С трепет в ПЪРВИ клас! (тема 6)

  • 29 629
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 883
Mooimeiske  аз купих обикновени. В тези несесери има ластици за триъгълник, пергел, все неща които до 4 клас не им трябват. А в същото време има малко място за фулмастри. Но това си е лично мое виждане. Но пък е доста по подредено от другите.

Обикновени, имаш предвид например такъв: http://www.igra4kite.com/popup_image.php?pID=18044?

Да. Купих на Херлиц. Доволна съм от техните несесери като качество. Четвъртокласника е вече 4-та година с такъв и още не го е скъсал. Малко става мазало вътре, но явно няма такъв несесер който да отговаря на всичките ми изисквания. Laughing

# 691
  • София
  • Мнения: 6 290
Мале, какви дарения пък сега?

Страх ме хвана, честно. Ние не сме купували нищо и чакаме РД на 15.09., когато ще се реши дали ще се купуват материалите общо за децата, за да са им еднакви. Имах психическа подготовка за около 50-60 лв. да събират, ама вие ме хвърляте над стотака. Че и пари за първата седмица за храна и автобус ще трябва да дадем. Да знам колко да вземем в нас за първия учебен ден  Sunglasses

# 692
  • София
  • Мнения: 2 808
catty m, сложи си стотачка в джоба, за всеки случай.
Аз също купих несесер на Херлиц, струва ми се достатъчен.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 731
Днес обикалях магазините да търся черни шорти без надписи за физическо им искат. Е, не харесах, купих до коляното с малко надписче.

Ако надписът е бродерия, можеш да го боядисаш с черен маркер. Ако пък е някаква апликация пробвай да я разпориш, ако е зашита.

Морена, и от мен честит празник, много ми хареса снимката на трите деца  Peace

За несесерите - мисля, че колкото и големи да вземем, все ще ги напълнят с боклуци.

# 694
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да попитам като един бивш касиер от ДГ-то, кой ги събира тези пари от РС-тата, нарочен родител или госпожата?

# 695
  • София
  • Мнения: 2 808
Ние си имаме касиер (един от родителите), който събира парите. По принцип учителите нямат право да събират пари от учениците за каквото и да било.  Peace

# 696
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да, и в детската беше така, поредната проформа. Няма право да събира, но пък има право да иска smile3511

# 697
  • София
  • Мнения: 2 808
Ти предпочиташ сама да си купуваш учебниците и помагалата ли?  newsm78 Нормално е децата да имат разходи в училище, визирам хигиенни принадлежности, театър и т.н. Поне знам, че не се злоупотребява с парите ни, защото се следи изкъсо от родителите. Имаме разбивка точно кое колко ни струва, не виждам проблем.

# 698
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Моренка, честита ти пораснала госпожица. Прекрасна е Гушкан! Прекрасни са и другите деца! Да са живи, здрави и да успеят в мечтите си! Hug
И нашата РС мин. Че госпожата ни е чудесна, по това изобщо колебание нямам, защото си го знаех и преди.  Peace Столът ни е след основен ремонт, та ще започне от октомври. Но поне ще е съвършено новичък. Grinning За съжаление няма да учат немски, само английски. Голяма част от учебниците и помагалата ще стоят в училище, за да не тежат в чантите. Както и нещата за физическо. По физическо, информационни технологии и английски имат отделни учители. Още не знам на какви извънучебни занимания да го запиша - имат плуване, таекуондо, балет "Веда" (има и момчета там, не че ще го запиша де), шах... Но да видим първо как ще тръгне училището. На Аво бел, което е в училище също, ще ходи, но от следващата година, че сега да набляга на българския. Ще започват от 8,30 ч. Парите обичайно са разумни - около 30-40 лв за помагалата и вода. Какви са тия рекети от по стотин и не знам си колко лева. Shocked Определено не е нормално. #Crazy Класната ни обясни, че при закупуването на помагалата и сборниците правят добри отстъпки на всяко училище, и спестените пари всъщност са напълно достатъчни да покрият разните необходимости от хигиенен характер, допълнителни материали, рисувателни неща, водата за половин година, почерпки за празници на децата и т.н. Та не се налага да се дава нищо допълнително. Общо взето това е при нас. Много читави родители в класа на първо впечатление. И учителката от занималнята ми направи много приятно впечатление. Peace Утре пак сме на репетиция, почти си научи стихотворението. Grinning

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 00:00 от lulumba

# 699
  • Мнения: X
Ние пък на 15-ти влизаме в болница с малкия, на 16-ти ще му вадят сливиците. Много неприятно, дори няма да има време да се почерпим за началото на учебната година, трябва да постъпим още на обяд. Затова му взех поне фунията с лакомствата и подаръците, да усети малко празника.
Първите 2 седмици ще изпусне училище, но каквото-такова, дано всичко мине благополучно!  Praynig

# 700
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Поне знам, че не се злоупотребява с парите ни, защото се следи изкъсо от родителите. Имаме разбивка точно кое колко ни струва, не виждам проблем.

Абсолютно е така.

Относно учебниците, добре, щом се прави отстъпка, си струва. Визирах парите за "дарение". Или за театър, например. Ами ходила съм рано сутрин в детската да събирам пари от пристигащите родители, защото учителките нямат право да ги съберат. И после пак на тях ги нося, неудобно беше за всички.  

Жасмин, бързо възстановяване пожелавам на детето!

# 701
  • София
  • Мнения: 6 290
Ние пък на 15-ти влизаме в болница с малкия, на 16-ти ще му вадят сливиците. Много неприятно, дори няма да има време да се почерпим за началото на учебната година, трябва да постъпим още на обяд. Затова му взех поне фунията с лакомствата и подаръците, да усети малко празника.
Първите 2 седмици ще изпусне училище, но каквото-такова, дано всичко мине благополучно!  Praynig

 Hug Дано всичко мине безпроблемно. Махали сме третата сливица и стресът беше по-голям за мен, отколкото за детето. Жалко, че ще отсъства толкова дълго, но е важно здравето все пак.

# 702
  • Мнения: 183
Погледнах да не сте ме докладвали за блокиране след вчерашния ми пост  Wink  Mr. Green

The Invisible благодаря за програмата - супер е.

Морена да ви е жива и здрава рожденичката и много късмет и успехи в живота. Прекрасни децчица.

И на нас ни препоръчаха кохинор гумички.

Нашия несесер е с един цип и ми се струва удобен.

При нас госпожата събра парите за помагалата . На 15 ти ще изберем родителски колектив и единият от родителите ще ходи с нея да ги закупят - След това ще ни даде отчет какво е закупено.

Жасмин - ще мине разбира се  Praynig

Днес ще бъда кратка  Heart Eyes



# 703
  • Мнения: 2 812
http://prikachi.com/images.php?images/412/7598412r.jpg - доста смотан първи личен опит за фуния с лакомства, няма по-вързан от мен в ръцете, сефте силиконов пистолет си взех и всичко омазах, но утре вечер продължавам с обучението, докато го докарам до приличен резултат.
Себестойност на този опит - 2 до 3лв. без пълнеж.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 504
http://prikachi.com/images.php?images/412/7598412r.jpg - доста смотан първи личен опит за фуния с лакомства, няма по-вързан от мен в ръцете, сефте силиконов пистолет си взех и всичко омазах, но утре вечер продължавам с обучението, докато го докарам до приличен резултат.
Себестойност на този опит - 2 до 3лв. без пълнеж.
Доста си самокритична...мен ми харесва...
Жасмин - стискам палци...
НАшата отстъпка от помагалага ще се даде на лекаря и така няма да събираме пари за лекар....Явно не стигат или не са предвидени пари, не разбрах точно....но пък щом отстъпката ще се оползвотвори по предназначение- нямам против, не че ни питаха де, просто ни уведомиха:))))
КАто тегля чертата при нас са 124 лева, но с чисто нови шкафчета и боядисана стая. А съседния клас им искат наем на шкафчетата - 30 лв  Crazy за  да не правят нови ...
Несесер - по съвет на майки на първокласници от миналата година купих обикновен, но с три ципа....

Общи условия

Активация на акаунт