С трепет в ПЪРВИ клас! (тема 6)

  • 28 831
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 14 764
Нашата родителска беше още юни - 130 лв. на калпак - ремонт на стаята, шкафчета и допълнителните помагала. При нас всеки клас си преместването в нова стая си взима шкафчетата, тези пък наем 30 лв., при това използвани. #Crazy

Много е неприятно това с преобличането по физическо, малкия ще го пускам с анцунг, но при нас искат просто спортно облечени, с шорти как ще стане? Каката ходеше с клинове в дните с физическо.

# 721
  • Мнения: X
Откриването ще е на 15 септември от 14 часа (защото ще имаме посещение на министър и за това е този късен час).

О, вие сте в Питагор?  Simple Smile
Учителките по забавна математика са страхотни, моят син ходеше при тях 1 година.
Ще следя с интерес отзивите ти за училището, аз и преди писах - замалко и ние да сме там, ако бяха направили ПУК миналата година. Но понеже не направиха, моят син кандидатства в Св.София, беше приет и сега е там. А сестра му я приеха едновремено и в Св.София, и в ПЧМГ (с изпити), тя беше в НУКК преди това и в крайна сметка предпочете да е в Св.София при брат си. Но продължава да ходи в ПЧМГ на пробни изпити и състезания и сме влизали често в училището. Познавам и някои учители - много ведра обстановка, много добри учители, обичат децата, много ми харесва това училище. Поздравления за това, че сте го избрали!

Пролетен дъждец, ние ходихме няколко пъти в Токуда, при шефа на УНГ отделението. Но той все отлагаше тази операция и накрая попитахме нашата лична лекарка за съвет и тя ни насочи към д-р Първанова в 5-та градска, там ще оперират малкия. Не знам как ще изкараме 3 дни в тази болница, условията са ужас, но важното е детето да се оправи. Иначе в Токуда много добри отзиви съм чела за д-р Кюлев: http://www.tokudabolnica.bg/bg/ear-nose-throat/team-ent
само звънни и питай дали правят риноскопия. При нас положението е отчайващо - и трите сливици са огромни, малкият не може да диша и от години хърка и се буди нощем. С фамилна обремененост е към УНГ болести, и двамата с баща му сме с извадени сливици. Всъщност, той от нищо друго не е боледувал, освен от гърло и от 1 шарка, надявам се като махнем сливиците, да няма вече здравословни проблеми.

anitsa, браво за фунията! Много е хубава!

# 722
  • Мнения: 2 806
Благодаря за поздравленията.
Пропусквателния режим при нас е на гърба на самите госпожи - те дават дежурства на входа, няма охрана и нямало нужда от лични карти...засега.
Откриването ни ще е от 9.00ч.
Учебниците им вече са наредени по чиновете - минаваме всеки ден покрай стаята им и се вижда от улицата.Simple Smile

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Благодаря ви, момичета! Наистина ме трогнахте... толква мили думи и прекрасни пожелания!   Hug

Жасмин, лека да е операцията и бързо възстановяване желая!  Hug
anitsa, подкрепям Еми (ако не бъркам) - много си самокритична, хубава е фунията. Simple Smile

За наем в у-ще за сефте чувам, абсурдно е наистина.

За откриването на мен по телфона ми казха, че ни викат в 10, а тържеството ще започне в 10.30ч. Кметът на общината ще гостува.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 731
... бялата тениска е задължителна, както и поло-шърта от униформата. Не може едно върху друго, защото е много горещо. Най-малкото след часа трябва да махне тениската... С две думи не ми се вижда възможно без съблекалня....

Пробвай с потник - той да остава под тениската или блузата от униформата. Вярно, и той ще се поти, но отгоре ще слага суха дреха, и детето няма да се налага да се съблича до голо.

И при нас ще се преобличат в стаята.
Доколкото помня и по мое време в първи клас се преобличахме в стаята, нямаше шкафчета, всички раници и дрехи бяха по земята, ама на - станахме хора  Mr. Green

Това за шкафчетата ми се стори абсурдно, макар че донякъде разбирам другите родители - ако са ги уверили, че ще прекарат в тази стая 4 години, те са инвестирали в хубави шкафчета и на следващата година ги местят. Може поради някаква причина да не могат да си ги вземат.
Местенето на деца в друга стая при отиване в по-горен клас ми се вижда глупаво, има смисъл само, ако всички стаи са еднакви и училището има ангажимент да ги поддържа и обзавежда. Щом родителите поемат голяма част от поддръжката, трябва да имат сигурност, че децата ще са в тази стая поне 3-4 години. За да има смисъл инвестицията.  

# 725
  • на път
  • Мнения: 2 804
И така за РС. Очарована съм. Училището е частно - пари естествено за нищо не са ни искали. Стаите ремонтирани - подове, стени. Ново оборудване. Всяко дете има забавно надписано гардеробче от 2 части - за целия багаж /в понеделник се носи всичко + спорт, в петък се прибира/. Някои неща стоят там до края на годината - по рисуване, лепила, цветни хартии, принтерни листове. Папки с изработени задачи след като са показани в къщи. Прекрасно украсено, надписано, много рисунки. Помолиха ни за хубава и забавна снимка на детето за да се сложи на гардеробчето.
Фуниите чакат приготвени.
Тетрадки не купуваме - отпечатват се по изисквания на у-щето във формат А4 по всички предмети. Ние ги подвързваме в различен цвят според предмета, етикираме и разчертаваме полетата. Неща по рисуване също се осигуряват от у-щето - за всички еднакви.
Родителите приятни, тихи, пишат, питат ако нещо не са доизяснили. Аз не научих нищо ново, защото получих много подробни разяснителни писма преди РС. За мен остана удоволствието от визуализирането на работната среда и учителския състав.
Госпожите усмихнати, спокойни, приветливи. Децата, които са били в предучилищна в същото у-ще са четящи /или поне сричащи/ на 2-та езика - български и немски. Те си запазват класа.
Новите като нас в отделен клас, но първите 2 седмици ще определят входящото ниво на децата по всички предмети и после ще ги групират по различните дисциплини в различни конфигурации. Примерно моето дете гвори немски, но не пише и го събират с подобни. Целта е да има максимално индивидуален подход и да се изравнят нивата.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 16:04 от Д_Ива

# 726
  • София
  • Мнения: 302
Здравейте, и нашата родителска среща мина снощи.....Ми какво да ви кажа, със смесени чувства съм....нямахме презентация, нямахме списък какво ни трябва за 1 клас, нямаме изисквания към подвързии. Представиха ни учителката по английски език и домашен бит и техника. Те си набързо казаха какво им е нужно на децата за техните часове... Класната ръководителка изглежда амбициозна и взискателна - ще видим със солиден стаж в учебното заведение е.
Четох по-назад....та и ние имаме дете със СОП, което малко ме смути - хем означава, че учителката опитна и добра и ще се справи със ситуацията, хем се притеснявам как ще реагират нашите деца.... Майката на детенцето сподели, че това е единственото училище от 10-те другите наоколо, в което не им е отказано прием Sad
Добре че беше тука обсъждано, та снощи купих всичко от списъка от първа страница, поне малко от малко да сме подготвени. Шкафчета нямаме, няма и как да имаме - ще си носим раницата... ние олекнахме само с 80 лв.... та така..
Морена, честит ви празник със закъснение
Жасмин, спокойно всичко ще е наред.... за добро е!
Следя ви, хубав ден!

# 727
  • Мнения: 265
Не съм срещала такива с лепка и отгоре, аз режа излишното.

Излишното не режа ,а подгъвам и лепя с тиксо. Купих регулиращи самозалепващи подвързии. Вчера подвързах учебниците на 4- класника, а уч. тетрадки с фолиото. С фолиото ми харесва повече. На Никол ще подвързвам с фолио.

Би ли споделила за подвързването с фолио. newsm78

И нашата РС мина. Часовете ще започват от 8,00 часа...трябва да сме в училище 7,45 ч. Занималнята ще ни е до 17,30 ч...взимане след 16,30 ч. Яд ме е, че занималнята няма да е в същата стая и всеки ден ще си носим раницата и гуменките+екип (когато имаме физическо).
Тетрадките и учебниците госпожата ги иска подвързани и надписани с различни цветни точки в горния ъгъл (по математика сини, по български червени и жълти точки по роден край).
Бележници тази година няма да имат, само лична карта...ще имат тефтерчета.
Телефони разреши но само през междучасията.
Събрахме по 41 лв. вкл. (учебни помагала по бълг. и мат. 11 лв., 25 лв. английски език и 5 лв. по религия). От тази година ще има униформи, като за начало по един суичър на Jumper с логото на училището 24 лв. и незадължителен панталон. Училищното настоятелство ще събира по 10 лв. и 2,50 лв. за бадж.
Тържеството ще ни е от 10,00 ч.

Жасмин да минава бързо.

Морена да е жива и здрава.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 11:43 от ٭ColorMe٭

# 728
  • Мнения: X
Самозалепващи се подвързии аз взимам от тези: http://www.book.store.bg/p104389/universalni-samozalepvashti-se-podvyrzii.html
Можеш да ги изрязваш във всякакъв размер - стават и за учебници и за тетрадки и въобще не личи, че има подвързия, толкова плътно прилягат. И са прозрачни.

Д_Ива, много хубаво звучи това за вашето училище! С теб ставаме 5 майки в темата, чиито деца са в ЧУ, ще обменяме опит.  Simple Smile

Мерси много за подкрепата за малкия, дано всичко мине бързо и успешно.  Praynig

# 729
  • София
  • Мнения: 4 903
Жаси, а после отлепването лесно ли става? Представям си подвързията като прозрачно фолио, така ли е?

# 730
  • Мнения: 2 806
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4296204 - явно даването на пари за ремонти взима застрашителни размери.

# 731
  • на път
  • Мнения: 2 804
Забравих да кажа, че телефони и таблети в у-ще са забранени. Ако случайно се налага, се оставя при влизане при секретарката с изключен звук.

# 732
  • Мнения: X
Жаси, а после отлепването лесно ли става? Представям си подвързията като прозрачно фолио, така ли е?

О, не - те са като лепенка, не се отлепват, иначе ще скъсат всичко. Но при нас учебниците са си наши (то и при вас сигурно, във всяко ЧУ влизат в таксата), не ги връщаме, така че не ги пазя - така си остават налепени.

# 733
  • Мнения: 1 883
٭ColorMe٭ фолио купувам от Джъмбо. Плътно и хубаво е. Има клипчета по нета кака става, но сега съм на работа и не го намира. Ще пусна от нас довечера, ако някой не ме изпревари. Фолиото от Джъмбо е на цена 1,50 и с него подвързвам 4-5 учебника ,зависи от формата.

# 734
  • Мнения: 19 337
Д_Ива, чудесно звучи! Редактирам се, разбрах кое е училището.

Кали Мей, колко деца са в клас при вас и има ли момченца?

Жасмин, благодаря! Ще звънна да попитам. Още веднъж всичко да мине добре при вас!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 11:21 от Пролетен дъждец

Общи условия

Активация на акаунт