Шестокласници!

  • 62 396
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 16 217
Много е относително да се препоръча училище с добра подготовка.
Такова според мен няма. Wink
 Всички ходят на курсове или частни уроци .
Изберете да ви е по близо до вас.

А аз, понеже отказвам да служа за таксиметров шофьор и да развозвам по курсове и частни уроци, си плащам за частно училище. Между другото,  мутри и мутрески джуниър има и по престижните държавни училища.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 11:58 от Sharky*

# 706
  • София
  • Мнения: 5 574
Имам няколко познати деца в 38-мо. Учителката по БЕЛ в прогимназиален курс е изключително строга и изискваща. Трудно пише 6 дори и на деца, които изкарват оценки близки до 6 на НВО в 7 клас. Не знам до колко е даваща (това е отделна тема). Децата, които познавам са ходили, ходят или ще ходят на уроци и курсове за подготовката в 7-ми клас.  Wink  Преподавателката по математика е обикновена. Като цяло средата в училището е хубава.

# 707
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За всеки добрата подготовката е различна.
С една позната си говорихме наскоро за едно и също училище. Едната смята, че подготовката е повече от ОК, другата - много недоволна.

ПП Тъкмо Петя е писала за едно от основните различия - изискването и даването. За някои изискването и строгостта са ценност, други гледат основно даването и преподаването как са.

# 708
  • София
  • Мнения: 16 217
Моето впечатление е, че изискванията са високи, за преподаването да кажем, че аз лично имам известни забележки към двама от преподавателите и не съм ги спестила на училището (поне питат). От останалите преподаватели  съм доволна дотолкова, доколкото преподават одобрения от МОн материал Embarassed Rolling Eyes , примерно, по история,  мисля, че учебниците спестяват голяма част от реалната история по стар социалистически навик.


# 709
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Sharky, нямах предвид частните школа. А че има огромно разлика в критериите често.
Например, двата поста на Петя и твоя, не отговарят на моите търсения /не виждам нещо, което ме вълнува в тях/. Колко изисква никога не ме е вълнувало.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 15:08 от ом

# 710
  • София
  • Мнения: 16 217
Ако сравним подготовката и изискванията в едно държавно столично училище и училищата в малкото родопско градче, от където е ММ (да, това не е правописна грешка, две училища са, деца може да няма, но се топлят две училища и се плащат заплати на два пъти повече учители) , всяко едно столично е направо с отлична подготовка....

# 711
  • София
  • Мнения: 4 032
Здравейте! Имам питане за една задача от учебната тетрадка по Човек и природа. Изд. е Булвест:
От34 г.водороден пероксид се получават 32г. кислород и 2 г. водород. Колко грама кислород ще се получи от 300 г. кислородна вода ,която съдържа 3% водороден пероксид?


Водороден пероксид и  кислородна вода е едно и също нещо. Има нещо неточно в това условие.

# 712
  • Мнения: 636
Здравейте! Имам питане за една задача от учебната тетрадка по Човек и природа. Изд. е Булвест:
От34 г.водороден пероксид се получават 32г. кислород и 2 г. водород. Колко грама кислород ще се получи от 300 г. кислородна вода ,която съдържа 3% водороден пероксид?


Водороден пероксид и  кислородна вода е едно и също нещо. Има нещо неточно в това условие.

не знам дали е вярно, но по условие е дадено, че от 34 г. кисл. вода се получава 32 гр. кислород, който представлява 94% от кислородната вода и 2 гр. водород, който пък е 6% от кислородната вода/ -общо 34 грама.
В този случай излиза,че в 300гр. кислородна вода има 282 гр. кислород и 18 гр. водород.

# 713
  • Мнения: X
Разгледах малко лекарствени листовки. Водороден пероксид и кислородна вода не е съвсем едно и също.
Погледнах и в уча.се.
Там в коментарите е написано следното.

Мария Николова,Учител на Уча.се
Здравей Tanya, Пероксиди се наричат съединения на елементи(главно метали, но може и водород) с два атома кислород, в които съединения има химична връзка между кислородните атоми. Например динатриевият пероксид Na2O2 е съединение със следната структура Na-O-O-Na. Кислородната вода, която се продава в аптеките за промиване на рани е 3% воден разтвор на водороден пероксид Н2О2[/b]и има структура Н-О-О-Н.

# 714
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само като математика решение:
300 гр кисл вода (3%) съдържат 9g H2O2 /3x(97g H2O + 3g H2O2)/
тъй като 34g H2O2 съдържат 32g O и 2g H,
9g H2O2 ще съдържат 32/34*9g O, което е 8,47g

Това би трябвало да е точен отговор, но не знам дали искат решение само като математика. Или и още нещо, Детето не го е учило и нищо не можа да каже.

ПП Дидева правилно е обяснила кое какво е. Аз го знам покрай раните като дете Simple Smile

# 715
  • Мнения: X
Само като математика решение:
300 гр кисл вода (3%) съдържат 9g H2O2 /3x(97g H2O + 3g H2O2)/
тъй като 34g H2O2 съдържат 32g O и 2g H,
9g H2O2 ще съдържат 32/34*9g O, което е 8,47g

Това би трябвало да е точен отговор, но не знам дали искат решение само като математика. Или и още нещо, Детето не го е учило и нищо не можа да каже.

ПП Дидева правилно е обяснила кое какво е. Аз го знам покрай раните като дете Simple Smile
Сметката  е вярна според мен, само ще си позволя да дам записа по още един начин.
(32.9)/34

# 716
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да така е. 9 пъти 32/34.
Аз го написах както се получава за да не се обяснявам, но пак да е ясно какво е.

# 717
  • Мнения: 259
Само като математика решение:
300 гр кисл вода (3%) съдържат 9g H2O2 /3x(97g H2O + 3g H2O2)/
тъй като 34g H2O2 съдържат 32g O и 2g H,
9g H2O2 ще съдържат 32/34*9g O, което е 8,47g

Това би трябвало да е точен отговор, но не знам дали искат решение само като математика. Или и още нещо, Детето не го е учило и нищо не можа да каже.

ПП Дидева правилно е обяснила кое какво е. Аз го знам покрай раните като дете Simple Smile
Благодаря!
И аз така го решавам,но незнам дали тези преобразувания са учени по математика.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 032
Ей, значи всичко съм забравила по химия, бях убедена че са едно и също  Grinning

# 719
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Правилни дроби били учили предната година. Така че са учени и може да реши с пропорцията.

Ели то е почти същото - в аптеката купуваш кислородна вода - 3 процентен разтвор на H2O2.

Общи условия

Активация на акаунт