Минал живот (прераждане)

  • 68 119
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Здравейте и аз попадам на такива предавания по така наречените сериозни канали като по  Crime & Investigation Network постоянно въртят предавания по тези тематики в сряда в 23:00 дават предаване  "Кой съм бил в предишните си животи? "има и други доста са интересни "Обладан" и др. Simple Smile   

# 76
  • Мнения: 1 117
krisi_1979, можеш ли да поясниш какво имаш предвид под успешни регресии в домашни условия? Може и на ЛС. До къде стигаш?

# 77
  • Мнения: 740
krisi_1979, можеш ли да поясниш какво имаш предвид под успешни регресии в домашни условия? Може и на ЛС. До къде стигаш?
Ами не знам дали имаш опит с регресиите, ще се опитам да обясня, за да може и другите момичета които имат желание да си преценят. Когато се използва йога нидра за регресия /медитативно състояние близко до хипнозана, но не съвем същото Simple Smile / се променя състоянието ти на мозъчните вълни. Усещаш все едно се отпускаш и потъваш, може да усетиш изтръпване и едно унасяне и все едно мозъка ти прещраква и се включва на друга вълна. Уф, трудно ми е да го обясня с думи. Тогава нахлува образи и мисли за определени събития. Така си спомних три мои живота .  Много е особено. Понякога нахлуват само образи, а понякога мисли, които ти изкачат за определени места и събития. Когато правих сесия със специалист, бях страшно притеснена и  не можах да изпадна в такова променено състояние на съзнанието.

# 78
  • Мнения: 1 117
krisi_1979, ти всичко това в домашни условия и сама ли го постигна? Можеш ли да дзадеш още някои насоки, за да бъде успешна регресията? bouquet

# 79
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
А възможно ли е спомените, които излизат по време на регресия да е просто игра на мозъка?

# 80
  • Мнения: 740
А възможно ли е спомените, които излизат по време на регресия да е просто игра на мозъка?

Да, възможно е, когато се правят чрез метода на йога нидра, а в БГ само така се правят май. За да се постигне истинска регресия е необходимо да се подлогите на истинска хипноза при опитен специалист. Не винаги обаче се стига до определено ниво, понякога са нужни повече сеанси, необходимо е специалистът да е добър и в България май никой не го прави, защото е трудно, по-лесно им е да пробутват йога нидрата, наречена уж "хипноза", а то не е хипноза. Аз изпадам обаче в по-дълбоко ниво на хипноза, защото имам дългогодишен опит, хипнотизирвана съм и съм хипнотизирала, затова ми е лесно. Въпреки това смятам, че досега сама със запис на регресивна "хипноза" не съм достигнала през цялото време до тета състоянието, което се характеризира с нещо много важно - достъп до подсъзнанието, което НЕ ЛЪЖЕ. Това е много характерно за скритата част от нас. Подсъзнанието възприема всичко буквално. В заключение ще кажа, че ако намеря все пак някой читав психолог - хипнотизатор, който съвестно да прилага хипоза с цел регресия ще ви пиша Simple Smile

# 81
  • Мнения: X
Здравейте.
Едва като прочетох последните мнения,разбрах защо аз не видях нищо от миналите си животи,нито пък това,за което бях отишла.Никаква регресия и никаква хипноза не е имало при мен.Въпреки че аз не виждах нищо-при мен нямаше образи,човекът,водещ ми регресията,ми казваше-първият отговор,който ти дойде,е най-верният.И аз мислех,че това е нормално.Не излязох доволна от студиото му,но реших,че грешката е у мен.

И един въпрос към krisi_1979-При хипноза не се ли цели алфа състояние?При мен нещата спряха до алфа-състояние,до тета не съм и стигала.

# 82
  • Мнения: 740
Здравейте.
Едва като прочетох последните мнения,разбрах защо аз не видях нищо от миналите си животи,нито пък това,за което бях отишла.Никаква регресия и никаква хипноза не е имало при мен.Въпреки че аз не виждах нищо-при мен нямаше образи,човекът,водещ ми регресията,ми казваше-първият отговор,който ти дойде,е най-верният.И аз мислех,че това е нормално.Не излязох доволна от студиото му,но реших,че грешката е у мен.

И един въпрос към krisi_1979-При хипноза не се ли цели алфа състояние?При мен нещата спряха до алфа-състояние,до тета не съм и стигала.

Да, по принцип по време на хипнотичен сеанс, в по-голяма част от веремето пациента е постигнал алфа, но това състояние не е стабилно и понякога се изпада и в тета. При тета не помниш нищо, това което си казал ти го пускат на запис и това, което тогава казваш е истина, защото именно в това състояние, връзката с несъзнаваното , което НЕ ЛЪЖЕ е най-силна. Но представяте ли си колко сеанса са необходими, за да изпаднеш за две минути, например в тета. Когато разни хора ми говорят за "регресионна хипноза", която на практика е просто вид йога нидра /релаксиращо състояние, при което достигаш алфа, но никога тета - или поне не би трябвало, въпреки че психиката е непрогнозируемо нещо/, просто се усмихвам, защото това е само бизнес за тях. Затова просто опитвайте у дома, докато търсите опитен специалист, който е истински хипнотизатор. Така поне няма да давате цифра пари за една йога нидра, дето я има в тубата с "чували". Практикуването ще ви направи по-податливи към сеанс, освен това релаксира и успокоява ума. Това обаче, което виждам не съм сигурна, дали не е просто фантазия, защото аз няма как да си спомня какво съм казала или видяла, когато изпадна в тета .

# 83
  • Мнения: 2 188
Никой от регресионистите, при които съм била не са говорили за хипноза. Само за медитация иде реч.

# 84
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
До колкото знам регресията не се извършва под хипноза.

# 85
  • Мнения: 620
Регресията е форма на контролирана от друг Астрална проекция на духа. Хипнозата е необходима именно за извеждането на духа в това състояние и насочването му за решение на определените проблеми или ситуации. И понеже често след връщането на духа обратно спомените са или откъслечни или се губят изцяло, затова е и много желателно сеанса да се записва на носител за да бъде прослушан после от подложения на хипноза.
Лично аз съм се чудил дали по такъв начин може да се "върне" някой език, на който сме говорили тогава и да се ползваме от него и в настоящия живот. Wink

# 86
  • Мнения: 740
Ами в България не може да практикуваш хипноза, ако не си медицинско лице или ако не си завършил психология. Регресия,като метод е ползван в хипнозата. Това кой какво чул и видял, без да се е занимавал с прихология и хипноза, за мен лично е без значение. "Регресивната хипноза" в България /и не само/ е бизнес за новоизлюпени езотерици, които нямат право по закон  да практикуват хипноза, затова пробват с йога нидра. Само че това което си мислиш, че си видял в резултат на това медитативно състояние /което няма нищо общо с истинската медитация/ никой не може да ти гарантира, че не е просто игра на ума. Според мен е точно това, но това си е мое лично мнение. Каква литература сте чели по въпроса? Ще ми бъде интересно да обменим опит?

Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 12:27 от krisi_1979

# 87
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Какво мислите за Петър Петров и Стефи Божилова?

# 88
  • Мнения: 740
Какво мислите за Петър Петров и Стефи Божилова?

Отдадени на работата си хора. Друг е въпроса какво постигаш по пътя на медитативната техниката, която използват. Тук говорим какво очакваме като клиенти. Аз съм максималист и знам, че за да постигна най-доброто в тази насока, трябва да потърся най-добрите методи и специалисти, които имат опит в тях. За мен този метод е хипнозата, а специалист - съответния психолог с опит в хипнозата. След като ще ми рови някой в ума, то предпочитам да е специалист. Имам иначе записи на Петър Петров, посощавала съм го, вярва в нещата, които прави, но според мен това е просто игра на ума. Полезна игра, отпускаща, успокояваща. При всички положения е полезно, но аз не търся само такъв вид полза, имам си записи на хипноза за отпускане на ума и си ги прилагам в домашни условия, когато нямам възможност да посетя специалист. Знам обаче много добре, че до възрастова регресия или до регресия в минали животи, няма как да се получат автентични неща само с отпускащ сеанс, основан на йога нидра. Занимавам се и с йога и с йога нидра и мога да направя разлика.  Това е от моя опит. Не задължавам никой да ми вярва. В края на краищата всеки може да опита Simple Smile

# 89
  • Мнения: X
Последното мнение на krisi_1979 съвпада изцяло с моето.Петър е страхотен човек,но при мен всичко беше игра на ума и моята фантазия.И ще ви кажа защо смятам така.Понеже аз винаги кашля,никой не  е установил защо-то не бяха изследвания,лечения...И той реши да види каква е причината.каза-хайде отиди в този живот,който е свързан...не помня точно как го формулира.И знаете ли на мен ми изникна в съзнанието един филм,в който героинята беше изгорена на клада.И направих съвсем съзнателно връзката-ами задушила съм се от дима.

А иначе отдавна попаднах на сайта на д-р Тенчев и ми е мерак да го посетя.Имам един много основен проблем,който не мога да разреша и търся причината.Не знам къде се корени проблемът-дали в сегашен или в минал живот.

Извинявайте,че така се отплеснах,но темата много ме вълнува.

Общи условия

Активация на акаунт