Нова Година 2015 в чужбина

  • 25 624
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 284
Резервацията е с ориен 99 но ще пътуваме с личен транспорт.Менюто го видяхме вече няма май разлика от миналата година.Програмата за вечерта добра ли е ?Децата май ще ги забавляват отделно.Имаме и томбола .народни танци и ориенталски.Благодаря за отговорите.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 478
Решено е - ще ходим в Мадрид за Нова година. Билетите са купени, хотелът резервиран. Да предложите нещо интересно за новогодишната нощ?

# 77
  • Мнения: 1 401
Някой да има да ходи в Букурещ за Нова година? Самостоятелно организиране?

# 78
  • Мнения: 76
Миналата година бяхме в Солун за Нова година. Хотел Капсис, в реновираната му част. Нямам оплаквания от хотела. Беше ми една идея далечко от главните улици - 20 минути пеша.
Много, ама много ми хареса Солун по това време. Имаше особена атмосфера - много празнично и купонджийско. На 31 около обяд по главната им улица мина някакъв оркестър и свиреше подходящи песни. Вървяхме доста след него, чак до площад Александропулис. Там пък имаше малки къщички тип павилиони с различни забавления за децата. Детето се снима с дядо Коледа /или Мраз  Simple Smile/. Гърците запразниха още по обяд на 31-ви - от всички ъгли извираше музика, бяха наизнесли скари и печаха меса направо по тротоарите.
Тази година ще ходим пак.
Но се колебая между два хотела Олимпия и Сити. Ще съм благодарна на всякакви отзиви!

# 79
  • Мнения: 32
Миналата година бяхме в Солун за Нова година. Хотел Капсис, в реновираната му част. Нямам оплаквания от хотела. Беше ми една идея далечко от главните улици - 20 минути пеша.
Много, ама много ми хареса Солун по това време. Имаше особена атмосфера - много празнично и купонджийско. На 31 около обяд по главната им улица мина някакъв оркестър и свиреше подходящи песни. Вървяхме доста след него, чак до площад Александропулис. Там пък имаше малки къщички тип павилиони с различни забавления за децата. Детето се снима с дядо Коледа /или Мраз  Simple Smile/. Гърците запразниха още по обяд на 31-ви - от всички ъгли извираше музика, бяха наизнесли скари и печаха меса направо по тротоарите.
Тази година ще ходим пак.
Но се колебая между два хотела Олимпия и Сити. Ще съм благодарна на всякакви отзиви!

Много се радвам, че сподели, защото и ние решхме да сме в Солун и ме интересуваше като атмосфера как е по това време там. Ще отседнем в Imperial Palace. Относно колебанието ти за хотелите: и двата, на които си се спряла са много добри като локации.

# 80
  • Мнения: 1
Миналата година бяхме в Будапеща, уникално красиво е, с пищна украса из целия град (който е уникален). Близо е като разстояние, ние отидохме с автомобил, за да разгледаме повечко, но има и доста добри оферти със самолет. Препоръчвам го като новогодишна дестинация, останахме много доволни.

# 81
  • Мнения: 62
Будапеща е наистина чудесно място за Нова година, има много за гледане, цените са нормални, атмосферата е празнична, само един недостатък има - студено е през декември. От последната ни Нова година там /2012/ нещо не ни се ходи по това време на годината.

# 82
  • Мнения: 1 336
Ние ще бъдем в Прага за пръв път. Ако някой е ходил, моля да сподели впечатления.
То пък къде ли не е студено от близките държави  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 186
Били сме за нова година в чужбина наколко пъти. Париж, Мадрид, Барселона, Рим,Малта и др.
Извод - можеш да посетиш тези места и за по- нормални пари. Цените  на екскурзиите около празниците  са по- високи. Цена на куверт за новогодишната нощ около 100 -150 евро/ човек.

Последна редакция: сб, 06 дек 2014, 22:29 от darinaa83

# 84
  • Мнения: 47
Миналата година бяхме в Траки палас Александрополис -всичко беше на ниво ,но си личи е хотелът е старичък ,затова тази година ще бъдем /ако е рекъл бог /в Каво олимпо ,на Олимпийската Ривиера ,надявам се пак да изкараме страхотно както преди Ако има някой да е там ,моля да пише ,явно ще бъдем доста българи /или само/.Може да си уговорим среща в басейна /хиххихиииииии/или в сауната .А на всички  пожелавам страхотно изкарване в компанията на добри приятели и страхотна година -2015

# 85
  • Мнения: 2 977
Пусни офертичка Mr. Green, пък ще видим

# 86
  • София
  • Мнения: 1 070
Пиша за да докладвам как беше в Сърбия, Рибарска баня ( повечето оферти е посочено като Царска рибарска баня). Като начало София тур бяха пропуснали да напишат, че става въпрос за специализирана болница за рехабилитация (разбирайте санаториум с болни), а се рекламира като Спа курорт и изненадата при пристигане не беше приятна. Продължиха в този дух с организацията и обяда от първия ден се оказа преместен в последния, т.е. всички ние със собствения транспорт като си тръгнем да го пропуснем. Ние поне имахме късмет с апартамента, в който бяхме настанени, но нашите приятели бяха в крилото с болните хора с патерици и  колички, което меко казано не е хич купонджийско.
Храната не беше нищо особено, за новогодишната вечеря се бяха постарали, но закуската на 1.01. бе 2 отвратителни кремвирши и сварено яйце на човек Shocked Ресторантът не е малък, но с около 400 човека българи, тръгнали като нас на спа, се препълва.
Единствено приятно бяхме изненадани от Спа центъра, който е в отделна сграда между вилите - басейнът бе много чист и с топла минерална вода около 37 градуса, той беше в цената.Масажите, сауна, парна баня и т.н. се заплащаха допълнително, но си заслужаваше беше доста под цените в България, а масажистите са професионалисти.
 

# 87
  • Мнения: 110
За много години, аз и дъщеря ми решихме тази година да празнуваме Нова година в Истанбул, при пусната търсачка първата оферта беше на  ПАРТНЕР ТРАВЕЛ и тъй като от позната занимаваща се  с туризъм бях чула добри думи за фирмата, а и нямаше много време отидох и директно  платих. Трябваше още от офиса да разбера, че това са едни мошеници и обирджии. Обявеното намаление 50% за деца до 12 години не беше направено защото трябвало да сме двама възрастни, но това го няма никъде черно на бяло, поне не ми взеха пари за новогодишната вечеря за дъщеря ми. Ексурзиите им малко по долу ще ги цитирам като цени на фирмата и реалните цени на обявените входни такси, това за мен  беше върха на наглоста от страна на фирмата .

Аз избрах хотел Гранг емин 3+  с новогодишна вечеря в хотела което ми струва 775 лв

Нашата екскурзия трябваше да започне 8.30 ч. на 30.12, след малко и разбираемо заради температурите закъснение автобуса пристигна на бензиностанция OMV до хотел Ленинград в Пловдив
не се тръгна веднага защото автобуса вече беше здал багажа и под него имаше огромна локва нафта, докато чакахме шофьора час и половина да се прави на майстор се разбра, че Софийската група са пътували в студен рейс защото парното било замръзнало. 10.20 ч с ремонтиран автобус тръгнахме не за близкото село, а извън граница.

Двата крайни прозореца на автобуса са облепени с рекламни стикери на фирмата което всъщност ни попречи на пет-те последни седалки да виждаме каквото и да е, само замъглени образи и светлини, и това при положение, че има обзорни екскурзии и през деня и вечерта

Обявените от фирмата напитки в рейса липсваха, а автобуса може да участва с изложение за ретро возила.
 
Екскурзоводката Кадън изглеждаше тежко некомпетентна и безпомощтна почти през цялото време. В Истанбул липсваше всякаква комуникация между нея и другия екскурзовод на фирмата който се оказа завършен селски тарикат (бях свидетел как  последния ден прецака групата си в аквариума като им взе по 39 лири на човек без да им махне груповата отстъпка)

ще дописвам, има още много да се каже.......

# 88
  • София
  • Мнения: 4 179
Аз бях в Ягодина - Сърбия, с Гъливер. Тази година избрахме дестинацията защото е близо.  Хотела е нов, на р.Морава, но е извън населените места. Първия ден отидохме до Ягодина, поразходихме се малко и заради студа се мушнахме в един голям магазин. Добре че там взехме по някое подаръче, че после няма откъде.
За наш късмет стаята ни беше ОК, завивки топли, климатик, новичко. Е, никой не влезе да изхвърли боклучатата от кошчетата 4 дни, ама нейсе.
Имахме две гала вечери-новогодишната и на 1-ви. Такова количестно ядене и напитки и салати, които не свършваха не съм си и представяла. Келнерите бяха перфектни, огромен ресторант, всичко се носеше моментално, пепелниците непрекъснато се сменяха. Имам чувството, че поне 1 месец няма да ям месо. Но всичко беше адски вкусно.
Много ми дойде тяхната сръбска музика. Друго не пеят-само тяхно. Иначе се веселят яко.
За СПА-то - безплатно се оказа басейна и джакузито. Другото е платено. Успях да си направя масаж релаксиращ /без разни екстрени мазила/ за 9 евро. Единственото неудобство беше, че СПА-то беше извън основната сграда на хотела. Вероятно лятото с открития басейн ще е супер.
Ходихме и до винарна, но набързо се отказахме от някаква съмнителна /не както се прави ссъс съответните мезета за всеки вид вино/ дегустация за 5 евро и направо искахме да си купим бутилки вино, които излизат по-малко от 30-те гр. за дегустация.
За справка - цената беше 400лв. за 4 дни.

# 89
  • Мнения: 62
Като чета написаното по-горе, ми става тъжно за всички които са били излъгани и подведени. Ние си прекарахме чудесно с  /неизвестната за София/ Сейф тур. Перфектна организация! Автобусът винаги ни очакваше топъл и точен. Шофьорите- абсолютни професионалисти. Водачката се раздаде изцяло с подробна и изчерпателна информация за всяко място, което посещавахме, за всяка страна през която минавахме, дори аз, макар, че чета много научих ценни неща и съм очарована от знанията и /не четеше!!!/. Хотелът в Италия беше перфектен във всяко едно отношение. Топъл, дори много топъл, в стаите имаше стандартните неща - телевизор, малък хладилник, тераса. Храната, колкото и  нетипично да е  за Италия - изобилна и достатъчна! Бяхме на блок маса и всеки можеше да вземе каквото и колкото пожелае. Някои неща ни ги сервираха. За вечеря винаги имаше салата, макарони и нещо основно, десерт. Програмата ни беше абсолютно запълнена и макар да сме били във Венеция и Верона имаше какво ново да научим. Вечерята за Нова година беше перфектна с изобилие от всичко, включително морски деликатеси. Леглата се оправяха ежедневно, кошът беше почистен, това докато ние се наслаждавахме на красотите на Северна Италия. Две прекрасни италианки направиха всичко по силите си за да се чувстваме уютно и удобно. Това беше най-добре организираната екскурзия на която съм била. Без никакви забележки. 10 от 10. За нашата оферта съм писала в някоя от предните страници /Грабо, сайтове за колективно пазаруване/.

Общи условия

Активация на акаунт