БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 422
  • 716
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 212
момичета, ще сме в Барселона за 5 дни. Хотела ни е на Plaça de Llevant, s/n, 08019 Barcelona дайте съвет какви карти за транспорт да купим за да обиколим повечето забележителности. и някой може ли да ме упъти хотела в коя зона е?

# 76
  • София
  • Мнения: 660
minion4e, 10 билетчета си взимаш,ако свършат отново. Имай предвид,че ходенето пеш не е толкова много,спирките на метрото са на близко разстояние. Можете да редувате пешеходни разходки с метро. Единствено парк Гюел е малко по-далече. Вие сте в квартал Sant Marti мисля . Близо до Агбар. Само за ориентир от вашия хотел до зоопарка е 30 мин пеша,а до плажа сте на една крачка. За 5 дни ще обиколите всичко,времето е достатъчно  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 212
  bouquet
А на каква цена са тези 10 билетчета и за колко време важи 1то?

# 78
  • София
  • Мнения: 660
  bouquet
А на каква цена са тези 10 билетчета и за колко време важи 1то?

http://www.tmb.cat/en/sistema-tarifari-integrat/-/ticket/T10

Ето това е ,което ти трябва T10. Цената е 10,30. Барселона е 1 зона. Можете да пътувате няколко човека с нея. На самата карта машината маркира пътуванията,така можеш да следиш колко ти остават.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 221
Само и аз да попитам за карта Т10 - една карта от 10.50 евро може да се ползва от 2-ма или 3-ма души примерно?
Така ли да разбирам  Thinking

# 80
  • София
  • Мнения: 660
Само и аз да попитам за карта Т10 - една карта от 10.50 евро може да се ползва от 2-ма или 3-ма души примерно?
Така ли да разбирам  Thinking


Т10 позволява 10 пътувания на повече от 1 човек. T10 се може да се купи от машините на всяка метро станция. На машините е обозначено какви монети или банкноти може да използвате.
При влизане в метрото Т10 се пъха в близкия отвор на машината. Когато излезе през другия отвор, картата се изважда. Тогава въртящите се прегради се освобождават или където има плъзгащи се врати, те се отварят.
Процедурата трябва да се повтори за всеки човек, който преминава със същата карта. На гърба на картата се отбелязва колко пътувания остават. Това се вижда и на светещ дисплей при поставяне на картата в машината.
При последното пътуване с картата, не я изхвърляйте преди напълно да излезете от метро станцията. Може да ви проверят на самите стълби.
С Т10 в рамките на 1 час и 15 минути може да се сменят различни метро линии (без да се излиза от метрото), автобуси или трамваи като картата минава без да се таксува 2 пъти.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 221
tyntyrymyntyry,  много благодаря за отговора  Peace
Изчерпателна и много полезна информация  Hug

# 82
  • Мнения: 206
tyntyrymyntyry, много благодаря и аз! Заминаваме на 25.10. за Барселона ( за мен ще е за първи път)  и следя всичко написано тук с огромен интерес и чакам с нетърпение всеки следващ коментар-споделяне на информация Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 660
Ех,направо ви завиждам. Сигурна съм,че ще се влюбите в този град. Аз скоро се завърнах от Париж и съвсем честно искам да ви кажа,че в моята лична класация- Барселона е на първо място. Невероятна атмосфера и положителна енергия има там.

# 84
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз да питам за картите за градски транспорт. Децата ползват ли намаление? Визирам в случая две деца на 16 и 10 год.
И още един въпрос- възможна ли е предварителна продажба онлайн на билети за влак към Мадрид?
Благодаря!

# 85
  • София
  • Мнения: 10 062
И още един въпрос- възможна ли е предварителна продажба онлайн на билети за влак към Мадрид?
Благодаря!

Да, ако е за АВЕ-то, даже е желателно - доста по-евтини са.

ПП В момента сайтът не работи Sad

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 21:28 от Lana

# 86
  • Milano
  • Мнения: 3 705
И аз да питам за картите за градски транспорт. Децата ползват ли намаление? Визирам в случая две деца на 16 и 10 год.
И още един въпрос- възможна ли е предварителна продажба онлайн на билети за влак към Мадрид?
Благодаря!

Само до 4 ненавършени години са безплатно, иначе си плащат нормално.

Пействам от общите правила:

Children under four are not required to have a ticket. All other passengers must have a valid, suitable and validated ticket.


Ех,направо ви завиждам. Сигурна съм,че ще се влюбите в този град. Аз скоро се завърнах от Париж и съвсем честно искам да ви кажа,че в моята лична класация- Барселона е на първо място. Невероятна атмосфера и положителна енергия има там.

Абсолютно същото чувствам и аз.

пп. обаче най-неочаквано за мен преди 2 месеца отстъпи първенството на един друг град.

# 87
  • Мнения: 212
може ли някой да даде по-подробно инфо за въпросните пеещи фонтани в Монтжуик, как точно се стига до тях? Ако хванем Телеферика ще отидем ли до фонтаните точно или ще трябва да вървим до тях? Разбрах че имало и нещо като програма вечер, ама всяка вечер ли или само през уикенда newsm78
И още нещо ходили ли сте на фламенко вечер? Заглеждам се по програмите им........

# 88
  • софия
  • Мнения: 25 984
може ли някой да даде по-подробно инфо за въпросните пеещи фонтани в Монтжуик, как точно се стига до тях? Ако хванем Телеферика ще отидем ли до фонтаните точно или ще трябва да вървим до тях? Разбрах че имало и нещо като програма вечер, ама всяка вечер ли или само през уикенда newsm78
И още нещо ходили ли сте на фламенко вечер? Заглеждам се по програмите им........
До фонтаните стигаш с всичко, което спира на площат Еспаниа. До тях се стига лесно. Изобщо не се върви много от Еспаниа. Има и ескалатори за височините. По това време програмата на фонтаните започва в 21.00 ч. петък и събота. За неделя не съм сигурна. За да седнеш на добро място да гледаш "откриването" трябва да отидеш поне 2 ч. преди това. Но това само, ако държиш да си от начало там. Иначе програмата продължава до 23.00 ч. и след 21.30 ч. е много по-спокойно и нормално за гледане. Не сядай от страни до фонтанчетата при стълбите. И тях ги пускат Grinning Най ми хареса общото усещане на фонтани, цветове и класическа музика. Най добро общо се получаваше. С другата музика всяко нещо си беше само за него си - фонтани с цветове за тях си, музиката - за нея си.

Ходихме на фламенко. Купихме си билети он-лайн (през atrapalo.com) и имахме отстъпка от 5 евро, което не е малко, защото купихме 3 билета. Изживяването е много интересно, а мястото - вълшебно.
Скрит текст:
Ние миналата година ходихме на фламенкото в Palau Dalmases, ето разказа ни http://www.zabarcelona.com/10561072107910931086107610821080/2

Скрит текст:
В Palau има програма. В нашата вечер /05.09./ бяха група Babel. В сайта им http://palaudalmases.com/home/en/espectaculos-2/ има подробности за групата. Състои се от перкусионист, китарист, флейтист, и певец, плюс двама танцьори-мъж и жена. Представлението беше 1,15 минути, с 5 минути почивка. Първо, едно парче само от музикантите, после един танц от двамата танциори, после парче на групата, после танц на мъжа, после парче, после танц на жената.
Самото представление беше страхотно впечатляващо, заредено с много настроение, и самите артисти страхотно се вживяват. Аз гледах фламенко за първи път/мъжът ми за втори/, а и двамата не откъснахме очи от тях.
Съвет, ако избереш това място- представлението беше за 21,30часа, аз си запазих билети на имейл. Отидохме около 21,00часа до заведението, на входа платихме и ни дадоха номер на масата /местата за шоуто са наредени като на театър, пред самата сцена/. И заради ранното идване получихме места 1 и 2-тоест на първи ред. После, вътре, с билета, който си платихме на входа /по 20 евро на човек/, отидохмче на бара, и си поръчахме по питие /ва нишя случай червено вино, но хората пиеха всякакви работа/.
Това е ако има нещо, питай
Това е същото като това, нали?
Малко съм объркана, защото на сайта на Palau (първия линк) пише представления от 7:30 and 21:30 newsm78, а в atrapalo.com мога да купя билети за 18:00 или 19:30 ч.? Предпочитам да взема от втория сайт, че има намаление, но дали става въпрос за едно и също? Има ли проблем за влизане на 8 г. дете?

Ние се върнахме сутринта. В леко колебание съм дали Барселона или Лондон, евър, форевър любим град, ми харесва повече. В Барселона имах усещане за по-голяма уреденост и спокойствие.

Метрото им е велико нещо. Няма начин да се объркаш и стигаш навсякъде. Изобщо транспортът е страхотно уреден. Ние успяхме да се ориентираме и дори и автобуси ползвахме.

Още нещо практично - ако ще ходите на летището с автобус 46 препоръчвам да го хванете от първата/последната му спирка, която на уличката от страни на мола. След това автобусът прави обратен и спира и под Арената, но там се качват ужасно много хора.

"Открихме" Сария. Сигурно има и други квартали като него. След него централната част ми изглеждаше пренаселена, прешумна и някак твърде много комерсиална. Обядвахме в Canet. 15тина масички, типична атмосфера и храна. Толкова интересна ми беше обстановката, че чак и в тоалетната снимах  Crazy Препоръчвам го.

Последна редакция: вт, 14 окт 2014, 09:19 от zvanche

# 89
  • Мнения: 212
Звънче, благодаря ти за бързия отговор  bouquet Ние понеже ще пристигнем в Барселона в петък вечерта около 9 ч, значи ще е възможно да отидем направо на фонтаните и след това да се настаним в хотела. И без това прикачването ни ще бъде на пл. Испания.
П.С. За Лондон сме на едно мнение засега. Когато се върна пак ще си пишем:)

Общи условия

Активация на акаунт