ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 010
  • 759
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 422
Момичета техниката не е по-евтина поне по моловете и какво ще правите с тия арабски упътвания менюта,ами гаранцията?

# 286
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лу, ние заминаваме на 25.11, да не летим заедно?  Laughing


Не, ние летим на 22-ри  Laughing

mimozata, някои фирми имат международна гаранция на техниката, а и съм убедена, че ще имат упътване на английски. Но пък ще вземем iPhone 6 само, ако е изгоден. Момичето, което ми го поръча си знае минусите  Laughing

# 287
  • Мнения: 4 422
Знам Лу , но което проверих нямаше почти разлика..

# 288
  • Мнения: 2 550
lunna pateka, защо не помислиш за варианта да се предвижите с автобуса и метрото до хотела? За двама човека няма и 15 дирхама да ви излезе общо.

# 289
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Който е резервирал сафари от тук, би ли ми казал задължително ли е да се обаждам от там допълнително да си казвам номера на стаята. Ако не дам номер на стая, а си чакам на рецепцията проблем ли ще е? Резервирах от http://www.arabiansafaridubai.com/
Надявям се някой да отрази питането ми, моля! Praynig

# 290
  • Мнения: 306
Който е резервирал сафари от тук, би ли ми казал задължително ли е да се обаждам от там допълнително да си казвам номера на стаята. Ако не дам номер на стая, а си чакам на рецепцията проблем ли ще е? Резервирах от http://www.arabiansafaridubai.com/
Надявям се някой да отрази питането ми, моля! Praynig

По принцип за самата агенция е по-удобно да звъннат в стаята когато шофьора пристигне,а и някои агенции звънят и час,два по-рано за допълнително потвръждение.
И аз попитах дали може на рецепцията да чакаме,но ме помолиха да изчакаме в стаята.

# 291
  • Мнения: 134
Който е резервирал сафари от тук, би ли ми казал задължително ли е да се обаждам от там допълнително да си казвам номера на стаята. Ако не дам номер на стая, а си чакам на рецепцията проблем ли ще е? Резервирах от http://www.arabiansafaridubai.com/
Надявям се някой да отрази питането ми, моля! Praynig
. Ние ги ползвахме. В деня преди сафарито помолихме на рецепция в хотела да се свържат с тях по телефона, съобщиха номера на апартамента и от фирмата потвърдиха. В деня на сафарито се обадиха на оставения от нас телефон да кажат да сме готови около 15.30-16ч, после се обади и шофьора. При всички случаи ще искат връзка с вас. Получавах и СМС-си. И това и за сафарито, и за круиза по Марината. Имайте в предвид, че идват порано от уговорения час /за круиза 40 минути/, не бяхме готови,но шофьорът ни изчака. Нямахме проблеми, коректни са и цените са супер. На сафари бяхме на 8 октомври, инфото е прясно  Peace

# 292
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Mariya*, разкажи моля те по-подробно за круиза по Марината  Laughing

Имахте ли включена и вечеря?

# 293
  • Мнения: 294
В голяма дилема сме.Интересува ме дали ако хванем Биг буса в Абу Даби ще ни е достатъчно времето да обиколим Джамията ,хотел Емирейтс палас,ферарито с атракционите(мъжа ми е много запален).Четох че за ферарито трябвали 4-5 часа за джамията 2-3  newsm78 затова се питам дали ще имаме достатъчно време ако се мотаеме и с Биг буса или направо с таксита да действаме.Моля да ми помогнете че ни остана 1 седмица а още се лутам с програмата ни.

# 294
  • Русе
  • Мнения: 1 843
mileto88, Mariya* много благодаря за подробната информация!  bouquet
Ще постъпя по същия начин и ще помоля и аз от рецепцията да се обадят.
pipi_rz и на нас ни остана една седмица, заминаваме на 6-ти.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 221
За сафарито задължително се обадете като се настаните в хотела.
Най-добре от рецепцията, не чрез смс.
Нас ни бяха забравили, въпреки, че имах потвърждение на резервацията за сафари. Бяхме говорили и по телефона и смс имах от тях за напомняне да изпратя номер на стаята, но като се настанихме и се обадих, се оказа че нас са ни пропуснали и не сме в графика им за вземане от хотела!
В крайна сметка имахме сафари, но ни взеха с някакво мизерно бусче и с час и половина закъснение. С бусчето пътувахме до пясъците и там ни прехвърлиха в джиповете.
Трябва да чакате в стаята, защото всички фирми вземат туристите по едно и също време и няма как да разберете коя е вашата кола. Когато пристигне вашият шофьор ще се обади от рецепцията, за да слезете.

За Биг Бус нищо не мога да кажа - ние не сме го ползвали. В Абу Даби бяхме с кола под наем и беше супер.
Всеки ползвал Биг Бус казва, че е несравнимо и си заслужава  Hug

# 296
  • Мнения: 4 734
bla-bla, понеже отказах трансфера от хотела, от летището ще вземем такси или в краен случай с автобус и метро.. Не ми се губи много време по предвижване до хотела, като се настаним искам да отидем до Мола на Емирствата да вечеряме... За круиза по Марината те вземат от хотела, обаче не разбрах връщат ли те или не? Круиза ни е от 19.30, в колко часа долу-горе ще ни вземат от хотела? Някой писа 40мин, но не зависи ли от това къде се намира хотела спрямо Марина Мол? Нали от Марина Мол тръгват тези круизи?

# 297
  • Мнения: 294
mileto88, Mariya* много благодаря за подробната информация!  bouquet
Ще постъпя по същия начин и ще помоля и аз от рецепцията да се обадят.
pipi_rz и на нас ни остана една седмица, заминаваме на 6-ти.

ние летим на 8.11-15.11.В кой хотел ще отсядате.Ние сме Ситимакс Барша.Може да се засечем

# 298
  • Мнения: 175
Здравейте! Утре летим за Дубай и моля за помощ за уточняване на някои последни въпроси.
1. Какви лекарства са забранени за внос в Дубай? Не успях да намеря конкретна информация в мрежата. Някой имал ли е проблем при внос на лекарства? Става въпрос обикновени лекарства - фервекс, нурофен, спазмалгон и всякакви такива за първа помощ, както и за лекарства срещу високо кръвно налягане.
2. Имаше постове, които препоръчваха дясната страна за сядане в самолета, с оглед по-добра гледка. Но кое "дясно" се има и предвид - при влизане от предна врата, вдясно или по посоката на движение на самолета вдясно?
3. При посещението в джамията в Абу Даби, мъжете трябва ли да с дълги ръкави, освен с дълги панталони, за да не им се налага да вземат абая?

Ще бъда благодарна на отзовалите се с информация, а като се върна, аз ще споделя прясна такава.

# 299
  • Мнения: 904
И аз да помоля за нещо пътувалите с агенции или челите предишни теми.
Смятаме за  Нова година да се разходим до Дубай, но с туристическа агенция. Кои бихте препоръчали, че няма много време за мислене и избор.

Общи условия

Активация на акаунт