Есен на вратата чука, ноемврийска мама по магазините се лута

  • 34 905
  • 709
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 204
Аз тия дни съм обратното с неспането, заспивам към 3  Tired въртя се като идиот, в никаква поза не ми е удобно, сега ми се схванал врата и горе раменете  Rolling Eyes
Габи, мерси за списъка  Peace

# 61
  • Мнения: 2 358
Сега се присетих нещо за шишетата, аз съм споменавала, че ние сме използвали съвсем за малко в началото и нямам опит, реално преминахме от цица на истинска чаша. Разгледайте и шишетата на МАМ, по принцип бебчетата досста ги харесват и шишетата и залъгалките, имат някаква специална технология силк нещо си, която бебечетата обичат да смучкат.

И аз трябва да купя нова бременна възглавница, но за баткото, той спи с такава и старата я направи вече неизползваема, ших я няколко пъти, но вече е за боклука  Joy

# 62
  • Мнения: 1 318
Момичета, вчера моята приятелка ме подсети, че е хубаво да си купим и подложки за сядане на тоалетната чиния, за да не клечим над клекалото  Laughing
Бебето снощи се размести доста сериозно, чак усетих краката в дясно и доста време не можах да заспя... после се успокои и дремнах до 7 ч.
Броя дните до болничния, че на работа има доста напрежение (междуличностни конфликти) и забелязах, че ми бучат ушите и ми треперят ръцете. Мъжът ми ако разбере, с бой ще ме извлече от офиса. Дано другата седмица мине спокойно, че скандалджийката е на море.

# 63
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,
и аз да се запиша в новата темичка, станала е много хубава Simple Smile Simple Smile Simple Smile поздравления.
Аз досега съм купила само кошарката за бебчето и вчера купихме количка. Още нищо друго не съм взела а е време да се ориентирам, за козметиката също мисля да си взема на Бочко, от вас чух доста добри мнения а и баща ми преди работеше там и казва че наистина всичко е качествено и също ме съветва да ползвам продуктите им.
Момичета да питам тези от вас които ползват болничен, всички ли получавате съобщение от НОИ когато е преведен болничния или не? Сега за пръв път ще получавам затова не съм запозната.

# 64
  • Мнения: 5 037
Валентинка съобщение ще получиш,ако банката предлага такава услуга и ти си абонирана.
Аз точно сега ще ходя да се отказвам от нея.За трети път получавам пари по сметката,а банката не ми пуска СМС,но иначе всеки месец ми спират по 2лв за "услугата"

# 65
  • Мнения: 32
Валентинка съобщение ще получиш,ако банката предлага такава услуга и ти си абонирана.
Аз точно сега ще ходя да се отказвам от нея.За трети път получавам пари по сметката,а банката не ми пуска СМС,но иначе всеки месец ми спират по 2лв за "услугата"
Много ти благодаря Hug аз не съм се абонирала за тази услуга, значи да не чакам Simple Smile
А колко време минава долу горе докато се преведе болничния след като е занесен в НОИ.

# 66
  • Мнения: 5 037
От деня ,в който работодателя ти е представил болничния в НОИ,от там са длъжни до 15 дни да ти го излатят.
Моя е внесен на 01.09,а днес имам превод.

# 67
  • Мнения: 2 358
И от НОИ пращат СМС, независимо от банката, просто трябва да си им оставил телефон, на който да пращат. Единия начин е да си оставиш телефона с декларацията за сметката, а другия с ПИК кода да влезнеш в сайта им и да си попълниш номера, на който искаш да ти пращат СМС  Wink

# 68
  • Мнения: 141
добро утро и от мен . аз мога да се похваля ,че добре се наспах днес за 1 път от много време.

# 69
  • Мнения: 32
От деня ,в който работодателя ти е представил болничния в НОИ,от там са длъжни до 15 дни да ти го излатят.
Моя е внесен на 01.09,а днес имам превод.
Много ти благодаря, значи скоро да очаквам превод Simple Smile
И от НОИ пращат СМС, независимо от банката, просто трябва да си им оставил телефон, на който да пращат. Единия начин е да си оставиш телефона с декларацията за сметката, а другия с ПИК кода да влезнеш в сайта им и да си попълниш номера, на който искаш да ти пращат СМС  Wink
Аз мисля че съм оставила номерът си, значи може все  пак да получа съобщение Simple Smile благодаря и на двете за бързите отговори Hug Hug

# 70
  • Мнения: 20
Извинявам се че не е по темата но не мога да открия темата за бебешки магазина във Велико Търново.

# 71
  • Мнения: 55
Да се оплача и аз, от няколко дни и мен ме мъчи безсънието. Ставам до WC и след това няма заспиване. По 2 часа всяка вечер чета книга или гледам тв.

Вчера бях на преглед. За сега всичко с малкия футболист е добре. Ходих и на очен и съм с препоръка за секцио, защото преди 5 години си правих лазерна корекция / имах - 6.5 /, сега съм с - 0.5, но казаха, че не им се рискува да се появят усложнения.

Днес трябва да говоря с шефката, че имам да си взимам отпуск 11 дни преди да изляза в 45 дневния болничен, но силно се съмнявам, че ще ми даде да го ползвам. Сега се настройвам психически да и се обадя. Ако я хвана в добро настроение и се съгласи, другата седмица от сряда вече ще си почивам.

За пазаруването - нищо не съм купувала. Чакам да спра с работата, та да имам време. А и нашия ремонт все още продължава и няма никакво свободно време. Силно се надявам до края на месеца да приключим и да се нанесем най-накрая.  

Лек ден на всички.   Laughing

# 72
  • Мнения: 62
От деня ,в който работодателя ти е представил болничния в НОИ,от там са длъжни до 15 дни да ти го излатят.
Моя е внесен на 01.09,а днес имам превод.
Добре де, моите болнични (2бр.) занесени на 29.08 и още нямам превод. Аааа...
Иначе гледам, че за София, ведомостите ги правят на 8-9 число на месеца.

# 73
  • Мнения: 1 865
Запис и от мен, после ще ви чета.

  bouquet на ренденце за новата темичка!

# 74
  • Мнения: 71
Здравейте момичета,  Grinning
Сигурно знаете но аз да кажа по въпроса за изплащането на болнични от НОИ.
Аз съм в болнични от деня на трансфера, т.е. от първия ден на бременноста и сега даже не ми стигат около месец та съм подала документи в ТЕЛК за продължаване на болничните....Но исках да кажа, че има един номер ПИК, който се взема от НОИ и с този номер в сайта им http://www.nssi.bg/eservicesbg/reports/reportsegn
можете да проверите - кога е занесен боничният и кога ще ви преведът парите, и колко е точната сума....По принцип ги изплащат на два пъти в месец......  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт