Минал живот (прераждане)

  • 67 997
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Пускам тази тема, защото не видях друга такава, която да не е затворена Simple Smile
Темата е много интересна за мен и има много хора, които се интересуват от тази тема. Целта с тази тема ми е да навлезем по-дълбоко в нея, да разкаже всеки какво знае и какво мисли по темата....да съберем пъзела. За себе си аз имам отговори, защо църквата не потвърждава, но и не отрича прераждането, за духовете, за връзки от минал живот в сегашен...Може да не съм права в размишленията си и затова искам да размишляваме с тези, които се интересуват от темата и да си кажат мнението по нея :Simple Smile

# 1
  • Мнения: 27
В темата за духовете написах, че има такива, но една от участниците във форума ми е написала, че ходя при врачки и всичко й е ясно! Предсказанията има. На мен ми се е случвало. Най-важни събитията в живота ми са били предсказани, за съжаление, лоши. Месеци преди да се случат, аз заспах през деня и уж спя, но не е! Гледам, как в стаята при мен е влязъл мъж с очила и е започнал един вид да ме притиска, да хваща за ръцете. Аз се борих с него и после започнах да осъзнавам, че нещо ми се случва и да отварям очите си с ръцете и видях, че човекът се е разпаднал, се е стопил...При това нещо нямаше чувство на страх или нещо. Мозъкът е бил сякаш хипнотизиран. Друг път пак ми се е случвало, но вече са минали от тогава много години!

# 2
  • Мнения: 493
Всичко, свързано с окултното, винаги ме е привличало, откакто се помня.
Моето мнение е, че съществува такова нещо, т.е. прераждане.
Някои религии (например - джайнизма, с който съм обстойно запозната) признават прераждането, което, разбира се, се определя от земния живот. Отделно, покрай мен и близките ми има много съвпадения на раждане на нов живот и смърт на някой много близък в рамките на месец-два. Отделно, майка  ми много пъти ми е споделяла за нейни натрапчиви сънища за потопи и прочее, протичащи винаги еднотипно, все едно някога е преживяла подобно нещо. Както и непоносимостта ѝ и физическия дискомфорт, който изпитва при вида на бръснач или нещо подобно. Казва, че я побиват тръпки и усеща действителна болка (в областта на врата) само при вида им.
Гледайки исторически или документални филми, често имам усещането, че съм преживяла нещо подобно. Сякаш знам какво ще последва, каква ще е следващата сцена и т.н. А множеството дежавюта (извинявам се, ако не съм написала правилно думата), през които всеки един от нас е минал, според мен, потвърждават тази теза, че прераждане съществува.

# 3
  • Мнения: 67
Ахх Tahana аз съм сигурна, че ти се е случвало, защото вярвам, че има духове без покой, но там ми се губи връзката с прераждането.

Ръмжел и аз знам за случаи за смърт и след това нов живот....тук ще вметна за регресията, която също е много интересна. От минал живот ние носим със себе си в сегашния, близки хора, истории, изпитания, наказания.....Много хора се интересуват от тази тема напоследък и според мен нещо ни подтиква към това.... Тук е много интересна позицията на библията и отделно представителите на църквата.

# 4
  • Мнения: 493
Много хора се интересуват от тази тема напоследък и според мен нещо ни подтиква към това...
+1 . Щях и аз да го пиша, че напоследък на доста подобна информация, теми и предавания попадам (включително и по Discovery Channel, NG и подобни, заклеймени за сериозни канали).

# 5
# 6
  • Мнения: 67
Никой май не иска да разбере какъв е бил в предишен живот....няма интерес хахах нищо. Аз за себе си скоро ще разбера и мисля, че по-този начин ще разбера каква е мисията ми в този живот, защото не сме тук за да живеем и умираме. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 493
selza, как точно ще разбереш - от врачка или?

# 8
  • София
  • Мнения: 964
Аз също имам интерес и бих искала да разбера за минал живот,прераждане..но не мисля,че има точно как да се случи.На врачка не бих повярвала,така че не знам дали има достоверен източник на тази информация.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 910
 
 прочетете за библиотеката с палмови листа

 http://www.ndt1.com/article.php/20140205195801701

 майкъл нютон - пътят на душите; следите на душите; спомени от отвъдното; живот между преражданията

# 10
  • Мнения: 67
Ами бих се подложила на Регресия, също астрологията е надежден източник за мен. Врачка-не, не мисля, че са вещи по тази тема.
А книгите на Майкъл Нютон ги знам. Преди време в едно предаване Годжи беше разказал една история за неговото дете. Не помня точно, но той каза, че детето му имало спомени от ....не знам как да го нарека "отвъдното", как седяли много деца и чакали тяло в което да отидат. Тези неща ги пише и в Пътят на душите на Майкъл, всъщност Годжи в предаването каза за тази книга.  Затова децата нямат спомени по принцип до...казват 2-3 годинки. Чела съм истории за деца, които не могат да се отърсят от миналия си живот. Не знам дали сте гледали филма "Облакът атлас".....този филм събира шест живота на едни и същи хора. Те се срещат във всеки следващ живот, но всеки играе различна роля в друг живот и винаги пътищата им се срещат. Този филм не е направен ей така, защото някой има голяма фантазия. Вчера четох една статия, че учени открили, че има минал живот, като правели опити с доброволци. Дават им лекарство с което изпадали в клинична смърт за 20 минути и след като се събудели всеки разказвал истории............и на това ще се подложа ххахаха Усещам, че сме на прав път Simple Smile Аз вярвам в това, защото искам наистина да имаме повече от един живот....един не стига. Прекалено глупаво е да се раждаме...блъскаме цял живот и после да умрем...и нищо, какъв е смисъла...за мен няма.

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Вчера четох една статия, че учени открили, че има минал живот, като правели опити с доброволци. Дават им лекарство с което изпадали в клинична смърт за 20 минути и след като се събудели всеки разказвал истории............и на това ще се подложа ххахаха Усещам, че сме на прав път Simple Smile
Надявам се го казваш в кръга на шегата.... Rolling Eyes
Едно филмче за миналото ,настоящето и бъдещото.....Много истина има в него...Всичко е това което сме:тук и сега!

# 12
  • Мнения: 67
Ето статията....не знам колко е достоверна обаче

http://topnovini.net/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5% … %D0%B0%D0%B7.html

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
О,не...далеч не споря  Simple Smile
Просто начина на регресия ми е твърде ''силен''.
Благодаря за споделения филм,ще го изгледам по късно  Peace

# 14
  • Мнения: 67
Да, силен е , но мисля, че със регресия, ще мога да разбера мисията си и ще бъда по-добре ориентирана в това какво искам и какво трябва да направя, какви са ми наказанията, защо (защото всеки има нещо което трябва да поправя от минал живот)  ......знам ли, търся смисъла на живота и очаквам  да се случи нещо Simple Smile
И аз благодаря за филмчето Simple Smile

# 15
  • Мнения: 360
Ани от Пловдив ми каза каква съм била в миналия си живот. Но това има смисъл, само ако искате да разберете смисъла на сегашния си живот и защо той е такъв. Освен това няма 100% гаранция, че сме водили други съществувания...  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 681
А тук в България има ли някой, който да прилага хипнотична регресия?

# 17
  • Мнения: 8 822
Има, но не съветвам никого да се впуска с лека ръка в такива авантюри, повечето регресионисти у нас не са добри, опасно е за душевното здраве.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте, за щастие вече има и в България добри психолози, които се занимават с хипнотична регресия. Мога да ви кажа, че Петър Петров е много добър в работата си. Чувала съм също и добри отзиви за Стефи Божилова. Ако искате да научите повече проверете в интернет. Петър има и сайт, в който публикува разговори от регресии, които е правил. Прави и групови регресии всяка седмица. Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
Здравейте.
Няма нищо опасно в хипнотичната регресия.Аз ходила при Петър Петров,но мисля,че при мен просто не се получи.Искам да отида пак,но ми е малко скъпо и не знам дали ще успея да "видя".

# 20
  • Мнения: 3
Чрез регресия се стига до спомените, които са закодирани дълбоко в душата, за минали прераждания. Във всяко ново прераждане се носи карма от предните според космическия закон на баланса.
Искам да подчертая, че регресия трябва да се прави само при много психически здрав човек, а не лабилен и от човек, който наистина знае как се прави понеже има възможност духът по време на регресия да не се върне обратно в тялото.
Отделно много добър екстрасенс може да каже кой какъв е бил, какво носи като карма в сегашния си живот и т.н.
Доколкото знам библията отрича прераждането, т.е. живееш един живот и после чакаш векове наред да дойде големият съд Simple Smile

# 21
  • Мнения: 453
Аз също се подложих на регресивна терапия преди месец и благодарение на видяното, и изживяното, намерих отговори на събития от живота ми сега, които не можех да си обясня. Успях да се върна в два живота, в държави, за които нито мечтая, нито имам желание да посетя, което ми даде да разбера, че виденията не са плод на въображението ми. След терапията проверих някои фактологиески детайли в Гугъл, свързани с годините, в които се видях и останах потресена от съвпаденията. Нямаше как да ги знам. Нищо страшно или опасно няма в регресивната хипноза, дори не съм сигурна, че хипноза е правилното определение, по-скоро е медитативно състояние. Жената, която ми води регресията, водеше записки през цялото време на нещата, които разказвах, но и аз помнех всичко с подробности. Най-силно ме изуми колко силно се усещат емоционалните състоянията на хората, в които влизаш.

# 22
  • Мнения: 8 822
Аз също се подложих на регресивна терапия преди месец и благодарение на видяното, и изживяното, намерих отговори на събития от живота ми сега, които не можех да си обясня. Успях да се върна в два живота, в държави, за които нито мечтая, нито имам желание да посетя, което ми даде да разбера, че виденията не са плод на въображението ми. След терапията проверих някои фактологиески детайли в Гугъл, свързани с годините, в които се видях и останах потресена от съвпаденията. Нямаше как да ги знам. Нищо страшно или опасно няма в регресивната хипноза, дори не съм сигурна, че хипноза е правилното определение, по-скоро е медитативно състояние. Жената, която ми води регресията, водеше записки през цялото време на нещата, които разказвах, но и аз помнех всичко с подробности. Най-силно ме изуми колко силно се усещат емоционалните състоянията на хората, в които влизаш.
Хората, в които влизаш? Сигурна ли си, че си осъществила регресия, а не си прихващала чужди канали? Защото би следвало да си даваш ясна сметка през цялото време, че това си ТИ. А не някакви хора. Мислеше ли се като за себе си, но в друг пол, с друга външност? Начинът, по който се изказваш, ми навява мисли, че си улавяла чужди сигнали.... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: X
Mushista,искам да те питам-когато беше в минал живот,ти виждаше ли картини или просто се остави на усещането.

Аз не видях нищо.Петър ми повтаряше:първото ти усещане е най-вярно,то е истината.Е,да,ама аз мога така да си фантазирам и наяве.

# 24
  • Мнения: 453
Аз също се подложих на регресивна терапия преди месец и благодарение на видяното, и изживяното, намерих отговори на събития от живота ми сега, които не можех да си обясня. Успях да се върна в два живота, в държави, за които нито мечтая, нито имам желание да посетя, което ми даде да разбера, че виденията не са плод на въображението ми. След терапията проверих някои фактологиески детайли в Гугъл, свързани с годините, в които се видях и останах потресена от съвпаденията. Нямаше как да ги знам. Нищо страшно или опасно няма в регресивната хипноза, дори не съм сигурна, че хипноза е правилното определение, по-скоро е медитативно състояние. Жената, която ми води регресията, водеше записки през цялото време на нещата, които разказвах, но и аз помнех всичко с подробности. Най-силно ме изуми колко силно се усещат емоционалните състоянията на хората, в които влизаш.
Хората, в които влизаш? Сигурна ли си, че си осъществила регресия, а не си прихващала чужди канали? Защото би следвало да си даваш ясна сметка през цялото време, че това си ТИ. А не някакви хора. Мислеше ли се като за себе си, но в друг пол, с друга външност? Начинът, по който се изказваш, ми навява мисли, че си улавяла чужди сигнали.... Rolling Eyes


Аз си бях, да, просто ми е малко странно да го кажа на глас.  Laughing

Аncholina, виждах картини, виждах хора и знаех кои са в сегашния ми живот, назовавах ги по имена. Имах знание за местата, годините, случващото се, което е необяснимо за мен.

# 25
  • Мнения: X
Mushista,благодаря за отговора.

Аз не виждах картини,не виждах хора,пред мен имаше само тъмнина.Явно не се е получило.Затова и не останах доволна от сеанса.

Ако не ти е проблем,би ли споделила при кого си ходила,може и на лични.

# 26
  • Мнения: 22
mushista сподели къде си ходила на такава хипноза.
Някой дали знае във Варна дали има такъв специалист

# 27
  • Мнения: 453
Жената се казва инж. Йотова, занимава се с психология и хомеопатия. Обясни ми интересни неща за душата и сеансът продължи повече от час. Веднъж ходих, беше ми напълно достатъчно, за да намеря някои отговори.

# 28
  • Мнения: 2 886
Жената се казва инж. Йотова, занимава се с психология и хомеопатия. Обясни ми интересни неща за душата и сеансът продължи повече от час. Веднъж ходих, беше ми напълно достатъчно, за да намеря някои отговори.
Би ли споделила тази регресия помага ли ти с нещо сега, в този момент, в този живот, може би нещо да проумееш, в нещо да вникнеш или да разбереш същината на проблем, защо нещо се случва или не се случва така, както го искаш... Защо някой постъпва по определен начин спрямо теб... Дава ли ти яснота относно нещо важно за теб в настоящето?

# 29
  • Мнения: 453
Това, което видях, обясни някои случки в сегашния живот, за които нямах разумно обяснение. Видях кармична връзка с някои хора и уроците, на които ги уча или на които те ме учат в момента. Когато отидеш за регресия, жената те пита, какво точно ще търсиш, за какво си там - за връзка, за отношения с определени хора, за здраве, по този начин помага да те насочи към това, което търсиш, за да не се шляеш ненужно от един живот в друг.

# 30
  • Мнения: 22
А къде се намира тази жена, някакви нейни координати имаш ли

# 31
  • Мнения: 453
На личен ще ти пиша.

# 32
  • Мнения: 2 886
Това, което видях, обясни някои случки в сегашния живот, за които нямах разумно обяснение. Видях кармична връзка с някои хора и уроците, на които ги уча или на които те ме учат в момента. Когато отидеш за регресия, жената те пита, какво точно ще търсиш, за какво си там - за връзка, за отношения с определени хора, за здраве, по този начин помага да те насочи към това, което търсиш, за да не се шляеш ненужно от един живот в друг.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, това беше нещото, което ме интересуваше-влиянието на регресията върху днешното ни Аз и сегашното ни битие, отношения, проблреми. Може ли да помоля за контакти на лични? Благодаря!

# 33
  • Мнения: 260
Пускам тази тема, защото не видях друга такава, която да не е затворена Simple Smile
Темата е много интересна за мен и има много хора, които се интересуват от тази тема. Целта с тази тема ми е да навлезем по-дълбоко в нея, да разкаже всеки какво знае и какво мисли по темата....да съберем пъзела. За себе си аз имам отговори, защо църквата не потвърждава, но и не отрича прераждането, за духовете, за връзки от минал живот в сегашен...Може да не съм права в размишленията си и затова искам да размишляваме с тези, които се интересуват от темата и да си кажат мнението по нея :Simple Smile


[/quote/]

Доста хора в темата са се отклонили от същината й, темата не е "Разбери какъв си бил в минал живот" Пъзела е доста голям,необятен, и трудно ще се асимилира от повечето от нас.Библията е написана от хора, и тя също като учебниците по история може да се пренапише или съдържанието й да си манипулира.В много по-голям интервал разбира се.Интересно ми е дали споделяш тезата, че църквата иска да държи болшинството в страх и подчинение. И дали вярваш в Бог, като висша сила на сътворение. 

# 34
  • Мнения: 67
La4e-pasmaka4e Привет,
за църквата споделям мнението, че се опитва да манипулира и успява. Във всяка измама има и истина, но тук тя е доста украсена и премълчана. След толкова много векове, едва ли ще се разбере точното съдържание на библията. Преди няколко месеца четох едно интервю  в което пишеше, че е предложено на Царя да се пренапише библията и да се вкара...нещо си там като част от нея с което пак да се манипулира.  Църквата е власт. Това, че имам различни виждания за нещата не означава, че не съм вярваща, но идва момента.....в какво съм вярваща, когато видно всичко е лъжа Simple Smile "слепите" тук ще ме нападнат. Вярвам в минал живот, че има й паралелни светове и ако знаем как се сработва с тях можем да променяме събитията. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 211
Здравейте. Бих искала и аз да се изкажа в тази тема.
До преди две години не вярвах нито в преражданията, нито в пътя на душата. Бях си религиозна по най-наивния начин и общо взето не се чувствах добре. Не си харесвах живота и нямах обяснения за почти нищо в моя живот.
Тогава ми се случи, че срещнах един човек и всичко се промени. Превличането не беше точно любов, въпреки че тогава го определих така. Беше си обсебване и то пълно. Разруши целия ми свят и по-добре, защото имах нужда от промяната. Подтикната от тази случка интуитивно стигнах до една жена пара-психолог. Още първия път тя се опита да ме вкара в регресия, но не успя щото ума ми е силен. Тя обаче влезе в мои предишен живот и видя удивителни неща. Имаше невероятни съвпадения. От тогава започнаха събития около този човек, с който имам прекарани множество животи. Много неща вече знам. Запозната съм и съм пречела всичко и вярвам в прераждането. Вярвам, че нищо не е случайно и че се раждаме в тяло, което ни е нужно за определена роля и уроци. Вярвам, че преди да се родим знаем какво ще се случи и какво трябва да ни научи този живот. А след живота си правим изводите и продължаваме. Научих всичко с цената на ужасна болка и още съм на средата на пътя.  Още много неща не знам, но живота ми вече е далеч по-смислен. Развих интуицията си и се чувствам прекрасно, макар и да не е никак лесен път. Продължавам да ходя при същата жена, когато имам нужда. Прекрасен свят е това.
В последно време усещам ужасно силна енергия от цялата земя и хора и си мисля, че това е пътят , по който всички ще трябва да поемат.

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 17:07 от Malko_Slance

# 36
  • Мнения: 67
Здравейте. Бих искала и аз да се изкажа в тази тема.
До преди две години не вярвах нито в преражданията, нито в пътя на душата. Бях си религиозна по най-наивния начин и общо взето не се чувствах добре. Не си харесвах живота и нямах обяснения за почти нищо в моя живот.
Тогава ми се случи, че срещнах един човек и всичко се промени. Превличането не беше точно любов, въпреки че тогава го определих така. Беше си обсебване и то пълно. Разруши целия ми свят и по-добре, защото имах нужда от промяната. Подтикната от тази случка интуитивно стигнах до една жена пара-психолог. Още първия път тя се опита да ме вкара в регресия, но не успя щото ума ми е силен. Тя обаче влезе в мои предишен живот и видя удивителни неща. Имаше невероятни съвпадения. От тогава започнаха събития около този човек, с който имам прекарани множество животи. Много неща вече знам. Запозната съм и съм пречела всичко и вярвам в прераждането. Вярвам, че нищо не е случайно и че се раждаме в тяло, което ни е нужно за определена роля и уроци. Вярвам, че преди да се родим знаем какво ще се случи и какво трябва да ни научи този живот. А след живота си правим изводите и продължаваме. Научих всичко с цената на ужасна болка и още съм на средата на пътя.  Още много неща не знам, но живота ми вече е далеч по-смислен. Развих интуицията си и се чувствам прекрасно, макар и да не е никак лесен път. Продължавам да ходя при същата жена, когато имам нужда. Прекрасен свят е това.
В последно време усещам ужасно силна енергия от цялата земя и хора и си мисля, че това е пътят , по който всички ще трябва да поемат.

Привет,
това което ти се е случило доказва за пореден път, че не сме "луди". Би следвало щом се минала пез предишни животи да знаеш за себе си мисията си в този живот - Така ли е?
Какви се оказаха връзките ти с този човек и какви сте били в миналото? Разбра ли защо е в сегашния ти живот?
Тези неща нямат общо с религията днес, но в миналото мисля, че всичко е било наяве и просто не са го описали в библията с цел-разбира се.

# 37
  • Мнения: 1 211
От гледна точка на религията аз имах голям проблем. Тъй като съм религиозна и в началото си мислех, че идеята за предишните животи е извън християнската религия и си е езичество. Много твърдо се отхвърля на някои места. Преодолях това и вече имам различно мислене спрямо стандартните религии. Те са главно за разделение на хората и за налагане на други цели. Бог е един, истината е една. Ние обаче хората сме слаби същества и използваме идеята за Бог, за да се наложим над другите. Слабост човешка.
Но мисля, че духовното израстване и осъзнаването на истините за душата е единствения път за оцеляване на човечеството. Дано не се открие късно.
А спрямо моята история, нещата много тежко ми повлияха, но си взех важни поуки. Този човек, за когото говорех, в много животи ми е бил любим, но в миналия ми е бил баща. В този беше нещо средно между баща и любим. Доста по-възрастен от мен, държеше се закрилнически. Любовта ни беше чисто платонична, но продължи повече от 10 години и мисля, че ще продължава и за напред. Неговата роля беше да ми е духовен учител. Преведе ме по пътя на осъзнаването и макар да беше тежко, всичко беше полезно за мен и съм щастлива, че стана така. Интересно е, че случката с него ми помогна да се осъзная, но той е изключително неосъзнат. Поне в този живот, такава му е ролята. Честно да ви кажа, интересно ми е как ще ни се свържат съдбите и в другите животи. Просто в този такава ни е съдбата. Да се обичаме, но да не бъдем заедно. Истината е, че връзки като тези са изключително умопомрачителни. Или поемаш по пътя на осъзнаването или полудяваш. Няма как нещо като това да се приеме нормално, защото не е. Обсебващо силно е...

# 38
  • Мнения: 106
благодаря за темата Simple Smile

# 39
  • Мнения: 17
Не знам дали да вярвам, но е факт, че има много хора с необяснимо влечение по дадени места и епохи. Някои са луди по ренесансово изкуство и мебели не само заради историческото и естетическо значение, а защото им "говори", припомня нещо. Науката не може да обясни тази носталгия.

# 40
  • Мнения: 5
Винаги интуитивно съм вярвала, че човек има минали животи. Естествено, едно е когато имаш собствени доказателства първа ръка, друго е когато чуваш доказателствата на другите. Доводите в защита на тази теза са многобройни. Забележете как всичко в природата минава от едно в друго състояние и после отново минава в първото си - няма причина, поради която този природен закон да не важи и за душата.  Simple Smile Като цяло, темата е сложна.
Виждам, че много от вас търсят и искат да си направят регресия, да си разберат миналия живот. Честно казано, не знам обаче до колко това е правилно. Естествено, всеки преценява за себе си, тъй като се познава най-добре. Не че има нещо фаталистично в информацията за минали животи - просто като хора сме склонни твърде много да живеем в миналото и да мислим как то ни определя сега. Именно защото имаме тази склонност, според мен е така направено, че да не помним минали прераждания. Да можем да започнем на чисто, един вид. Когато обаче вече в настоящият ни живот има твърде много повтарящи се модели и не можем да открием причината, за да си го наредим, може би е време да се обърнем към регресията или другите методи за установяване на минал живот. Личното ми мнение е, че астрологията тук не е особено благонадеждна. Благонадеждна е за други неща. Най-добре човек да разчита на собствените си спомени, които и без това сами изплуват в труден момент, стига съзнанието му да е отворено за тях. При мен и така се случи и вече имам някакви откъслечни спомени от няколко инкарнации и особено много информация за една много определяща хода на събитията на всички останали. Вселената, Висшия Аз, Бог или както му викате ме беше залял със съвпадения, засечки, дежавюта и какво ли не, докато най-накрая успя да разбие стените на естествено вродения ми скептицизъм, та взех, че повярвах, че не си го представям само.  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 8 822
Виждам, че си чела това-онова, Тъндър, защото боравиш с терминологията. Grinning И при мен беше така. Информацията дойде сама, без да съм я търсила, искала или вярвала в подобно нещо. Имаше видения, предсказани неща, които се сбъднаха, и помощ в изключително тежък момент от където не очаквах. Никога интуитивно или на по-осъзнато ниво не съм вярвала, че може да има и предишен живот. Сега нямам нужда от вяра. Просто си знам. Убедих се, че няма никакво значение дали и в какво вярваш. Сигурно също си го разбрала вече. Скептицизмът си ми е още вродена черта, не виждам причина да се променям. Wink

# 42
  • Мнения: 21
Подложих се на регресия преди известно време и оттогава интуицията ми страшно много се засили. Почти във всяка по-сложна ситуация получавам усещане кое е вярното решение. Така че да знаете, че понякога има "странични ефекти"  Sunglasses

# 43
  • Мнения: 21
Здравейте,
Всъщност има ли в България някой сравнително добър, който се занимава с регресия или контактьор?
Загубих брат си преди месец Cry, искам да получа някои отговори...

# 44
  • Мнения: 67
Приятели,
аз ходих на групова регресия при Петър Петров,
много съм доволна от него, но при мен не се получи за двата пъти които ходих. Той ме успокои и каза, че не става винаги от първия път, предвид, че регресията беше групова и аз се притеснявам. Не съм ходила скоро при него, но ще отида  пак Simple Smile Имам засилено чувство понякога, че съм просветлена за живота ни на тази земя и че той не е важен, просто трябва да преминем. Душата ми подсказва, че е безсмъртна.
Потърсете инфо за Петър и регресиите кото прави. За индивидуална регресия се чака много, затова той прави често групови такива.

# 45
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Знаете ли дали във  В.Търново има регресия?Ако не кой по-наблизо препоръчвате?Знам, че не винаги се получава от първия път.Знам за Стефи Божилова, но тя живее в София и има бебе, може би е спряла с дейността си в момента.Искам да си направя регресия, защото ми трябват много отговори.

# 46
  • Мнения: 768
В сряда вечерта хванах едно предаване за деца, които си спомнят предишни животи. Но не обърнах внимание на името и на канала, май беше на Crime Investigation, но не съм сигурна. Някой дали го гледа да каже къде и кога или някъде из нета дали има качени минали предавания?

# 47
  • Мнения: 67
Мисля, че това е предаването
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=36610
Ще потърся дали има нещо качено.
По тази тема преди няколко години Годжи беше гост в едно предаване в което сподели, че неговоте дете е имало такива спомени Simple Smile

# 48
  • Мнения: 768
Да, точно това е, междувременно го намерих. Има качени първи и четвърти епизод във ви-бокса, други не успях да открия.

# 49
  • Мнения: 67
Да, видях и започнах да гледам - много е интересно Simple Smile

# 50
  • Мнения: 802
Чували ли сте за Кристина Христова ,ученичка е на Петър Петров ,има ли добри отзиви за нея?

# 51
  • Мнения: 67
Не съм чувала това име, писах тази седмица на една мацка с регресия, защото Петър Петров й даде препоръка във фейса и тя ми обяви цена за регресия от 120 лева, предвид на това, че вероятно също е ученичка на Петър и е прекалено млада.Той за индивидуална регресия взима 50 лева - групова 13 лева, но проблема с индивидуалната е, че се чака много за час...с месеци при него. Освен това прави двудневни семинари често в Априлци за 100 и няколко лева в които си медиират, правят се регресиии и т.н.....та тази да се гръмне  #2gunfire

# 52
  • Мнения: 802
Той я препоръча в страницата си във facebook, но не знам дали е добра. Цената на регресия е 30,00 лв.

# 53
  • Мнения: 740
Най-добрата регресия си я направих сама с видео от ю тюб. Иначе в Търново бях при Дарина Цанева, но не ми се получи. Не е моя регресионист

# 54
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Най-добрата регресия си я направих сама с видео от ю тюб. Иначе в Търново бях при Дарина Цанева, но не ми се получи. Не е моя регресионист
Не е ли опасно да си правиш сам регресия? Къде я откри тази Дарина?

# 55
  • Мнения: 2 173
Не, не е опасно. Laughing

# 56
  • Мнения: 740
Не е опасно изобщо. Регресията е форма на хипноза. Водещия на видеото те вкарва внимателно и те изкарва от тази форма на хипноза. Нарича се оператор. В теорията и практиката на хипнозата /понеже доста съм се интересувала от нея/ е прието, че дори когато се случи нещо непредвидено на оператора и той не може да те изведе от хипнозата/регресията ти или заспиваш за кратко и се събуждаш или се събуждаш веднага, защото вече не чуваш гласа на оператора който да те води. От Дарина ще останеш разочарована, пък може и да греша. Тя е йога, рейки специалист и е самоука по отношение на регресията. А да си добър регресионист, трябва да разбираш от хипноза. Различните хора изпадат в състоянието по различен начин. Значение има гласа, бързината на гласа, съсредоточеността, абе всичко. ДАрина те вкарва с йога нидра, което е подходящ метод, но при мен въздействието на нейния глас беше нулево. ЕДни грешни 50 лв., които дадох на вятъра. Ако искаш ще ти пусна линк на лични. Ако все пак си решиш да отидеш при нея, звънни  в Бюти и си запиши час, те предлагат тази услуги и тя работи за тях.  bouquet

# 57
  • Мнения: 802
Най-добрата регресия си я направих сама с видео от ю тюб. Иначе в Търново бях при Дарина Цанева, но не ми се получи. Не е моя регресионист




ще може ли линк с това видео от ю туб

# 58
  • Мнения: 20
Здравейте.
Виждам,че доста от вас се интересуват от регресивна терапия. Лично за мен един от най-добрите регресионисти е Христо Нанев. Самата аз също съм решила да се подложа на тази терапия. Това,което разбрах от него е,че първата ни среща ще е подготовка за терапията,а на втората вече ще я направим.
Относно децата- всички ние се раждаме с ясното съзнание за миналите ни животи,като на възраст около 2-3г те са най-ясни до към 4-5,след което спомените постепенно избледняват. След 5тата година няма такива. Сенситивноста при децата е доста засилена,поради което те могат да виждат и духове. Освен регресията разбрах,че прави и прогресия но в изключително наложителни случаи. Само когато ситуацията го налага.

# 59
  • Мнения: 740
Здравейте.
Виждам,че доста от вас се интересуват от регресивна терапия. Лично за мен един от най-добрите регресионисти е Христо Нанев. Самата аз също съм решила да се подложа на тази терапия. Това,което разбрах от него е,че първата ни среща ще е подготовка за терапията,а на втората вече ще я направим.
Относно децата- всички ние се раждаме с ясното съзнание за миналите ни животи,като на възраст около 2-3г те са най-ясни до към 4-5,след което спомените постепенно избледняват. След 5тата година няма такива. Сенситивноста при децата е доста засилена,поради което те могат да виждат и духове. Освен регресията разбрах,че прави и прогресия но в изключително наложителни случаи. Само когато ситуацията го налага.


Здравейте! Изключително съм учудена, че Христо Нанев прави прогресия. Като добре запознат с живота и делото на Слава Севрюкова, той много добре знае, че "карма се чисти до гроб" и е изключено да се осъществе прогресия, в смисъл да прогнозираш бъдещия си живот. Дори и бъдещето в този си живот е трудно да прогнозираш по какъвто и  да е начин, тъй като има твърде много вероятноси, записани в хониката Акаша, съдбата най-точно може да се определе като вариянт от безброй много възможности. Позволявам си да изкажа това мнение, тъй като съм запозната с творчеството на Нанев, пък и изсладва отдавна техниките за регресия и други психични феномени. Моето лично мнение е, че регресията рядко дава "реален" минал живот, поради спецификата на честотите на мисловните вълни при хипноза/регресия.  По-принцип препоръчвам опитен хипнотизатор да ви прави регресия, защото само той е запознат с методите на хипнозата, а РЕГРЕСИЯТА е вид хипноза. За да се аргументирам трябва да навлява в пространни обянения що е то хипноза, как функционира мозъка при това състояние и т.н., а не мисля, че мога да бъда изчерпателна в един пост. Моят искрен съвет от опит е да не си давате парите на вятъра за регресионисти, ако толкова искате да експириментирате с регресия си я правете сами, не е кой знае какво. Просто и най-опитния регресионист може да не успее да ви хипнотизира, зависи от нивото на доверие между вас, дали ще ви пасне като човек, дали в конкретни момент сте настроени добре и т.н. Пак повтарям, най-добрата ми регресия /а аз съм си правила доста/ е вкъщи със слушалки и линк от ю тюба. Правила съм и при специалист - Петър Петров , Дарина Цанева, но те не успяха да постигнат това ниво на хипноза, че да повярвам, че измислиците, дето си ги фанатазирах са истина. Вашия мозък при всички положения ще си измисли нещо, поради факта, че подсъзнанието  така е настроено, ако се изисква нещо от него то ще си го спомни, дори и да не е реално, а само плод на фантазия. Но това е доста дълга тема. Който се интересува повече може да прочете една много полезна книга за хипнозата -  "Хипноза" на Уилям Хюит, там ще разберете, колко е услужлив мозъка ви Grinning

# 60
  • Мнения: 2 173
Криси, моята истина е различна. Регресията не е вид хипноза. Престанете. Медитивно състояние е. Който прави медитации, може да си направи и регресия.

# 61
  • Мнения: 740
Бях напълно добронамерена, но очевидно всеки си държи на "истината", който иска повече инфо, вече да ми пише на лични. Спирам да дискутирам, за да не развалям комфорта ви! Хубав ден!

# 62
  • Мнения: 2 173
Истината е, че НЕ Е ХИПНОЗА. Няма нужда да се държиш като ощипана, нищо лично към теб не съм казала.

# 63
  • Мнения: 20
Криси,доколкото разбрах от г-н Нанев в случая е било крайно наложително да се направи прогресия на въпросната клиентка. Към него се насочих най вече защото се занимава от дълги години с този вид терапия. Съгласна съм,че не винаги се получава,а в случаите когато смятаме,че се е "получило" може всичко да е плод на нашите желания на подсъзнателно ниво. За мен беше много важно да подбера регресионист с дълга практика в тази област.

# 64
  • Мнения: 620
krisi_1979: Бъркаш малко 2-те неща. Имат известни прилики, но не са едно и също нещо. Хипнозата може да се използва в регресията, но не е задължително. Общо взето и при 2-те неща доверието м/у този който се подлага и този който прави играе огромна роля в резултатите. При хипноза се работи предимно в Алфа-Тета състояние. Оттам се правят корекциите на характера и поведението, но се изисква доверие защото наред с добрите неща които могат да се постигнат в хипнотично състояние, е възможно да се вкарат в съзнанието и негативни команди, ако този, който води има лоши помисли.
При регресия/прогресия се тръгва от Алфа-Тета и се стига до Делта или т.нар дълбок сън. Оттам се преминава в Астрална проекция извън времето и под ръководството на оператора се отива в живота, който е необходим за откриването на причините за нещата на които се търси отговор. Там оператора само насочва и не може да влияе  на получената информация. Може да я регистрира и обработва и в зависимост от резултатите да даде нови насоки на търсенето на отговорите защо са така нещата и събитията.

# 65
  • Мнения: 67
С пролетта започвам груповите регресии при Пепи Петров - пък кой знае, може да се случи Simple Smile (чакам да се смени часа, че става много късно след регресията и в този район си е страшничко Sad )

# 66
  • Мнения: 20
А защо групови,а не индивидуално? Не съм се подлагала,но ми се струва,че при груповите ефективноста ще е много ниска,освен разбира се ако не е свързано с финансов проблем. Успех:)

# 67
  • Мнения: 2 173
Не, не е ниска. За мен и за други хора е дори по-подходяща.

# 68
  • Мнения: 67
Ами проблема при П. Петров са часовете - трудно се записва час за месеци напред, затова той прави групови регресии ....и да, целта е по-трудно достижима, защото аз например се притеснявам, но все пак съм оптимистка Simple Smile Цената до колкото знам индивидуално е 50 лева, а груповата регресия е 13 лева. Ииии все пак на груповите е готино. Мисля си, че индивидуално също ще ми е притеснено, защото тогава цялото внимание ще е в/у мен....то няма угодия де - не съм такова перде, но пък съм и нетърпелива Simple Smile

# 69
  • Мнения: 20
Не е чак толкова голяма разликата финансово между групова и индивидуална регресивна терапия. С оглед на това,че ако не се получи при груповата ще трябва пак да се повтори,потрети. Знам ли,при толкова хора как бих се концентрирала. Хм,все някой може да подсмръкне,да кихне,да се изкашля и край с концентрацията ми. Пиши после как е протекло💐
Пп. За горенаписаното визирам единствено по отношение на мен.

# 70
  • Мнения: 1 754
Момичета, имате ли линк към аудио файл, със запис на водене на регресия. Искам да опитам в домашни условия, но при търсене в youtube  откри хтакива с много годен и дразнещ глас.

# 71
# 72
  • Мнения: 1 754
Mmtomovs, благодаря.

# 73
  • Мнения: 1 117
Получава ли се регресията в домашни условия? Има ли във Велико Търново къде да се направи регресия?

# 74
  • Мнения: 740
Получава ли се регресията в домашни условия? Има ли във Велико Търново къде да се направи регресия?

Здравей! И аз съм от Велико Търново и си правих регресия в Бюти, но съм крайно разочарована то жената. Ползва йога нидра, но няма никакви познания за хипнотичната регресия и изобщо не изпаднах в променено състояние на съзнанието. Плюс това жената прави сесиите в дома си, което за мен беше изнервящо и неудобно. След това си направих няколко много успешни регресии в домашни условия като ползвах линк на Невяна в ю туб. Това е линка. https://www.youtube.com/watch?v=Lukk13H20UI&feature=youtu.be

# 75
  • Мнения: 11
Здравейте и аз попадам на такива предавания по така наречените сериозни канали като по  Crime & Investigation Network постоянно въртят предавания по тези тематики в сряда в 23:00 дават предаване  "Кой съм бил в предишните си животи? "има и други доста са интересни "Обладан" и др. Simple Smile   

# 76
  • Мнения: 1 117
krisi_1979, можеш ли да поясниш какво имаш предвид под успешни регресии в домашни условия? Може и на ЛС. До къде стигаш?

# 77
  • Мнения: 740
krisi_1979, можеш ли да поясниш какво имаш предвид под успешни регресии в домашни условия? Може и на ЛС. До къде стигаш?
Ами не знам дали имаш опит с регресиите, ще се опитам да обясня, за да може и другите момичета които имат желание да си преценят. Когато се използва йога нидра за регресия /медитативно състояние близко до хипнозана, но не съвем същото Simple Smile / се променя състоянието ти на мозъчните вълни. Усещаш все едно се отпускаш и потъваш, може да усетиш изтръпване и едно унасяне и все едно мозъка ти прещраква и се включва на друга вълна. Уф, трудно ми е да го обясня с думи. Тогава нахлува образи и мисли за определени събития. Така си спомних три мои живота .  Много е особено. Понякога нахлуват само образи, а понякога мисли, които ти изкачат за определени места и събития. Когато правих сесия със специалист, бях страшно притеснена и  не можах да изпадна в такова променено състояние на съзнанието.

# 78
  • Мнения: 1 117
krisi_1979, ти всичко това в домашни условия и сама ли го постигна? Можеш ли да дзадеш още някои насоки, за да бъде успешна регресията? bouquet

# 79
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
А възможно ли е спомените, които излизат по време на регресия да е просто игра на мозъка?

# 80
  • Мнения: 740
А възможно ли е спомените, които излизат по време на регресия да е просто игра на мозъка?

Да, възможно е, когато се правят чрез метода на йога нидра, а в БГ само така се правят май. За да се постигне истинска регресия е необходимо да се подлогите на истинска хипноза при опитен специалист. Не винаги обаче се стига до определено ниво, понякога са нужни повече сеанси, необходимо е специалистът да е добър и в България май никой не го прави, защото е трудно, по-лесно им е да пробутват йога нидрата, наречена уж "хипноза", а то не е хипноза. Аз изпадам обаче в по-дълбоко ниво на хипноза, защото имам дългогодишен опит, хипнотизирвана съм и съм хипнотизирала, затова ми е лесно. Въпреки това смятам, че досега сама със запис на регресивна "хипноза" не съм достигнала през цялото време до тета състоянието, което се характеризира с нещо много важно - достъп до подсъзнанието, което НЕ ЛЪЖЕ. Това е много характерно за скритата част от нас. Подсъзнанието възприема всичко буквално. В заключение ще кажа, че ако намеря все пак някой читав психолог - хипнотизатор, който съвестно да прилага хипоза с цел регресия ще ви пиша Simple Smile

# 81
  • Мнения: X
Здравейте.
Едва като прочетох последните мнения,разбрах защо аз не видях нищо от миналите си животи,нито пък това,за което бях отишла.Никаква регресия и никаква хипноза не е имало при мен.Въпреки че аз не виждах нищо-при мен нямаше образи,човекът,водещ ми регресията,ми казваше-първият отговор,който ти дойде,е най-верният.И аз мислех,че това е нормално.Не излязох доволна от студиото му,но реших,че грешката е у мен.

И един въпрос към krisi_1979-При хипноза не се ли цели алфа състояние?При мен нещата спряха до алфа-състояние,до тета не съм и стигала.

# 82
  • Мнения: 740
Здравейте.
Едва като прочетох последните мнения,разбрах защо аз не видях нищо от миналите си животи,нито пък това,за което бях отишла.Никаква регресия и никаква хипноза не е имало при мен.Въпреки че аз не виждах нищо-при мен нямаше образи,човекът,водещ ми регресията,ми казваше-първият отговор,който ти дойде,е най-верният.И аз мислех,че това е нормално.Не излязох доволна от студиото му,но реших,че грешката е у мен.

И един въпрос към krisi_1979-При хипноза не се ли цели алфа състояние?При мен нещата спряха до алфа-състояние,до тета не съм и стигала.

Да, по принцип по време на хипнотичен сеанс, в по-голяма част от веремето пациента е постигнал алфа, но това състояние не е стабилно и понякога се изпада и в тета. При тета не помниш нищо, това което си казал ти го пускат на запис и това, което тогава казваш е истина, защото именно в това състояние, връзката с несъзнаваното , което НЕ ЛЪЖЕ е най-силна. Но представяте ли си колко сеанса са необходими, за да изпаднеш за две минути, например в тета. Когато разни хора ми говорят за "регресионна хипноза", която на практика е просто вид йога нидра /релаксиращо състояние, при което достигаш алфа, но никога тета - или поне не би трябвало, въпреки че психиката е непрогнозируемо нещо/, просто се усмихвам, защото това е само бизнес за тях. Затова просто опитвайте у дома, докато търсите опитен специалист, който е истински хипнотизатор. Така поне няма да давате цифра пари за една йога нидра, дето я има в тубата с "чували". Практикуването ще ви направи по-податливи към сеанс, освен това релаксира и успокоява ума. Това обаче, което виждам не съм сигурна, дали не е просто фантазия, защото аз няма как да си спомня какво съм казала или видяла, когато изпадна в тета .

# 83
  • Мнения: 2 173
Никой от регресионистите, при които съм била не са говорили за хипноза. Само за медитация иде реч.

# 84
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
До колкото знам регресията не се извършва под хипноза.

# 85
  • Мнения: 620
Регресията е форма на контролирана от друг Астрална проекция на духа. Хипнозата е необходима именно за извеждането на духа в това състояние и насочването му за решение на определените проблеми или ситуации. И понеже често след връщането на духа обратно спомените са или откъслечни или се губят изцяло, затова е и много желателно сеанса да се записва на носител за да бъде прослушан после от подложения на хипноза.
Лично аз съм се чудил дали по такъв начин може да се "върне" някой език, на който сме говорили тогава и да се ползваме от него и в настоящия живот. Wink

# 86
  • Мнения: 740
Ами в България не може да практикуваш хипноза, ако не си медицинско лице или ако не си завършил психология. Регресия,като метод е ползван в хипнозата. Това кой какво чул и видял, без да се е занимавал с прихология и хипноза, за мен лично е без значение. "Регресивната хипноза" в България /и не само/ е бизнес за новоизлюпени езотерици, които нямат право по закон  да практикуват хипноза, затова пробват с йога нидра. Само че това което си мислиш, че си видял в резултат на това медитативно състояние /което няма нищо общо с истинската медитация/ никой не може да ти гарантира, че не е просто игра на ума. Според мен е точно това, но това си е мое лично мнение. Каква литература сте чели по въпроса? Ще ми бъде интересно да обменим опит?

Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 12:27 от krisi_1979

# 87
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Какво мислите за Петър Петров и Стефи Божилова?

# 88
  • Мнения: 740
Какво мислите за Петър Петров и Стефи Божилова?

Отдадени на работата си хора. Друг е въпроса какво постигаш по пътя на медитативната техниката, която използват. Тук говорим какво очакваме като клиенти. Аз съм максималист и знам, че за да постигна най-доброто в тази насока, трябва да потърся най-добрите методи и специалисти, които имат опит в тях. За мен този метод е хипнозата, а специалист - съответния психолог с опит в хипнозата. След като ще ми рови някой в ума, то предпочитам да е специалист. Имам иначе записи на Петър Петров, посощавала съм го, вярва в нещата, които прави, но според мен това е просто игра на ума. Полезна игра, отпускаща, успокояваща. При всички положения е полезно, но аз не търся само такъв вид полза, имам си записи на хипноза за отпускане на ума и си ги прилагам в домашни условия, когато нямам възможност да посетя специалист. Знам обаче много добре, че до възрастова регресия или до регресия в минали животи, няма как да се получат автентични неща само с отпускащ сеанс, основан на йога нидра. Занимавам се и с йога и с йога нидра и мога да направя разлика.  Това е от моя опит. Не задължавам никой да ми вярва. В края на краищата всеки може да опита Simple Smile

# 89
  • Мнения: X
Последното мнение на krisi_1979 съвпада изцяло с моето.Петър е страхотен човек,но при мен всичко беше игра на ума и моята фантазия.И ще ви кажа защо смятам така.Понеже аз винаги кашля,никой не  е установил защо-то не бяха изследвания,лечения...И той реши да види каква е причината.каза-хайде отиди в този живот,който е свързан...не помня точно как го формулира.И знаете ли на мен ми изникна в съзнанието един филм,в който героинята беше изгорена на клада.И направих съвсем съзнателно връзката-ами задушила съм се от дима.

А иначе отдавна попаднах на сайта на д-р Тенчев и ми е мерак да го посетя.Имам един много основен проблем,който не мога да разреша и търся причината.Не знам къде се корени проблемът-дали в сегашен или в минал живот.

Извинявайте,че така се отплеснах,но темата много ме вълнува.

# 90
  • Мнения: 20
Здравейте,

Автохипнозата, когато ще се въвежда човек в нея, в самото начало леко прилича на съноподобно състояние, т.е. амплитудата на алфа и бета вълните малко се снижава, както по време на сън, но това е съвсем за малко и то при начинаещи, които спазват определен модел на автохипноза (съществуват най-различни начини за вкарване в състояние на автохипноза).

При автохипнозата, когато вече човек е навлязъл в това състояние, картината се сменя преобладават алфа и бета вълни: такава електроенцефалограма има сходства със състоянието на бодърстване, а не със състоянието на съня. Разликата с бодърстването обаче е в строгата, несвойнствена нито на съня, нито на бодърстването, избирателност в усвояването и преработката на получаваната информация.
Нито при специалист,нито чрез автохипноза можете да бъдете сигурни,че това,което ще видите е ваш минал живот.

Последна редакция: пт, 06 яну 2017, 02:36 от kremena_a_76

# 91
  • Мнения: 18
 Аз мисля, че има паралелни вселени, живеем едновременно в много от тях и няма смисъл от прераждане.

# 92
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Аз мисля, че има паралелни вселени, живеем едновременно в много от тях и няма смисъл от прераждане.
Е как може да се намираш едновременно на две, три места...Това не е така.

# 93
  • Мнения: 2 173
Всичко е възможно.
Има доста литература по въпроса.

# 94
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Да.Аз вярвам в паралелни светове, но не мисля, че е възможно да съществуваш едновременно в два свята.

# 95
  • Мнения: 2 277
Да.Аз вярвам в паралелни светове, но не мисля, че е възможно да съществуваш едновременно в два свята.

Да. Има поне 12 измерения, в момента ние се намираме в третото, но това съвсем не означава, че не сме и в други измерения едновременно.

# 96
  • Мнения: 2 173
Последно четох, че са 25.
Но може и да живееш и в този свят, "сега", на друго място.

# 97
  • Мнения: 1 754
Тоест, душата посещава и другите 24 измерения, така ли??? Трудно ми е да го асимилирам...Бихте ли разяснили?

# 98
  • Мнения: 2 173
Не, не. Не посещава. Височки са Mr. Green
Трябва да се прочете. Има много източници наистина. Не мога в момента да преразказвам.

# 99
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Това и аз имах предвид.Не сме дорасли още за по-високи нива, за да ги посещаваме.А като се стигне последно ниво и какво следва??Какво има след него?

# 100
  • Мнения: 1 754
След последното ниво, се слива с Бог:)

# 101
  • Мнения: 2 173
До към шесто, в зависимост от възм.може. Аз имах предвид, че може да имал живот в други паралелни реалности или в момента, в друга страна примерно...или...има много вероятности..

# 102
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
До към шесто, в зависимост от възм.може. Аз имах предвид, че може да имал живот в други паралелни реалности или в момента, в друга страна примерно...или...има много вероятности..
Това последното не можах да го разбера.Как кой е имал живот? Дойато сме живи да сме едновременно в друга страна ли?

# 103
# 104
  • Мнения: 1 612
Има паралелни светове.
Дежавюто какво е?! Simple Smile

# 105
# 106
  • Мнения: 65
Здравейте! Искам да попитам за регресията... От доста време мисля за това, но не знам дали има хора, които са добри във това (в София), дали е опасно да се прави и дали наистина помага???
Ще съм много благодарна, ако някой ми даде съвет или мнение....

# 107
  • Мнения: 1 754
Аз съм си правила регресия, но не в София. Доволна съм, видях картини, които не знам дали са плод на въображението ми, но беше интересно.
Каква е целта на регресията ти?
Не мисля, че може да ти навреди, защото ти си в съзнание и усещаш всичко.

# 108
  • Мнения: 65
Аз съм си правила регресия, но не в София. Доволна съм, видях картини, които не знам дали са плод на въображението ми, но беше интересно.
Каква е целта на регресията ти?
Не мисля, че може да ти навреди, защото ти си в съзнание и усещаш всичко.
А помогнала ли ти е с нещо?
На мен цял живот ми се случват много странни неща и ми казаха, че регресията може да ми даде много отговори за случващото се сега.....
А относно вредата - моя приятелка, която си е правила, ми каза, че можело да ти се отвори "третото око" или да започнат да ти се случват паранормални неща....

# 109
  • Мнения: 1 754
Да ми е помогнала...Не бих казала. Аз също търся причина за определени случки в живота ми, но не открих отговора:( Беше ми интересно, питането ми донякъде бе свързано с появилите се картини, но не знам дали не е плод на въображението ми.
По втория въпрос, да се отвори "трето око". или паранормални явления... Ами, едва ли.

# 110
  • Мнения: 65
Да ми е помогнала...Не бих казала. Аз също търся причина за определени случки в живота ми, но не открих отговора:( Беше ми интересно, питането ми донякъде бе свързано с появилите се картини, но не знам дали не е плод на въображението ми.
По втория въпрос, да се отвори "трето око". или паранормални явления... Ами, едва ли.
На моята приятелка много й помогна регресията и то в много аспекти - поведение, мислене, взаимоотношения...
Също така, гледах по един канал за тази процедура - преди сеанса, хората споделят какво ги.....тормози и след регресията си обясняват много неща...
Просто се чудя, дали в България наистина има разбиращи от това хора

# 111
  • Мнения: 2 277
Картините, които сте видели по време на регресията не са плод на въображението ви. Всичката тази информация се намира в нашето подсъзнание и няма как да я видим съзнателно т.е. нямаме достъп до нея. Хипнозата по време на регресия се използва именно с цел да се отвори вратата към подсъзнанието, където се съхраняват абсолютно всички минали животи, емоции, преживявания и т.н. Ето в това предаване имаше епизод за регресията и жената, която се занимава с регресии, обяснява подробно за процедурата:
http://www.bgonair.bg/provokativno/2017-01-08/hipnoza-i-minali-z … kativno-epizod-37

# 112
  • Мнения: 1
Искам и аз да искажа мнение,относно др.Тенчев,той просто ми прозвуча като сектант.Каза ми ,че ще ми направи регресия,но смисълът е никъкъв,за да успея в живота,трябва да ме доведе до състояние,в което да не ми пука за никой и за нищо,състояние граничещо със жестокост и трябва да се откажа от представата си за някъкъв -шибан господ-,който ме оставя да се мъча на земята.Започна да ми поставя условия,че или трябва  да го слушам,или няма да работи с мен.Като начало трябва да се разведа с мъжа си,иначе няма полза от  терапията и няма смисъл да работи с мен.Отделно му платих 160 лв за 2 часа,същата вечер имаше групова медитация-70лв,плюс 17 лв за негова книга,която било необходимо да прочета.И така,250лв само за един ден, и това още не сме стигнали до регресия,като трябваше да ходя 2 пъти в месеца,плюс да посещавам негови семинари които струват 80лв.Това правеше ппо голямата част от заплатата ми,а отидох с такова голямо доверие към него,защото тези неща няма как да ги разбереш,докато не отидеш при него,защото в сайта му не ги пише,освен цената за 1 час.Това беше преди 3г.,а не ми се мисли сега какви цени има.От тогава не се решавам да отида другаде на регресия,а толкова много ми се иска.Насочила съм се към Христо Нанев,но не знам неговата тарифа каква е,дали няма и той да ми вземе половината заплата.Ако някой може да ми препоръча някого който е добър в работата си и работи на достъни цени,ще му бъда задължена.

# 113
  • Мнения: 740
Искам и аз да искажа мнение,относно др.Тенчев,той просто ми прозвуча като сектант.Каза ми ,че ще ми направи регресия,но смисълът е никъкъв,за да успея в живота,трябва да ме доведе до състояние,в което да не ми пука за никой и за нищо,състояние граничещо със жестокост и трябва да се откажа от представата си за някъкъв -шибан господ-,който ме оставя да се мъча на земята.Започна да ми поставя условия,че или трябва  да го слушам,или няма да работи с мен.Като начало трябва да се разведа с мъжа си,иначе няма полза от  терапията и няма смисъл да работи с мен.Отделно му платих 160 лв за 2 часа,същата вечер имаше групова медитация-70лв,плюс 17 лв за негова книга,която било необходимо да прочета.И така,250лв само за един ден, и това още не сме стигнали до регресия,като трябваше да ходя 2 пъти в месеца,плюс да посещавам негови семинари които струват 80лв.Това правеше ппо голямата част от заплатата ми,а отидох с такова голямо доверие към него,защото тези неща няма как да ги разбереш,докато не отидеш при него,защото в сайта му не ги пише,освен цената за 1 час.Това беше преди 3г.,а не ми се мисли сега какви цени има.От тогава не се решавам да отида другаде на регресия,а толкова много ми се иска.Насочила съм се към Христо Нанев,но не знам неговата тарифа каква е,дали няма и той да ми вземе половината заплата.Ако някой може да ми препоръча някого който е добър в работата си и работи на достъни цени,ще му бъда задължена.
Направи си я сама със слушалки и клипа, който постнах. Затъмнени си стаята, отдели си един час от времето. Сама постигнах повече от всички специалисти до сега, които само ми взеха парите

# 114
  • Мнения: 1 754
Криси, ще пуснеш ли отново линк към клипа?

# 115
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Имате ли информация дали във Велико Търново някой прави регресия?

# 116
  • Мнения: 1 612
Криси, ще пуснеш ли отново линк към клипа?

+1 и аз искам линк Simple Smile

# 117
  • Мнения: 67
Привет, ако някой е ходил скоро на регресия да сподели моля Simple Smile

# 118
  • Мнения: 136
Опитах се с клипче от ютуб. Наистина се отпуснах и усетих някакво много странно състояние. Не мога да го опиша с думи.Но не можах да се отпусна до край и да се докосна до спомените.По едно време, докато човекът говореше, имах чувството, че ще видя някаква ужасна картина, знаех даже от коя епоха ще е.По принцип имам ужасна фобия от пожари, без да съм преживявала някакъв инцидент.Не знам, може би съм се страхувала, че ще се отключи нещо, свързано с тази фобия и заради това не съм се отпуснала, както трябва.По принцип си мислех за отношения с двама души, с които съм сигурна, че сме кармично свързани.Но не губя надежда.Ще опитам пак, когато съм по-спокойна.

# 119
  • Мнения: 1 754
Малина, ще дадеш ли линк към клипа с регресията?

# 120
  • Мнения: 136
На мен лично успокояващо ми въздейства този глас:

https://www.youtube.com/watch?v=0sk1efDC4sI

Но преди да стигна до него, чух още няколко.Явно и гласът има голямо значение.Поне при мен е така.Не го изслушах до край, но след като го спрях, се върнах в един спомен от детството.Била съм 4-годишна.Било е зимна вечер, навсякъде тъмно.Нашите са гледали някакъв филм, в който избухва пожар и после някакви страшни картини, които са ме стресирали и съм приемала, че наистина се случват.Надявам се, че това обяснява нещата. newsm78 Но така или иначе не можах да се върна по-назад в минал живот.

# 121
  • Мнения: 67
За контрол и отпускане като за начало Петър Петров ми изпрати това клипче

https://www.youtube.com/watch?v=4IsMRbpAXC4&index=1&list … Th8VX9YyzuHNlrKky

Пробвайте първо няколко пъти с него. Според мен трябва да се слагат слушалки за по-добър ефект.

# 122
  • Мнения: 8 822
Регресията е форма на контролирана от друг Астрална проекция на духа. Хипнозата е необходима именно за извеждането на духа в това състояние и насочването му за решение на определените проблеми или ситуации. И понеже често след връщането на духа обратно спомените са или откъслечни или се губят изцяло, затова е и много желателно сеанса да се записва на носител за да бъде прослушан после от подложения на хипноза.
Лично аз съм се чудил дали по такъв начин може да се "върне" някой език, на който сме говорили тогава и да се ползваме от него и в настоящия живот. Wink

А защо трябва да бъде контролирана от друг астралната проекция като може сам да си направиш всичко, да не зависиш от никого? Аз не бих дала достъп до контрола на когото и да е.

# 123
  • Мнения: 173
И аз си направих сама регресия.
Не знам колко е успешна, но ясно чувах силно лаене на кучета. Имам ужасен и необясним страх от тях.

Дали те са причина за края на някой мой живот... newsm78

# 124
  • Мнения: 136
И аз си направих сама регресия.
Не знам колко е успешна, но ясно чувах силно лаене на кучета. Имам ужасен и необясним страх от тях.

Дали те са причина за края на някой мой живот... newsm78

Възможно е.Мен ме е страх, ако все пак по време на тази регресия видя нещо неприятно? Аз съм много страхлива. #Crazy

# 125
  • Мнения: 1 138
Някой ходил ли е на регресия при двама различни водещи? Какви доказателства има, че това е минал твой живот? Някой спомнил ли си е, име, година, място на раждане, имена на близки хора. Някаква информация? Кое доказва, че това е истина?

# 126
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
И аз си направих сама регресия.
Не знам колко е успешна, но ясно чувах силно лаене на кучета. Имам ужасен и необясним страх от тях.

Дали те са причина за края на някой мой живот... newsm78
Веднъж опитах сама, абсолютно нищо не стана.

# 127
  • Мнения: 8 822
Не си нацелила правилно настройката. Трябва да изпаднеш в съответното състояние, за да се получи. За тази цел е необходим или вроден усет(защото това нещо не се учи), или помощ отвън, тоест друг да ти води процеса с всичките недостатъци.
Но най-напред трябва да си дадеш ясна сметка какво е това, което се готвиш да правиш. Трябва да осъзнаеш напълно и сама, че ще влезеш в собствената си информационна банка, където са заключени спомени, до които на съзнателно ниво нямаш достъп. С други думи трябва да се осъзнаеш като индивид не появил се сега отнякъде за сефте, а като енергийна проекция с дълъг и напълно целенасочен план. Нямаш ли това разбиране за себе си, я ти се получи, я не, ако пробваш сама.....Особено ако и в предишни инкарнации си мислила за себе си като за едно тяло, което се появява, живее, живее, пък накрая вземе, че умре. Mr. Green

# 128
  • Мнения: 64
Преди 3 години почина дядо ми по бащина линия. Никога не сме били близки, но това, което тогава ми се случи, ме изуми. Беше гореща нощ през август , а аз лежах и си пишех с приятелка. Беше ми адски горещо и в следващия момент някаква студенина започна да прониква през тялото ми, сякаш бях на Антарктида. Отделно усещах как сякаш ледена ръка ме гали. След 2 дни разбрахме, че дядо ми е починал точно в този момент през вечерта, когато усещах тези неща

# 129
  • Мнения: 5 647
Зимата ходих на регресия при Петър Петров, но нищо не се получи. Не успях да се отпусна, да не говорим, че накрая се изнервих много заради това. Както той се изрази, имам прекалено контролиращ ум. Практикувам редовно йога и общо взето това при него си беше йога нидра. Медитирам често, като се опитвам да насоча съзнателно вниманието си върху дишането - успявам да го задържа там без да мисля за друго, но за много кратко. Два пъти пробвах вкъщи да си правя сама регресия с видето споделено по-назад в темата, но или се унасям в сън, или се разсейвам. Всъщност вчера си пуснах видеото със слушалки,  направих грешка да легна на земята върху постелка, но ми беше твърдо и ме заболя главата. Та в общи линии нищо не се получи, единственото, което изникна в съзнанието ми беше едно женско име - напълно непознато и нетипично за мен. Просто ей така от нищото. В един момент дори го забравих и се опитах да го възстановя, но не съм сигурна дали това е същото име, което изникна внезапно в съзнанието ми.
Имам въпрос към Ън относно
За тази цел е необходим или вроден усет(защото това нещо не се учи), или помощ отвън, тоест друг да ти води процеса с всичките недостатъци.
- какво имаш предвид под вроден усет? Интуицията тук има ли отношение?

# 130
  • Мнения: 8 822
Вроден усет....ще се опитам да го обясня разбираемо. За да стигнеш до състояние, в което влизаш в собствената база данни, трябва да настроиш вибрациите си правилно. Как да разбереш кое е " правилно"? Трудно е и най-вероятно няма да се получи, защото не мисля, че е нещо, което просто така се научава. Ще се справиш, ако си го пробвала и преди, в друга инкарнация. Много хора могат да правят разни такива неща, без да са се старали, занимавали, но им се отдава, имат усет. Мисля, че е защото са го практикували и в други свои инкарнации. Когато трупаш опит, а после го забравяш за дълго, някъде дълбоко в подсъзнанието ти остава само някакъв спомен за това умение и то се проявява като интуиция в следваща инкарнация, която помага да се получи. По тази причина някои успяват с тези практики, други - не. Но нищо, все някога трябва да се започне. Ако сега не се получава, в следваща инкарнация ще стане, защото сега се правят опити, а това си е процес на учене. Simple Smile Затова не намирам за излишно да се пробва, независимо от резултатите. Аз съм привърженик на максимата: на вълка вратът му е дебел, защото си върши сам работата.
С една дума: може би няма да се получи, но това не бива да е причина да не се опитва. Ще има и следващ път. И тогава ще стане. Peace

# 131
  • В.Търново
  • Мнения: 6 696
Аз също мисля, че сама няма да се справя, колкото и да опитвам.Дори си мисля, че ако ида при професионалист също няма да се получи.Аз много трудно заспивам, почти не спя и най-малкият шум ми отвлича внииманието нощем като съм легнала да спя.Прекалено ми е буден ума,, не знам как точно да го обясня.

# 132
  • България
  • Мнения: 6 231
Сложила съм си отметка на това:
http://outofbody.newage.bg, но още не съм чела  Grinning
Само направих теста.
http://psi.newage.bg/psiq-тест
Обаче след опит с кристално кълбо, нещо не ми идва смелостта да пробвам с регресията  Mr. Green

# 133
  • Мнения: 43
Аз си направих няколко пъти регресия у дома. Първия път видях само някакви откъснати моменти, които не бях сигурна дали не си ги измислям и нямах кой знае какви усещания. На втория ми опит така се отпуснах , че заспах. Най - интересното е че моя приятелка ми беше пратила снимка, която каза че и напомняла за мен ( пейзаж на зелена трева с лодка и жълти цветя) Същият пейзаж видях в регресията но без лодката... Така до тук не е кой знае какво. Но реших да опитам пак и се получи, и то до степен че беше толкова реално, че плачех по време на състоянието, сякаш ги преживявах нещата. Влезнах в два живота...единия започна с въпросният пейзаж и завърши с това че се видях изпепелена и душата ми страдаше за момиченцето което ми беше дете...вторият ми живот беше още по реален ...бях кон, който беше язден от войник и който умря накрая от раната си...пак плаках по време на регресията...Сега се чудя дали да не се обърна към специалист за да разбера и навляза по -  дълбоко в тези животи за да видя какъв е урока ми от тях в сегашното ми прераждане... Опитах отново, но не ми се получи толкова дълбоко, всеки път се връщах към живота в който съм изгорена на кладата и това детенце..И сега мисля да опитам или при Петров или Христо Нанев може би, но разбрах че той не винаги и не на всеки се съгласява да прави регресия.

# 134
  • Мнения: 1 754
Елинор, много интересни преживявания. Сега успокой душата и отговорите сами ще дойдат. Нищо няма да изгубиш, ако отидеш при Петър Петров или Христо Нанев. Апропо, опитай се да видиш дали детенцето не е твой близък, от настоящия живот? Що се отнася до коня, какво ти е усещането към животните в настоящето. И в двете регресии личат връзките на привързаност, обич и загуба. Може би, уроците са ти в тази насока.
Успех:)

# 135
  • Мнения: 8 822
Елинор, моят съвет е да изчакаш да се успокоиш напълно и да пробваш пак сама. Нямаш нужда от разни регресионисти, справяш се явно и без чужда помощ. Правила си го и преди, в други животи, сигурна съм. Този живот с изгарянето на клада може би.... Rolling Eyes За живота като кон...Много е интересно, защо точно в такова тяло.... Thinking.  Той явно е важен и се отнася към сегашния ти живот, както и този, завършил на кладата, затова виждаш тях. И двата пъти животът ти завършва преждевременно и трагично. Привързаност, обич, както казва Ани преди мен, и завършекът е лична жертва. Провери за кого се жертваш непрекъснато, тук ли е сега тази душа и каква жертва правиш този път? В тази посока ще са ти уроците най-вероятно.

# 136
  • Мнения: 43
Елинор, много интересни преживявания. Сега успокой душата и отговорите сами ще дойдат. Нищо няма да изгубиш, ако отидеш при Петър Петров или Христо Нанев. Апропо, опитай се да видиш дали детенцето не е твой близък, от настоящия живот? Що се отнася до коня, какво ти е усещането към животните в настоящето. И в двете регресии личат връзките на привързаност, обич и загуба. Може би, уроците са ти в тази насока.
Успех:)
Благодаря ти за съветите. Момиченцето всъшност ми излезе в следващ мой опит за регресия, като една моя колежка, която е с 10г по - млада от мен и която каза, че аз съм най - близкия и човек и на мен ми стана много мило, защото ние сме близки, но реално освен в работата рядко излизаме, споделяме си всичко иначе, но не сме типа неразделни приятелки.  Та въпросната колежка ме покани да стана нейна кръстница този месец и аз без да искам избрах много силна дата за кръщенето..Интересното е че колежката ми е била руса като детенце, което доста прилича на русото момиченце от регресията. Относно коня от дете, ако някой ме попита за любимото ми животно винаги е бил кон..впоследсвие и други, но най - първото ми любимо животно е бил коня. Родена съм и под знака на стрелеца . Също интересно е и мястото на което съм била...Англия и Франция - държави  които по никъкъв начин не ме привличат като дестинации, особено Англия към която изпитвам даже лека омраза (там мисля беше регресията с рицаря и коня, които бях аз). А прераждането с момиченцето съвпада със Светата инквизиция във Франция..Връзката ми на загуба и в двата случая е много голяма. В реалния ми живот изгубих баща си, което беше много голям удар за мен, тъй като той беше любимия ми човек. Та това което търся сега е сродната ми душа с която да създам семейство, но не успявам да я срещна или може би търся определен човек от минал живот, които ми се появи откъслячно в регресията с момиченцето като мой любим, но акцента не беше върху него. Може би някой от тези хора ще ми помогне да разбера коя душа търся и дали не я познавам вече.

# 137
  • Мнения: 6 166
Аз сщо съм ходила при Петър. В минал живот съм била мъж на име Тир към 300г преди Христа. След време видях по Нашънъл Джеографик, че в Мала Азия е имало едно време град на име Тир. Тракийски е градът но не се сетих тогава да попитам как да се наричали хората на Тир. Град държава е било.

# 138
  • Мнения: 71
Привет, ако някой е ходил скоро на регресия да сподели моля Simple Smile
И аз се интересувам Simple Smile

# 139
  • Мнения: 67
Аз все не намирам време да отида на регресия, но определено ще пробвам на домашно и ще споделя, въпреки, че не залагам много, че ще стане - аз си слагам нещо като защитна бариера, така го чувствам, все едно не е дошъл момента за разгръщане.

# 140
  • Мнения: 9
Здравейте, съвсем случайно попаднах на този блог (а може би случайности не съществуват) От както се помня  темата за окултното като цяло, винаги ме е интересувала. Може би точно тук е мястото, където мога да споделя някои неща, без да ме помислят за смахната. И така, имам спомени (вероятно първите ми) как всяка вечер, когато ме слагаха в леглото усещах някакво присъствие и всякаш се издигах над леглото. (Едва ли е било физически, щом нашите не са разказвали истории са левитиращото им бебе 😂)Чувствах се някак си спокойна, щастлива. Не си спомням дали съм виждала образи или нещо такова. Но със сигурност усещах присъствие и то изпълнено със любов. Била съм наистина мъничка, не повече от три годишна. Но това ми е ярък спомен. Усещах също  нещо като изтръпване и в същото време се чувствах Лека като перце.(това изтръпване го усещам и сега, но само на езика. Чувствам го някак си много мек.😀 сигурно това е нещо нормално незнам)През годините съм се чудила дали това не е било просто сън или плод на моето въображение, но сега, след като четох коментарите по-горе, вероятно има нещо, което трябва да знам. Също така, винаги съм имала чувството, че принадлежа или съм част от нещо, което не разбирам и незнам точно какво е. Да не говорим за безбройните дежа вю-та. Или пък в началото на връзката ни със сегашния ми партньор, беше много странно това, че всеки път преди да ми прати съобщение аз го усещах буквално физически, нещо в мен като че ли се преобръщаше и не беше точно стомахът.. Вероятно сме били свързани и в минал живот. Сигурно звуча налудничаво.. Може би, ако се подложа на регресия, ще разбера защо ми се случват тези неща. Ще бъда много благодарна, ако някой сподели дали има подобни случки, Благодаря!
   П.С Извинявам се за не дотам грамотния ми правопис! 😅

# 141
  • Мнения: 5 647
Елинор, би ли споделила как изпадаш в регресия? Самостоятелно или слушаш нещо на запис? Ако е нещо от тубата, би ли постнала линк.
От известно време изпитвам голяма нужда да се подложа отново на регресия, защото имам конкретен въпрос, на който търся отговор, защото съм убедена, че е свързан с минали животи.
Ън, ако е удобно и знаеш клипове с водена регресия /може и на английски/, моля те, пиши.
 

# 142
# 143
  • София
  • Мнения: 12 466
Много интересна тема, прочетох я с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт