ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 008
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 817
Здравейте и от мен,

да се обознача, че се завърнахме. Изкарахме страхотно, Дубай е невероятен! Пожелавам ви много прекрасни моменти там.
Единственият неприятен момент беше, че при настаняването в хотела установихме, че в стаята има само една спалня, пък ние бяхме двама възрастни с дете на 11 г. За детето си бяхме платили пълната сума в туристическата агенция, като за възрастен. Четох внимателно договора - посочено е настаняване 2 възрастни и дете. За детето от хотела сложиха допълнително легло в стаята, но поискаха допълнително заплащане и ни задържаха паспортите, докато не доплатим / 400 дирхама/.
Представете си - в чуждата държава, хотелът чака парите и ни държи паспортите, детето е голямо и за него няма креват ако не платим допълнително. От агенцията се държаха безобразно и отказаха съдействие. Местният екскурзовод не го видяхме дори. Както и да е, оправихме се, но повече няма да пътувам с  Хермес холидейс.
И така за Дубай - ако ви е интересно разказ по дни:
1 ден - кацнахме вечерта, имахме трансфер до хотела в Дейра. От летището е на около 1 ч. 20 мин. Страхотни пътища.
2 ден - с такси до Атлантис, почти цял ден в аквапарка, невероятна забава и за нас и за детето таксито около 80 дирхама в една посока/. Вечерта фонтаните и Бурж Халифа / с такси от Дейра - 30 дирхама в една посока/.
3 ден - цял ден до Абу Даби, бялата джамия, Ферари уърлд отвън, заслужава си определено.
4 ден - сутринта на плаж /в района на Дейра/, плажът е невероятно чист, водата прекрасна. Следобяд в пустинята - също горещо препоръчвам.
5 ден - сутринта в Медината, следобяд обратно за БГ.

На разположение съм за въпроси. Желая ви невероятно прекарване в Дубай.

ЕваНиколова


A случайно да си обърнала внимание на цените на горивата?

Да, точно 68 стотинки за литър  Wink

# 76
  • Мнения: 6
Здравейте!Бих искала да попитам,при влизане в Дубай,изискват ли резервация за хотел,преди да сложат визата.Тъй като съм запазила частен апартамент (мои познати го отдават под наем и няма да имам договор), а и едното момиче,което ще пътува с нас е на 21 год,ме притеснява най -вече нейното влизане в страната.
Благодаря

# 77
  • Мнения: 2 817
Здравейте!Бих искала да попитам,при влизане в Дубай,изискват ли резервация за хотел,преди да сложат визата.Тъй като съм запазила частен апартамент (мои познати го отдават под наем и няма да имам договор), а и едното момиче,което ще пътува с нас е на 21 год,ме притеснява най -вече нейното влизане в страната.
Благодаря

Нищо такова не ми поискаха, само паспорта ми гледаха.

# 78
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен,

да се обознача, че се завърнахме. Изкарахме страхотно, Дубай е невероятен! Пожелавам ви много прекрасни моменти там.
Единственият неприятен момент беше, че при настаняването в хотела установихме, че в стаята има само една спалня, пък ние бяхме двама възрастни с дете на 11 г. За детето си бяхме платили пълната сума в туристическата агенция, като за възрастен. Четох внимателно договора - посочено е настаняване 2 възрастни и дете. За детето от хотела сложиха допълнително легло в стаята, но поискаха допълнително заплащане и ни задържаха паспортите, докато не доплатим / 400 дирхама/.
Представете си - в чуждата държава, хотелът чака парите и ни държи паспортите, детето е голямо и за него няма креват ако не платим допълнително. От агенцията се държаха безобразно и отказаха съдействие. Местният екскурзовод не го видяхме дори. Както и да е, оправихме се, но повече няма да пътувам с  Хермес холидейс.
И така за Дубай - ако ви е интересно разказ по дни:
1 ден - кацнахме вечерта, имахме трансфер до хотела в Дейра. От летището е на около 1 ч. 20 мин. Страхотни пътища.
2 ден - с такси до Атлантис, почти цял ден в аквапарка, невероятна забава и за нас и за детето таксито около 80 дирхама в една посока/. Вечерта фонтаните и Бурж Халифа / с такси от Дейра - 30 дирхама в една посока/.
3 ден - цял ден до Абу Даби, бялата джамия, Ферари уърлд отвън, заслужава си определено.
4 ден - сутринта на плаж /в района на Дейра/, плажът е невероятно чист, водата прекрасна. Следобяд в пустинята - също горещо препоръчвам.
5 ден - сутринта в Медината, следобяд обратно за БГ.

На разположение съм за въпроси. Желая ви невероятно прекарване в Дубай.

ЕваНиколова


A случайно да си обърнала внимание на цените на горивата?

Да, точно 68 стотинки за литър  Wink

Мерси, ЕваНиколова, понеже един познат твърди, че бензинът бил 1 лев на литър, което малко обезсмисля идеята ни да се придвижваме с рент-а-кар.

# 79
  • Мнения: 306
Важно! За тези, на които им предстои да ходят в Дубай и се чудят дали ще успеят да запазят час за Халифа за залеза! Днес букнах за 18 ч със силното притеснение, че няма да успеем да го хванем, защото точно тогава залязва слънцето. Но за периода 2-9 октомври вече няма свободни, затова го запазих. След като резервирах и платих, писах на мейла им с въпроса дали за този период ще успеем да видим залеза и те най-любезно ме изместиха за 17 ч, въпреки че вече нямаше места! И то без дори да съм ги молила! Само тактично намекнах.  Flushed

Та мисълта ми беше, да не се притеснявате да пишете с молба да ви изместят часа!  newsm44

Ние сме от 16.00 часа,но мислим да си поседим 2 часа горе

# 80
  • Мнения: 80
pipi_rz ,нашия хотел беше букнат през Отел- цена почти наполовина отколкото същия хотел в Букинг,плюс закуска освен това и  другите такси....до последно се притеснявах че има нещо гнило ,но не- Отел са ми вече номер 1 Simple Smile на място доплатихме само по 10 дирх на човек хотелска такса

# 81
  • Мнения: 306
Искам да си букна сафари в пуснята,но видях че това на Райна тур,не включва яздене на камила.
Въпроса ми е дали при всички агенции е така или има и такива които язденето е безплатно. Ясно ми е че за снимките се плаща допълнително,
Някой да ми препоръча агенция
Благодаря

# 82
  • Варна
  • Мнения: 282
Искам да си букна сафари в пуснята,но видях че това на Райна тур,не включва яздене на камила.
Въпроса ми е дали при всички агенции е така или има и такива които язденето е безплатно. Ясно ми е че за снимките се плаща допълнително,
Някой да ми препоръча агенция
Благодаря
E, тъкмо утре мислех да им пиша и ти ме уби. #2gunfire Мислех, че всички сафарита включват яздене на камила. Отивам да чета  Sad

И сега да се редактирам - според мен включва"
https://www.raynatours.com/city-tour/tour-details/Desert-Safari-38.aspx

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 22:26 от ilianagm

# 83
  • Мнения: 3 576
Включва яздене, спокойно  Sunglasses
Цялото семейство се извозихме на камилата с Райна, внимавайте само със слизането, че е доста екстремно Wink

# 84
  • Мнения: 306
Да,да... Грешката е моя. Camel riding is included in the price
Може би за дрехите и снимките съм гледала
И все пак може ли направо от хотела да си букна или е препоръчително от тук???
Благодаря ви

# 85
  • Мнения: 2 550
 Cry  Sad Cry A можете ли да си представите, че Миракъл гардън ще отвори ноември, а не октомври. Не стига, че няма да ги видя, ами и незнам какво мога да правя в петък, те ми бяха за сутринта. Къде мога да отида от хотел до мола на емирствата - вече ще сме ходили на марината и мадината, а не ми се ще да е в мола пак.


Отваря някаква нова част на Мирикъла през ноември, иначе си работи.

# 86
  • Мнения: 306
 Cry  Sad Cry A можете ли да си представите, че Миракъл гардън ще отвори ноември, а не октомври. Не стига, че няма да ги видя, ами и незнам какво мога да правя в петък, те ми бяха за сутринта. Къде мога да отида от хотел до мола на емирствата - вече ще сме ходили на марината и мадината, а не ми се ще да е в мола пак.


Отваря някаква нова част на Мирикъла през ноември, иначе си работи.

Не,не. Затворена е заради жегите, а и заради реставрацията.

# 87
  • Мнения: 294
pipi_rz ,нашия хотел беше букнат през Отел- цена почти наполовина отколкото същия хотел в Букинг,плюс закуска освен това и  другите такси....до последно се притеснявах че има нещо гнило ,но не- Отел са ми вече номер 1 Simple Smile на място доплатихме само по 10 дирх на човек хотелска такса

Благодаря Росии,май ще пробвам през отел да се букна.Ако има и другирезервирали през Отел нека споделят  Praynig
Почти всичко изчетох от темите,вече съм наясно с повечето неща,единственото ми притеснение е езика.Пустия му английски,почти всичко разбирам като ми говорят,но при мен трудно се получава да завъртя изречението.А милото въобще не го чатка.

# 88
  • Мнения: 550
Привет!
В началото на октомври летим за югоизточна Азия през Дубай. Кацаме в 5:30 сутринта и имаме 12 часа до следващия полет. Сега се опитвам да реша какво ще правим в рамките на тези десетина часа.
Всъщност най-много се чудя какво може да правим сутринта. Мислехем да закусим някъде, но повечето кафета отварят след 8, само хотелите по-рано, но бюфетите струват към 30-ина евро, което според мен не си заслужава.
Ако идем до Dubai Creek и Bur Dubai толкова рано сутринта, ще има ли какво да правим. Има ли парк и улици за разходки, по възможност с кафета? Суковете наоколо предполагам още няма да са отворени. Или е по-добре да се разходим из Medinat и Джумейра бийч?
Времето от 11 до 15 мисля да бъдем в района на Дубай мол и Бурж Калифа, откъдето да вземем такси за летището, като кажем на шофьора да минем през Бурж ал Араб, за да го видим и евентуално снимаме..

За първи път ще сме в Дубай, така че съм отворена за всякакви предложения и препоръки.

# 89
  • Мнения: 12
Здравейте на всички. Първо да благодаря на всички добри хора, които споделят мнението си и по този начин помагат на всички нас да се ориентираме по-бързо.
Аз имам следния въпрос, свързан разбира се с Дубай. Двуомя се между два хотела в ДубайМ
1.La Villa Najd Hotel Apartments
2.Auris Boutique Hotel Apartments


Някой знае ли дали от първия хотел La Villa Najd Hotel Apartments  може да се стигне пеша до Metro station Mall of Emirates или трябва да се хване автобус до метро станцията.

Благодаря предварително! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт