново се оглеждам за билети Joy

Общи условия

Активация на акаунт