Хрупкави гофрети

  • 291 897
  • 184
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 789
Хелпи, аз лично слагам и бакпулвер, от него гофретките стават много пухкави  Peace  А и захарта ми е малко като количество - 1-2 с.л.....
С рецептата, която съм поместила по-долу винаги стават пИрфектни!  Peace

# 91
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Във всяко отделение на тостера изсипвам по 1 с.л от сместа. Пекат се между 2 и 4 мин, т.е не се ръководя от светл. индикация на тостера, а аз си го отварям и проверявам. Не стават хрупкави, а мекички, но са много вкусни Peace
Мишле, обясни моля те какъв тостер имаш, за да не отиде някой да си излее сместа в обикновен вертикален тостер и да се чуди после как да го извади!
Еееее, ти сега ме разсмя от сърце!  Mr. GreenJoy С кой акъл ще изсипеш във вертикален тостер Joy Mr. Green
С акъл без акъл аз съм купувала замразени гофрети, които се пекат точно във вертикалния тостер така че като нищо някой може да ливне тестото там  hahaha

# 92
  • Мнения: 54
Tandoori, направих гофретите по твоята рецепта и станаха СТРАХОТНИ   bouquet

Пробвал ли е някой да слага малки пресни плодчета (или плодове, нарязани на малки парченца) в тестото?  Купувала съм замразени гофрети с боровинки, които само трябваше да се претоплят в тостер, но не се осмелявам аз да ги направя в къщи, защото ми се струва че плодовете ще залепнат на шипчетата на гофретника.  Thinking Ако някой е пробвал, моля да сподели опит Praynig

# 93
Хелпи, спомена, че гофретника ти е Елит. Ако също така е кръгъл и жълт (не се отваря линка при мен)- проблема е в него - само затопля тестото, дори не можех да се опаря. Аз го изхвърлих и си купих друг. Сега отивам да пробвам някоя от рецептите и ще пиша пак ако се наложи да изхвърля и този.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 21:00 от tiholova

# 94
  • София
  • Мнения: 1 424
изчетох  цялата тема и правих гофретите на тандори. от едната страна станаха като на картинка направо - хрупкави, изпечени равномерно ( след като ги вадих от гофретника, ги слагах на скаричка, за да останат хрупкави). това е отдолу. обаче от горната страна нещо не стават като отдолу. слагам тестото на нивото на долните зъбци, обаче не се подуват много и отгоре са леко смачкани и не са изпечени както отдолу. гофретникът ми е тефал, мисля, че е добър. дайте идея как да ги накарам да се надуят и да станат отгоре като отдолу?  bouquet

# 95
  • Мнения: 7 091
Адена, загрей гофретника и пробвай с ръка ( като внимаваш да не се изгориш разбира се) дали от двете страни пече еднакво. На моя приятелка така отгоре не и печеше. Не е от марката, а просто до късмет ми се струва. Ако пече нормално отгоре и отдолу няма причина да не станат равномерни.  Peace

# 96
  • тук
  • Мнения: 510
Рецептите звучат страхотно, но преди да опитам искам някой да ми каже на максимална степен ли загрявате гофретника? Аз никога до сега не съм приготвяла гофрети, но от седмици ми се яде и се реших днес. Взех на заем от една приятелка, нейният е кръгъл Bosh и има 6 степени. На 6 ли да го държа през цялото време?

# 97
  • Мнения: 1
Здравейте
Купих сандвич тостер с 4 сменяеми приставки за сандвичи, палачинки, гофрети и грил.
Изчетох рецептите за гофрети и си избрах тази на Tandoori.
Tandoori, има ли особеност при смесването на продуктите, защото в някои се цитира отделяне на белтъците, разбиване и последващо добавяне.
Ще бъда много благодарна за всякакви идеи как да ползвам другите приставки, които имам.
Благодаря предварително

# 98
  • Мнения: 2
хм... аз не съм мама, а съм ... гастроном Mr. Green и смятам да пробвам рецептата на tandoori, днес си направих по някаква друга рецепта - тестото стана на бучки(може би защото не разтопих маслото Mr. Green ), но пък гофретите станаха хубави, само дето са меки, като палачинки, утре ще видим дали мога да ги докарам да станат хрупкави Confused но бакпулвера наистина помага - доста бухнаха - от едно яйце и 1 чаша мляко станаха 5 гофрети... ето я и рецептата:
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1500
Давам ви линка, за да е автентично Simple Smile
А относно дозирането мога да кажа, че преди няколко дни си направих набързо и сипах доста тесто.... стана 3-4 см дебела и по средата беше като крем Grinning Определено е важно, вече си извадих поука и слагам малко тесто - то като има бакпулвер бухва и всичко е наред Wink
Впрочем съм с гофретник, марката е ....severin... безизвестна...  ама съм доволен - загрява за 1-2 мин и приготвя тестото за 1-2 мин  Heart Eyes
Та... утре ще кажа от рецептата на tandoori, защото като гледам най-много хора са си я харесали Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 08:16 от martosss

# 99
  • Мнения: 2
Хм, днес направих на нашите - тестото стана като крем, а гофретите - определено по-твърди от предишната рецепта( може би заради водата, която употребих, а не млякото), но все пак не толкова, колкото очаквах, и най вероятно това е защото ги пекох за по 2-3 мин, а трябваше за по-дълго! Mr. Green Мисля за по-нататък да ги държа по-дълго - като че ли сега бяха малко сурови, тоест тестото не беше готово.(явно моята машина не е достатъчно мощна, за да ги опече за един миг).
Този път дозирането обаче беше добре и не успяха да олеят всичко наоколо Sunglasses Ако питате мен и хрупкавите и меките гофрети са вкусни, особено с малко течен шоколад Heart Eyes

След време ще пробвам и тази:
4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.

Впрочем няма да е зле да пишете и колко гофрети излизат, защото днес направих рецептата с половината съставки и станаха 6 гофрети( даже 1 остана) и като я гледам тая рецепта с 1 л мляко и 5-6 чаши брашно .... със сигурност ще я направя наполовина.... в противен случай сигурно ще станат 20 парчета Tired

# 100
Моят съвет е, към сместа добавете малко коняк или бренди.

# 101
Моята рецепта и аз не помня от къде я знам, някой ми я беше дал...

Продукти:
40 гр. кр. масло (разтопено)
750 мл. пр.мляко
1 ванилия (аз слагам 2, защото става по ароматно)
1 бакпулвер
4 яйца
брашно на око
5 л. пудра захар

Първо пресявам брашното, бакпулвера, добавям захарта и бъркам, докато стане като кремче. След което, добавям ванилията, другата част от млякото и още брашно, докато стане като боза. Накрая разбивам белтъците на твърд сняг и ги добавям в сместта. Става порция за 12-13 гофрети, поне на моя гофретник толкова излизат. Simple Smile Пека ги до златисто, вкъщи ги обичат хрупкави като вафли, мажем си ги с шоколад и ги заливаме с кленов сироп.

# 102
  • Мнения: 161
Днес направих гофретките по рецептата на Charminq . Станаха великолепни, хрупкави и страшно вкусни.   bouquet Благодаря за чудесната рецепта!

ПС: Нямах прясно мляко и в литър вода сложих 15 пълни мерителни лъжички от сухото мляко на малкия...  Blush

# 103
  • Мнения: 113
За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.
Току що направих гофрети по тази рецепта, но половин доза. Получиха се 8 броя. Само че не станаха хрупкави, а и леко сурови по средата, може би защото ги правих в пресата с приставката за гофрети. Чувала съм, че е по-добре да е отделен уред, но и така се получават.

# 104
  • София
  • Мнения: 588
Аз отскоро имам гофретник и засега съм най-доволна от тази рецепта
Белгийски гофрети
===============
2 яйца
450 мл прясно мляко
1 с.л. захар
1 бакпулвер
2 ч.ч. (едната ч. е 250 мл) брашно
125 мл разстопено масло
Само че доста бързо омекват и затова трябва да се ядат веднага след изваждането Mr. Green
Рецептите без бакпулвер при мен поне нещо не стават сполучливи Tired

Общи условия

Активация на акаунт