Шестокласници!

  • 62 379
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 5 579

9g H2O2 ще съдържат 32/34*9g O, което е 8,47g


Дъщерята не го е учила още това, но и аз така го решавам. По т.нар. просто тройно правило на което ме учеше дядо и което не го практикуват в съвременните училища.

# 721
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За мен това е много голяма измислиша - простото правило още от детските ми години Simple Smile /всъщност е сложна формулировка на съотношението/.
32:2, означава, че едното е 32/34, а другото 2/34. Това са го учили.

# 722
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Правилни дроби били учили предната година. Така че са учени и може да реши с пропорцията.

Ели то е почти същото - в аптеката купуваш кислородна вода - 3 процентен разтвор на H2O2.
Пропорция по математика се учи в края на 6 клас-след раздела Валчести тела.

# 723
  • Мнения: 4 204
Не може ли да минете на български език?

# 724
  • София
  • Мнения: 3 328
И моята дъщеря е в шести клас - може би с известно закъснение започнах да се оглеждам за школа, в която да ходи на курсове по математика и български език поне през втория срок /смяната на двамата учители през тази учебна година определено се отрази на успеваемостта/. Догодина - също. Връщам се да чета какво сте писали за това в темата и ако имам въпроси, след това ще питам.

# 725
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Не може ли да минете на български език?
Ами направо минавам- едно време толкова много ли видове местоимения сме учили по български език  #Crazy

# 726
  • София
  • Мнения: 5 572
Не може ли да минете на български език?
Ами направо минавам- едно време толкова много ли видове местоимения сме учили по български език  #Crazy

Хаха!  hahaha Светле, и аз това се чудех!

# 727
  • Варна
  • Мнения: 5 579
Признавам си, че не мога въобще да помагам на шестокласничката с българския. Язък ми за толковата години учене, но в един момент се заплетох в местоимения, причастия, наречия и разновидностите им.
Тя се опитва да се справи, доколкото може. Има 4 за първия срок, но и как да я притискам повече, като аз не си ги спомням никак тия неща.

# 728
  • Мнения: 4 204
Не може ли да минете на български език?
Ами направо минавам- едно време толкова много ли видове местоимения сме учили по български език  #Crazy


Ха- ха, нямах това предвид!

# 729
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Не може ли да минете на български език?
Ами направо минавам- едно време толкова много ли видове местоимения сме учили по български език  #Crazy


Ха- ха, нямах това предвид!

 Joy Joy Joy знам,ама на мен ми е нещо болна тема неразбираемия и пълен с ненужни подробности български език-да не говоря ,че по АЕ ми е по-разбираемо какво учат,където никога не съм го учила в училище ...Навремето съм държала задължителна матура по български език-не можеше да се освобождава никой и имам отличен,а сега въобще изобщо не разбирам какво е искал да каже автора на учебника  Twisted Evil То аз няма и нужда да разбирам на стари години,но лошото е,че и на детето ми му е неразбираемо...

# 730
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Миналата година учебиникът беше ОК. Но учеха и извън него та ставаше малко объркано.
Тази година ме съм поглеждала как. Детето казва, че е разбираемо, но това не значи много само по себе си.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 031
Не мога да не ви споделя Simple Smile Прибира се днес детето напълно въодушевено и вика от вратата - "Разбрах как да пиша сбит преразказ, който харесва класната. Пиша възможно най-подробния, който мога и всичко е ок! "   rotfImbo

# 732
  • Мнения: 636
В тази връзка дано да остане формата HBO, както е момента втори модул-преразказ,
защото тук там се чува за някакви промени. Ама ако върнат вариант с отговор на литературен въпрос и/или съчинение ще стане страшно Stop

Ще пусна  в пощата малко материали за причастия и деепричастия и тестове по ЧП.

# 733
  • Мнения: 1 159
Не сме учили толкова местоимения, аз само 5 и  6  съм изкарвала по български, а това не го помня!
Намерих една учителка по математика веднъж седмично да работят с Макс. Срам го е да пита на консултациите, че другите деца му се смеели. Между 4 и 5 е, не е крайно зле, но сам настоя, нямам против.

# 734
  • Мнения: 636
Не сме учили толкова местоимения, аз само 5 и  6  съм изкарвала по български, а това не го помня!
Намерих една учителка по математика веднъж седмично да работят с Макс. Срам го е да пита на консултациите, че другите деца му се смеели. Между 4 и 5 е, не е крайно зле, но сам настоя, нямам против.

Деси да ти кажа местоименията са песен, в сравнения с причастията.Там кашата става пълна.

Общи условия

Активация на акаунт