Шестокласници!

  • 62 361
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 159
Мина първият урок по математика, много близо до дома е, а и госпожата ми допадна. Покани ме да присъствам, да не се притесни детето. Прегледа му домашното( не бяхме сигурни, дали ще се състои урока и Макс си го написа), откри една неразбрана задача, пререшиха я, веднага му изпринти други подобни, решиха и тях. Аз си разглеждах списания отстрани, но надавах ухо. Доволна е като цяло, ще го натиска за Великденското състезание да се яви, той винаги категорично ми е отказвал да ходи на такива неща. Във вторник пак ще ходи в 17 часа, вече без мен.
Забелязала съм отдавна, че го е страх да не сгреши и не смее да каже решението на някоя задача, въобще на въпрос да отговори.

# 736
  • у дома
  • Мнения: 7 154

Забелязала съм отдавна, че го е страх да не сгреши и не смее да каже решението на някоя задача, въобще на въпрос да отговори.

Това е проблем на много деца-аз хиляди пъти казвам,че предпочитам грешно решена задачи,защото мога да видя къде не е разбрано нещо пред изобщо нерешена такава  Peace

Успех с учителката Hug

# 737
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Деси, то това си е урок. Ще го научи. В притеснението си пропуска да покаже какво знае, но по-важно е какво знае, а не дали го показва. Simple Smile
Браво за състезанието. Нека трупа опит, че да се освобождава от притесненията.

Ели, ето това е новина! И дете с чувство за хумор! Веднага е намерила хубавото в ситуацията Simple Smile

# 738
  • Мнения: 6 031
Не може ли да минете на български език?
Ха-ха, Гери и аз си помислих същото.  Joy
Не бях влизала скоро в темата и гледам, че ученето върви с пълна сила.  Laughing

# 739
  • Варна
  • Мнения: 5 552
Не знам как я учат децата тая история, но ми се ще тия дето са я писали да ги опъна пред някоя дъска и да ги препитам по материала им. То не би дати, термини, имена. Ще имат днес контролно върху 8 урока, които са 22 страници и включват доста голяма част от историята ни след освобождението. В учебника нещата не вървят по хронология, ами едно напред, едно назад. Направо е някаква каша от сложни думи и събития. Детелина има 6 първия срок и харесва историята и историчката, но сега я виждам как стои стъписана пред учебника.

# 740
  • Мнения: 4 970
Снощи мина родителската среща. Пак го похвалиха всички учители. Само че остава проблемът с дисциплината. Уж ме уверяваше, че вече не говори в час, но... Дори има забележка и в дневника за говорене в час по математика. Математичката го похвали много - как добре работи, как хубаво разсъждава, взима участие и т.н., "но как е възможно да говори толкова много в час". #Cussing out
Иначе както обикновено половината учители заявиха, че нямат проблеми с дисциплината, а останалите - че имат. Е, не е ли очевидно. Защо само класната не го вижда - вероятно защото и тя се оплаква от дисциплината!
Зелено училище няма да има, вероятно ще ги води на еднодневна екскурзия. Тя не иска да поеме такава голяма отговорност, за няколко дни, и я разбирам. Другите учители на 6-тите класове не искат да водят нашите деца. Аз, така или иначе, не бих го пуснала.

# 741
  • София
  • Мнения: 5 569
Момичета, коя от вас ще пусне новата ни темичка, че вече гледам сме на 50-та страница? Hug

Бети, в тая възраст са си такива децата - много говорят.  Wink Вярно е, че някои учители успяват да ги респектират повече от други. Но аз обикновено след такива родителски си провеждам строг разговор с ученика против прекаленото разсейване в час... Не че има особен ефект, но ми се струва коректно.  Wink

Ели, браво на детето, открило е начин за справяне със сбитите преразкази, супер!  Hug

Деспина, и на мен ми се вижда много трудна историята, която учат. Дори в политическата й част намирам за неподходяща за 6-ти клас... Но това е положението.  Thinking

При нас - нищо особено. Почна втория срок. Заваляха контролни и изпитвания. Класика.  Wink

# 742
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Betty, дете, което говори и има чудесни резултати е учителски проблем.
Това са най-добре справящите се с материала деца, на които учителят не е осигурил занимание.
Един вариант е да си пише домашното в клас. Но тя трябва да въведе това.
Например до 4ти клас беше закон домашното да е в "работната" тетрадка.
Половината клас я попълваше в клас и, очаквано, тишина и спокойствие за останалата половина, която слуша решенията на новите задачи. Но учителката беше много внимателен човек и много опитен учител.

# 743

Общи условия

Активация на акаунт