С трепет в ПЪРВИ клас! (тема 6)

  • 29 627
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 883
anitsa на мен също ми харесва.Браво, добре си се справила.

EmiR как наем на шкафчета? Shocked За държавно училище говорим нали?

# 706
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR как наем на шкафчета? Shocked За държавно училище говорим нали?
Държавно, но класа, който е направил шкафчетата вече няма да е в тази стая  1-4 клас са в една стая, шкафчетата си остават и класа си иска наем, което ми се виждааа меко казано странно, при това 30 лв. Нашите чисто нови с 2 години гаранция излязоха 41 лв.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 388
Привет. И нашата родитлеска среща мина вчера. Много кокетна класна стая имат - доволна съм. Много добри впелатления имам от класната - тя е млада и ентусиазирана. Минаха и учителите по английски, забавна математика, физическо, рисуване и музика да се представят и да си кажат изискванията и да отговорят на въпросите. Раздодоха ни и учебниците (без буквара, който децата ще получат на 15), за да може да ги подвържем. Искат прозрачни подвързии с етикет. Откриването ще е на 15 септември от 14 часа (защото ще имаме посещение на министър и за това е този късен час). Училището се е включило в кампанията за дарение на парите за цветя на учителите за подпомагане на ремонта на училище в Мизия. Та в общи линии това е. Остава да купим подвързиите и сме готови за началото.

# 708
  • Мнения: 19 352
Морена, да ти е жива и здрава дъщеричката! Все така усмихната и обичаща книгите!

Жасмин, дано всичко мине гладко и бързо възстановяване на младежа.
При кой лекар ще правите операцията?
При моята дъщеря също са проблемни трите сливици и се чудя къде да я заведа за риноскопия през носа, с която да огледат третата сливица, а не с огледалцето.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Добро утро и от мен Simple Smile
Моренка, да ти е живо и здраво Гушканчето! Hug Прелестна е! И много си приличат с каката (поне на мен така ми се стори). Личи си, че и тримката ти са много хубави деца! Много да те радват и да изпълват живота ви с хармония  bouquet
anitsa, много е хубава фунията! Поздравления! Аз не на първи, ами на 10-ти опит не бих я докарала така... Затова и смятам да не опитвам.
Жасмин, успех с операцията на младежа и бързо възстановяване след нея. А това, че ще изпусне от училище, не мисля че ще е проблем за него!
EmiR, ми да си ги вземат шкафчетата бе! Като са им толкоз ценни...До бива да си стиснат и пресметлив, ама чак пък толкоз... ooooh!
Много се радвам като чета впечатленията ви от РС-и. Надявам се с времето и аз да мога да се похваля от нашата учителка и клас. Засега съм умерен оптимист.
Сега ме мъчи следното нещо. За физическо екипчетата им ще стоят в стаята - бяла тениска задължително, а другото е по желание. Аз лично не харесвам децата (особено момичетата) да ходят по анцуг на училище. Лично мнение, не ангажирам никого с него и не искам да стават спорове. Освен това не си представям анцуга, който ще си отива с поло-шърта от униформата, който е задължителен. Та, как ще се преобличат тези деца за час по физическо като няма съблекалня? Марта категорично ще откаже да се съблича в класната стая пред всички (визирам момчетата). У дома никой от никого не се крие. Но от месец-два, тя си се затваря в стаята да се преоблича, когато баща ѝ е у дома. Може да са малки още, но мисля, че трябва да се уважават и да не биват притеснявани... Някой в подобна ситуация има ли?

# 710
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Морена, да ти е жива и здрава рожденичката, както и по-големите съкровища!
anitsa, чудесна ти се е получила фунията. Но като гледам от какви материали е, можеше да ползваш моментно лепило вместо силикон, по-лесно ми се струва  Peace
Жасмин  Hug нека да мине леко операцията и бързо възстановяване!

Нашето училище се включва в инициативата за даряване на парите за букети за пострадалите от наводненията. Подкрепям напълно. Ще дарим пари, но ще купим и букет, все пак това е израз на уважение към учителя  Peace

# 711
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Това с наема на шкафчета е някаква шега! И родителите на другия клас нямат нищо против? Твърдо бих отказала, както каза Дайв, нека си ги вземат. Да не говорим, че вероятно е и незаконно, неизяснена собственост в общинска сграда, наем без договор вероятно...извенете, ядосах се Sick


Нашето училище се включва в инициативата за даряване на парите за букети за пострадалите от наводненията. Подкрепям напълно. Ще дарим пари, но ще купим и букет, все пак това е израз на уважение към учителя  Peace

Много хубаво, че училището си е направило труда да обмисли, да се включи и да разпространи анонс!

# 712
  • София
  • Мнения: 1 504
... Някой в подобна ситуация има ли?
Ами ние, до толкова, доколкото няма къде да се преобличат, няма съблекалня.. /не се изисква специален екип / но пък в дните по физическо трябва да са подходящо облечени. С анцунг не бих я пуснала, но си мисля вариант клин с пола и после да сваля полата  newsm78 Макар, че пак не ме кефи, защото все пак по физическо ще са в салона с тия дрехи, дори и блузката...Ако ще се преобличат, ще е в стаята...и дори не е желателно много да се преобличат...евентуално децата, които се потят ...
Mooimeiske - аз също не бих се съгласила, но явно в другия клас са взели решение да си плащат наема...

# 713
  • sf
  • Мнения: 10 215
При нас искат специален екип за физическото, че и бели чорапки  hahaha толкова комунистическо ми звучи. Тъй като са с униформа, ще се преобличат, но къде -не знам.
А защо сте против ходенето с анцунг? Каката си ходеше с анцунг за физическото първите години, чак в 5ти клас започна да се преоблича. Пък за момичетата може и с клин, много харесвам момиче с клин, ама да не е дебеличко  Joy
При нас предлагат спортни танци, карате или таекуондо, баскетбол, но не в сградата на училището.
Исках да го запиша на баскетбол по препоръка на докторката, но мъж ми не ще, според него щяло да е много прашно и всъщност да е по-зле, та май ще си остане само с плуването. Или пък да помисля за таекуондото, ще видим.
Днес ще надписвам и подвързвам тетрадки, та на 15ти да ми останат само учебниците.

# 714
  • Мнения: 22 507
Това с наема на шкафчета е абсурдно. ..

# 715
  • Мнения: 31 372
Морена, честит празник! Да е жива и здрава дъщеря ти!  bouquet
При нас фуниите са подарък от училището, с наши предварително събрани пари.
Несесер и то пълен с помагала, имам към голямата раница на Херлиц, която купих.
При нас се събличат за часа по физическо в класната стая, всеки пред всички. Не е приятно, но това е положението и няма къде другаде. Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 1 020
Хайде и аз да се отчета.
Нашата родителска мина снощи от 6 до 8,30 ч.  Grinning.
Учителката е млада и ми направи добро първо впечатление. Беше подготвила всичко на слайдове, за да се опита да отговори предварително на нашите въпроси. Също така получихме по един джоб с анкети и график на учебната година с отбелязани ваканции и почивни дни. От сега да си планираме отпуските. Останалото е общо взето като при повечето от вас, нищо, което да ме изненада не чух. Единствено, че ще имат униформи - суитчер само, като за начало. Цена 24 лв. Искат децата в 7,45 ч., до 17,30 ч. е занималнята. Закуските, които им се полагат се приготвят в училището, не е външна фирма. Цената на купона за обяд е 2,80 лв. За телефоните помоли да не се звъни на децата по време на час. Лични карти няма да се вадят, баджове ще има всяко дете, но от училището ще си ги снимат. Изчете ни правилника на училището. Остави си координатите - мейл и телефон. Подготвила беше и тя по едно писмо до всяко дете  Party, моята девойка ще я чакам да се прибере и да й го прочета.
Общата сума, която платихме вчера е 85 лева - 25 лв. учебник по англ. език, 30 лв. помагала за училище (отстъпката от тях ще се внесат в касата на класа и от там ще се купуват хигиенни материали), 24 лв. униформа, 5 лв. за картони, лепила, мъниста, глина и т.н., тъй като паралеката е със СИП приложни изкуства и там нямат учебник или учебна тетрадка. Останаха да се събират в бъдеще - застраховка 2 лв., дарение 10 лв. снимки 2-3 лв.
Имам сигурно още неща да пиша, но стана доста дълго, та ще се спра. А пък колко въпроси има към госпожата ....., но да видим кога ще си ги задам.

Морена да ти е живо и здраво порасналото момиченце   bouquet.
На болните дечица - бързо оздравяване.

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Ние пък на 15-ти влизаме в болница с малкия, на 16-ти ще му вадят сливиците.
Неприятно, но щом се налага скоростна операция...успех! ПРеди година и ние аха да я махнем, но втори УНГ каза, че не се налага и я оставихме... Надявам се да израсте с времето проблемите с гърлото. Къде ще правите операцията, ако не е тайна?

Честит празник на Морена! Да расте здрава и безгрижна красавицата!   bouquet

# 718
  • Мнения: 19 352
При нас миналата година в училище се преобличаха в стаята. Тази още не знам.
Миналата имаха резервни дрехи в стаята и ако се изпотеше, сменяше и потника/тениската.
За физическо съм слагала, освен анцуг, и прав панталон с ластик, клинчета. Така или иначе ако се потят, е на гърба и трябва да се смени тениската, а не панталона/анцуга.

За наема на шкафчетата нямам думи ooooh!

# 719
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Донсита, както казах - лично мнение ми е това. Според мен анцугът е дреха за спорт. Обличаш я да спортуваш, след това я събличаш. Ако е с клин, смятам, че и той не може да остане през целия ден на нея, след като е играла физическо с него. Отделно - бялата тениска е задължителна, както и поло-шърта от униформата. Не може едно върху друго, защото е много горещо. Най-малкото след часа трябва да махне тениската... С две думи не ми се вижда възможно без съблекалня....

Общи условия

Активация на акаунт