Фраксипарин ,клексан , аспирин протект -тема N 8 !

  • 101 309
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 205
Здравейте,
бременна съм в 11г.с. като до преди десетина дни бях на Асприн протект от трансфера.
Антифосфолипидни тела в норма, но излезна 4G/4G na PAI и от 10 дни съм спряла аспирина и съм на Фраксипарин 0,4 всяка вечер до края...! За сега не са ми препоръчали никакви допълни изследвания и се надявам това да е достатъчно. Вие сте по-запознати, моля ако има нещо което пропускам да ми кажете!

# 721
  • София
  • Мнения: 877
Пак забременяваш спонтанно, други и това не могат.
Върви на кръвен тест, стига с тия пикливите,  на по- късен етап за спомен може да препикаеш един.

Вече съм 38 ден и нямам и бледо подобие от черта! Всеки ден ползвам различна марка Simple Smile Последният цикъл ми беше 29 дни. Гърдите ми са осезаемо по-големи. Ще ходя в Царево на кръвен утре. Съжалявам, че не направих абсолютно всички изследвания.

При повишени нива на утеринни НК или НК изобщо само интралипид ли ви предписват?

Едно момиче питаше за разликата в иглите в Клексан, аз съм с оригинален от България и на упътването пише, че е препоръчително да се използват по-малки игли. Може би е възможно да се сменят иглите или течността да се прехвърля в малка спринцовка с алка игла.

# 722
  • Мнения: 39 551
Защо е това прехвърляне от спринцовка в спринцовка и на без това малкото течност в нея?

# 723
  • София
  • Мнения: 877
Ако държи да ползва спринцовка с по-малка игла, каквито са продаваните в България. В упътването пише, че е препоръчително да се използват игли с много фин калибър (максимален диаметър 0.5 мм). Една аптекарка ми каза, че българските ги изнасяли в чужбина, аз купих последната опаковка (0.4 мл., може да има други напр. 0.2 мл) от една аптека в София (Мина на ул. Георги Софийски, има тел. в интернет) преди 8 дни, като ме упътиха натам, но казаха, че други няма да докарват.

Кръвният тест ми излезе 0.23 и се зарадвах. Дано не съм бременна и ми дойде цикъла въпреки огромното закъснение, защото нищо хубаво не би излязло. Не съм правила секс от 14 дни, закъснява ми с 11 и не виждам как при нормална бременност може да имам такива стойности на 14-ден дори да е било последния от труда ни Simple Smile

# 724
  • Мнения: X
Извинявам се, ако се повтарям, но каква е разликата между Фраксипарин и Клексан?

# 725
  • Мнения: 1 205
До колкото разбрах са еднакви. Разликата е в производителя, Клексана бил по-пречистен и цената му е по-висока.

# 726
  • Мнения: 918
Извинявам се, ако се повтарям, но каква е разликата между Фраксипарин и Клексан?
От клексан/ловенокс не сърби чак толкова. Иначе би трябвало да вършат една и съща работа.

# 727
  • Мнения: 39 551
Активното вещество
Фраксипарин-Надропарин калций

Клексан-еноксапарин натрий

# 728
  • Мнения: 1 479
Момичета, закъсах го нещо с инжкциите Sad бия ги от 2 седмици, но вече си направих синини и подутини по корема...не знам къде бъркам....казаха ми 3 пръста под пъпа и там сискам кожна гънка, но вече няколко пъти като извадя иглата излиза капка кръв и след това става синина подкожно Sad дайте моля основни съвети

# 729
  • Мнения: 932
Слагам си ги в паласките - около 8 пръста в ляво и дясно от пъпа. Като ми се опъне много корема, ще премина към краката. Предполагам ще е скоро, сега съм в 5ти месец.
В болницата ми ги слага в ръцете - пак мускулно, в бицепсите или там както се води...

# 730
  • Мнения: 1 479
А в паласките стават ли синини? От какво стават синините всъщност? В краката в коя част? Мускулно тези инжекции не се слагат! В ръката мислено се разделя хоризонтално на три части от рамото до лакъта, взимаме средната част и я делим вертикално на две и се слага във външната част...на теория добре, ама на практика...май утре ще ходя до док да ми покаже пак...с тия синини нещо мога ли да си навредя?

# 731
  • София
  • Мнения: 10 704
И да има синина няма нищо притеснително. Слагай компреси с риванол.

# 732
  • Мнения: 932
Не съм се изразила правилно. Нямам предвид мускулно... Опитвах се да обясня по-скоро къде е мястото на ръката... Както и да е...
Не се шашкай, бях се посинила зверски по време на първата Б. Сега много рядко ми се случва. С времето ще добиеш тренинг... Но не можеш да очакваш различни резултати, ако правиш всичко по един и същи начин... Пробвай друго място на поставяне. Обикновено редувам ляво и дясно като гледам да има по 2 см разстояние от предишна инжекция. Има доста клипчета в ютюб с клексан с различни места на поставяне...

# 733
  • Мнения: 1 479
Мерси момичета, аз се разочаровах, защото отначало вървеше добре, а после се закучи...иначе ще пробвам всичко, което ми казахте и което видях като видео...щом няма опасност от синоните, ок

# 734
  • Мнения: 1 205
Само да ви попитам - в краката и ръцете повече ли боли? И аз за сега съм в корема, гледам, че той е предпочитано място newsm78

Общи условия

Активация на акаунт