Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 599
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 560
Казаха, че не обличат и събличат децата и дупета не бършат!
Ок, не им е това работата реално на учителките. Но поне в началото, докато посвикнат децата, би трябвало да им помагат...
Не мога да го разбера това - все пак деца си отишъл да гледаш,  а не да премяташ чували с картофи.

# 211
  • Мнения: 3 961
Ама пак ще платите задължителната такса, освен ако няма медицинска бележка за целият месец.

# 212
  • София
  • Мнения: 10 698
Казаха, че не обличат и събличат децата и дупета не бършат!
Ок, не им е това работата реално на учителките. Но поне в началото, докато посвикнат децата, би трябвало да им помагат...
Не мога да го разбера това - все пак деца си отишъл да гледаш,  а не да премяташ чували с картофи.

Да,имали писмена забрана да бършат дупета. Каката обяснила- как аз като жена,ще бърша дупе на момченце?! Това било зле за него!
Сигурно е много по-добре за него,нетравмиращо и хигиенично да си ходи с лайна в гащите или да стиска и да не ходи до тоалетна-перфектно за организма му Naughty

# 213
  • София
  • Мнения: 1 609
Ох, бърсането на дупета и на мен ми е болна и актуална тема. Не знам какво са я оставили моята щерка да прави, дали се е претрила от престараване или не се е избърсвала хубаво, но от вчера дупето ѝ е разранено. До кръв. Буквално. Съжалявам за обстоятелственото описание.Чудя се какво да я правя и с какво да го третирам това, за да ѝ мине по-бързо. Идеи?

Иначе нашата родителска среща ще бъде на 1.10.

# 214
  • Мнения: 29 339
Да,имали писмена забрана да бършат дупета. Каката обяснила- как аз като жена,ще бърша дупе на момченце?! Това било зле за него!
Сигурно е много по-добре за него,нетравмиращо и хигиенично да си ходи с лайна в гащите или да стиска и да не ходи до тоалетна-перфектно за организма му Naughty

Е, това пък е върха на тъпотията!!!!
Как може да виждаш, че едно 3-годишно дете не се справя с бърсането и да го зарежеш така цял ден?!? С какво е зле за него? Че то тепръва ще се осъзнава като представител на мъжкия пол, та камоли да получи травми!!! И това са възпитателки, от които се очаква да се грижат и да възпитават децата!?!?
Ясно е, че в градината се помага много по-малко на децата, отколкото в яслата, но все пак елементарни грижи от рода на бърсане на дупе.......?!?!


*Адинка*, Судокрем мажи, минава бързо от него.

# 215
  • София
  • Мнения: 18 699
Мила аз слагам крем здраве ако смяташ,че ще помогне и малката ще позволи да я намажеш.Мнооого неприятно.Или се консултирай с личния лекар по телефона,че този дъжд е ужасен днес.

# 216
  • Мнения: 5 513
В ДГ се предполага ,че трябва да може да храни само и да се облича и да ходи до тоалетна/не гърне/.Това го чувах навсякъде преди да тръгнем на градина.Моя е ясленче и нямах проблеми с гореспоменатото ,но е факт ,че искат децата да са самостоятелни.
Сложете повече долно бельо.И когато детето види изцапани гащичките да се преоблече.На първо време е решение.

# 217
  • София
  • Мнения: 10 698
Това са деца на ТРИ годинки,не на 5! Моя не може да се съблича и облича сам и не е само той. Интересно кой идиот очаква от едно дете на ТРИ годинки да е самостоятелно?!!!!!!!

На три годинки не очаквам детето ми да се наака в гащите и да отиде до гардеробчето си,да бръкне в раничката,да извади гащи и да се преобуе, да изхвърли лайната от старите гащи,а защо не и да ги изпере,а! Naughty Отделно той,който досега никога не се е нааквал в гащите да започне да го прави би било огромна крачка назад! Още по-малко очаквам да види,да кажем след като е акал в тоалетната,след това не се е забърсал добре и гащичките са изцапани и да му светне лампичката за упражнението със смяна на гащите и още веднъж избърсване на дупе,защото пак ще се изцапат и ще му боцка и сърби ако не е почистено.

Когато го записвахме казаха,че помагат в тоалетната! Сега друга песен пеят! #2gunfire

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 10:45 от magnet_for_happiness

# 218
  • Мнения: 10 547
Аз имам глоба, ако реша да помогна на децата ви в тоалетната. Не че не го правя. По-добре да поема дъх да забърша нечие дупе, наместо да мием с помощник-възпитателката цялото тоалетно помещение.

Проблемът е в липсата на достатъчно неквалифицирани кадри. Аз съм у-чи-тел. Разберете ме правилно, не че не помагам, не че това ми харесва, де, но някак все си мисля, че ролята ми е друга, не на обгрижващата фигура. Поради това и свърши ли ми болничният, колкото и да не ми се искаше, намирам пътят към частната ДГ за правилния. За мен.
Отделно съм свръх протектираща личност, необръгнала в градинските работи и сами деца, далеч от очите ми, не търпя.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 10:52 от Касита

# 219
  • София
  • Мнения: 9 517
magnet_for_happiness, успокой се - най-вероятно няма да го оставят детето непреоблечено за следобеден сън без да му помогнат, а ако се наака, няма да го пратят да се оправя само, въпреки това, което са ви казали на РС. Обикновено така плашат родителите, а и децата учудващо доста бързо се научават в детската да се преобличат, както и доста деца си изместват графика на ходене по голяма нужда - щерката все още избягва да ходи в детската, въпреки че се бърше сама.

Ядосваш се безмислено и се настройваш негативно, което не е добре. Вярно е, че по някога децата се прибират с изцапани гащи, защото не са се избърсали добре, но това се случва и в градините, където помагат, че и във втора, трета група - зависи си от детето. Синът ми още има фалове понякога с бърсането, нищо че е почти на 10 години. Peace

ПП Това го писах преди Касита, но форумът ме изхвърли, но ще го постна все пак

# 220
  • София
  • Мнения: 10 698
Дзвер,вчера са го изтипосали на РС,че не е искал да се съблече САМ за следобеден сън, а му беше първи ден като никога не е ходил преди това ни на ясла ни на дяволи. Не беше акал цял ден и го боля коремчето, явно и не беше ял,защото изяде света като го взехме. И днес не искаше да ходи. А и казаха-нормално било децата да не харесват учителките. Shocked

# 221
  • Мнения: 10 547
Като отидеш да си вземеш детето от ДГ, казваш това, което изписа тук, но по същия начин, без увъртане, без любезности.

# 222
  • Мнения: 29 339
В градината поне спят с пижами. В яслата ги слагаха изцяло облечени да спят, което страшно ме нервираше.

# 223
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами изтипосали са го за да дадат пример - така правят, голям праз - те го изтипосват, ти си траеш, той продължава да не се облича сам. Ако не тормозят детето и не му натякват, да си говорят колкото си искат по родителските срещи - все някога детето ще се научи. При нас и във втора група имаше деца, които не се обличаха сами - момченца, помагаха им момиченцата  Mr. Green

Опитай се да не взимаш нещата много навътре - давай го по-спокойно - знам, че не е лесно, но като се настроиш на нож и ще ти е много трудно да си пращаш детето там  Peace

ПП Хубаво е все пак да се пробвате и в къщи да се облича сам, но това според мен не е от значение - щерката дълго време я обличах аз в къщи, докато в градината се оправяше сама чудесно. В 3-та група дори взаимно си закопчаваха циповете и копчетата с другите момичета, когато са с рокли и циповете са на гърба  Peace

# 224
  • София
  • Мнения: 9 517
Като отидеш да си вземеш детето от ДГ, казваш това, което изписа тук, но по същия начин, без увъртане, без любезности.
е, айде сега - ти като си тръгнала към частната градина, защо искаш да я пратиш и нея там  Joy

Общи условия

Активация на акаунт