Домакини 43/ есенна

  • 44 494
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Добро утро!
Люска, да ти е жив и здрав мъжа! Много да се обичате, разбирате и да посрещнете още много празници
Аз пък ще си полегна пак за малко  Laughing Май ми стана навик

# 76
  • Germany
  • Мнения: 8 009
Люси, честито на мъжът ти! Много любов и хармония!
И аз днес станах по рано, защото мъжът ми е командировка за един ден до Лондон и трябва да размятам двете деца сама. Много ме дразнят тези еднодневни командировки, защото се скапва милият. Взели са го в 4 сутринта и ще се прибере към 24,00...
Вчера най накрая разбрах защо малчо плаче в детската. Той беше почнал да плаче и преди да излезем ваканция и се чудехме с учителките какво става. Та се оказа, че супер много се напряга покрай другото българче. Да му превежда, да го обгрижва, да играе само с него. Каза, че като му каже, че не иска да играе или не му се прави нещо, то започва да реве и той се чувства виновен  Confused Освен това се притеснявал, че учителките ще му се карат, ако детето реве и не искаше да ходи на детска... Вчера само като го видя и почна да реве с глас Sad Говорих много деликатно с момченцето, предупредих и учителката, която каза, че и те са забелязали, че това дете го обсебва и се надявам нещата да се оправят. Мъчно ми е за другото момченце, но и мойто си е дете и няма как да поеме отговорността за адаптацията на друго дете. Ще видим днес как ще е...
Отивам да ги будя да не закъснеем.
Хубав ден на всички!

# 77
  • Мнения: 989
Здравейте  Grinning

Люска, да ти е жив и здрав ММ! Много късмет, сбъднати мечти и споделени моменти на щастие!

Смърфи, успех с албумите. Ти имаш златни ръце и няма как да не се получат.

Аз станах в 6.30, изведох кучето, събудих ММ, направих закуска, събудих и децата, изпратих двете по-големи и ММ и сега пия кафе и слушам радио Фреш, а Катето рисува. А, да, замесих и една кайма за кюфтенца, а за довечера ще сваря и един боб.

Днес е родителската среща на Елена. Искат ни по 70 лева - 40 за помагала и 30 за ремонт на стаята. Миналата година събрах безумна сума за основен ремонт на цялата стая с идеята, че децата ще са там до четвърти клас. Да, но тази година ги преместиха и сега наново ремонти и събиране на пари  ooooh!

След малко се захващам да поработя, защото навън се показа слънчице и искам да отметна малко работа, за да мога да изведа после Катерина навън.

# 78
  • Мнения: 11 666
Добро утро!!! И днес ще е на берекет!!!
Лус да ти е здрав и усмихнат половинът и бързо да се върне блясъка в твоите очи!!! Хубав празник ти пожелавам

Мони причината е много....Може и да звучи за някого грозно, но като си избирахме място за живеене не гледахме дали има сомалийци, авганистанци, турци, цигани, ами гледахме да няма българи.....Дано се оправи проблема  Praynig Hug
Дами кафето с детенце е по-сладко   bouquet
Ма ко щом можеш да спиш през деня не пропускай!!! Аз не мога и понякога много ми тежи, че хем съм недоспала, хем не мога да спя през деня.
Поли дано тези суми да са за цялата година и повече да не събирате!!! Само хубави неща да чуеш на РС!
Аз хуквам на разходка, следва миене на хладилник и хукване на пазар, че съвсем останах без продукти и то ще дойде време да прибирам малкия  Joy След това ще имаме малко време за задължителното учене у дома и ще хукваме към стадиона за футбол. Докато се приберем ще стане 22ч. бг време  hahaha Въртележката е пълна и цветна, че и времето е типично вали бавно и напоително  hahaha

# 79
  • Мнения: 2 169
Добро утро.
Люска, честит ти рожденик, да е жив и здрав   bouquet
Мони, дано спре да се тормози малчо  Hug
Заведох Ванко на градина, Дея спи, а аз подхващам кухнята. Имам да чистя, после един хляб ще сложа и ще излезем малко с Дея по женски  Party
Ванко продължава да се държи лошо и да крещи, когато си е вкъщи. Поне се старая аз вече да не крещя, че иначе става страшно. В детската градина обаче е съвсем друг - всички казват, че е дете за пример. Слуша, яде, спи, играе си кротко с децата...И вкъщи избухва  Tired Явно наистина е някакъв (пореден  ooooh! ) период. Дано поне отмине скоро. А аз защо ли си мислех, че само с пубертета ще имаме проблеми  newsm78
Хубав ден на всички  Hug

# 80
  • Мнения: 11 666
Цопвам се на сгряващо чайче докато се изсуша и пак ще я мятам  hahaha
Вио според мен трябва да си преорганизираш нещата. От това което казваш, аз правя извод, че учителките в градината са страхотни, успяват да овладеят вниманието на децата и ги обгрижват. Това се оценява от малчуганите, а прибирайки се в къщи при мама, тя е заета с куп други неща и не обръща достатъчно внимание на детето. Това, което прави Ванко е да ти привлече вниманието към него. Аз съм от майките, които харесват детските заведения, точно за да имам време да свърша всички скучни неща и когато детето е с мен да му отдам цялото си внимание. Само си помисли колко пъти на ден детето чува от учителката изрази като "точно сега ли намери да ми...", "бягай от тук, че ми пречиш", "остави ме намира, че имам работа", "не пипай", "пак си разхвърлил", "не ме занимавай с глупости". В детската главичка тези изрази са липса на любов... Според мен са и същи причините за проблемите и в пубертета... Ти си от щастливките, на които децата са попаднали при обгрижващи госпожи, за това пращай детето с удоволствие на градина, колкото и да ти е трудно, организирай се докато го няма да свършиш всичката домакинска работа и от момента в който го прибереш си правете празник и забавление заедно - мисля, че тогава и отношението на детето към теб ще се промени!  Hug  bouquet

# 81
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Калинче, не мога да заспя вече, като съм станала веднъж, но лягам за малко със затворени очи, че съм направо патологичен случай, като съм си недоспала. Имам чувството, че ще заспя докато се движа, ей така от самосебеси, а като легна, не мога да заспя  ooooh! Ама ми помага да се освестя
Вио, Калинка ти го е обяснила. Чувства се пренебрегнат и много вероятно изоставен. На това най-много реагират. В момента обаче, не можеш да му обясниш с думи, че това не е вярно, той така го чувства. Трудно е но хубаво, че можеш ти да си запазиш спокойствието. Нека се тръшка, пък ти го гушкай и ще мине. Казах ти,че няма да е за ден, но колко ще продължи, няма кой да ти каже.
Мони, поне разбра причината. Малчо ще те разбере, като му обясниш, че другото дете го е страх от градината повече от него. И че щом и възпитателите са нясно какъв е проблема ще му помогнат да го оправи. Дано бързо отмине.
Доготвям една супа топчета и се чудя дали ще ми стигне времето да се захвана с гардеробите  newsm78

# 82
  • Germany
  • Мнения: 8 009
Лейди, ние бяхме много щастливи, като разбрахме, че ще има още едно българче в детската. Проблема е, че то стана много зависимо от Брани, като единствен, който го разбира. Той в началото категорично отказваше да остане в детската, ако Брани не е там... Според мен, родителите му трябва да му говорят повече по въпроса и да се опитват да го направят по самостоятелен, а и учителките да си поемат функциите по адаптацията, а не да чакат друго дете да им свърши работата. Аз против детето нямам, но няма да позволя, моето да страда, още повече, че и на него още му е ново и доста трудно.
Вио, според мен това което се случва с Ванко е период и с малко повече търпение ще мине  Peace И с двете ми деца имахме такива периоди, като тръгнаха на детска. Аз си го обяснявах по скоро с това, че там супер много се стараят да са послушни и добри целият ден и после вкъщи отпускат и издивяват. Сигурна съм, че скроо ще влезете в ритъм!

# 83
  • Мнения: 2 169
Хм, ами аз точно това (се опитвам да) правя  Thinking Като е хубаво времето даже умишлено играем до към 7 навън, прибираме се, вечеря и лягаме. Изобщо не ме вижда да чистя или готвя примерно, тоест цялото ми внимание е към него. Даже Деичка я пренебрегвам, за да мога да съм с него постоянно.....

# 84
  • София
  • Мнения: 9 903
Здравейте, момичета!
Прочетох ви отгоре- отгоре, но честитя на всички празнуващи вчера, а и днес- на Ма ко, на мъжа на Люси! Да сте здрави и щастливи!  bouquet
При нас нещата, да чукам на дърво, вървят много добре. Не мога да се отпусна съвсем, разбира се, но на Бубка много и харесва новото училище, учителите и особено господинът, класният и. А той е наистина страхотен, поне по първи впечатления. Детето ми изглежда изключително щастливо там, доколкото мога да съдя по изминалите няколко дни. Дано и занапред да е така!
При Мария нещата вървят също добре, беше и толкова мъчно за училището и сега се чувства много доволна!

Аз ще съм страшно заета- сутрин водя Бояна рано-рано, прибирам се и гледам да прекарам свободните ми няма и два часа с Мария, която е втора смяна на училище. Тя сутрин учи, де, но все пак като съм при нея е друго- ще си поговорим насаме, имаме нужда и двете. После аз излизам за сестра и и така. Тя е до 12,30 на училище. Ходим в определени дни на логопед след като я взема...абе въртележката е пълна.  Crazy Но аз обичам такива въртележки със щастливи деца, така че всичко е ок!
Ще чета отново по-задълбочено сегичка. Hug

# 85
  • Мнения: 11 666
Здравейте, здравейте!!!
Свърших със задачките и ми останаха 40мин. за кафе  hahaha
Ма ко със дневния сън съм същата като теб и за това благородно завиждам на хората, които могат да спят през деня.
Мони за мен децата не са виновни, а семейното възпитание - сиреч възрастните! От момента ни на пристигане си имаме правила и едно от тях е, че на български се говори само у дома!!! Никога не съм си позволявала в присъствието на хора, които не разбират езика ни да го говоря! Споделих, че в началото децата, с които играеше малкия научиха доста бг думи от него, но аз винаги съм говорила с децата на анг. и съм им обяснявала, защо той не го прави! Това беше 2месеца!!! От началото, когато малкия не знаеше и думичка анг. до ден днешен прекрачим ли вратата на училището говорим само на анг.! Ако аз съм в твоята ситуация ще обясня на моето дете, че така то не помага на другарчето си, а му вреди, защото то по дълго и трудно ще свикне с езика, а и другите деца няма да искат да играят с него, защото не го разбират!!! Ако иска да помогне на другарчето си, трябва да спре да му говори на бг и да не му отговаря, когато то му говори на бг!!! Познавайки народопсихологията на нашенеца пък, ще очаквам скандал от другата майка с всичките цветни изрази как не искаме да си помагаме  hahaha Българите имаме странно разбиране за помощ - ние под помощ разбираме да връзваме обувките на детето, а не да го научим как само да си ги връзва!!!
Вио тогава се опитай, вместо да реагираш на неговите кризи да разбереш какво точно ги предизвиква. Дали се отнася зле когато нещо му откажеш, когато му кажеш да направи нещо или когато е изморен. Според мен децата нямат лош период, а по скоро период в който ние не ги разбираме! Сина ми изпада в кризи когато не му се получават нещата - нещо като вчерашната ситуация на Смърфи - има идея, прави нещо, пък то не се получава както го е предвиждал...та от доста време работя върху търпението му и не знам кога ще успея  hahaha
Вале   bouquet Супер новини донесе!!! Дано така да е винаги  Praynig Ти като съпруга на военен знаеш, че личния състав трябва да е винаги в бойна готовност и никога разпуснат!!!  Joy След като сме избрали да воюваме за щастието на децата, за отпускане и дума да не става!
Почивката ми свърши и се втурвам пак по улиците  hahaha Довечера ще дойда за едно питие на спокойстве  Peace

# 86
  • Мнения: 644
Здравейте и от мен!
Ежедневието ни завъртя.Другата седмица ще бягам всяка сутрин до училището на Емо и после на курс.
От вчера сме и на курс един път седмично сряда на някакво семейно обучение.Да се почувствало детето специално ,бла бла.На Емо му е забавно.Пеят песнички и оцветяват с помощ на мама.
Вчера се опита да ми пробута ,че останалите деца си носели обяд и да му правя аз.Понеже месото не го кефи. Joyпонеже аз го обезкостявам обикновено.Номерата  му няма да минат ще обядва там.Ако трябва ще му поръчам вегетарианско меню.
Мони според мен поговори деликатно с майката на детето.Щом твоето не се Чувства комфортно заради него.
Вио според мен е период.

# 87
  • Мнения: 644
Лус да ти е жив и здрав мъжа!

# 88
  • Мнения: 657
Само ви поглеждам набързо - Вале, радвам се, че всичко е ок. Поли, и ти си страхотна, мила, браво за енергията. Вио, споко, периоди има много - възможно е Калинка да е права, а може пък нещо да подтиска в детската, затова там да е примерен и спокоен, а после да избива вкъщи newsm78 Абе не се расте лесно. Прегръдки за всички.
Аз си имам дете вкъщи и му се радвам. Той пък страда за гаджето, което още е ученичка във Варна и сега ще са разделени до Коледа...Всяка възраст с проблемите си Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 11 749
 wavey
Добър вечер, прекрасни мили дами!
По късно ще мина да ви видя... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт