PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 4/

  • 91 931
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Търсих, търсих нещо от тема 3, което помня ме беше впечатлило дотолкова, че миенето и грижата за косата ми направо се превърна в ритуал  Heart Eyes Позволявам си да го публикувам и в тази тема, за новите момичета, които ще се включват, защото мисля че си заслужава вниманието, може дори да се включи като инфо в следващата ни тема Peace
dragon 8, благодарности за труда, както и към създателките на продуктите  Hug

Скрит текст:
Относно маската и балсама трябва да тръгна отдалече. Преди известно време попаднах онлайн на  книгата Chemical and physical behavior of human hair, 5-то издание, автор Кларънс Робинс (Clarence Robbins). Това си е направо библия на косата, с изключително подробни обяснения за структурата, химичния състав на косъма, влиянието на козметиката, последиците от различни видове третиране – цялата информация е базирана на научни изследвания.
Косъмът се състои от три слоя  (изброени от сърцевината към повърхността) – медула, кортекс, кутикула. Формирайки се в космения фоликул, косъмът се изгражда не само от протеин, но и от липиди, произвеждани от матрични клетки. Установено е, че и в кортекса, и в кутикулата се съдържат различни липиди. Връзките между кортекса и кутикулата, а и в подпластовете на самата кутикула са не само протеинови, но и между протеини и липиди. Липидите са своеобразно лепило между слоевете на косъма. На повърхността те имат особена роля. Косъмът е с хидрофобна повърхност, тоест отблъсква водата, това е необходимо за да бъде в добро състояние.Хидрофобната му повърхност се постига именно от наличието на смазката, която произвежда скалпът+тази, която той получава още при формирането си. Много голям дял от повърхностните липиди е 18-метил ейкозановата киселина(18 МЕА). Тя е свързана с протеините на епикутикулата по начин, който не позволява лесното й отстраняване, включително от измиването с шампоан. Присъстват и свободни мастни киселини, свързани с по-слаби връзки. Този липиден слой е не само на повърхността на кутикулата, но и в самата нея. Виждали сме микроскопска снимка на косъм, повърхността е като покрита с люспички, подобни по подредба на керемиди. Въпросните липиди поддържат тези протеинови люспи плътно прилегнали една върху друга, образуващи относително гладка повърхност, отразяваще добре светлината – здрава, блестяща коса. Това обаче е случаят в близост до корена на косата, където тя е все още по-малко излагана на слънце, многократно миене, сушене, ресане, стилизиране. Изследвания са установили, че липидният бариерен слой изтънява и се нарушава по дължината на косъма най-вече към края (беше цитирано дори от около 14 см. от скалпа). По-лесно се отмиват свободните мастни киселини. Те имат много интересен ефект върху 18 МЕА – нормално дължината на молекулата й е 3 нанометра. В отсъствието на останалите мастни киселини по епикутикулата, установената й дължина е била около 1 нанометър, тоест тя се свива, за да  запази необходимата дебелина на защитния липиден слой.Това означава, че тя заема в този случай по-малка част от повърхността на косъма, съответно останалата е незащитена, или поне по-слабо. Ако скалпът произвежда себум, за да обмазва косъма, то логично най-много свободни мастни киселини има в близост до скалпа. По продължението на косъма те следва да намаляват, а от това следва и 18МЕА да присъства там по-слабо. Наред с това 18МЕА е чувствителна на влиянието на слънцето. Ако комбинацията 18МЕА+свободни мастни киселини поддържа нормалната структура на кутикулата, защитава от вредното влияние на водата, слънчевите лъчи, механични въздействия , то поддържането на непрекъснат липиден слой по повърхността на косъма е задължително условие за неговата здравина и добър вид. Неслучайно цъфтенето, прекъсването, наелектризирането на косъма става към края му.Та значи, конвенционалните кондиционери, бидейки катионни повърхностноактивни вещества, работят, като биват привлечени от негативния заряд на онази част от косъма, останала незащитена от нормалния си липиден слой. Единият кондиционер в продуктите за коса на Фитокод – биолипидният комплекс - обаче е нейоногенен, няма заряд, той работи на съвсем различен принцип, напълно подобен на този на човешките липиди – биоафинитет към протеините на косъма. Като такъв, може не само да направи филм по повърхността, той прониква и в косъма, като така (предполагам) заздравява и слоевете под епикутикулата. При това може да таргетира косъма по цялата дължина, и смятам, че принципът му на действие предполага съвсем естествено дозиране, без натрупване. Това за мен значи възможно най-естественото възстановяване на увредена коса, следващо логиката и принципа на действие на Природата. Ако някъде греша в схващането си за продуктите, моля спецовете да ме поправят. Но разбирате ли какво е най-ценното тук – не просто натуралните съставки, не просто иновативните концепции и т.н., а начинът на мислене. Разработването на продукта с дълбоко познаване, разбиране на естествените процеси в кожата и косата, и с голяма грижа за възстановяване и запазване на баланса. Това е уважение към природните  принципи на красотата, това е цяла философия. Следващият път, когато си помислите, че това е Вашият продукт, имате още едно обяснение защо – косата ви го разпознава Smile.

# 331
  • Мнения: 418
аз съм на 31 г.коя серия е за мен 20 + или 35
зависи какъв тип кожа имаш.
ако е мазна или смесена, по-добрият вариант логично е 20+
ако е суха, можеш да пробваш и 35+

# 332
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
аз съм на 31 г.коя серия е за мен 20 + или 35
зависи какъв тип кожа имаш.
ако е мазна или смесена, по-добрият вариант логично е 20+
ако е суха, можеш да пробваш и 35+
нормална кожа имам .за това се чудя. на кого да пиша за мостри. искам да пробвам козметиката.

# 333
  • Мнения: 418
на посочения в сайта мейл

http://phytocode.bg/contacts.html

# 334
  • Мнения: 705
Търсих, търсих нещо от тема 3, което помня ме беше впечатлило дотолкова, че миенето и грижата за косата ми направо се превърна в ритуал  Heart Eyes Позволявам си да го публикувам и в тази тема, за новите момичета, които ще се включват, защото мисля че си заслужава вниманието, може дори да се включи като инфо в следващата ни тема Peace
dragon 8, благодарности за труда, както и към създателките на продуктите  Hug
Ех, и аз благодаря за оценката  bouquet. Глася нещо и за интимния гел, скоро Wink.

# 335
  • Мнения: 2
Търсих, търсих нещо от тема 3, което помня ме беше впечатлило дотолкова, че миенето и грижата за косата ми направо се превърна в ритуал  Heart Eyes Позволявам си да го публикувам и в тази тема, за новите момичета, които ще се включват, защото мисля че си заслужава вниманието, може дори да се включи като инфо в следващата ни тема Peace
dragon 8, благодарности за труда, както и към създателките на продуктите  Hug
Ех, и аз благодаря за оценката  bouquet. Глася нещо и за интимния гел, скоро Wink.
интимния е уникален но лична аз сега искам да пробвам и тоника за лице , видях че са им в нещо като промо.

# 336
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
до колко ли време отговарят.  някой знае ли на какво имат мостри.

# 337
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Пиши им, и ще ти отговорят.

# 338
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз съм много доволна - на трети малко преди полунощ пуснах поръчката си, а днес вече ме очаква в пощата. Нямам търпение да започне голямото мазане от утре, а си наумих да купя и RedOut като нощна грижа. Така че това е следващата ми цел.

# 339
  • Мнения: 418
голямото мазане трябва да бъде съвсем малко мазане  Mr. Green - кремчетата са повече от икономични и се слага много по-малко количество, отколкото човек е свикнал.
ако нанесеш много, ще ти лепне, а ползата няма да е по-голяма.

# 340
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Пиши им, и ще ти отговорят.
писах писах няма отговор. а какво е по специален този крем кой от споменах те по горе

# 341
  • Мнения: 418
всички кремове на Фитокод са е много лека текстура, каквато, аз поне, за пръв път срещах.
по повод споменаването на Тайга, че се започва да чете старите теми, аз също се върнах назад и още в първа тема Sofi, на която дължа лични благодарности, че ме накара да започна да чета етикетите, а не да се впечатлявам от рекламите на козметичните продукти, е написала следното:

Цитат
И аз много съжалявам, че такива класни продукти може да срещнат проблеми с реализацията в търговската мрежа.
А мъжът ми (също работещ в козметичната индустрия) съвсем наскоро ми припомни, че именно Юлия беше жената, която преди години въведе първите иновативни текстури в българската козметика

# 342
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз напредвам с четенето на темите и ми е много интересно как продуктите, с които аз тепърва се запознавам и приемам като вече утвърдени формули, са чакани, обсъждани, тествани Simple Smile

За мазането - знам, пестелива ще съм Peace

# 343
  • Мнения: 418
днес, най-после, стигнах до магазин Ирис в Гранда:
- приятна изненада - продавачката се оказа симпатично  мОмче  Mr. Green
- неприятна изненада - две от трите неща, за които отидох, бяга свършили
- обнадеждаваща развръзка - зареждане се прави всеки понеделник, така че вторник ще съм се снабдила.

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 12:52 от pergola

# 344
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Откъде купувате интимния гел в София? В Младост Би Фит нямат. Нещо заредено в района?

Общи условия

Активация на акаунт