За и Против училища/класове по пол

  • 12 122
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 14 443
Извини ме, но не се смятам за кукумицин. Нито другите жени, които споделиха  моето мнение.
Не може ли вие, широкоскроените, да сте малко по-мислещи и по-малко лепящи етикети наизуст?
Хехе, аз пък не се смятам за една от немислещите женички с безсмислени мнения (вж. по-горе), затова може ли смирено да отправя същата молба за лепенето на етикети наизуст, или няма смисъл да ни се обръща внимание на нас, глупавите, пардон - немислещите женички? Wink

Янечек, преди сто беше, но природата на хората не се променя за едно стотина години. Wink Има всякакви момчета и всякакви момичета. Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 сеп 2014, 19:41 от Магдена

# 151
  • София
  • Мнения: 2 952
Винаги момчетата се бият с момчета, а момичетата са интригантки и тормозът им не е физически.
Сигурно има изключения, но и моят опит е такъв. И от моето детство и покрай децата ми до момента.
Синът ми може да се бие. Сигурно щеше да го прави по-често в еднополова среда.
Дъщеря ми се справя трудно с интриги. Директна и рационална е и не би била щастлива само сред момичета. Аз бях подобна. Карала съм се здраво с най-буйните побойници (няколко в началното училище с бащи, които лесно бият, тоест видели са модела), но никога не съм усещала заплаха, че може да ме цапардосат, а бих била лесна жертва предвид малкото си килограми по онова време.

Знам, че животът е по-сложен от моделите, които дискутираме тук, но все пак имам само опита си и то на родна почва.

# 152
  • Мнения: 14 654
Синът ми може да се бие.

Moят не, ама не бих го сложила само с момичета, за да не се сбие никога.

# 153
  • Мнения: 207
Крайно против - намирам го за дискриминативно, да не говорим, че е абсолютно ненужно, поне в моите очи - ако може някой, който не споделя моето мнение да аргументира своето, бих се радвал да го изслушам Simple Smile

# 154
  • Мнения: 7 171
Крайно против - намирам го за дискриминативно, да не говорим, че е абсолютно ненужно, поне в моите очи - ако може някой, който не споделя моето мнение да аргументира своето, бих се радвал да го изслушам Simple Smile

Ами прочети темата де, няма специално за теб да се повтаряме тук.

# 155
  • Мнения: 40 996
Какви биха били плюсовете и минусите при едно евентуално разделение по пол?

Един единствен, даже спорен и мижав плюс не виждам в такава сегрегация. Обществото ни функционира с коопериране и интегриране на мъже и жени и училището, като фаза на подготовка за живота, трябва да учи децата от двата пола да се разбират и да функционират заедно.

# 156
  • Мнения: 40 996
Какво общо има сексуалността с училище само за момичета? Съвсем други са причините за съществуването на тези училища. Повече няма да пиша в тази тема, защото няма смисъл.

Аз съм майка на момиче, учещо в МГ. И искам да те питам, ако я бяхме затворили в девическо училище с кого щеше да се сравнява и състезава, само с момичета ли? Ми я виж какъв процент от участниците в ИМО са момичета. Стигна се до там, че да им се направи самостоятелна олимпиада по математика без момчета, та и те малко да живнат. Толкова по отношение на образователните предимства.

Освен това обаче за мен има неща, които трябва да се научат и преживеят навреме ( в ученическа възраст) и ако едно момиче израсте в защитена женска среда ще развие вредни социални навици, а от друга страна няма да има опит с различията в мъжкото поведение и мислене. И после ще очаква мъжете в живота и да мислят и действат като жени. А това нали се сещаш, че няма как да стане?

Що се отнася до линковете с аргументи в полза на разделянето, то аз мога да ти дам една кофа линкове, че вселената е на 6000 години или че следите от самолетите ни тровят с някакви тайнствени химикали Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
да си кажа, аз не виждам нищо защитено в женската среда. Дори тръпки ме побиват като зная какъв змиярник е в клас от момичета и чат-пат някое момче, да не говоря за девическо училище. Брррр. Може би аз съм по-мъжки ориентирана като характеристики, та предпочитам да са смесени паралелки, освен ако естеството на специалността не прави естествен подбор по пол.

# 158
  • Мнения: 40 996
Предлага се IB програма на всички нива,  децата в MYP (програмата от шести до десети клас, в която е дъщеря ми), са няколко нива над средното за тази програма, говорим за световен мащаб.

Подобен булшит винаги ме кара да се усмихвам Grinning Как се мерят тези нива, че да се определи дали децата са няколко нива над другите? Може би по математика, физика и химия всичките съученички на дъщеря ти могат да спечелят медал от международна олимпиада? Или вече публикуват поезия и проза, ако става дума за литература? Подобни приказки за мен са някакво снобско самонадъхване и толкоз.

# 159
  • Мнения: 7 171
Предлага се IB програма на всички нива,  децата в MYP (програмата от шести до десети клас, в която е дъщеря ми), са няколко нива над средното за тази програма, говорим за световен мащаб.

Подобен булшит винаги ме кара да се усмихвам Grinning Как се мерят тези нива, че да се определи дали децата са няколко нива над другите? Може би по математика, физика и химия всичките съученички на дъщеря ти могат да спечелят медал от международна олимпиада? Или вече публикуват поезия и проза, ако става дума за литература? Подобни приказки за мен са някакво снобско самонадъхване и толкоз.

Държат изпити. Оценките са стандартизирани и са на "нива".
L1-2
L3-4
L5-6
L7-8

Ето:
http://www.ibo.org/en/programmes/middle-years-programme/assessment-and-exams/

Пък нека да е снобско.  Mr. Green Аз оттатък си казах, че съм сноб.

Общи условия

Активация на акаунт