Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 585
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • софия
  • Мнения: 25 399
zvanche, моята плете на вилици. Не ми е и хрумвало, че са опасни (вързани са една за дръга с гръб). Изглеждат ето така: http://www.youtube.com/watch?v=qp7G7FO5XqA Определено камъните и пръчките в двора биха ме притеснили повече. Острите моливи също (голямата ми дъщеря има черна точка на бузата, татуирана от молив на съученик преди години).
Не желая да ги степенувам. Ако бяха безопасни щяха да им дават в стола. Опасни са не по-малко от изредените от теб неща.

# 661
  • Мнения: 24 467
Ами казвам ви и аз не се ориантирам вече лесно, хем чета и се интересувам - а децата...Чудя се защо при нас също не разделиха - дни само български и дни само литература например, поне наполовина да падне обема учебници и помагала и да е по-систематизирано какво се учи. Така днес не знаем по български ли беше домашното, политература ли...

И аз съм изненадана, че някъде нещата не са разделени. Предложете го вие на учителката. Това е безумие, ако носите всички учебници и помагала по БЕЛ всеки ден. С нищо неоправдано безумие.
При нас още на 15.09 в раздадоха на децата програми и за всеки ден си пише: "БЕЛ- учебник по Български език, учебна тетрадка, тетрадка с редове, помагало; Литература- Читанка, учебна тетрадка по четене, тетрадка с редове; Развитие на речта- Читанка, уч. тетрадка по РР, тетрадка с редове; ЗИП БЕЛ- Помагало по ЗИП, тетрадка с редове;". Когато има, да речем, само РР си носят нещата само по това, без да мъкнат излишно останалите камари.
...................
Когато нещото не може- не може и особено ако на детето се каже, че нещото е забранено, то е нормално и детето да се съобрази.
Но телесните и унизителни наказания са недопустими. Допустими са посочените в ЗНП и ППЗНП и нищо извън това. Говорете с учителката, тази, дето си пада по ушите, че не желаете това повече да се повтаря никога. Имате такова право, а на нея й е забранено подобно отношение и тя би следвало да е наясно. Да се наказва- да, но с вече установените санкции.
.........
Нашите още от миналата година си се хранят като големи хора столовата- с вилица и лъжица. Моят си се храни вкъщи и с нож, когато има нещо за рязане. По ресторанти ходим с децата от съвсем малки, където им се сервират също прибори минимум тройка. Аз пък съм изненадана, че някъде не дават вилици. Та това са вече 8 годишни деца, за които и ножчето не следва да е нещо непознато. Хайде не за столова в училище, че да не се разиграят нещо, но поне за вкъщи. 

# 662
  • Мнения: 24 467
какво е това "развитие на речта"? при нас няма такъв предмет, нито такъв учебник/помагало...

имаме "четене с разбиране".

Четенето е друго. РР е преразкази и съчинения- т.е. активното писане, другото умение. Четенето е по литература.

# 663
  • София
  • Мнения: 7 242
zvanche, как така не ядат с вилици? За първи път чувам нещо такова. Моята винаги е яла с вилица в училище и не съм го възприемала като потенциално оръжие.

Аз се извинявам, но проспах когато обсъждахте сборниците по математика. Ако някой не го мързи, ще ми драсне ли името на някой, който е добър (в учебника задачите ми се струват лесни, състезателните пък - трудни, трябва ми нещо по средата).

# 664
  • софия
  • Мнения: 25 399
zvanche, как така не ядат с вилици? За първи път чувам нещо такова. Моята винаги е яла с вилица в училище и не съм го възприемала като потенциално оръжие.

Аз се извинявам, но проспах когато обсъждахте сборниците по математика. Ако някой не го мързи, ще ми драсне ли името на някой, който е добър (в учебника задачите ми се струват лесни, състезателните пък - трудни, трябва ми нещо по средата).
Ядат с лъжици. И подкрепям. Все още са малки и не могат разпознаят потенциална опасност. Абсолютно потенциално оръжие е една вилица.

Тази година купих и решаваме задачи от сборника на Г.Георгиев. Миналата обсъждахме на Неда Петрова.

# 665
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси. В "Уча се" има и уроци за 2 клас (математика, български, английски). Мисля да опитам да ги ползвам. http://ucha.se/videos/matematika/

Миналата седмица дъщеря ми беше на РД в Политехническия музей. Остана много впечатлена най-вече от демонстрациите. Така че, ако имате възможност, посетете го - интересно е Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 09:24 от Лекси

# 666
  • София
  • Мнения: 1 058
Оооо, да, подкрепям. СТрахотен музей.

# 667
  • Мнения: 7 947
Judy - вече втора седмица си блъскма главата какво кога имаме и снощи се ядосах много, защото имаше във всяка тетрадка за препис и домашни. Другата седмица ще о тида в приемното време на госпожата и ще помоля за такова разделение. Абсурдно е просто и четене, и изразително, и препис на текста, и правила по бг плюс препис и упражнения и всичко наведнъж всеки ден...

Не мога да повярвам, че има родители, които не са научили децата си да ядат с вилица и да я ползват по предназначение. Не мога да приема в стола, че ще се яде кюфте и салата с вилица. Има много опасни неща в у-ще, ама това вече са ученици, не бебета. Що се отнася до носене на вилица в час - да, не е много нормално.

# 668
  • София
  • Мнения: 721
Viliko, стана ми интересно, че вашата госпожа има приемно време  newsm10. Добра идея е, защото така е само на разположение на родителите. Иначе ние се консултираме по телефона или когато я срещна...предполагам и ако има проблем - ще ме извика, но по нейна инициатива.

Не съм дори подозирала, че може да се хранят в столовете само с лъжици на тази възраст. Вкъщи от малки децата се хранят с нож и вилица и предполагам, че ще им е доста трудно само с лъжицата. Ще взема все пак да попитам и при нас как е. 
Химикалите могат да бъдат също доста страшно оръжие, ако някой реши да пробва. Аз години наред имах белег от началното училище на пробита  длан с химикал...


 

# 669
  • Мнения: 24 467
Аз се извинявам, но проспах когато обсъждахте сборниците по математика. Ако някой не го мързи, ще ми драсне ли името на някой, който е добър (в учебника задачите ми се струват лесни, състезателните пък - трудни, трябва ми нещо по средата).

Препоръчвам "Математика- задачи за избираема подготовка"  за втори клас на Евелина Динева, изд. Калоянов. Текстови, хубави, състезателни и забавни. Понеже има на същата авторка и издателство още един /по математика/- гледай да е точно за "избираема подготовка". Peace

# 670
  • София
  • Мнения: 6 360
1. Отново не разбрах - имате отделен предмет "Развитие на речта" ли? При нас има 4 предмета, свързани с българския език: "Български език", "Четене", "БЕЛ-писмени упражнения", "БЕЛ-ЗИП". Чудя се къде попада това развитие на речта?

2. Независимо, че са разделени предметите, госпожата така си ги е групирала, че когато има "Български език", следващия час има "Четене" и отново носим целия набор от 7-8 книжни тела. Отделно е пълен хаос с "БЕЛ-Писмени упражнения", където първа и трета учебна седмица (не ме питайте по какво се идентифицират) носим едни комплекти от учебни помагала, а втора и четвърта учебна седмица носим други комплекти с други помагала.

3. Къде се намира Политехническият музей?

# 671
  • София
  • Мнения: 7 242

3. Къде се намира Политехническият музей?
https://www.google.com/maps/place/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE … .311806,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xdd7c4cc051433830 точно срещу Билата е входа, не се забелязва веднага.
Judy, мерси

За днес по английски, съм й приготвила това: http://www.starfall.com/n/level-b/me/load.htm?f

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 11:10 от Лекси

# 672
  • Мнения: 5 178
Нашата учителка също има приемно време и тогава се намира в учителската стая, може да влезеш и да говориш с нея без децата да са наоколо..
За ходенето до тоалетна - ако поиска едно дете ще го пусне разбира се, следващите обаче горят и чакат края на часа, отделно ако има 2-3 с неотложни нужди ги пуска един по един, защото иначе го удрят на игра в коридора  Crazy
Изрично на първата родителска среща ни предупредиха - химикалки НЕщракашти, метални кутии за моливи не се разрешават, острилките да са с резервоар, а не да тичат в час до коша да острят молива ..
Елементарни неща, но ако се спазват тишината в клас ще се позапази  Peace

# 673
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ако е за учебния процес по математика  препоръчвам тези на Слово Искам да знам-голям формат са,защото има и малък сборник,но тези са оп-добри - степенувани са като трудност ,започва се от по-лесни,към по-трудни,винаги има и за сметки и текстови и накрая тук-там и по една логическа...
На Евелина Динева е една идея надграждане и по-сложен,на Неда Петрова също.На Георгиев си е само състезателна математика...

Нашата учителка има час за консултации с деца и час за консултации с родители-и миналата огдина имаше...

# 674
  • софия
  • Мнения: 25 399
Не мога да повярвам, че има родители, които не са научили децата си да ядат с вилица и да я ползват по предназначение. Не мога да приема в стола, че ще се яде кюфте и салата с вилица. Има много опасни неща в у-ще, ама това вече са ученици, не бебета. Що се отнася до носене на вилица в час - да, не е много нормално.
Вилико, не става въпрос за това дали могат или не да ползват вилица по предназначение.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт